2021 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar bugün araştırmaya gittim kontrole . Ultrasona almadan direk nst ye gönderdi . Nst de 1 -2 defa 60 sancım vardı . Sonra ultrason ile baktı . Zaten bebeğin kilosu v.s araştırmada söylemiyorlar . İlk bebeğin olduğu için normal doğum öneriyoruz biz dedi . Doğumun çok yaklaşmış heran gelebilir deri . Sızıntıdan bahsettim . Turnusol kağıdı koydurup bekletti . Tabi ben bekleyemedim hastane kalabalıktı birde o ara idrar kaçırdım . Yine götürüp gösterdim doktora . Amniyon değil dedi .sizin anlayacağınız devlette doğum yapmayı tercih edersem mutlaka normal olacak . Özeldeki de bebeğin kilosuna göre karar verelim demişti cuma yada pazartesi gel dedi . Ben hala nerde nasıl doğuracağımı bile bilmiyorum 🤦‍♀️🤦‍♀️ Ayrıca araştırmadaki ayın 23 üne kadar doğurmazsan o gün nst ye gel dedi
Devlette de kilolu olursa sezeryana yönlendiriyolar galiba 5 sene önce doğum yaptigimda 3800 civarı diye sezeryana almışlardı yanımdaki kizi

M Muallimezzz gittim gördüm büyüğü yarım saate kadar servise çıkıyor birlikte olucaz artık.. diğeri de çok iyi ama ya yarın ya öbür gün gelecek o da hastane takımlarını istediler benden de kıyafet falan,, çok çok çok ağladım ordaki herkes çok duygulandı haber bekliyorum 🙏🙏🙏

Şükürler olsun Allah hepinizi sağlıkla kavuştursun bizde hemen evimize dönelim
Gözün aydın, çok sevindim adına🥰🥰🥰

Hiç bu kadar üzülmemiştim sanırım 9 ay. Resmen hâlâ o anları düşününce ağlıyorum 😕 başımın ağrısı geçmedi ama bebek çok şükür hareket etti etmese çok takacaktım kafaya.
Eşim koronaydı bende hasta olmuştum bide korku da vardı ve hayal kırıklığı oynamadı da hatırlayınca içim cız etti ama ne bebeğe bişey oldu be benim testim pozitif çıktı bişey olmaz inşallah ❤️😉

Bu arada odaya çıktık 2 koltuk bı dolap var normalde 2 si aynı anda gelse bı refakatçi veriyorlarmia şuan alt açma giydirme beslenme hepsini benim yapmam bekleniyor da yapamam dedim biraz pimprikliligim var birazdan çok bı de aşağı süt sağmaya İncem yanlız kalıp ağlar falan.neyse ikna ettim görümcemin gelmesini kabul ettiler o ve eşim şimdi yolda

Bu arada bu sıpa 2025 doğmus da ödem atmış kuvozde ağlayınca açtım elini tuttum Mis cennet kokusu burnumun direğini sızlatti minik parmakları ile elimi tuttu okşaya okşaya uyuttum ❣️ bende gitmem aşağı ünitede kalırim cuma da inşallah annem yetişir onla idare ederiz
Oyy kuzuuuuu 😍😍😍 refakatçi almama çok saçma neyseki almışlar

Oyy kuzuuuuu 😍😍😍 refakatçi almama çok saçma neyseki almışlar

İyi ki canım Allah tan görümcen KV ve annemden bile çok cesur bı de onun dsa gorumcesi burda ikiz doğurmus refakatçi kalmış onların yanında beslemeyi ailt açmayı çok soğukkanlılıkla yapıyor beni aşağı gönderdi dinlen diye o yukarıda sağ olsun halası 😇

Eşim koronaydı bende hasta olmuştum bide korku da vardı ve hayal kırıklığı oynamadı da hatırlayınca içim cız etti ama ne bebeğe bişey oldu be benim testim pozitif çıktı bişey olmaz inşallah ❤️😉
Ah evet hatırladım çok stres yapmıştın o dönem haklı olarak. Geçti çok şükür o günler de 🙏

İyi ki canım Allah tan görümcen KV ve annemden bile çok cesur bı de onun dsa gorumcesi burda ikiz doğurmus refakatçi kalmış onların yanında beslemeyi ailt açmayı çok soğukkanlılıkla yapıyor beni aşağı gönderdi dinlen diye o yukarıda sağ olsun halası 😇
Ayy benim annemin 17 doğum refakati var teyzemin 2 doğumuna da girmiş birisi bebeğini emziremesin onu çağırır kuzenlerim annelerini değil hep yengee diye annemi ararlar 😍 bu konuna o kadar şanslıyım ki soğuk kanlı biri olması çok güzel yanında 😍 bence insan ne kadar soğuk kanlı olsa da doğum yaptığında yalnız olmamalı yanında güç veren biri olmalı çok sevindim yalnız kalmadığına 😍

Atart Atart cok sukur gozun aydın canım mis kokulun yanında minik kuzunuda insallah yarın yanına alırsın okudukça yazdıklarını hem duygulandım hem heyecanım kat kat arttı rabbim hayrlı omurler versin 🤲

Kızlar merhaba, ancak yazabiliyorum, kontrol sonrası misafirim vardı annemler var diye. Yasak başlamadan gittiler.
Kontrolümüz iyiydi, perşembe covid testi vericem, cuma sabah 8 buçukta hastaneye yatış yapicaz. Persembe gece 12 den sonra yemek içmek yasak. Yarın son oksapar i yapicaz.
Bizde durumlar böyle.

Kızlar normal doğum da covid testini nasıl ayarlıyorlar acaba sancıyla gittiğimizde sonuç çıkana kadar evde mi bekletiyorlar hastane de mi

İlk gebeliğimde aynı riskler vardı canım felaket senaryoları gibiydi her olasılık. Hatta bu tarz doğumları araştırma hastanelerinde profesörlere yaptırın diyorlar. Benim eşim de doğuma 5 arkadaşını ayarlanmıştı kan vermeleri için.

Ama bu senaryoların hiç biri gerçekleşmedi sağolsun doktorum hep sakindi ve bana sen bunları düşünme diyordu. Doktorun tutumu çok çol önemli. Spinal Sezaeyen oldum her şey normal gelişti kanamam olmadı. İnşallah senin de öyle olacaktır pozitif düşün gebeliğinin tadını çıkarmaya odaklan 🌸🌸
Moral oldu yazdığın, cok teşekkür ederim çok 🙏🏻 ınsllah bir aksilik olmaz, öyle korkuyorim ki anlatamam

X