Popüler Konu 2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    212

DuDulalala

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2016
1.642
2.779
Bende bilmiyorum çok az bilgi var. Gözlem altında olucam eğer ilerde daha da genişlerse sezaryenle erken doğum yapacakmışım.
Yarın bir prof doktor bulup ona göstericem bu saatte randevu vermiyolar.
Geçmiş olsun umarım ilerlemez 🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-05-2021

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 75 gün kaldı.

Bebeğiniz bu ay yaklaşık 450 gr daha ağırlık kazancak. Bu hafta sonunda bebeğinizin başından poposuna kadar olan mesafe yaklaşık 28 cm. civarında olacak. Bu ay boyunca bebeğiniz sizin sağladığınız besinleri aktif olarak özümser ve saklar. İskeletini geliştirmek için kalsiyum, kırmızı kan hücreleri için demir, ve büyümesi için protein sizin sağladığınız besinlerdir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

92anne92

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2020
995
1.248
28
Kızlar benimde bugün ayrıntılı ultrason randevum vardı.
Bebeğin kalbinin bir bölümünde parlaklık var çok önemli değilmiş.
1 hafta önden gidiyor gelişimi.
Çok nadir görülen bir problem varmış kordon genişlemesi diyelim. Tıbbı adını yazmadım.
Çok geçmiş olsun canım inşallah önemli bişey değildir bebisini zamanında sağlıkla kucağına alırsın 🤲

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-05-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 89 gün kaldı.

Bebeğinizin vücüdundaki yağ oranı artmaya devam ediyor ve şu anda vücudunun %2-3'ü yağdan oluşmaktadır.Zaman zaman, rahminizin büyümesi ve bağların gerilmesinden dolayı pelvik (kasık) ağrıları görülür. Dinlenmek bu gibi durumda size yardımcı olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini saymaya başladınız mı?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

bibalprensesi

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2019
1.378
2.165
Çok nadir görülen bir problem varmış kordon genişlemesi diyelim. Tıbbı adını yazmadım.
Geçmiş olsun canım. umarım ilerlemez sağlıkla zamanında kucağına alırsın 🙏🏼 Doktor bu genişleme ile ilgili yeterli açıklama yapmadı mı peki ne sebep oluyor, nelere dikkat etmen gerekiyor vs.?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 70 gün kaldı.

Bebeğinizin ayak tırnakları görülmeye başlamış olabilir. Bugün bittiğinde gebe kalmanız ve bugün arasında tam yedi ay geçmiş olacak. Bebeğinizin büyümesi bu kadar hızlı ve haftalardır devam ederken bundan sonra bebeğinizin büyüme hızı doğum yaklaştıkça yavaşlaşacaktır. Emziren anneleri desteklemek için ve kar amacı gütmeyen çeşitli dernekler bulunmaktadır. Bunlarla iletişime geçebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

DuDulalala

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2016
1.642
2.779
Bunu doktoruma danıştım influenzanın süresi geçti olmanın bir anlamı yok artık dedi.
Oğlumu kreşe verseydim olmayı belki düşünürdüm. Onunkini de yaptırmadım aylardır bekliyor eczanenin dolabında.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 75 gün kaldı.

Bebeğiniz bu ay yaklaşık 450 gr daha ağırlık kazancak. Bu hafta sonunda bebeğinizin başından poposuna kadar olan mesafe yaklaşık 28 cm. civarında olacak. Bu ay boyunca bebeğiniz sizin sağladığınız besinleri aktif olarak özümser ve saklar. İskeletini geliştirmek için kalsiyum, kırmızı kan hücreleri için demir, ve büyümesi için protein sizin sağladığınız besinlerdir.

sirkencubin

waiting for our rainbow
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2008
16.244
10.060
Oğlumu kreşe verseydim olmayı belki düşünürdüm. Onunkini de yaptırmadım aylardır bekliyor eczanenin dolabında.

Ben tamamen evden çalıştım bu gebelğimde evrak imza işi oldukça ofise gittim onda da hep biriktirdiler benim için. Dogru dürüst insan yüzü görmedim diyebilirim. Belki benim bu durumuma özgü bir değerlendirme yapmış olabilir doktorum. Yanlış yönlendirmk istemem

bilge1507

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2015
63
54
39
Benim tokluk şekerim 114 çıktı ama malesef bende diyet yapmak zorundayım. Bebek iki hafta önden gidiyor, kızımda 4 kilo doğduğu için dikkat etmem gerekicek.
doktorunuz mu söyledi dikkat etmeniz gerektiğini? bir de önden gittiğini sata göre mi söylüyorsunuz? ben de size yakın bi durumdayım ama doktorum her şey normal diyor ayrıntıya girmiyor hiç. şeker yüklemesi istemedim sadece tokluk şekerime bakıldı 104 çıktı. bebeğime de normal diyor ama sata göre 22+6 usg 24+4. ilk bebeğim de 4030 gr doğmuştu. sizin dikkat etmeniz gerekiyorsa benim de öyle mi sanki?? ben hiç dikkat edemiyorum:KK43:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2022 gün geçti.

Norma J

My little family👨‍👩‍👧
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2018
2.295
3.681
Midem çok hassas kusmaktanda fenalık gelmişti ilk üç ay. Şimdi o yüzden sanırım kusma fobim oluştu 🤷🏻‍♀️🤦🏽‍♀️
Ben cileklisini aldim eczaneden. Ama daha yaptirmadim haftaya yaptiricam saglikocaginda. Ilaci onlarin mi yazmasi gerekiyordu acaba🙄

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 73 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları artık kaynaşmış olmadığı için bebeğiniz göz kapaklarını açıp kapatabiliyor. Eğer bebeğiniz rahminizin üst tarafında konuşlanmış ise tekmelerinden dolayı göğsünüzün hemen altında kaburga gölgesinde bazı ağrılar ve hassasiyet yaşayabilirsiniz. Mümkün oldukca uzanarak ve öne doğru eğilmekten kaçınarak, kaburga bölgenizdeki ağrıların azalmasını sağlayabilirsiniz. Bebeğinizin gözleri ışığa tepki gösteriyor ve kemikleri iyice gelişti.

86deliha

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2015
8.123
9.678
34
Cnm üfürüm dedikleri şey bizdede göründü kalpte.ilk çocugumdada göründü sorun çıkmaz Allahın izniyle.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-05-2021

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 67 gün kaldı.

Bebeğiniz bugün doğmuş olsa, baş parmağı anne karnındayken emilmekten dolayı hissisleşmiş olabilir. Bebeğinizin büyüme hızı yavaşlamış olsada bu evrede bebeğinizin iç organları ve dokuları daha işlevsel olmaya ve gelişmeye devam ediyor. Bu nedenden dolayı, kalsiyum, proteyin, demir, B-Kompleks vitaminleri, çinko, A vitamini, ve kolik asit alımı sizin ve bebeğiniz için hala çok önemlidir. Bebeğinizin kalp atış ritmi dakikada yaklaşık 120-160 arasında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Seraa0606

Güzeldim ben o yazlar kadar zamanında...
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2015
3.950
5.467
Geçmiş olsun canım. umarım ilerlemez sağlıkla zamanında kucağına alırsın 🙏🏼 Doktor bu genişleme ile ilgili yeterli açıklama yapmadı mı peki ne sebep oluyor, nelere dikkat etmen gerekiyor vs.?
Bir sebebi yok yapısal bir anomali. Dikkat etmemle düzelecek bir durum değil.
Sürekli kontrol altında olucam googleda da yeterli bilgi yok bi kaç tıp makalesi var sadece.

Seraa0606

Güzeldim ben o yazlar kadar zamanında...
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2015
3.950
5.467
Cnm üfürüm dedikleri şey bizdede göründü kalpte.ilk çocugumdada göründü sorun çıkmaz Allahın izniyle.
Üfürüm değilmiş kalpte parlaklık kireçlenme dedi.
Genelde kendi kendine düzeliyormuş doğduktan sonra 6 ay takip edilmesi gerekiyormuş.

ShinSeGi

Guru
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2015
17.933
25.452
Merhabalar annişler. Ben malesef son 1 haftadır çok yorucu ve stresli günler geçirdim bundan mı bilmem dün kahverengi akıntı gelmeye başladı. Doktora gittik şükür kötü bişey çıkmadı ama doktor istirahat etmemi söyledi, kızımı kucaklamamı yasakladı. İlişki yasak. Bu tip kanamalar erken doğumu tetikleyebilir dikkatli olman lazım dedi. Bi de klasik progestan iğne yazdı.

Ama bugün hala kahve rengi akıntı gelmeye devam ediyor :KK43: var mı aranızda bu tip bişey yaşayan?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 76 gün kaldı.

Hızlı büyümeden dolayı önümüzdeki üç gün içinde bebeğinizin beyni buruşuk, kırışık bir hal alır. Bu buruşukluklara beyin kıvrımları(konvolüsyonlar) denir. Kıvrımlı, buruşuk beyin düz hatlı, kıvrımsız bir beyinden daha çok beyin hücresi içerir ve potansiyel olarak daha kuvvetlidir. Bebeğinizin boyu yaklaşık 26-28 cm civarında ve ağırlığı yaklaşık 1300-1400 gr.