2021 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kahrolası karantinam bitti çok şükür.

Neredeyse 2 ay olacak bebegimi görmedim.haftaya gidicem insallah.

Kiyafet olayini bitirdim nihayet.

Hastane cikisi biri isimli biri normal 2 tane alcagaim.kaldi sadece kizim.olacagi icin birkac sac bandanasi agiz mendili kaldi.

Oglumdann kalan besigimiz nevresim takımlarımız bebek bakim çantamiz yenidogan oyuncaklar oyun halisi vs var.

Lohusa takimi pijama takimi emzirme ürünleri atleti sutyen bebek bezi vs vs.bu gibi detayara geldi sıra 😇

Eksik bitmiyor 🙈🙈

Kızlar şeker yüklemesi yaptırmıştım açlık ve 2.saat normal ama 1.saat çok yüksek geldi en fazla 180 olmalı diyor benim 207, hiç 200 uzeri duymadım sizlerden doktorum henüz dönüş yapmadi korktum diyetle duzelir mi acaba polikistik over var bende o da sebep oluyormuş
Oglumda hamileyken cikti.ekmek makarna hamur işi yemedim saglikli evladım.
Her gittiğimde açlık tokluk sekeri baktırdım.
Bi sikinti yasamadim.

Bizde bu sene tatile gittik su korona döneminde hamile halimle yeni öğrenmiştim ne cesaret havuza da girdim denize de havuzu hamileyken cok önermiyorlar ya havuza daha cok girdim ama bisey olmadi cok sukur
Evet deniz havuz da tehlikeliymis bende içim gitti bu yıl ama girmedim bir kere olsun aman birşey olmamış ya önemli olan o kuzum 🤗
Ersag canım bitkisel içerikli temizlik ürünleri satiliyo bende temizlik urunlerini kullandim ev icin güzel şeyleri var
Duymamıştım canım sağol bakayim

Şampuan Baby&Me , deterjan green clean aldım ben. Trendyolda indirim vardı set içeriğinde deterjan, yumuşatıcı, leke çıkarıcı ve biberon temizleyici vardı.
Set olması daha iyi sanki ona da bakayim ayrı ayrı almaktan iyidir sağol canım ❤
Kuzmm inanki düşünmek için erkenn😂😂 dur smdi degil 35 ten sonra uykumuzu kaçırır bu düşünce 🤦🏼‍♀️🤯🤯🤯🤯🤯
Haklisin daha erken canım ama nedense gece aklımdan çıkmadı nasıl olacak falan diye 😂😂

Set olması daha iyi sanki ona da bakayim ayrı ayrı almaktan iyidir sağol canım ❤

Haklisin daha erken canım ama nedense gece aklımdan çıkmadı nasıl olacak falan diye 😂😂
İnsanlar benim cesaretimi kırıyor. Aman boşver ol sezeryan çık. Ne uğraşcan falan diyorlar.

kızlar kalsiyum alanlar hangi takviyeyi kullandığını yazabilir mi?
Osteocare kullaniyorum ben
Bir tanıdığımız moralimi bozdu şimdi. Kızın ismini ne koyacaksınız dedi. gülce dedim. isminde gül geçen kişiler gül ile başlayan isimlerin hayatı çok zorlu ve sınavlı oluyor iyice düşündünüz mü dedi😕 Herşeyden çok çabuk etkilenirim çok moralim bozuldu😭
Cok mu biliyormus o :) kac tane hayatinda gul ismi olan insan tanimis ve dunyada kac tane var.. yapmayin yaa takmayin boyle seyleri.. hayatinizi insanlarin soylemlerine gore sekillendirmeyin, yazik size yazik..

Kızlar bir şey sormak istiyorum. Şimdi rutin kontrolllerimizde bebeğin ölçümleri yapılıyor ya baş karın çevresi bacak boyu falan... fl ac hc uzunluğu vs. Diye yazıyor ultrason kağıdında. İşte bu ölçümler tamamen sizin haftanızla uyumlu çıkıyor mu . Mesela ben dün 24+1 de muayene oldum bacak boyu 23+2 ye uyumlu çıktı. Kafa da 4 gün kadar geri idi sanırım. Doktor kendi ağzıyla 2 hafta ileri iki hafta geri olabilir dedi sonradan da bir perinatoloğa git içimiz rahat olsun dedi ve kendi tavsiye doktor isimleri verdi. Ben zaten 2 hafta önce detaylı usg yaptırmışım hiç bir sorun yok Allah’a şükür bir daha neden 500 TL vereyim. doktordan biraz soğudum açıkçası. Sizce telaş etmem gereken bir durum var mı kilosu falan normal ölçümleri 3-5 gün geri sadece. Napayım sizce doktor içime kurt düşürdü değiştirmeyi bile düşündüm. Sizin ölçümler nasıl kızlar ve doktorlarınız ne diyor 😔

Bir de doktorda şuna da sinir oldum. Geçen hafta idari izin durum bildirir yazısı almak için doktora gittim. sadece yazıyı alıp çıkıcam muayene günüm bile değil çünkü 5 gün önce detaylı usg ye girmiştim bir daha kendi doktoruma ne diye muayene olayım. Doktor beni muayene etmesi gerektiğini yazıyı veremeyeceğini söyledi 250 lirayı aldılar. yalandan öyle baktı kağıdı aldım çıktım. Direkt Kağıdı verseydi ne olurdu zaten benim 24 haftalık hamile olduğum belli yani bir idari izin kağıdı almak için 250 TL verdim muayenede muayene olsa iki dakika baktı kağıdı verdi çıktım. eşim de çok sinirlendi bir daha bu doktora gitmeyeceksin dedi ama yolun yarısını da geçtik değiştirmekte istemiyorum açıkçası siz ne yapardınız

Bir de doktorda şuna da sinir oldum. Geçen hafta idari izin durum bildirir yazısı almak için doktora gittim. sadece yazıyı alıp çıkıcam muayene günüm bile değil çünkü 5 gün önce detaylı usg ye girmiştim bir daha kendi doktoruma ne diye muayene olayım. Doktor beni muayene etmesi gerektiğini yazıyı veremeyeceğini söyledi 250 lirayı aldılar. yalandan öyle baktı kağıdı aldım çıktım. Direkt Kağıdı verseydi ne olurdu zaten benim 24 haftalık hamile olduğum belli yani bir idari izin kağıdı almak için 250 TL verdim muayenede muayene olsa iki dakika baktı kağıdı verdi çıktım. eşim de çok sinirlendi bir daha bu doktora gitmeyeceksin dedi ama yolun yarısını da geçtik değiştirmekte istemiyorum açıkçası siz ne yapardınız
benim doktorum 15 liralık rapor kaydı açtırdı ve raporu öyle verdi. o an muayene için vaktim yoktu başka bir gün muayene olacağımı söyledim. sürekli hastasıysan zaten onların ekranında kaç haftalık olduğuna dair kayıt oluyor. paragözlük etmiş gibi geldi.

Kızlar bir şey sormak istiyorum. Şimdi rutin kontrolllerimizde bebeğin ölçümleri yapılıyor ya baş karın çevresi bacak boyu falan... fl ac hc uzunluğu vs. Diye yazıyor ultrason kağıdında. İşte bu ölçümler tamamen sizin haftanızla uyumlu çıkıyor mu . Mesela ben dün 24+1 de muayene oldum bacak boyu 23+2 ye uyumlu çıktı. Kafa da 4 gün kadar geri idi sanırım. Doktor kendi ağzıyla 2 hafta ileri iki hafta geri olabilir dedi sonradan da bir perinatoloğa git içimiz rahat olsun dedi ve kendi tavsiye doktor isimleri verdi. Ben zaten 2 hafta önce detaylı usg yaptırmışım hiç bir sorun yok Allah’a şükür bir daha neden 500 TL vereyim. doktordan biraz soğudum açıkçası. Sizce telaş etmem gereken bir durum var mı kilosu falan normal ölçümleri 3-5 gün geri sadece. Napayım sizce doktor içime kurt düşürdü değiştirmeyi bile düşündüm. Sizin ölçümler nasıl kızlar ve doktorlarınız ne diyor 😔
3 5 günden ne olacak. benim doktorumda dedi bazen ileri bazen geri çıkar çok fark olmadıkça sorun yok dedi. eğer tavsiye ettiği doktorla alakası varsa ya da aynı hastaneyse hiç iyi niyetli gözükmedi. hadi 10 gün geri çıkar neyse dersin.

benim doktorum 15 liralık rapor kaydı açtırdı ve raporu öyle verdi. o an muayene için vaktim yoktu başka bir gün muayene olacağımı söyledim. sürekli hastasıysan zaten onların ekranında kaç haftalık olduğuna dair kayıt oluyor. paragözlük etmiş gibi geldi.
Bak işte doğru düşünmüşüm biz de sinir olduk ya. 15 liralık rapor kaydı diye bir şeyden haberim yok benim. Bunu neden yapmadı mesela soyguncular ya hastane çok pahalı zaten. Neyse 10 gün geçmeden bir kez daha gidicem kontrol muayenesine en azından biraz paramın karşılığını alayım

Bak işte doğru düşünmüşüm biz de sinir olduk ya. 15 liralık rapor kaydı diye bir şeyden haberim yok benim. Bunu neden yapmadı mesela soyguncular ya hastane çok pahalı zaten. Neyse 10 gün geçmeden bir kez daha gidicem kontrol muayenesine en azından biraz paramın karşılığını alayım
valla hatta 10 gün içinde gelirsen muayene ücretinden 15 lirayı düşeriz dediler öylede oldu. bir hafta sonra gittim. muayene ücreti 100 liraydı. 85 aldılar. tahlil falanda sağlık ocağında yaptırıp gelebilirsin diyor. bu tavrı hoşuma gidiyor.

İnsanlar benim cesaretimi kırıyor. Aman boşver ol sezeryan çık. Ne uğraşcan falan diyorlar.
Aman boşver insanları herkes birşey söylüyor. Herşey normalda normal doğum tabiki en güzeli hem anne hem bebek için ben normal çok istiyorum korkmama rağmen tek normal doğuran ben olmayacağım nasıl olsa diyorum Allah bi kolaylık verir inşallah

X