2021 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın canım. Hangi marka kullancaksın bilmiyorum ama her bez bir olmuo. Bence 1 kez aldıgın bezi dene. Büyük gelecek olursa eşin hemn eczaneden falan alıverir. Şimdi 0 alırsın 1 numara da tam denk gelir bu sefer 0 numara elinde kalır. Bnm fikrim bu yönde yine sen bilirsin. Hayırlı saglıklı doğumlar olsun inşallah 🤲
Çok teşekkür ederim 💐

Günaydın herkese☺️
Bir kaç saat sonra doğum için hastaneye gideceğiz ve ben tabiki pek uyuyamadım 🤦🏼‍♀️😂
Bizim kız 2700 doğacak aşağı yukarı. 1 numara bez koymuştum çantaya ama büyük olur mu? Var mı şu anda uyanık olan akıl verecek tecrübeli anne? Eğer büyük gelcekse eşime 0 numara aldircam bi paket..
Sleepy en kücük bez diyorlar, 3kg dogmasına ragmen büyük geldi benimkine. 0 numara 1 paket almak lazim bence

Şok olurum 😂😂

Oy maşallahh ya bu gece bebeler baya hareketli😄 benimkinin kafa aşağıda sırtı sol karnıma doğru hayal et popo sağ karnıma doğru ayaklar da sağa doğru uzatmış böbreğime doğru. Aşağı yukarı sallıyor oradan da bilmem anlatabildim mi. Yine ilginç bir şekil 😂

Valla bilemedim 2 3 tur attı heralde 😜😂 karnımı delip çıkacak sanki 😂 belki diyorum kanala girmeye çalışıyordur 😂

Maşallahhh😍 ne yedik ne içtik anlamadım hiç durmuyorlar 😂
Seninki bütün karnını ele geçirmiş durumda şuan 😂
Kimseyi yargılama bu öyle bşey yada sımarıklık degil. Dünyada kabul görmüs bir sendrom. İcinden gelen hisler. Yasamadigin icin yeni dogurdun ohoo falan diyosun da yasamayan nasıl bilsin zaten dimi. Allah yasatmasın. Ağlanıyım sızlanıyım yaptıgımı kim söyledi. Ruhsal olarak iyi değilim sadece. Ben kendimi mi sürüklüyorum böyle olmayı kim ister? Saçma geliyormuş. Aynen ben bayıldım böyle hissetmeye cünkü
Benimki yargılamak değil her şey bizim elimizde evet lohusalık diye bisey var ama sen ilk günden kendini böyle birakirsin toparlayamazsın ben her zaman pozitif dusunen bi insanin illaki insan yetmediğini düşündüğü zaman oluyo ama ben bunu uzun uzun düşünüp kendimi ne diye strese sokuyum ki ne bana faydası var bunun ne bebeğime
Sarılık değerine bakıldı canım. Bir sıkıntı yok. Bugün kontrolü var, kilo ve sarılık kontrolü yapilacak. Bugun netlesecek durum.
Çok uğraştırıyor hatta diyoruz dayak arsizi oldu gelir gelmez.
Çok zor uyanıyorlar malesef gündüz uyandiramazdim bende hep uyurdu bakalım bu nasıl olcak
Günaydın mart görünümlü şubat anneleri 😊😁 @ılknurr naptın canım nezmaana verdi randevuyu
Pazartesine randevu almaya çalışıyorum bulabilirsem sezeryan günü vercek o zaman bekliyorum

Seninki bütün karnını ele geçirmiş durumda şuan 😂

Benimki yargılamak değil her şey bizim elimizde evet lohusalık diye bisey var ama sen ilk günden kendini böyle birakirsin toparlayamazsın ben her zaman pozitif dusunen bi insanin illaki insan yetmediğini düşündüğü zaman oluyo ama ben bunu uzun uzun düşünüp kendimi ne diye strese sokuyum ki ne bana faydası var bunun ne bebeğime

Çok zor uyanıyorlar malesef gündüz uyandiramazdim bende hep uyurdu bakalım bu nasıl olcak

Pazartesine randevu almaya çalışıyorum bulabilirsem sezeryan günü vercek o zaman bekliyorum
Yetememek değil işte hissettiğim. Bu farklı. Alısamamak diyim. Benimseyememek. Rüyada hissetmek gerçeğe dönememek. Cok ani oldu dogumum aksilikler de yaşadım. Kendime gelemedim ve bebege cok iyi bakıyorum ama ruhen benim bebegim gibi hissetmiyorum bu da beni cok üzüyor anlatabildim mi. Hemen bağ kuramadım öyle

Yetememek değil işte hissettiğim. Bu farklı. Alısamamak diyim. Benimseyememek. Rüyada hissetmek gerçeğe dönememek. Cok ani oldu dogumum aksilikler de yaşadım. Kendime gelemedim ve bebege cok iyi bakıyorum ama ruhen benim bebegim gibi hissetmiyorum bu da beni cok üzüyor anlatabildim mi. Hemen bağ kuramadım öyle
Sen bunu demiyorsun işte bu lohusalık ne zaman biter diye giriyosun konuya direk
Kucağına aldıkça emzirdikçe hissetceksin zaten bu duyguyu herkese bi anda gelmiyo o his mesela ben dogurcakmisim gibi gelmiyo hala biliyorum ki kucağıma alınca gelecek o his her şey zamanla oturcak yerine aksilikler oldu senin doğumunda o yüzden öyle hissediyosundur evinize gidince çok çok iyi bağ kurcalasın emin ol

Sen bunu demiyorsun işte bu lohusalık ne zaman biter diye giriyosun konuya direk
Kucağına aldıkça emzirdikçe hissetceksin zaten bu duyguyu herkese bi anda gelmiyo o his mesela ben dogurcakmisim gibi gelmiyo hala biliyorum ki kucağıma alınca gelecek o his her şey zamanla oturcak yerine aksilikler oldu senin doğumunda o yüzden öyle hissediyosundur evinize gidince çok çok iyi bağ kurcalasın emin ol
Kurcaksin olcakti

Sen de yasamıs mıydın🙁 bakıyorum burda tek ben varim böyle hisseden. Yalnız bana oldu bu grupta. Bi ben hemen alisamadim yapamadım 😢
Canım hic sıkma canını ben genel olarak büyük gecis donemlerinde hep hissettim senin dedigin rüyada olma olayını evlendiğimde, hamile oldugumu öğrendiğimde eminim doğum sonrası planlı zamanlı da gemse yine hissedicem. Bu senin yada benim güçsüz olmamızla alakalı değil. Bazılarımız degisimlere daha geç adapte olur ama olur. Kendini suçlu hissetme bunun icin. Sigara kullanan ve lohusalıkta hem bebegime zarar veriyorum diye üzülüp hemde içen arkadasım vardı doktorlar ona da lohusalık depresyonu dediler farklı bir cok cesidi oluyor hatta aklımdan cıkmayan baska bir an ben hemsireyim stajerken universitede psikiyatri stajında ruh hastalıkları kliniginde 2 lohusa vardı amacım kimseyi korkutmak degil yanlış anlasılmasın lütfen sadece kim basına ne gelecek bilemiyor o kadınların da aileleriyle görüştüğümüzde hiçbir sıkıntıları yoktu dediklerini hatırlıyorum. Kendini yalnız hissetme, önemli olan farkında olman.

Sagol canim insallah gececek, evet birden beklemedik bir günde de dogum olunca soka girdim. Planlanan tarihte gelmedi hazır değildik hiç. Benimseyemedim dogurdugumu. Nasıl desem sanki rüya gibi geliyor. Bakabiliyorum en iyi sekilde tüm acılarıma rağmen ama ağlamak da istiyorum ruhen iyi değilim dedigin gibi korku sanırım. Geçecek biliyorum cok sağol 🤲♥️

Emzirdim ama bazen cok uyuyor kalkmıyor dr da uyuyorsa ve iyi emdiyse 4 saat kaldırma dedi, sağayım bari.

Nasıl yok yahu. İnsan kendi yasamadı diye nasıl yok diyebilir, tüm doktorlar yalan söylüyor o zaman lohusalar da bosuna acı cekiyor. Ne kadar cahillik böyle düşünmek. İnsanın yaşamadığı acıyı kücümsemesi hatta kabul bile etmemesi dalga geçmesi.. ne diyim allah yasatmasın ama kınadıgını yasatmadan da öldürmüyor. Sağol yorumun icin. Ben de daha önce yasamamistim ilk dogumum ama yerle bir olan hormonlar herkesi bir sekilde etkiliyor işte. Dedigin gibi kimini az kimini cok. Kimini baska sekilde. Allah tüm annelere güç versin🙏🙏🙏
Canım doktorun 4 saat dediyse en iyisini bilir ama küçücük bebek için 4 saat uzun bir Aralık emzirmek için. Hep 2 saatte bir emzirin derler. Sarılık değeri artar aç kalırsa. Hemşirelere bi daha sor istersen
Şu an muhtemelen bir boşluktasın. Çok normal 9 ay gibi uzun ve yorucu bir dönemden geçtin. Etrafında çok ciddi değişiklik oldu ve adapte olmakta zorluk çekebilirsin çok normal.
Naçizane tavsiyem durumun farkındasın (bu da çok önemli ) ve henüz hastanedeyken uzmanlara danışmalısın. Sıkıntının em güzel çözümü ve kolay çözümü için yardımcı olurlar.
Yaşamayan için enteresan bir durum, yaşayan gören için içinden çıkılmaz sokak. Lütfen destek al. Ve herşeyin gelip geçtiğini unutma 💞💞💞

Benim ara ara ağrılarım.oluyor.kizlar gaz sancısı gb üşüttüm.sanirim ayaklarımdan. Saat 3 ^4 arası dalmışım.yine ağrıyla uyandım. Eşimi uyandırma da kararsizim. Sabahta benzer sorun yaşarsam.doktoruma. sorarım.
Tüm gece o Ağrıdan bende uyuyamadım acil doktora geldim nst ye girdim bekliyorum

Günaydınlar güzel anneler 🧿 💞 💞
Bugün doğum yapacak arkadaşlar Allah sağlıkla kucağınıza almayı da nasip eder inşallah 🤲🤲🤲
Benim son 6 gün 🤪
çok yoruldum yahu hamile olmaktan 🙈 gündüz hareketli olduğum için sanırım bebişi az hissediyorum gece yatağa yatınca maç başlıyor çok şükür 😍😍😍
Sabaha kadar yat kalk mide bulantısı 😔 hamileliğin başında bile bulantım olmamıştı 🥴

Canım doktorun 4 saat dediyse en iyisini bilir ama küçücük bebek için 4 saat uzun bir Aralık emzirmek için. Hep 2 saatte bir emzirin derler. Sarılık değeri artar aç kalırsa. Hemşirelere bi daha sor istersen

Şu an muhtemelen bir boşluktasın. Çok normal 9 ay gibi uzun ve yorucu bir dönemden geçtin. Etrafında çok ciddi değişiklik oldu ve adapte olmakta zorluk çekebilirsin çok normal.
Naçizane tavsiyem durumun farkındasın (bu da çok önemli ) ve henüz hastanedeyken uzmanlara danışmalısın. Sıkıntının em güzel çözümü ve kolay çözümü için yardımcı olurlar.
Yaşamayan için enteresan bir durum, yaşayan gören için içinden çıkılmaz sokak. Lütfen destek al. Ve herşeyin gelip geçtiğini unutma 💞💞💞
Ciktim canim pazartesi aksamindan beri evdeyiz . Sekeri falan güzeldi ondan 4 saat dediler sanirim. Evet hormonel diye düşünüyorum tamamen. Eve tıkılıp kalmakta etkiledi aylardir

Maşallah her gün bebekler birer ikişer geliyor, Allah'ım esirgesin 🧿

Gebeliğin son günleri baya zor geçiyormuş, karnım taş gibi oluyor sürekli, nefes almakta zorlanıyorum, bi de sabah bulantısı çıktı şimdi. Günler geçmiyor sanki. İlk bebek olunca heyecan da çok oluyor, eve yeni bi insan gelecek çok enteresan ya😋

X