2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kızlar aguline diye gaz şurubu varmış. Doktoru tavsiye esen var mı? Birçok kişiden duydum memnun olduklarını.

Kızlar bebekleriniz gündüz aralıksız kaç saat uyanık kalıyor? Gece uykusuna kaçta geçiyor? Hep aynı saatlerde uyutabiliyor musunuz? Biz kucakta ya da ana kucağında sallamadan, ya da emmeden uyutamıyoruz. Yatağına yatırıp pışpışla uyutmak mucize olurdu sanırım. 😅

Kızlar bebekleriniz gündüz aralıksız kaç saat uyanık kalıyor? Gece uykusuna kaçta geçiyor? Hep aynı saatlerde uyutabiliyor musunuz? Biz kucakta ya da ana kucağında sallamadan, ya da emmeden uyutamıyoruz. Yatağına yatırıp pışpışla uyutmak mucize olurdu sanırım. 😅
Ayni durumu bizde yasiyoruz maleseff😕sallamadan emmeden uyumuyor..yatagina birakinca 5 dk sonra uyaniyor aglayarak 2 gundur ozelliklede boyle anlamadim

Merhaba canim benim doktorum tavsiye etti ama once biogaia probiyotik damlayi yazdi eger hic gecmezse gazndurumu aguline den gunde uc defa yarim cay kasigi demisti ben henuz almadim
Ben biogaiayı kullandım geçmedi. Nurse harveyle beraber kullandım biraz daha iyi oldu ama akşam belli bi saatte giriyor krizlere. Şimdi de Aguline deneyeceğim. Faydasını görürsem yazarım buraya

Onun zararı var bunun zararı var neyin faydası varmış peki.Sadece emzirin bol bol emzirin diyo. Zaten emse sorun yok ki istediği kadar emsin.Emziren anneler akademisisinin yolundan gittim biberon yok emzik yok. Yine de güzel emmiyor. ne kadar masaj yapsam gazını çıkarsam da yok bitmiyor o gaz.
Hiçbirini takip etmeyin izlemyin
Saçmalıktan başka bişey değil
Bebek olayı kesin kurala bağlı değildr
Her bebek her anne hekesin imkanlar farklıdır
Strese sokmaktan başka işe yaramazlar

Ben gündüz hep salonda yatırıyorum aydınlıkta, seste uyutuyorum 😅 gece de 10.30-11.00 gibi olunca yatak odasına geçiriyorum karanlıkta sessizlikte emzirip, sallayıp uyutmaya çalışıyorum. Gece gündüz ayrımı oluşsun diye böyle yapıyorum. Uyumasa bile gece yatak odasında loş ışıkta duruyoruz. Ama faydası oluyor geceleri uyuduğu zaman daha derin daha uzun uyur oldu

Ben gündüz hep salonda yatırıyorum aydınlıkta, seste uyutuyorum 😅 gece de 10.30-11.00 gibi olunca yatak odasına geçiriyorum karanlıkta sessizlikte emzirip, sallayıp uyutmaya çalışıyorum. Gece gündüz ayrımı oluşsun diye böyle yapıyorum. Uyumasa bile gece yatak odasında loş ışıkta duruyoruz. Ama faydası oluyor geceleri uyuduğu zaman daha derin daha uzun uyur oldu
Onu ben de öyle yapıyorum da, uyku araları çok uzun geliyor bana. Fazla uyanık kalıyor. 2 saat falan bazen 4 saat uyutamıyoruz. Akşam da 21.30-22.00 gibi uyuyor en erken. Sabah 9.30dan önce uyanmıyor ama 😅

Kızlar bebeğiniz uyanırken aglayarak uyanan varmı aranızda hep ama benimki uykudan agkıyarak uyanıyor hep

Önden biraz elle sağ sonra ver ya da sen yarı uzan bebeği üzerine al öyle daha rahat emer boğazına kaçmaz en azından
Öyle yapiyorum canim bi ileri bi geri bi cek bi ondk öyle emiyor sonra hemen boşalıyor gibi nasıl bıseyse tabı bes dkdan sonra kaçırıyor bogazına bırakıyor engelleyemezsem dedıgın gıbı orta halde ıyı emıyo sagolasın ❤️

Aynen pişik degıl ama kırmızı ız kalıyor ki ben nerdeyse 1 saatte degıstırıyorsum hıc altında bez tutmuyorum uzun sure

Bende ayni sekilde her emzirkeden once bez defistiriyoruk bi nujara buyuge gecince daha toparlar.diye dusunuyorum ama 1 nukaraya ,5 kilo kadar diyo benm bebik 3320 daha yani iz olayi hos degil

Onun zararı var bunun zararı var neyin faydası varmış peki.Sadece emzirin bol bol emzirin diyo. Zaten emse sorun yok ki istediği kadar emsin.Emziren anneler akademisisinin yolundan gittim biberon yok emzik yok. Yine de güzel emmiyor. ne kadar masaj yapsam gazını çıkarsam da yok bitmiyor o gaz.
Aynen öyle herkes bir şey diyor oradakiler emzrme danısmanı ıle görüşüyordum bı yararı olmadı sık kalkıyoduk yorucu olsun yanı arayı uzat dedı cısı koyu oldu. her bebegın kendı duzenı ayrı bencede ıster ıstemsz kasıyoruz meme reddı yaşadım cunku ilk kızımda. herkese kulak asmamak laızm en doğrusunu yapıcam dıye strese gırınce bı anlami kalmiyorki.

Son düzenleme:
1 yada 1 bucuk saat kaliyor her uyudugunda en az 2 saat uyuyor gece uykusuna 10 da geciyor yanina yatiyorum ben benim kokumla uyuyor.

X