Popüler Konu 2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221

xoxo2185

Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2020
164
280
31
İnfluenza aşısı için öncelik grubundaymışım ben de. Şimdi öğrendiğim bilgiye göre covid sebebiyle herkes kafasına göre grip aşısı olmak istediği için stokları uygun kullanmak adına sadece risk gruplarına satılmasına ve uygulanmasına izin verilmiş.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-05-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 85 gün kaldı.

Bugün yada yarın bebeğinizin kirpikleri gözlerinin üzerinde şekillenmesini tamamlamış olacaklar. Doğumda, bebeğinizin kalbinde bulunan ve kirli kan ile temiz kanın karışmaması için vana görevi gören kapakcığın kapanabilmesi gerekir. Braxton Hicks kasılmalarında (doğum öncesi kasılmaları) artış olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

umayimo

🤰🏻🌸
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2020
3.449
8.367
İnfluenza aşısı için öncelik grubundaymışım ben de. Şimdi öğrendiğim bilgiye göre covid sebebiyle herkes kafasına göre grip aşısı olmak istediği için stokları uygun kullanmak adına sadece risk gruplarına satılmasına ve uygulanmasına izin verilmiş.
Evet öyle yapıldı, önce kronik hastalığı olanlara ve 60 yaş üstüne verildi. Annem babam olduğu için biliyorum ben de. Demek bize gelmiş artık sıra 😁

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-05-2021

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 67 gün kaldı.

Bebeğiniz bugün doğmuş olsa, baş parmağı anne karnındayken emilmekten dolayı hissisleşmiş olabilir. Bebeğinizin büyüme hızı yavaşlamış olsada bu evrede bebeğinizin iç organları ve dokuları daha işlevsel olmaya ve gelişmeye devam ediyor. Bu nedenden dolayı, kalsiyum, proteyin, demir, B-Kompleks vitaminleri, çinko, A vitamini, ve kolik asit alımı sizin ve bebeğiniz için hala çok önemlidir. Bebeğinizin kalp atış ritmi dakikada yaklaşık 120-160 arasında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

dlk-f

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2019
705
795

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-05-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 78 gün kaldı.

Bugünlerde bebeğinizin cildinin altında biriken yağ miktarı arttığı için bebeğinizin cildi daha pürüzsüz ve daha yumuşak. Ayrıca bu yağ birikimi bebeğinizin cildini daha beyaz (önceden kan damarlarının gözükmesinden dolayı pembe idi) görünmesini sağladı. Bebeğinizde oluşan ve biriken yağ eskiden olduğu gibi ısı düzenlemesi yapan kahverengi yağ değil, beyaz yağ. Şişman bebekler her zaman sağlıklı bebekler anlamına gelmez ama biraz yağ bebeğinizin normal vücut fonksiyonları için gereklidir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

86deliha

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2015
8.163
9.729
34
Kızlar afedersiniz ama makattan kan geldi pecetede gördüm neden olabilir sizce. Doktora sordum ama dönüş yapmadı henüz. Ağrı kaşıntı falan yok. Kabiz da değilim
Canım makatta çatlak olabilir,bazen kabız olmasanda kılcal damarlar çatlayabiliyor.
Devamı gelirse doktora görünürsün.
Önemli bişey oldugunu sanmıyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-05-2021

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 62 gün kaldı.

Bebeğiniz bu noktada beş duyu organından gelen bilgileri kaydedebilir. Bu ay bebeğinizin ciğerlerinize yaptığı baskı artığı için nefes darlığınızda artış olabilir. Bebeğiniz yaklaşık 29 cm uzunluğunda ve yaklaşık 1,5 kg in üzerinde ağırlığa sahiptir. Bebeğinizin hareketlerinde bir hareketsizlik hissettiğinizde hemen doktorunuza başvurunuz. İdar kaçırma yaşıyor olabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Spring05

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2020
3.177
4.370
29
Kızlar e-nabızı kontrol edin influenza aşısı sırası hamilelere gelmiş sanırım. İşe gidenler için mantıklı olabilir.

Bende cikmamis asi riski🤔 benim doktor aylar once oncelik olursa yaptirirsin demisti ekim gibi ama sonrasinda konusmadik hic

Eklentiler

• SmartSelect_20210122-182159_Chrome.jpg
    SmartSelect_20210122-182159_Chrome.jpg
    70,5 KB · Görüntüleme: 48

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-05-2021

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 74 gün kaldı.

Bu sırada dalak tarafından kırmızı kan hücrelerinin üretimi biter ve kırmızı kan hücresi üretimini kemik iliği üstlenir. (Kırmızı kan hücreleri geçmişte sırasıyla kan adaları denilen doku grupları, daha sonra karaciğer ve en son kemik iliğinden önce dalak tarafından üretiliyordu.) Bu noktadan sonra doğuma kadar hava yolculuğu hamileler için önerilmez. Bebeğiniz ritmik olarak nefes alma hareketi yapıyor fakat akciğerleri hala tam olgunlaşmış durumda değil.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Spring05

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2020
3.177
4.370
29

Bu sırada dalak tarafından kırmızı kan hücrelerinin üretimi biter ve kırmızı kan hücresi üretimini kemik iliği üstlenir. (Kırmızı kan hücreleri geçmişte sırasıyla kan adaları denilen doku grupları, daha sonra karaciğer ve en son kemik iliğinden önce dalak tarafından üretiliyordu.) Bu noktadan sonra doğuma kadar hava yolculuğu hamileler için önerilmez. Bebeğiniz ritmik olarak nefes alma hareketi yapıyor fakat akciğerleri hala tam olgunlaşmış durumda değil.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Seraa0606

Güzeldim ben o yazlar kadar zamanında...
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2015
3.995
5.492
Kan sulandırıcı kullanıyor musun? benim ona bağlı olarak kılcal damar oluştu. Uzun süre ayakta kalmamak gerekiyormuş doktor öyle söyledi. Zaten hamilelikte kan hacmi arttığı için de oluyor. Uzanırken mutlaka ayaklarımın altına bi yastık koyarak yükseltiyorum.
Hayır kullanmıyorum.
Bende dün yastık koydum ilk kez.

Spring05

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2020
3.177
4.370
29
Kizlar boyle bir yazi gordum, sizinle paylasmak istedim

Eklentiler

• SmartSelect_20210122-184245_Instagram.jpg
    SmartSelect_20210122-184245_Instagram.jpg
    144 KB · Görüntüleme: 49

slnkhrmn008

iyi düşün iyi olsun!
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2016
8.742
24.249
Kızlar selam 2020 mayıs annesiyim piyasa değeri 70 tl olan fotodaki kitaplarımı kargo dahil 40’a satıyorum ilgilenenler özel mesaj yazabilir.

E86A2CDF-29AA-4268-BE8A-FF26C1E6CE0A.jpeg

DuDulalala

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2016
1.642
2.779
Bende cikmamis asi riski🤔 benim doktor aylar once oncelik olursa yaptirirsin demisti ekim gibi ama sonrasinda konusmadik hic
Kesinleşti 30 yaş olduğu o zaman. Haftaya size de çıkar bence

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 70 gün kaldı.

Bebeğinizin ayak tırnakları görülmeye başlamış olabilir. Bugün bittiğinde gebe kalmanız ve bugün arasında tam yedi ay geçmiş olacak. Bebeğinizin büyümesi bu kadar hızlı ve haftalardır devam ederken bundan sonra bebeğinizin büyüme hızı doğum yaklaştıkça yavaşlaşacaktır. Emziren anneleri desteklemek için ve kar amacı gütmeyen çeşitli dernekler bulunmaktadır. Bunlarla iletişime geçebilirsiniz.

Aiglethe4th

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2020
694
1.506
32
A
Açlık kan şekeri referans değerleri genel olarak 70 -100 arasıdır. Sizin çok az düşük çıkmış belki kanınız beklemiş olabilir. Bu durumda kan dak hücreler glikozu eneji kaynağı olarak kullanır. 1 saat lik tokluk şekerinin 140 altında olması istenir. Tabiki en doğru yorumu doktorunuz yapacaktır 🤗geçmiş olsun
Teşekkürler canım yorumladığın için ☺️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 73 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları artık kaynaşmış olmadığı için bebeğiniz göz kapaklarını açıp kapatabiliyor. Eğer bebeğiniz rahminizin üst tarafında konuşlanmış ise tekmelerinden dolayı göğsünüzün hemen altında kaburga gölgesinde bazı ağrılar ve hassasiyet yaşayabilirsiniz. Mümkün oldukca uzanarak ve öne doğru eğilmekten kaçınarak, kaburga bölgenizdeki ağrıların azalmasını sağlayabilirsiniz. Bebeğinizin gözleri ışığa tepki gösteriyor ve kemikleri iyice gelişti.

Spring05

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2020
3.177
4.370
29

Seraa0606

Güzeldim ben o yazlar kadar zamanında...
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2015
3.995
5.492
Kızlar benimde bugün ayrıntılı ultrason randevum vardı.
Bebeğin kalbinin bir bölümünde parlaklık var çok önemli değilmiş.
1 hafta önden gidiyor gelişimi.
Çok nadir görülen bir problem varmış kordon genişlemesi diyelim. Tıbbı adını yazmadım.

Aiglethe4th

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2020
694
1.506
32
Kızlar benimde bugün ayrıntılı ultrason randevum vardı.
Bebeğin kalbinin bir bölümünde parlaklık var çok önemli değilmiş.
1 hafta önden gidiyor gelişimi.
Çok nadir görülen bir problem varmış kordon genişlemesi diyelim. Tıbbı adını yazmadım.
Neden oluyomuş acaba o genişleme, hiç duymamıştım 😐

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 73 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları artık kaynaşmış olmadığı için bebeğiniz göz kapaklarını açıp kapatabiliyor. Eğer bebeğiniz rahminizin üst tarafında konuşlanmış ise tekmelerinden dolayı göğsünüzün hemen altında kaburga gölgesinde bazı ağrılar ve hassasiyet yaşayabilirsiniz. Mümkün oldukca uzanarak ve öne doğru eğilmekten kaçınarak, kaburga bölgenizdeki ağrıların azalmasını sağlayabilirsiniz. Bebeğinizin gözleri ışığa tepki gösteriyor ve kemikleri iyice gelişti.