2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kızlar 😢
Bazen sizde bu uykusuz yoğun birbirinin aynısı olan günlere dayanamayacak gibi oluyormusunuz.
Tek başıma 2 çocuk inanılmaz zor geldi neden yaptım böyle bişey diyorum sonra üzülüom böyle düşündüğm için.
Gece uykum aşırı gelio ama bebek uyumuyor ağlaamak gelio sürekli.
Eşim yardımcı illaki ama biçok şey annede bitiyor.
Diğer çocugumda anne yanımda yat diye ağlıyor.
Diğerinin sakinleme şeklini bir tek ben yapabiliom.
Çıkmazda gibiyim.
Yorgunum bitkinim aşırı.
Doğru düzgün beslenemiyorym bile

Ben gittim damarlar tıkalı, Pompayla boşalt, Garmastan ya da lansinoh krem kullan, Baharattan, karpuz, patlıcan yeme dedi. Öncelikle yaranın iyileşmesi lazım, Yoksa enfeksiyon kapar dedi.
Mastit değilmiş Allah tan
Göğüs temizliği için de her gün 1 çay bardağı suya 1 çay kaşığı karbonat ekle onunla sil dedi
Evde yapılacak çoğu şeyi yaptım ama geçmedi. Elle sağdım, ters emzirmeyi denedim baya iyi geldi ama bu sabah yine çok kötüydüm.
göğüste kızarıklık ateş varsa dr a görün bence Sen de.
Karpuz ve patlıcan neden yasak ddi

Kızlar bebeğim sürekli ağlıyot hep ağlıyor artık kafayı yiyeceğim uykusu bile 10 dk anca var yok hiçbirşey yapamıyorum

Kızlar 😢
Bazen sizde bu uykusuz yoğun birbirinin aynısı olan günlere dayanamayacak gibi oluyormusunuz.
Tek başıma 2 çocuk inanılmaz zor geldi neden yaptım böyle bişey diyorum sonra üzülüom böyle düşündüğm için.
Çıkmazda gibiyim.
Yorgunum bitkinim aşırı.

Tabi canım aynı olmaz mıyız.. iki çocuk ne kadar zor ne kadar başka imiş.. bana yardımcı var annem bizde kalıyor. Ama büyük çocuğum kardeşten sonra her şeyi benimle yapmak istiyor. Mesela tuvalete benimle gidiyor mutlaka, yemekleri bensiz yemiyor, ben olmadan dışarı adım atmıyor neredeyse. Bunlari eskiden dedesiyle anneanneyle yapardı, kızımı onlar büyüttü zaten ama kardeşten sonra bana düşkün. Akşam bensiz uyumuyor. Bebiş desen zaten onun derdi memede yaşamak. Zor gerçekten ama ileride rahat ederiz inşallah

Kızlar 😢
Çıkmazda gibiyim.
Yorgunum bitkinim aşırı.
Aynı şekilde bende keşke diyorum yapmasaydım sonra bakıyorum bebeğime masum dünyadan haberi yok üzülüyorum sürekli ağlamak istiyorum

Tabi canım aynı olmaz mıyız.. iki çocuk ne kadar zor ne kadar başka imiş.. bana yardımcı var annem bizde kalıyor. Ama büyük çocuğum kardeşten sonra her şeyi benimle yapmak istiyor. Mesela tuvalete benimle gidiyor mutlaka, yemekleri bensiz yemiyor, ben olmadan dışarı adım atmıyor neredeyse. Bunlari eskiden dedesiyle anneanneyle yapardı, kızımı onlar büyüttü zaten ama kardeşten sonra bana düşkün. Akşam bensiz uyumuyor. Bebiş desen zaten onun derdi memede yaşamak. Zor gerçekten ama ileride rahat ederiz inşallah
Yine de şükür annen varmış ,olsa da çok zor biliom iki çocukta anne diyo yetmeye çalışmak zor enazından annen iki kase çorba koysa o bile rahatlatır insanı.ben büyüğe açım dediği halde yediremediğim zamanlar oluyo bebek ağlıyo o anda susmuyo mecbur kalıom tek başımayım kocam işe gidince😣 nyse hepimize sabırlar diliyorum bolbol...

Aynı şekilde bende keşke diyorum yapmasaydım sonra bakıyorum bebeğime masum dünyadan haberi yok üzülüyorum sürekli ağlamak istiyorum
Aynen sevgileri olmasa dayanması çok zor.
Gece uyusa sabaha enerji olcak ama gecede uyumuyor.ruh gibi enerji dolu 2 çocuk idare etmek benim kapasitemi çok aştı.sonra düşünüyorum şükür sağlıklılar , hasta çocuklarının başını bekleyenlet gelio aklıma toparlanıyorum şikayet etme diyorum ama bir yanım aşırı yorgun ümitsiz.
Geçecek biliyorum da şuan içinde oldugumuzdan çoz zaman var gibi gelio 😩

Günaydın kızlar
Nasılsınız bebişler nasıl
Kırkı çıkan arkadaşlar kırk bitiminde doktorunuzda kontrolünüz oldu mu

Ben 15 günlükken gittim dikişlerime baktı, kırkın çıkınca gel korunma yöntemine karar verelim dedi ama ben gitmedim. Spiral ya da hap düşünmediğim için gitmedim ama kontrol de var mıydı merak ettim. Bir sıkıntım da yok çok şükür.
Zaten fırsat bulup doktora gidecek zaman da yok 😐
İki çocukla bizim günler aşırı koşturmacalı geçiyor
40 çıkınca gittim canım ben. Muayene etti smear aldı. Doğum kontrol hapı ve geçmeyen çatı ağrım için vitamin yazdı bana. Dikişleri kontrol etti Bi de. Oğlumda da kırkım çıkınca çağırmıştı

Kızlar bebeğim sürekli ağlıyot hep ağlıyor artık kafayı yiyeceğim uykusu bile 10 dk anca var yok hiçbirşey yapamıyorum
Canım gazdan olmasın. Bende hep gazi çıkıyor kakasini 3 4 kez yapıyor gazdan olamaz diyordum gazdanmış. Sırtına vurup gazını çıkarıyorum ama hep huysuzdu. Bugün bacaklarını karnına bastırma masajı yaptırdım 4 kez osurdu ondan sonra deliksiz 2 saat uyudu.

Günaydın kızlar
Nasılsınız bebişler nasıl
Kırkı çıkan arkadaşlar kırk bitiminde doktorunuzda kontrolünüz oldu mu

Ben 15 günlükken gittim dikişlerime baktı, kırkın çıkınca gel korunma yöntemine karar verelim dedi ama ben gitmedim. Spiral ya da hap düşünmediğim için gitmedim ama kontrol de var mıydı merak ettim. Bir sıkıntım da yok çok şükür.
Zaten fırsat bulup doktora gidecek zaman da yok 😐
İki çocukla bizim günler aşırı koşturmacalı geçiyor
40 çıkınca gittim canım ben. Muayene etti smear aldı. Doğum kontrol hapı ve geçmeyen çatı ağrım için vitamin yazdı bana. Dikişleri kontrol etti Bi de. Oğlumda da kırkım çıkınca çağırmıştı

Bizden çok daha hızlı nefes alıp veriyorlar. Beraberinde emmede zorluk yasiyorsa o zaman problem.

Bunu bize hiç diyen olmadı 🤔

Dolunaycım büyük çocuğu kreşe mi vereceksin? Ben de büyüğü kreşe başlatmak istiyorum, biliyorsun aynı aydalar. Kardeşi olduktan sonra bunu düşünmeye başladım açıkçası ama acaba tuvalet işi nasıl olacak onu düşünüyorum.
Bana da ablam demişti canım. Öyle yapmıştım oğluma dediği gibi.

Evet canım oğlumu kreşe başlattık. Oryantasyon sürecindeyiz şuan. Günde iki üç saat gidiyoruz eşim yada ben. Artık eşim gidecek benim imkanım yok artık. Yaz okulu olacak şimdilik. Bizim Ekim ayında olumsuz bir kreş tecrübemiz oldu. O yüzden biraz sıkıntılı bizim iş. Alışması çok zor olacak. Okul kreş lafı bile duymak istemiyor. Gitmek istemiyorum diyor. Oyun grubu diye götürüyoruz biz. Wc işini ne açıdan sordun? Öğretmenleri götürüyor orda. Seninki yeni mi alıştı?
Tabi biz kardeş olunca Bi gerileme yaşadık. Onu yeni yeni toparlıyoruz.biz yokken orda ne yapacak hiç bilmiuorum

Slm arkadaşlar ben doğum yapalı 30 gun oldu 4-5 günde 1 tek göğsüm şişiyor ağrı yapıyor sürekli ateşleniyorum terliyorum belim ve dizlerim ağrıyor böyle olan var mi anlamadım ne oluyor hastaneye mi gitmeliyim
Onceki gece ateslendim 37,8 ve 38e cikti atesim. Beraberinde titreme, tum vucutta eklem ağrılarım oldu. Covid şüphesi ile acilden doktora gittim. Şükür covid değilim. Ancak en başından beri Süt sitmasi diye birseyden bahsetmisti burada arkadaslar, kendimde ondan şüphelenmistim. Bu rahatsızligin belirtileri de vardi çünkü göğsüm agriyor disaridan dokununca cok sicak yer yer sertlikleri var. Ve yukarida bahsettigim durumlar da bu rahatsızligin belirtileriymis. Doktor antibiyotik verdi serum takti vs. Yeni yeni kullanıyorum umarim ise yarar. Sık emzir ve sürekli sağ dedi doktor çözüm olarak. Benim de sütüm oyle fosur fosur degil yani, sık emzirsem sagmaya kalmıyor, sagsam bebege kalmıyor. Anlamadim gitti. Belki sizde de boyle bir durum olabilir

Bebeginin 5.hafta büyüme atagi yaşadığını düşünen var mi aramızda, 2 gundur bebegim cok huzursuz, surekli memede kalmak istiyor Süt olsun olmasin emzik yapar gibi yapiyor, mizmizlaniyor, agliyor, sakinleyip onunla sohbet edince dinlerdi o moda da hic giremiyor. Geceleri bir bucuk iki saat araliginda uyurdu, suan o uykusu da 45 dk 1 saat e düştü. 33 gunluk şuan, pazartesi günü 6.haftasina girecek.. Ne kadar surer bu durumu fikriniz var mı

X