2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kizlar selam gecen kusma ile ilgili yazmistim kimseden dönüş alamadim tek ben mi kusma problemi yasiyorum acaba . Surekli bir kusma halindeyiz her emzirmeden sonra :KK43: doktor fizyolojik refludur fln dedi ama gecmiyor yani ne yapsam ne denesem cok uzuluyorum ustine ataklarda baslayinca vay halimize anliyacaginiz
Bizde de var canım kusma durumu. Her emzirme sonrası mutlaka bazen az bazen çok fazla kusuyor. Direk sütü kusuyor daha sindiremeden. Mümkün olduğunca 10 15 dk kadar dik tutuyorum, gazını emzirmeden önce çıkarıyorum..genelde kilo alımı iyiyse doktorlar ilaç vermiyor. Mide kapakçığı tam gelişmediğinden fazlasını geri çıkarıyorlarmış.

Kizlar selam gecen kusma ile ilgili yazmistim kimseden dönüş alamadim tek ben mi kusma problemi yasiyorum acaba . Surekli bir kusma halindeyiz her emzirmeden sonra :KK43: doktor fizyolojik refludur fln dedi ama gecmiyor yani ne yapsam ne denesem cok uzuluyorum ustine ataklarda baslayinca vay halimize anliyacaginiz
Bizde de oluyor her emzirme sonrası diyemem ama gunde 4 kere olmuslugu var. Bir kac sebebi varmış, aldigi Süt miktarı fazla olup, fazlasini çıkarıyor olabilir ya da emerken süt cok tazyikli geliyordur o rahatsiz eder cikarirmis. Fiskirir şekilde degilse korkmaya gerek yokmuş onu takip etmek lazım. Bir de emzirdikten hemen sonra direkt yatmamasi lazim biraz dik pozisyonda zaman geçirmesi gerekiyor. Ben hepsine dikkat ettigim halde oluyor kusmasi. Normalmiş diyerek endise etmiyorum artik ama insan üzülüyor sütüm boşa gitti diye ki zaten dedigim gibi benim sütüm fosur fosur da akmiyor yani.. Eger ki bebegin kilo alımını engelleyecek şekilde degilse kusmasi sorun yok diye dusunebiliriz.

Keşke öyle olsa diyor insan ya namazlarımı kılamıyorum Allahın gücüne gitmesin
Ben hocaya sordum. Kanama kesilince abdest alıp kılmamız gerekiyormus. Ve kanama kaç gün sürdüyse onu bilip bir daha ki hamilelikte o kadar gün lohusa sayiliyormuşuz ve kanama devam etse bile o zaman özür kanı oluyormuş ve yine namazları kılmak gerekiyormus. Ben ilk başta bilmediğim için 5 gün kılmadım. O kilmadigim günleri de kaza etmelisin dedi.

Canım zaman zaman bizde de oluyor. Ama sizin çok sıkmış. Onun sebebi bazı bebeklerde mide borusu kapakçığı tam kapanmamış oluyormuş. Bu da kusmalarq sebep. Aslında tam reflü de denmiyormuş buna. 9-12 aya kadar devam eder diyorlar. Geçen gün oğlumun kreş müdürüyle konuştuk. Aynı şeyi yaşamış ama onun daha zormuş. Memede tetikte beklerdim diyor bikaç kez çekince anında kusarmış.
Sabretmek lazım. Yapılacak Bi şey yok diye biliyorum
Canim valla 9 aya kadar uzarsa kturur aglarim suracikta bizimki bayag sık kusuyor ama cokta iyi kilo aliyof masallah sutumde biraz tazyikli sagio emzirmem lazim aslindanda her zaman olmuyor tabi. İnsallah bi an once toparlar gunde 5 6 cift kiyafet degistiriyoruz . Birde emiyo emiyo sonra cikariyoya icim sizliyo yani ins gecer bi an once ,:KK43:

Bizde de var canım kusma durumu. Her emzirme sonrası mutlaka bazen az bazen çok fazla kusuyor. Direk sütü kusuyor daha sindiremeden. Mümkün olduğunca 10 15 dk kadar dik tutuyorum, gazını emzirmeden önce çıkarıyorum..genelde kilo alımı iyiyse doktorlar ilaç vermiyor. Mide kapakçığı tam gelişmediğinden fazlasını geri çıkarıyorlarmış.
Cok zor bisey ins bir an once gecer. Butun batin ultrason baktilR.hic bisey yok fizyolojik reflu dedi tamam da keske bi caresi olsa ins en kisa surede gecer ben surekli gaz masaji haz cikarma sonra yine gaz cikarma moddayim emzirmek kisa suruyo gaz.cikarmak 40 dk nerdeyse

Ben hocaya sordum. Kanama kesilince abdest alıp kılmamız gerekiyormus. Ve kanama kaç gün sürdüyse onu bilip bir daha ki hamilelikte o kadar gün lohusa sayiliyormuşuz ve kanama devam etse bile o zaman özür kanı oluyormuş ve yine namazları kılmak gerekiyormus. Ben ilk başta bilmediğim için 5 gün kılmadım. O kilmadigim günleri de kaza etmelisin dedi.
Diğer hamilelik le ilgili olan kısmı pek mantığıma yatmadı ama teşekkür ederim bende başladım kılabildipim kadarıyla 🙏

Bebişin aynı mı? Benimki de anlattığın gibi, ishal olduğunu düşünüyorum ama yenidoğan neden ishal olur anlamıyorum. Hafta içi doktora gitmeyi düşünüyorum sen gittin mi bunun için?

Kızlar benim durum da aynı sizlerle. Kızım 3 yaşında ve gün boyu bebisten çok onu düşünüyorum, kafama takıyorum. Kardeşini çok seviyor sürekli öpüyor vs ama kesinlikle uyutmuyor. Bebiş uyusa başında ne gürültüler yapıyor bilseniz. Evin içinde de sürekli bağıran bir çocuk oldu. Çığlıklar atiyor. Çeşitli sebeplerden agliyor. Ben hariç herkese düşman oldu, anneanne dede ve babasının canını acitmaya çalışıyor hep. Benim dibimden hiç ayrılmıyor. Bebiş uyursa ben de kızımla vakit geçiriyorum hep.
@atanamayanogretmen benim kız da memeyi aç bakayım, dokunayım vs diyor 😕daha neler neler. Aynı senin gibi hissediyorum.
bunun için doktora gitmedim ama etrafımdaki anneler zaten anne sütünün kakasının cıvık olduğunu, renginin de böyle olduğunu söylediler.

Bir tek sen değilsin artık çarşaf kıyafet yetistiremiyorum her beslenmeden sonra kusuyor ozellikle sutumden sonra daha çok.geceleri uyku halinde emdiginde o kadar değil ama gün boyu her beslenmede kusuyor.

Bir tek sen değilsin artık çarşaf kıyafet yetistiremiyorum her beslenmeden sonra kusuyor ozellikle sutumden sonra daha çok.geceleri uyku halinde emdiginde o kadar değil ama gün boyu her beslenmede kusuyor.
Aynen gecedenncok gunduz bende de yani fizyolojik reflu deniyior ama hic birsey yapılmıyor :KK43: refku yatagiydi gaz cikarma dik tutma ne varsa yaptim aka isenyaramiyor birde gaz sancilari cocugum sekilden sekle giriyor cok zor ya bebek olmakta kolay degilmis yani

Merhaba kizlar bebisler nasıl biz kızımla büyüyoruz 😁 bi ara gece uyumuyordu delirtiyordu yatağına koyduğum an 5 dk içinde feryat figan çığlık yavaş yavaş çözüyoruz o sorunu yanımızda uyumaya alıştı şimdiden 😅 biraz gerilere gittim baktım uzun zamandır giremiyorum atak varmış sanırım öyle yazılmış geceleri ağzımıza tükürdü kibarca 😁
Ben ilk Prima aldım gayet memnunum 1 paket vardı bitince sleepy natural bio denedim sızdırdı maf olduk 😁 sonra tekrar primaya geçtim.maalesef hala mama kullanıyoruz artık emzirmiyorum sagiyorum elle çoğaltmaya çalışıyorum hala 😤
Islak mendil ise ilk aldığım üni baby yenidoğan pamuk su yaziyor üstünde sildikce kıpkırmızı yaptı totoyu onuda attık.buldukca Dalin yenidogani ve Prima hassas ıslak mendil kullanıyoruz.
Dolap diye bi uygulama var Prima bez buldum açılmamış paket uyguna aldım 2 numara hemde premium tavsiye ederim bebek eşyaları bezler vs çok uyguna bulunabiliyor 😅

Arkadaşlar yarın 40 günümüz dolmuş olacak hala kanaması devam eden var mı? Az geliyor ama bitmedi henüz.
Benim bitmişti 40 bitmeden gününu hatırlamıyorum 1-2 hafta olmamıştım galiba takip edemedim 😅 ama yine oldum 1 haftadır herhalde düzene girmeye çalışıyor rahim 🤗

Canım hepimiz aynı durumdayız 🙁
Bugün ben de eşime dedim en azından annem olsaydı acıktık dediğimizde önümüze yemek koyardı.
İnan bazen bebek o kadar huysuz oluyor ki dolaptaki hazır yemeği ısıtıp kızıma veremiyorum.
Kendi beslenmemi geçtim artık, kızımın yemek düzeni bozuldu ona çok üzülüyorum.
Kuru üzüm ceviz falan koyuyorum artık en azından ordan vitamin alsın diye.
Bebek yakamdan inmiyor ki yemek ısıtıp yedireyim

Ama dediğin gibi en azından sağlıklılar buna şükür, bu günler geçecek
Evet canım hertürlüsü zor ama geçecek Allahın izniyle hepimize güç kuvvet🤲

Aynen gecedenncok gunduz bende de yani fizyolojik reflu deniyior ama hic birsey yapılmıyor :KK43: refku yatagiydi gaz cikarma dik tutma ne varsa yaptim aka isenyaramiyor birde gaz sancilari cocugum sekilden sekle giriyor cok zor ya bebek olmakta kolay degilmis yani
Aynen öyle heleki gazdan sıkınca kendisini daha çok kusuyor ve bence gaz sıkınca tetikliyor

X