Popüler Konu 2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    186

Haenur

Her dua nasibine, her nasip vaktine esirdir ☀️
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2019
379
474
33
önemli olan rahim girişi uzunluğu sanırım. O normal seviyede çıktığı sürece erken doğum riski falan yok o zaman. Peki sende de aynı his oluyor mu aşağı tarafta bi gerginlik sanki mesane dolu ve şiş gibi bi his. Mesela yürüyüş yapacaksam evden çıkmadan tuvalete giriyorum ama biraz yürüsem sanki sıkışmışım gibi oluyor 🙈
O bende de hep öyle ya. Devamlı tuvaletim geliyor gidiyorum azıcık birşey çıkıyor. Çok baskı var hala mesanede

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-05-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 117 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğinizin cilt görünümünde değişiklikler olacaktır. Şu anda bebeğinizin cildi kırışmış durumda. Bebeğinizde daha fazla yağ biriktikce ve daha fazla kas geliştikce bebeğiniz daha yumuşak hatlı gözükmeye başlayacaktır. Hamilelikte bulanık görme ve kanama tehlike işaretidir. Bu durumlarda hemen doktorunuza başvurmalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Spring05

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2020
3.162
4.361
29
önemli olan rahim girişi uzunluğu sanırım. O normal seviyede çıktığı sürece erken doğum riski falan yok o zaman. Peki sende de aynı his oluyor mu aşağı tarafta bi gerginlik sanki mesane dolu ve şiş gibi bi his. Mesela yürüyüş yapacaksam evden çıkmadan tuvalete giriyorum ama biraz yürüsem sanki sıkışmışım gibi oluyor 🙈

Galiba bende de oluyor cocuk cikcakmis gibi hissediyorum yururken bazen, gerilme gibi oluyor evet ayaklarimi biraz acarak yurumeye basladim gibi hissediyorum😁

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-05-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 112 gün kaldı.

Bu andan, bebeğinizin beklenen doğum tarihine kadar olan sürede bebeğinizin ayakları yaklaşık iki kat artarak 45 mm den 83 mm ye çıkacaktır.Bazı anneler doğum öncesi prova niteliğindeki Braxton Hicks kasılmaları (doğum öncesi kasılmaları) yaşayabilirler. Daha önce gebe kalmış kadınlarda daha erken başlar ve daha şiddetli olur. Gebelik sırasındaki baş dönmelerine karşı yan tarafınıza yatmanız size faydalı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

bilge1507

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2015
29
24
39
Iyi günler seker yükleme testi yaotirmayacak olan var mı? Bana doktor illa ki yaptır demedi. Istersen saglik ocagina gidip yaptirabilirsin dedi
ben yaptırmadım doktorum da ısrar etmedi, tokluk şekerime bakıldı sadece 104tü normal dedi. bence bu şeker yüklemesi olayını yakında tamamen kaldıracaklar, kandan 6 aylık şeker hareketi belirlenebiliyor gerekirse, bence gereksiz ama tabi yine de bu sadece benim fikrim

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1989 gün geçti.

bibalprensesi

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2019
1.369
2.150
O bende de hep öyle ya. Devamlı tuvaletim geliyor gidiyorum azıcık birşey çıkıyor. Çok baskı var hala mesanede
Benim de öyle sanki tuvaletimi yaparken de açılıyor gibi hissediyorum heralde o baskıdan dolayı çünkü ölçümlerde 3.6 cm falan çıkıyor 🤔

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-05-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 104 gün kaldı.

Bebeğinizin açılmaya başlayan burun delikleri, periyodik nefes alıp verme kas hareketleri yaparak doğumdan sonra nefes almaya hazırlanıyor. Bu nefes alıp verme hareketleri akciğerin gelişimini teşvik eder ve ultrason görüntülenmesinde tespit edilebilir. Bebeğinizin başından poposuna kadar olan mesafe yaklaşık 23 cm civarında ve bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 700-800 gr. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Seraa0606

Güzeldim ben o yazlar kadar zamanında...
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2015
3.709
5.234
Bende öyleyim gece yatmadan 5-6 kere tuvalete gidiyorum.
Çok az geliyor ama inanılmaz sıkışıyorum.
Doğuma kadar böyle mi devam edecek acaba🤔

Yaren_5

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2018
585
435
Kizlar buzim bitti oglusumun ama kizim kondu ustune😂🥰

Eklentiler

• 20210125_000135.jpg
    20210125_000135.jpg
    97,5 KB · Görüntüleme: 16

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-05-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 107 gün kaldı.

önümüzdeki üç gün içinde bebeğinizin akciğerlerinde kan damarları gelişmeye başlayacak. Anneler bugünlerde erken doğum belirtileri konusunda endişelenebilir. Diğer kültürlerde doğum : Kabile halkları arasında en çok doğum yapılan yer evdir. Bugün dünya genelinde yaşayan insanların %98'i evde doğmuştur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

deliha86

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2015
8.001
9.579
Günde bir veya iki kere oluyor. Ama aşırı rahatsız edici bir şey değil yani tam kasılma gibi değil sanki bebek toplanıyor gibi 2-3 dk sürüyor sonra geçiyor
Evet bebek toplanması sandığımz sey aslında kasılma.yani bende sonradan öğrendim.gayet normal bu haftalarda.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-05-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 104 gün kaldı.

Bebeğinizin açılmaya başlayan burun delikleri, periyodik nefes alıp verme kas hareketleri yaparak doğumdan sonra nefes almaya hazırlanıyor. Bu nefes alıp verme hareketleri akciğerin gelişimini teşvik eder ve ultrason görüntülenmesinde tespit edilebilir. Bebeğinizin başından poposuna kadar olan mesafe yaklaşık 23 cm civarında ve bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 700-800 gr. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)