2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Biberon dr browns, avent, wee baby hepsini denedim yok almıyor canım.
Bir hafta hastanede yattı ya, o zaman ben dr browns bırakmıştım hastaneye, çıkınca da üç gün onla verdim sütü ama sonra bir anda biberonu reddetti bir daha da almadı.

Buzlukta bir sürü sütüm var, hastanede yattığı ilk beş gün ağızdan beslenemediği için sütler kaldı, taburcu olurken bıraktıktğım sütlerin hepsini geri verdiler, çok az içebilmiş yavrum 🙁
Biberon alsaydı o sütleri verirdi eşim, ben de dinlenirdim veya kızımla dışarı çıktığımda daha fazla kalabilirdim
Benim oğlumda olduğu gibi olmuş sizin. İkinci ayda bir anda biberon almamaya başladı. Bazı geceler. Mama veriyordum Bi kez meme uçlarım yara diye. Dayanamıyordum.ama bir gece almadı biberonu.kıyamet kopuyordu ağzına değince. Resmen biberon reddi yaşadık, 😁

Kızlar internette şunu yemeyin bebeğe gaz yapar bunu yemeyin dediği için akşama yapacak bir yemek bulamıyorum. Hangi yemekleri yapıyorsunuz? Bir de gaz yapmayan meyveler neler?
Açıkçası ben fazla dikkat etmiyorum, bebeğin bir şekilde bu besinlerle tanışıp alışması gerekiyor. Bebek hangi besinle geç tanışırsa O besine karşı hassasiyet oluşuyor ve süreç daha zorlu olabiliyor.
Çok bariz bir problem olmadığı sürece ben her şeyi yiyorum doğal ve temiz gıda olarak.
Sadece paketli ürünler tüketmiyorum ona dikkat ediyorum

Benim oğlumda olduğu gibi olmuş sizin. İkinci ayda bir anda biberon almamaya başladı. Bazı geceler. Mama veriyordum Bi kez meme uçlarım yara diye. Dayanamıyordum.ama bir gece almadı biberonu.kıyamet kopuyordu ağzına değince. Resmen biberon reddi yaşadık, 😁

Sonra tekrar aldı mı peki
Biberonu reddettiği gün biberonla bağdaştırabileceği kötü bir şey yaşamış mıydı

Biz taburcudan iki gün sonra kontrol kanı vermeye gittik, orda çok zor kan aldılar ve Bebeğim çok ağladı, sakinleşmesi için biberon verdim aldı, eve gelince de rahatlaması için banyo yaptırdım ve tekrar biberon verdim o anda reddetti ve bir daha almadı.
Bilmiyorum olabilir mi ama acaba o yaşadığı acıyla biberonu mu bağdaştırdı diyorum ana yüreği 😐

Açıkçası ben fazla dikkat etmiyorum, bebeğin bir şekilde bu besinlerle tanışıp alışması gerekiyor. Bebek hangi besinle geç tanışırsa O besine karşı hassasiyet oluşuyor ve süreç daha zorlu olabiliyor.
Çok bariz bir problem olmadığı sürece ben her şeyi yiyorum doğal ve temiz gıda olarak.
Sadece paketli ürünler tüketmiyorum ona dikkat ediyorum
ben de artık size uymaya karar verdim. Ayrıca diğer yazan arkadaşlara da çok teşekkürler 🌸

Bizde yardımcı kimse de yok, ister istemez bazen bebek ön plana geçiyor.
Öyle durumlarda kızımı da kardeşinin bakımına dahil ediyorum hoşuna gidiyor.
Bazen babasıyla okula gönderiyorum evde sıkılmasın diye ama okulda da sıkılıyor tek başına
Yapabildiğim en iyi şey bol bol dışarıya çıkarmak oluyor
Bizimde beş yaşinda kizim sert hareketler yapiyor kiskaniyor kafasına pişik kremi attı hızla emzirirken sesi geldi huzursuzlandı hep akşam napicami artik şaşirdim.

Selam arkadaşlar ben doğum Yapalı 9 gün oldu size birşey sormak istiyorum benim bebeğim emerken arada genzine süt kaçıyor boğazını alıyor çok korkuyorum sizdede böyle birşey oldumu elim Ayağım dolaşıyor korkudan nefessiz kalıyor gibi olur Dr mı götürsem birşey olurmu

Selam arkadaşlar ben doğum Yapalı 9 gün oldu size birşey sormak istiyorum benim bebeğim emerken arada genzine süt kaçıyor boğazını alıyor çok korkuyorum sizdede böyle birşey oldumu elim Ayağım dolaşıyor korkudan nefessiz kalıyor gibi olur Dr mı götürsem birşey olurmu
Hayırlı olsun, analı babalı büyüsün. ☺️ Sütün çok tazyikli geliyor olabilir. Bebeğinin başını biraz yukarıda duracak şekilde tutabilirsin. Ya da biraz geriye doğru uzanıp bebeğini hafif üzerine yatacak şekilde emzirebilirsin.
5720F9BC-A47B-48C4-9DD5-15860DAE5CE2.jpeg

ben genzine kaçar gibi olduğunda böyle yapıyorum rahatlıyor.

Ben spiral ya da hap istemiyorum ya o yüzden gitmedim, benim de dikişlere bakmıştı 15.gün iyi demişti.

Bizde de iki bebe var, zaten korunmaya gerek kalmayacak şekilde bir ilişki var kocamla aramızda bebekler sayesinde 😂
Ben küçükle salonda yatıyorum, eşim büyükle yatak odasına yatıyor, yemek saati mutfakta buluşuyoruz 😂
Hahah bizde öyleyiz canım kardeş kardeş🙈🙈 gerçi biz hepberaber yatıyoruz oğlum eşimle aramızda yatıyor zaten önceden de öyle yatıyorduk kızımda anne yanı beşikte yatıyor ☺️
Bizmkilerin arasında 14 ay var ve plansız bir gebelikti bizimki yine aynısı olur diye çok korkuyorum o yüzden spiral taktırmam lazım benim🙈
Kızlar herkesin derdi bebeğine yetememek benim derdim iki yaşındaki kızım 🙁
Doğumdan sonra kızıma karşı hep eksik yetersiz hissettim kendimi. Ne yapsam az geliyor, sanki hep üzgün mahsun bakıyor gibi, oysa çok mutlu kendi kendine oyunlar kuran oynayan bir çocuk, kardeşini asla kıskanmıyor, bana yardım ediyor ama ben nedense ona karşı hep suçlu hissediyorum kendimi 😥
Benim gibi hisseden var mı merak ettim

Bebeği emzirirken yerde oturup onla hamur, lego vs oynuyorum, kitap okuyorum resim yapıyorız.
Evde sıkılmasın diye günde iki kez ikişer saat dışarı çıkarıyorum bebekle birlikte.
Öğlen ve gece uykusuna ben yatırıyorum, kısacası her an yanında olduğumu hissettirmeye çalışıyorum ama ne yapsam eksikmişim gibi hissediyorum bu da beni aşırı zorluyor.

Bu tempoda aşırı yorgun düştüm, kendime hiç zaman ayıramıyorum, bu psikolojideyken zaten mümkün değil kendime zaman ayırmam

Bebeği emzirirken anne kalk dediği anda bitiyorum ağlayasım geliyor.
Kardeşi olmasını o tercih etmedi, onunla dolu dolu anne kız zamanları yapacağımız günleri bebekle böldüm gibi düşünüyorum.

Kendimi ifade edebildim mi bilmiyorum ama psikolojik olarak iyi değilim, hep bi yetersizlik hissindeyim
Sanırım 2. Çocuğu olan bi çok anne aynı şeyi hissediyor canım ve çok normal ki seninkilerin de arası çok az. Birde tek başına bakıyorsun hiç kolay bişey değil. 2. Çocuk ne zaman olursa olsun yine aynı şeyi hissedecektin bence sonuçta ilgin 2 ye bölünüyor. Kendini yetersiz hissetme sen çok iyi bir annesin bence☺️☺️
Kayınvalideni çağırmıştınız sanki gelmedi mi o yardıma. Yanında biri olsa aslında çok daha iyi hissederdin eminim
40 kontrolü var dedi kadın doğumcu şimdi 30 günlük olduk iyice Rahim oturdu mu toparladı mı bir ultrasyon kontrolü için çağırdı Belki de benim Doktor pimpirikli ben gideceğim
Benim 2. Sezaryenim bu ilkini de aynı doktor yapmıştı ve onda da çağırmamıştı ama bence bi gitmekte fayda var bende vakit bulabilirsem gidicem mutlaka
Bebekler neden kusuyor çok doyduğu için mi
bebeklerin mide ile yemek borusu arasındaki kapakçık tam gelişmiş değil o yüzden de en ufak harekette kusuyorlar. 8-9 aylık olunca yok denecek kadar azalıyor ama kusmaları

Yeni doğum yaptığım zamanlar bende aynı sıkıntıyı yaşıyordum sütünü biraz sağıp öyle emzirmeyi deneyebilirsin

Ben spiral ya da hap istemiyorum ya o yüzden gitmedim, benim de dikişlere bakmıştı 15.gün iyi demişti.

Bizde de iki bebe var, zaten korunmaya gerek kalmayacak şekilde bir ilişki var kocamla aramızda bebekler sayesinde 😂
Ben küçükle salonda yatıyorum, eşim büyükle yatak odasına yatıyor, yemek saati mutfakta buluşuyoruz 😂

Bana da sağlık ocağına gidince hemşire sordu, neyle korunmaya karar verdiniz diye. Bir an şaşırdım kaldım. Kem küm ettim, daha düşünmedik falan dedim heralde🙂

Hayırlı olsun, analı babalı büyüsün. ☺️ Sütün çok tazyikli geliyor olabilir. Bebeğinin başını biraz yukarıda duracak şekilde tutabilirsin. Ya da biraz geriye doğru uzanıp bebeğini hafif üzerine yatacak şekilde emzirebilirsin.
Eki Görüntüle 2872641
ben genzine kaçar gibi olduğunda böyle yapıyorum rahatlıyor.
Çok teşekkür ederim sagol allah razı olsun canım Sütüm bittiğinde de aynı şekilde oluyor başını dik emziriyorum ama bu yatar pozisyonda denemedim deneyim cevabın inş teşekkür ederim

Yeni doğum yaptığım zamanlar bende aynı sıkıntıyı yaşıyordum sütünü biraz sağıp öyle emzirmeyi deneyebilirsin
Aaa sizindemi oluyordu inş bizimde geçer en kısa zamanda canım süt sağma almadım elimle sağııp vereyim bari gerçi göğüsüm boşkende oldu ama allahım evlatlarımızı bizlere bagışlasın

Emziğe her şartta devam etmek zorundayım canım
Geçen de yazmıştım ya çocukları tek başıma çıkardım diye, emzik olmasa asla durmaz ben de çıkarmaya cesaret edemem.
Şimdi kahvaltıyı yapıyoruz, çocukları alıp parka iniyorum iki saat kalıyoruz. Akşam da yemekten sonra çıkıyoruz iki saat kalıyoruz. Emzik olmasa hep ağlar meme ya da kucak ister.
Önceki gün kucağımdayken emziği yere düştü de eve çıkana kadar huysuzluk yaptı

Bunun dışında gün içinde evde de sakin kalması gerek ki ben yemek yapabileyim, kızımla ilgilenebileyim. Bu sebeplerden emziğe devam edicem, emmesi de büyüdükçe daha iyi düzene girer diye umut ediyorum
Ohhh maşallah ne güzel ya. Ben ikisi ile parka gitmeye hayatta cesaret edemem 😬 ya bizimkinin emme sıkıntısı büyük ihtimal gazdan o yüzden şimdilik emziğe devam ben de 😅 dediğin gibi emzik bizde de büyük kurtarıcı

X