2021 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Ben cuma doğum yaptım sezaryenle, yarın çıkacağım.. Elimden gelse 1 hafta kalırım:) hastanede her şey önüne geliyor, hemşireler bebeğe de bana da bakıyor.. Evde eşimle ben yalnız ne yapacağız bilmiyorum.. Benim epidurali bugün çıkardılar, biraz yara bölgem sızlıyor, iğne yaptılar şuan daha iyiyim. Henüz anne sütüm gelmedi, bebiş sinirleniyor maalesef. Boş boş emekten yoruldu garibim, tez zamanda gelse keşke sütüm
Yurt dışı gibi 10 gün kalsak ohh 😉

Amiin canım benim inşallahh😍❤ çok heyecanlı ve mutluyum bu günlere bir şekilde sağlıkla ulaştık diye inşallah bebeğimi de kucağımda sağlıkla görmek nasip olur🤗❤ Bekleyen herkese nasip olsun.🌸

Dün son tartıma çıktım doktorda ve ve ve toplam 12 kg tebrik ediyorum neysolcum harika tahmin kucak dolu öpücüklerimi yolluyorum😄😘😘 hatta 11 buçuktan 12 yani 🙈🙈

Benim bundan daha da silikti :) Hayırlısı olsun 💜

Canım senin hamilelik günlüğünde daha 10 günün olduğu yazıyor buraya tarihi yanlış mı yazdın yoksa doktorla görüşmende mi bir yanlışlık oldu

Senin doktor = benim doktor olmuş 😂 ben de hem ilk çatı muayenemi olacağım hem doğum için yatış olacak
Yok canım her ikisi de doğru belki Dr acelecilik yapıyor 🤷‍♀️

Bir gece kaldım canım ben neden iki gece diyor ki yani bi sorun yoksa herşey yolundaysa bi gece kalıyorsun iki doğumum da bi gece kaldım. 10:30 da doğum oldu ertesi gün dokuz da çıktık hastaneden.
AA ne güzel.. Bende öyle istiyorum ya çok ideal benim için. Çünkü memleketten uzağım ve anneler gelmiyor. Yalnızım. Bakıcım la eşim idare edicek ler beni hastanede. Ama ister istemez evdeki bıdıkta kalcak aklım. Bilemiyorum neden 2 gece ama kesin 2 gece dedi. Perş günü kontrolde tekrar ısrar edeyim sıkıntı olursa tabiki mecbur kalınır ama sıkıntı olmadığı sürece 2 gece bana uzun geliyor ya

Genelde özel hastanelerde tek gece kalınıyor. Ben de Balıkesir de şehir hastanesinde kısmetse doğum yapacağım. Söylenilene göre normal doğum olursa tek gece sezeryan olursa 2 gece kalınıyormuş.
Bnm hastane de özel aslında ama 2 gece dediler ısrarla. Normal doğum tek gece. Herşey normal giderse neden 2 gece tutuluyoruz anlamıyorum ilk doğumumdada 2 gece kalmıştım hadi onda evde bekleyenim yoktu bu sefer bide evi düşüncem ☹️

Bnm hastane kan tahlili falan çarşamba yapcakmıs sonraki pazartesi doğum ama sanırım covid testi bnm hastanede yapmıyor.Bi aksilik olmazsa 38+5de doğum olmus olcak inşallah 🤲 🤲 🤲
Bende ilk önce doktora 38+4ü önermiştim 15i pazt diye. Ama 39u görelim diye 18ine demişti. Yinede bu perş netleşecek. Asla doktorum kesin bişi konuşmuyor değişik bi kadın:)

Aynen 38i bitiriyorlar 39+1de doğmuş olcak benimki 2 3 gündür sanci oluyo korkuyorum bende bi an önce sali günü gelseydi😂

Cok şükür geldi ilk mete jeliden geldi benden önce dogurmazsaniz 2. Metede benden🤭🤭
Bende de var 2 gündür sancı heran bişi olabilri diye sürekli vücudumu dinlemeye başladım. İlk hamileliğimde ne rahatmışım ben ya bunda aşırı söyleniyorum ahh belim ahh karnım ahh şuram ahh buram :) sürekli ağrım var demekten artık evdede ciddiye alınmıyorum :))

😂 Hahaha, ama kötü bir durum. Herkesin hikayesi yaşadıkları farklı oluyor. Rabbim hayırlı doğumlar nasip etsin hepimize. Aynı hastane aynı doktora giden hastaların biri memnun olurken diğeri memnun kalmayabiliyor mesela. Olumsuz hikayelerde insanın gözünü korkutuyor.

Geçen kontrolden çıkmış hastane koridorundan çıkışa ilerlerken kadının biri durdurdu beni. Kızı 40 gün önce doğum yapmış orada, haftasonu nişanı gelmiş sancısı gelmiş doktora gelmiş hemen, kızı doğumhaneye alıp sancı vermişler, az bir açıklığı varmış başta, neyse sancıdan sonra 4-5 cm açılma olmuş, o sırada kız sanxı çekerken bir yandan covid testi yapmışlar kıza ve burnunu kanatmışlar, hemde kızıyorlarmış çok bağırıyor diye, sesi ama hastane koridorlarından duyuluyormuş kadın öyle dşyor, sonra kızı bebek kaka yaptı diye acil sezaryene almışlar, nöbetçi doktor yaptırmış doğumu, iyi dikememiş heralde bebeğin durumu iyiyken kız enfeksiyon kapmış, bir süre hastanede yatmış ve dikişlerş iyileşmemiş, akıyormuş, bu seferde kendi doktoru ameliyata almış tekrardan dikmişler kızı. Kadın para isteselerde kendi doktorunu çağır doğuma demek içşn beni durdurmuş. Mesela aynı hastanede o bayandan bir kaç hafta önxe aynı nöbet günü bi arkadaşım doğum yaptı, o şikayetçi olmadı öyle işte.
Ay böyle hikayeler beni kötü etkiliyor. Tüylerim ürperdi Allah korusun.
Ben cuma doğum yaptım sezaryenle, yarın çıkacağım.. Elimden gelse 1 hafta kalırım:) hastanede her şey önüne geliyor, hemşireler bebeğe de bana da bakıyor.. Evde eşimle ben yalnız ne yapacağız bilmiyorum.. Benim epidurali bugün çıkardılar, biraz yara bölgem sızlıyor, iğne yaptılar şuan daha iyiyim. Henüz anne sütüm gelmedi, bebiş sinirleniyor maalesef. Boş boş emekten yoruldu garibim, tez zamanda gelse keşke sütüm
Gözünüz aydınn.😍❤ Çok sevindim herşey güzel gidiyor anlaşılan. 🤗 Sütün de tez vakitte gelir inşallah annesi❤
Yok canım her ikisi de doğru belki Dr acelecilik yapıyor 🤷‍♀️
Hay Allah ya hayırlısı olsun inşallah 😕
Anladımm canım seni göremeyince sabah acaba mı dedim 😊hakkında hayırlısı olsun inşallah 🙏
Yarın inşallah güzel haberler veririm canım Allah razı olsun🤗

Dus alabilirsin eve çıktığında birde sıcak havlu köy memelerine canim damarları genişletiyor ben oyle yaptim.

Kızlar ben de hastane çantama süt yapsın vs diye, Lactamil Emziren Anneler için Sütlü İçeçek-Promalt-Hurma ve gaz içinde Eylül Öztürk'ün Gasicon ve Maden suyu koyacağım. 😂 Aslında sütü direk getiren bir ilaç varmış takviye edixi gıda tarzında bir hap ama yurtdışında ablam kullandığı için gördüm burada yok olsa ondan alacaktım sorun yaşamamak için. Lactamil de süt yapıyormuş iyiymiş yani ama gaz da yapabilirmiş sütlü olduğu için.

X