2021 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bugün kontrolümüz vardı eve ancak geldim 2 defa nst çekilince işler uzadı 🙈
Sancım tabiki yine yok. Doktorum artık bi plan yapalım 40 haftan doldu dedi bence de yapalım dedim🤗 pazartesi yatış yapıyoruz suni sancı için. Suyumuz biraz azalmaya başladı yine, çok beklemek istemedik zaten bekleme aşaması çok stresli oldu benim için. 2. Nst doğumhanede çekildi orayı da görmüş oldum ama bugüne kadar hayal etmedigim birşeyle karşılaştım çok üzgünüm. Sancı doğumhanede verilelcekmiş odada değil ve doğumhane kısmına eş alınmıyor saatlerce tek kalacağım, zemin kat olduğu için telefonda çekmiyor. 😢 Ebe dinlenme araları olacak o aralarda kapıda görüşebilirsiniz dedi hiç böyle hayal etmemiştim eşim yanımda olur doğuma kadar sanıyordum. Hayırlısı olsun herşeyin.
Bebeğimin kilosu 2975 çıktı doktorum ölçemediğini bu yüzden geçen haftadan az çıktığını söyledi. Bir de küçük tansiyonum yüksek çıktı o yüzden biraz hastanede bekledik düşmese seni eve yollamazdım dedi ama düştü sonradan. Haberler bu şekilde.❤
Hakkınızda hayırlısı olsun canım belki de suniye gerek kalmadan kendiliğinden gelir yavrun 😊🙏

Tek başına olmak kötüymüş 😔 neyse hayırlısı olsun hakkında inşallah bebiş gelir ya o zamana kadar kendiliğinden 😍
Evet canım ya hayırlısı böyleymiş belki dediğin gibi olur kendisi gelmeye kalkar 🤗
Uykusuz Koala Uykusuz Koala ben de suni sancıyı doğumhanede çektim ama ara ara eşimi içeri aldılar, sadece koridorda dolaşmayın dediler eşime, ben de keşke odada olsaydık dedim, sancı odasında lavabo vardı ama duş yoktu çünkü, sürekli nst'ye bağladılar, ayakta olunca daha rahat karşılanıyor sancılar o sebeple sancı odası ebat olarak küçük geldi içerde yürünecek alan yoktu, koridora da ben çıkmak istemedim, squat ve pilates topu üzerinde egzersizler yaptım. Benim açıklık arttı ama bebek hep yukarda kaldı, baya uğraştı doktor ama inmedi, o muayene kısımları biraz zorlayıcı oldu, eğer doğru şekilde bebek inseydi normal doğum ağrılı olsa da dayanılmaz değildi, çünkü aralarda sancı gidiyor, az da olsa dinlenme imkanı oluyor. Ağrı gelince de ayakta olunca squatla birlikte karşılayınca daha rahat oluyor.

İnşallah hızlı bir doğum olur sizin için😊
Bizim odada yürümek için alan var tabi yine bugünkü odada vereceklerse, o zaman ben de sancı anında yatmak yerine sürekli yürüyeyim. Eşimi içeri alamayacaklarını ama dinlenme araları olduğunu o aralarda kapıya çıkıp görüşebileceğimi söylediler. Benim ailemle görüşebilmem için onların 1 kapı içeri girmesi lazım yoksa çıkamam çünkü kapı önünde hastanede işlem için sıra bekleyenler var önlükle falan çıkamam ki😕 birkaç kapıdan geçtim doğumhaneye girmeden önceki kapıya kadar gelmesine izin verseler bari. Hayır zemin kat diye telefonda çekmiyor dışarı ile irtibatım da olmayacak. Bu arada benim de bebeğim kanalda değil umarım iner. Hiç muayene de olmadım pazartesi olacağım mesela 0 açıklık var diyelim suni sancının etki etmesi çok mu zor oluyor acaba. Bir de insan sancı anlarında ailesinden birine eşine yanında ihtiyaç duyuyor mu? Ben eşimle olma fikrini çok benimsemiştim olamayacak diye boşluğa düştüm sanki

Amin Allah razı olsun bekleyen herkesin hızla olsun inşallah 🙏
40. hafta doldu mu bende beklemek istemiyorum canım. Bence hiç üzülme belli olmaz belki birden gelmeye karar verir😊 Kavuşacaksın mis gibi kokusunu içine çekeceksin herşeye değer.
Doğum korkum yok kuzum ona kavuşmayı sabırsızlıkla bekliyorum bugün doğumhanede nst çekilince çok duygulandım bebek yatağına bakıp ağladım 2 gün sonra orada kızım mı olacak diye 😢❤ Beni sancının odada verilmeyecek olması şoka uğrattı ona çok üzüldüm böyle bilmiyordum çünkü 🙈 Hayırlısı olsun ama nasip ❤
Hayirlisi olsun insallah canm saglikla kavusun🥰
Amiin Allah razı olsun inşallah 😍
Slm kizlar kimler doğurdu kimler doğum icin gun aldı takip edemiyorum. Dohum yapan annelerimizin bebekleriyle geçireceği sağlıklı uzun yılları olsun. Dogum.icin gun sayan suanda sanci ceken annelerimizde bebeklerini sağlıcakla kucaklarina alsın insallah. .
Biz cok.mutluyuz evimizin neşesi 2 kata cikti cok sukur sanki oglumuzz cok.uzun süredir bizimleydi. Gelmek isteyen arkadaşlarımız var korkmuyor değilim bir yandan da gelme diyemiyor insan .
Amin Allah razı olsun biz pazartesi yatış için gün aldık suni sancı ile deneyeceğiz.😊

Maşallah ne mutlu size darısı başımıza 😍
Bizim de var gelmek isteyenler ama bir şekilde kırmadan reddedeceğim cat kapı olan olursa pes 🙈

Slm kizlar kimler doğurdu kimler doğum icin gun aldı takip edemiyorum. Dohum yapan annelerimizin bebekleriyle geçireceği sağlıklı uzun yılları olsun. Dogum.icin gun sayan suanda sanci ceken annelerimizde bebeklerini sağlıcakla kucaklarina alsın insallah. .
Biz cok.mutluyuz evimizin neşesi 2 kata cikti cok sukur sanki oglumuzz cok.uzun süredir bizimleydi. Gelmek isteyen arkadaşlarımız var korkmuyor değilim bir yandan da gelme diyemiyor insan .
Biraz toplarlanmadan kabul etmek bende istemiyorum inşallah gelicez diye tutturan olmaz

Canım sağlıkla gelsin inşallah minnak . Çok az kalmış yavruna kavuşmaya inşallah 🥰🥰
Amin inşallah canım 🥰😍
Ya planlı olsun istiyorum bende. Şu gün doğum olcak desin bende Ogün gideyim :) ani gelişleri beni aşırı tedirgin ediyo
benim ilki sezeryan olduğu için planlı canım yoksa bende beklicektim sizle beraber 🤭
Bugün kontrolümüz vardı eve ancak geldim 2 defa nst çekilince işler uzadı 🙈
Sancım tabiki yine yok. Doktorum artık bi plan yapalım 40 haftan doldu dedi bence de yapalım dedim🤗 pazartesi yatış yapıyoruz suni sancı için. Suyumuz biraz azalmaya başladı yine, çok beklemek istemedik zaten bekleme aşaması çok stresli oldu benim için. 2. Nst doğumhanede çekildi orayı da görmüş oldum ama bugüne kadar hayal etmedigim birşeyle karşılaştım çok üzgünüm. Sancı doğumhanede verilelcekmiş odada değil ve doğumhane kısmına eş alınmıyor saatlerce tek kalacağım, zemin kat olduğu için telefonda çekmiyor. 😢 Ebe dinlenme araları olacak o aralarda kapıda görüşebilirsiniz dedi hiç böyle hayal etmemiştim eşim yanımda olur doğuma kadar sanıyordum. Hayırlısı olsun herşeyin.
Bebeğimin kilosu 2975 çıktı doktorum ölçemediğini bu yüzden geçen haftadan az çıktığını söyledi. Bir de küçük tansiyonum yüksek çıktı o yüzden biraz hastanede bekledik düşmese seni eve yollamazdım dedi ama düştü sonradan. Haberler bu şekilde.❤
inşallah en kolay nasıl olacaksa senin için öyle olur canım saglikla al kucagina dediğin gibi ikimiz aynı gün alırız belki kucagimiza 🥰
Kızlar kontrolden cıktık. Çatı muanesi kötüydü. Sezaryene karar verdik 15 mart. Bi kemik varmıs baskın mıs ondan dolayı normal olmaz bide acı eşiğin çok düşük dedi.10 mart son kontrol tahliller falan. Hayırlısı olsun hakkımızda. Biraz üzüldüm ama yapcak bsy yok saglıklı olalım da. 🤲
Saglikli olsun canım gerisi boş öyle sanci ağrı çekip sonra sezeryana girsen senin için daha zor olurdu 💕

Amin inşallah canım 🥰😍

benim ilki sezeryan olduğu için planlı canım yoksa bende beklicektim sizle beraber 🤭

inşallah en kolay nasıl olacaksa senin için öyle olur canım saglikla al kucagina dediğin gibi ikimiz aynı gün alırız belki kucagimiza 🥰

Saglikli olsun canım gerisi boş öyle sanci ağrı çekip sonra sezeryana girsen senin için daha zor olurdu 💕
Belki de kuzum sağlıkla gelsinler inşallah 😍

Slm🙋🏻‍♀️ 6 ay boyunca meme reddini yenemediniz mi?😨
35 günlük olduk doğduğu günden beri meme reddi yaşıyorum.uğrşıyorum ama günde 1 kez 5 dk zorla emiyor mememden. Süt sağmaktan hayat kalitem düştü.😭 6 ay çok uzun emzirme danışmanı desteği fln almadınız mı ? 6naydan sonra ne yaptınız? Çok çok zor cidden İnşallah bizimkin o kadar sürmez🤲
Her yolu denedim malesef. Büyüdükçe akıllandıkça daha da çok direndi 🙁 bir umut arada silikon meme ucuyla emiyordu ama doymadan bırakıyordu sanki emse de içime sinmiyordu yani.. Hep evde de olamıyorsun dışarı çıkman gerekiyor sağma ya vakit bulamıyorsun. 6 ay olunca pes ettim malesef

Bizim odada yürümek için alan var tabi yine bugünkü odada vereceklerse, o zaman ben de sancı anında yatmak yerine sürekli yürüyeyim. Eşimi içeri alamayacaklarını ama dinlenme araları olduğunu o aralarda kapıya çıkıp görüşebileceğimi söylediler. Benim ailemle görüşebilmem için onların 1 kapı içeri girmesi lazım yoksa çıkamam çünkü kapı önünde hastanede işlem için sıra bekleyenler var önlükle falan çıkamam ki😕 birkaç kapıdan geçtim doğumhaneye girmeden önceki kapıya kadar gelmesine izin verseler bari. Hayır zemin kat diye telefonda çekmiyor dışarı ile irtibatım da olmayacak. Bu arada benim de bebeğim kanalda değil umarım iner. Hiç muayene de olmadım pazartesi olacağım mesela 0 açıklık var diyelim suni sancının etki etmesi çok mu zor oluyor acaba. Bir de insan sancı anlarında ailesinden birine eşine yanında ihtiyaç duyuyor mu? Ben eşimle olma fikrini çok benimsemiştim olamayacak diye boşluğa düştüm sanki
Öncelikle sürekli ayakta olmaya izin vermiyorlar sürekli nst'ye bağlıyorlar, aralarda kalabilirsiniz dediklerinde hemen kalktım, bazen kendim sordum artık kalkabilir miyim diye. Suni sancıya düşük dozda başlıyolar önce, nst'deki duruma göre yavaş yavaş arttırıyorlar. Benim suyum gelmişti, yapılan ilk muayenede 2-3 cm açıklık var dediler, 1 saat içinde 6 cm oldu, bu aşamaya kadar sancılar adet sancısı gibiydi çok zorlanmadım, ama sonra uzun süre 6 cm'de kaldı ve sancılar baya zorlamaya başladı, işin tuhafı nst'de sancılar 30-40 civarı çıkıyordu, ben onda kesinlikle bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum çünkü en baştaki hafif sancılar da 30 çıkıyordu, sonrakiler kesinlikle daha şiddetliydi, ölçümlerin yanlış olduğunu düşünüyorum, zaten en son açılma 8 cm'e kadar geldi. Bendeki sıkıntı birincisi bebek çok yukardaydı hatta sezaryende kaburgama basıp indirdiler, ikincisi de açıklık arttıkça rahim ağzı düz açılmamış sola doğru açılmış, o sebeple açıklık muayenesi beni çok zorladı, rahim ağzına ulaşmak için çok uğraştılar. Bunlar beni çok yordu, eğer rahim ağzı düz açılsaydı ağrılar bu kadar zor gelmezdi diye düşünüyorum.

En başta telefona bakıyordum ama sonra sancılar başlayınca telefona bakmak aklınıza gelmiyor zaten, sancıları karşılamak için güç topluyosunuz. Ben ebeden rica ediyordum eşim biraz gelebilir mi diye. Açıkçası eşime çok ihtiyaç duydum, manevi destek açısından ama çok izin vermediler gelmesine, anneniz gelebilir dediler, ben de annem üzülmesin diye gelmesini istemedim. Bir de bana zor gelen, benim aralıksız suyum geldi, altınızda bişey yok sürekli döküldüğünü hissettim rahatsız bi hissiyat oluştu ped istedim, sona kadar yaklaştık doğuma ama olmadı, o sebeple genel olarak sürecin tümünü düşününce son 1-1,5 saat dışında çok zor değildi, sonlarda sancı artıyor ama yine aralarda dinlenme imkanı oluyor. Sonlarda zaten doğuma yaklaşmış oluyorsunuz, keşke normal doğumu tamamlayabilseydim ben.

Eğer bebek kanala inseydi epidural yapacaklardı, ama doğumu durdurur diye yapmadılar. İmkanınız varsa epidural isteyin, ağrısız sancısız geçer, o durumda eşinizle de daha rahat görüşürsünüz, çok isterdim valla epidural alıp uyuyarak doğumu beklemeyi😄

Herkesin doğumu farklı ilerliyor bu arada, benimle birlikte başka biri daha vardı, onun açılması hiç ilerlemedi, benden sonra gelen vardı mesela o hemen doğurdu. O yüzden herkesin süreci farklı işliyor. Ben ilk geldiğimde ebelere sordum ne kadar sürer diye, hiç belli olmaz herkesinki farklı dediler. Siz pozitif düşünün, sancılar geldikçe yapabildikçe squat yapın ve imkan varsa epidural isteyin, inşallah kolaylıkla kucağınıza alırsınız 🥰

Her yolu denedim malesef. Büyüdükçe akıllandıkça daha da çok direndi 🙁 bir umut arada silikon meme ucuyla emiyordu ama doymadan bırakıyordu sanki emse de içime sinmiyordu yani.. Hep evde de olamıyorsun dışarı çıkman gerekiyor sağma ya vakit bulamıyorsun. 6 ay olunca pes ettim malesef
sürekli bir yerde Sağım yapamam bu pandemide.🥺 Çok şükür anne sütü içiyor Ama bizim için bayağı yıpratıcı. Silikon uçla Benimki de alıyor ama ısırıyor göğsünün ucunu aldığı için. Zaten dehşet göğüs ağrısı çekiyorum 😨😭
İnşallah en kısa sürede aşarız ya 🤲

Kızlar kontrolden cıktık. Çatı muanesi kötüydü. Sezaryene karar verdik 15 mart. Bi kemik varmıs baskın mıs ondan dolayı normal olmaz bide acı eşiğin çok düşük dedi.10 mart son kontrol tahliller falan. Hayırlısı olsun hakkımızda. Biraz üzüldüm ama yapcak bsy yok saglıklı olalım da. 🤲
Sağlıkla al kucağına canım martın 15ile 18i arası baya var doğum sanırım

Amin inşallah canım 🥰😍

Aslında benimde ilki sezeryan ama daha planlayamadı sağolsun doktorum🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Canım vardır bı hayır hiç üzülme sağlıkla gelsin yavrun ❤️

Birde şunu farkettim ben öksürdükçe veya kendimi kastıkça o sancılar artıuor görünüyor, hatta bi ara ıkınmayı denedim ve cihaza baktım sancı yerindeki sayı yükseldi sonra geri düştü. 🤔 Değişik. İnsanlar neler icat ediyor, eskiden annelerimşz, nenelerimiz nasıl doğuruyormuş yaa, birde hep normal doğuruyorlarmış ya sancıları nasıl geliyordu, bebek hiç içerde kaka yapmıyor muydu çok merak ediyorum. 🙄 Yırtıkları olduğunda ne yapıyorlardı mesela? Kafamda deli sorular 😂
Abimin eşi gazlı bezle tentürdiyot tarzı birşey sürerdi çabuk kurusun kanamasın diye, doktor o zaman öyle önermişti çabuk kurumuş ve kanama vs yaşamamış. Bebekten sonra hayat nasıl oluyor? Ev işlerini vs nasıl yapıyorsunuz ve ne zaman yapmaya başladınız?
Batikonu artık önermiyorlarmış öyle duydum. Ben ampul aldım ilk oğlumda da damlatmıştık onu. Duş aldırdım sonra onu pansuman ettim iyi geldi gibi damlattıktan beri kanama yok inşallah tekrarlamaz. Ev işlerini de ablam yapıyor sağolsun 3 çocukla ben çok zor yetişiyorum biraz rayına otursa herşey daha iyi olacak gibi en azından alışmaya başlarız 😅

Sordum onu o öyle çamaşır ıslanmasıyla belli olmaz dedi. Kızımda çamaşırım çok ıslanıyodu brn anlamamışım diye düşünmüştüm hep ama bunda öyle bir şey de olmadı. Geçen hafta çok iyi dedi bu hafta birden bire nasıl olduysa bitmiş.

Benle mi alakalı dedim. Tam nedeni bilinmiyor belki plasenta yetmezliğidir belki romatizma sebep oluyordur dedi.
Bende romatizma var dün gece ayaklarım sızlıyormuş bugün yağmur yağdı o derece var yani 😅 ama su ile ilgili problem yaşamadım 3 gebeliğimde de.

Hakkında hayırlısı olsun canım

Çok sağol canım 🙏🏻🙏🏻 aminn inşallah 🙏🏻🙏🏻 bende tüm gece tuvalete gittim acaba var mı diye, yoktu. Muayene ederken karnım okadar serttiki doktorum gaz sancısına benzer sancın oldu mu dedi. Kendi bildi, şaşırdım. Benimki bağlantılıydı ama herkesin bünyesi farklı, doktoruna danış istersen için rahat etsin.
Benimde gaz sancısına benzer sancılarım oluyor bu ara sık sık, tuvalete gidiyorum birşey yok geliyorum aynı devam ediyor, şuan iyiyim ama özellikle sabahları çok oluyor.

Geçmiş olsun canım. İnşallah sağlıklı bşr şekilde doğum yapar, sıkıntısız bir şekilde atlatırsın.

Amin inşallah canım 🥰😍

Sağlıkla al kucağına canım martın 15ile 18i arası baya var doğum sanırım

Canım vardır bı hayır hiç üzülme sağlıkla gelsin yavrun ❤️

Hakkında hayırlısı olsun canım

Geçmiş olsun canım. İnşallah sağlıklı bşr şekilde doğum yapar, sıkıntısız bir şekilde atlatırsın.
Amin kızlar inşallah 🤲 hepimiz saglıcakla alalım inşallah 🤲. 15 16 17 seçin dedi Dr. eşim de 15 seçti. Ben 17 demiştim yeğenimin de 17sydi. Vardır Bi hayır 15 mart olcak inşallah hayırlısıyla 🤲🤲🤲

Benzer durumları yaşamışız canım ☹️ inşallah bu sefer tutarlar.. 🙏

X