2021 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar ben de yarın muayeneye gidiyorum doktorumdan sezeryan günü belirlemesini isteyeceğim çok heyecanlandim🙈 bakalım ne diyecek Bir de sezeryana gitmeden eve yemek yapıp koydunuz mu hazırlık olarak neler yaptiniz anneler gelecek ama onlar da yorulursa bazi seyler hazir mi olsa acaba diyorum bana kalsa hep disardan istetecegim de bilemedim yoksa cok mu pipirikliyim🤦‍♀️🤣
Ben yemek yapmayacağım 2 anne de evde olacak onlar yaparlar. Markette yanımızda neye ihtiyaç duyarlarsa alıriz Şimdilik aldik ama aman aman herşeyi doldurmadık.annem kurabiye yapmis sarma sarmış sagolsun biz yeriz artik kimse hemen gelmez. Ben komposto yaparım sadece.

Bebek geliyorum dedikten sonra 😁normal doğumu ilkinde de cok bekledim.ikincide de doktorum 40 a kadar bekletti ama normal doguma yanaşmıyor benim minikler. Vücudum müsait degil sanirim.
Eninde sonnda dogacak 😁nazlaniyorlar. Bnmki 37+5 te dogdu ama 1 hafta daha kalsaydi daha guclu olcakti. Dogunca kilo veriyolar bide

Eninde sonnda dogacak 😁nazlaniyorlar. Bnmki 37+5 te dogdu ama 1 hafta daha kalsaydi daha guclu olcakti. Dogunca kilo veriyolar bide
canım normal doğum demişsin. ben kaçırdım herhalde senin hikayeyi ya.😅 güzel günlerde büyütün bebeğinizi ♥️ ilk bebek mi senin. Bende 37 haftamdayım pek bişi hissetmiyorum ya. Ne zaman geleceği muamma😟

Kızlar biz eve geldik kızımla çok şükür .kızımda bende iyiyiz Spinal sezeryan oldum dün sabah . Dün baya yürüdüm gazı zor çıkardım ,sonra rahatladım bugün daha iyiyim . Kızım sürekli ağlıyor maalesef . Hastanede annem ve eşimde kaldı benimle . Üçümüzde bitmiş durumdayız . Yapmayacağım herşeyi yaptım . Emzik verdim . Süt sağıp biberonla verdim.mama verdim .sırf o ağlamasın diye göğüsüm ağzında yattığı için krem süremedim meme uçlarım bitmiş durumda 1 günde .altını değiştirirken ağlamaktan mosmor kesiliyor 😢 napıcam hep böyle mi olacak acaba
Gazının iyice çıktığından emin misin canım 😟 Allah yardımcınız olsun alışma dönemidir daha iyi olacak inşallah

canım normal doğum demişsin. ben kaçırdım herhalde senin hikayeyi ya.😅 güzel günlerde büyütün bebeğinizi ♥️ ilk bebek mi senin. Bende 37 haftamdayım pek bişi hissetmiyorum ya. Ne zaman geleceği muamma😟
Canim benim hikayeyi yazmadim heralde detayli. Ilk bebegim🥰 tesekkur ederim.
benim nisanim geldi once ertesi gun sancilar basladi yarim saatte bir. Hastaneyengttgmde 2cm acilmam vardi dediler burda bekleme 5 dkkaya bir dusunce veya suyun gelince gel dediler.
suyum geldi yatisim yapildi 5 cm ile epidural vuruldu. Sorasi bekledik iste 10 cm olsn die. 3 saat ikindim bebek hic yardimci olmadi ama sukur dogdu 💕 oyuzden bebek guclu olursa anneue dogumda yardimci oluyormus. Epidural olmasaydim gucum kalmazdi heralde sancilar coktu benim.
Ultrasinda 3 kilo demislerdi dogdugunda 2700du bikac gun sonra odemi gidince 2500 e dustu. Smdi cok sukur 3 kiloya yakiniz.
Sende bir avazda kurtulursn insallah canim

Aynen ama sezaryen ama.normal Allah sağlıcakla kavuştursun.hepimzi.ben vakumu ve suni sanciyi kabul etmedim.aynen süzülüyorlar aman sağlıklı olsunlar da toparlarlar birsekilde😍

Kızlar ben de yarın muayeneye gidiyorum doktorumdan sezeryan günü belirlemesini isteyeceğim çok heyecanlandim🙈 bakalım ne diyecek Bir de sezeryana gitmeden eve yemek yapıp koydunuz mu hazırlık olarak neler yaptiniz anneler gelecek ama onlar da yorulursa bazi seyler hazir mi olsa acaba diyorum bana kalsa hep disardan istetecegim de bilemedim yoksa cok mu pipirikliyim🤦‍♀️🤣
Evde seni bekleyecek yakınların varsa yemeğini yaparlar canım. Benim evde kimse yoktu bir gün önceden normal ev yemekleri yapıp dolaba koymuştum sulu yemek pilav komposto falan..

Aynen ama sezaryen ama.normal Allah sağlıcakla kavuştursun.hepimzi.ben vakumu ve suni sanciyi kabul etmedim.aynen süzülüyorlar aman sağlıklı olsunlar da toparlarlar birsekilde😍
Evet onemli olan saglikli dogmalari ne sekilde olursa olsun. Zaten cok hizli kilo aliyorlar dogduklarinda.
Benim doktorumda suni sanciyla baslatcakti dogumu 40 i beklemek istemdi bende seker var diye. Dua ettm kendiliginden dogum baslasn die oylede oldu cok sukur

1 martta insallah canim .h.sonunu atlatsak.p.tesi sabah 10 da alacak doktor. Sen nasil oldun? Sürekli sorup stres yapmak istemedim .
Benim ara ara baya yükseliyor sonra düşüyor ama eski tansiyon değerlerimi hiç görmüyorum canım. Psikolojimi düzeltmeye çalışıyorum.

Yeni anneler aldığınız kıyafetler yetiyor mu? 😍 Bana hep yetmeyecek gibi bir his oluyor. 3 takım daha geldi bugün. Günde kaç kez üst baş değiştiriyorsunuz🤣🤣
Pek kirlenmiyor ilk günlerde bizimkinin 1 defa kakası çıktı onu acil değiştirdik, diğerlerini ben başka giydireyim dige giydiriyorum yani😂 Çok sık alt değiştirildiği için tulum değil de 2 parça kıyafet daha kolay oluyor
Özellerde de yapılıyor mu ben hiç sormadım ya kandan yapsalar bari

Yazılanları mümkün olduğunca okuyorum ama kimler normal doğum yaptı kimler sezaryen karıştırıyorum kızlar😊benim de bugun kontrolüm vardı 35+4 deyim,normal doğum egzersizlerine başlayabilirsin dedı doktor, günlük yürüyüş yapıyodum ama bugun itibariyle squat ve pilates topuna da başlıcam, normal yapan veya yapacak olanlar bunların faydasını gördünüz mü? Bi de bu hareketler bebeğin kanala girmesi için mi? Neler yapıyosunuz sizlere de sorayım dedım 😊
Ben 2. normal doğumumu yaptım. Aslında ilkinde çok da farkında değildim öyle özel bir şey yapmamıştım yine de doğuyor yani☺️ Bunda eğitime falan da gitmiştim 36. haftadan sonra çömelme ve pilates topu hareketlerini yaptım. Bir de 37. haftadan sonra yapabilirseniz perine masajı işe yaradı kesik olmadı doğumda.
Kızlar biz eve geldik kızımla çok şükür .kızımda bende iyiyiz Spinal sezeryan oldum dün sabah . Dün baya yürüdüm gazı zor çıkardım ,sonra rahatladım bugün daha iyiyim . Kızım sürekli ağlıyor maalesef . Hastanede annem ve eşimde kaldı benimle . Üçümüzde bitmiş durumdayız . Yapmayacağım herşeyi yaptım . Emzik verdim . Süt sağıp biberonla verdim.mama verdim .sırf o ağlamasın diye göğüsüm ağzında yattığı için krem süremedim meme uçlarım bitmiş durumda 1 günde .altını değiştirirken ağlamaktan mosmor kesiliyor 😢 napıcam hep böyle mi olacak acaba
Hayırlı olsun canım🌸 Bol bol ten tene temas yapın bence daha dünyaya alışmaya çalışıyordur. Hem size hem de bebeğe iyi geleceğine inanıyorum💛 her şey geçiyor ayrıca zorlandığınız bir durum olduğunda hep böyle mi kalacak diye düşünmeyin, bebeklerin bir günü bir gününü tutmuyor

Sağlıkla büyüsün yavrun darısı başımıza🤗 maşallah tonton doğmuş haftasına göre bayağı iyi😍
Aminnn 🙏 Ama minicik ya neresi bunun 3.400 diyorum unutmuşum valla kızım gözüme kocaman geliyor şimdi 🙈
Hayırlı olsun canım saglıcakla analı babalı büyütmek nasip etsin inşallah Allahım 🤲

Günaydın tatlım 😊
Sağol canım benim ☺️☺️ darısı sizlere olsun sağlıcakla

Kizlar size bir şey sormak istiyorum:Ağda isini ne yapacaksınız? Bazı kişilerde erken doğumu tetikliyormus diye duydum karar veremiyorum
Canım bende 37. Haftaya girmeden yani geçtiğimiz cumartesi gittim. Arkadaşımın güzellik salonu var sağolsun arkadaş kıyağı ile minnak minnak aldı. Sadece derim çok hassaslaştığı için genital bölge kenarları acıdıııı 😄 doğumu tetiklediğini ilk defa duyuyorum belki stres faktörü etkiliyor olabilir.

Benim evde 1de çocuğum. Ben hazırda sadece hoşaf kaynatmayı düşünüyorum pazar günü, nasipse pazartesi sezaryen olacak 😁 yemek olarak da yazdan koyduklarım var anneler pişirir bi de alışveriş yapıcaz yarın. Bişiy pişirip koymayı düşünmüyorum. Doğumdan sonra hazır yemek istemezsin 😅
Allah yar ve yardımcın olsun canım hoşaf cepte😊 dondurucumda da biseyler var benim de dediğin gibi artık anneler kafalarına göre takilsinlar di mi😄🙈

Hadi hayırlısı benimde komşumla 1 hafta vardı doğum yapmış gece 3 te acil gidip heyecanlandim bende duyunca
Bende yarın son is günüm biraz hafta ici tatlı tuzlu yapıp buzluga atayım diyorum yemek işi belki 2 3 tencere son günlerde konulabilir yarın kısmetse mesai sonrası bir iki çeşit yemek yapıp komşum vermek niyetim var acil olduğu için küçük kızı da var
Haklisin gün belli olursa aslında bi iki gün duran yemekler de konulabilir evde yemek olması içimi rahatlatıyor niyeyse 🤗

Ben yemek yapmayacağım 2 anne de evde olacak onlar yaparlar. Markette yanımızda neye ihtiyaç duyarlarsa alıriz Şimdilik aldik ama aman aman herşeyi doldurmadık.annem kurabiye yapmis sarma sarmış sagolsun biz yeriz artik kimse hemen gelmez. Ben komposto yaparım
Anneler başka oluyor yaa ellerine sağlık aynen çok kimsenin gelememesi aslında ekstra bi stresten kurtardı bizi herşey de var bi hayır 😊
Allah yardımcımiz olsun canim

X