2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Eşin baya geç geliyormuş canım, o seni çok zorlar haklısın.
Benim eşim en geç 16.30-17 de Evde oluyor, yemek yoksa hemen yemek yapıyoruz, varsa masayı haZırlıyoruz.
Mutfağı da genelde eşim topluyor, bugün ben uyudum dinlendim diye toplayabildim.

Bizde de bebek hiç durmuyor da emziğe alışınca rahat ettik o anlamda. Yemekten sonra emzirip eşime verdim ben yattım, o da pusette uyutmuş sağolsun.

Banyo olayı da yılan hikayesine dönüyor 😬 yorgunluktan banyo yapacak halim kalmadı iki gündür, güya bebeği yıkayacaktım yine kaldı
Sabah da 6.30-7 arası güne başlıyoruz.
Dediğin gibi yorgunluk hiç geçmiyor, hep bi sırt ağrısı baş ağrısı...
Evet geç gelmesi beni çok zorluyor bı pazar günü evde malesef kızım 6,5 yaşında gün içinde babaannesine inip bahçede kuzeniyle oynuyor yoksa evde sürekli tablet televizyondan başını kaldirmiyor çok üzülüyorum küçük olsa evcilik falan oynarız bu yaşta benle evcilik oynamakta kesmiyor onu yasitinı arıyor illa, anaokuluna gidiyordu iyiydi bir iki aktivite yapıyorlardı şimdi okulda kapandı malesef
Bizim oğlan emzikte almıyor kızım alırdı emzik çok büyük rahatlık emzirip emzikle eğliyorsun şimdi oğlan beni emzik niyetine kullanıyor 🥴
Esin iyiymiş bak benimki mutfağı toplamayi geçtim gece otururken içtiği meşrubat bardağını salonda sehpada bırakıp yatıyor ben söylemeye bıktım o yapmaktan vazgecmedi şimdi tezgahın üstü beni bekliyor makinaya koymam için ben demezsem hiccc akıl edip toplamaz eşim 😡
Yarın 1.ay kontrolü var oğlanın bende insan içine çıkacağım duş alayım dedim yoksa kokacagim yani geçen sabah 7'de duş aldım sonra nemli saçla kızın okuluna gittim koca gün sinüzitim hapsurmaktanve burun akintisindan gözümü açtırmadı şimdi gece duş alayim bari dedim
Benim kayınvalidem çağır beni işin olunca diyor ama 1. Katta oturuyor ben 3. Katta her cikısinda nefes nefese kalıp benden artık iş beklemeyin benden geçmiş diyor daha 57 yaşında genç aslında ama kilolu öyle diyince insan senden iş isteyen yok zaten diyor içinden Allah'tan kızım bahçeye çıkınca başında bekliyor o zaman kızda aklım kalmiyor pazar günü eşim kahvaltıdan sonra oğlanı aldı indi aşağıya ben evi topladım biraz oglaninda uyuyacagi tutmuş bu saatlerde böyleyse emzirsin altını değiştirsin indirsin ben aşağıda bakarım diyormuş 2 kat çıkmak zor geliyor 1 aylık bebeği bende gözüm görmeden bırakamam yani durmayinca çocuğu sıkı sıkı kundak yapıp sürekli sallıyor kucakta birde sallanmaya alisirsa ben hiç baş edemem

Sezaryen sonrası taktıran arkadaşım olmuş adet olmadan. Benim Dr takmıyorum çok acır dedi. Acı diyince ben de geri durdum 🙈
Acı mıı😱😱😱 valla sezaryen ağrısı hamilelikte kemik ağrısı derken acı çekmek istemiyorum ben artık😭😭 bende adetliyken gideym en iyisi
1.ay aşisi ateş yapti mi bizim çok kötü olduk sürekli emmek istedi sütte verdim huysuzdu sonra tıkandı kaldı morardı annem kusturdu ama çok kötü olduk hala etkisindeyim aşidan sonra bebeğim değişti sanki
Geçmil olsun canım
Canım 1 ay aşısı doğdukları güm yapılan aşının tekrar dozu o yüzden bizim hemşiremiz eğer ilk yapıldığında etkilemediyse bunda hiç etkilemez demişti acaba bebiş üşüttümü o yüzden mi öyle oldı
Emzirme minderi kullaniyormusunuz rahatlik sagliyormu
Ben ilk çocuğumda kullanmıştım ve acayip rahat etmiştim hatta doğumdam 1 hafta sonra almıştıkta kendime kızmıştım niye geç aldık diye ama şimdi kızımı emzirme yastığıyla emziremiyorum bi garip geliyor hiç rahat edemedim🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ Yani belli olmaz işine yarayıp yaramayacını denemeden bilemeszin

Sizleri böyle okuyunca benim kız baya iştahsız galiba. Hiç doymuyor diye düşünmedim öyle Bi ağlaması olmadı Bi tek akşamları gaz sancısı tutunca ememiyor ağlıyor o zaman aç olduğunu anlıyorum.
İnş kilo alıyordur bizimki 🙈
Yok kuzum bu mama veren anneler için yazdm,sürekli emen bebek doyuyodur ses etmiodur.

LC Waikiki'de kısa kollu uzun altlı tulumlar var 2 tane ondan aldım ben 2 tane de kısa kollu tişört-uzun alt şeklinde takım aldım şuan onları giydiriyorum. Çorap da giydiriyorum gaz sancısı korkusundan 🤦🏻‍♀️ ama izmirde havalar ısınmaya başladı bi kaç güne şorta geçiş yaparız herhalde bi kaç hafta sonra da tek askılı zıbın zamanı gelir
O tulumları biliyorum ama alttan çıtçıtlı ya sevmiyorum pek. Boşluk kalıyor ordan üşür gibi 😁 ben bugün oğlumu kreşe götürürken sıfır kol altına kısa tayt takım giydirdim. Uyudu hep ana kucağında. Battaniye de vardı. Gündüz dışarısı sıcak. Evler serin biraz. Ama bu akşam baya sıcak yine. Dediğin gibi bikaç güne geçeriz iyice yazlıklara.

Yok kuzum bu mama veren anneler için yazdm,sürekli emen bebek doyuyodur ses etmiodur.
Öyle çok sık da emmiyor aslında. Oğlum sürekli memedeydi. Kız öyle değil. İki üç saati buluyor emmesi. Ay sonu göreceğiz bakalım. Çok kilo almadı ondan eminim ama. Sizinkiler tosuncuk olmuştur.

Kızlar siz günü kaçta kapatıyorsunuz
Bizim ev mi böyle yorucu, sizde durumlar nasıl

Akşam en geç 21.30da gün bitiyor bizim evde.
Bebekten önce de böyleydi, kızımı uyutup biz de yatardık.
Bebekten sonra baygın gidiyoruz artık.

Akşam yemeğini en geç 6da yiyoruz, çocukları çıkaracaksak dışarı çıkıyoruz. Bazen de yemekten sonra ben dayanamıyorum bir saat uyuyorum yoksa bayılacak gibi oluyorum uykusuzluktan.

Şu tempoda eve misafir gelse yanında uyuklarız galiba 😂

Bu akşam 19.30dan 21.30a kadar uyudum, o yüzden şimdi uyanğım 😂
Eşim çocukları yatırmış, kendi de yatmaya giderken beni kaldırdı kalk yerine yat dedi, valla kalktım gözümün önünü zor görüyordum uykusuzluktan
Ooo maşallah siz bayağa erkencisin çocuklar da sabah erken kalkıyor herhalde. Valla bana sabah erken kalkmak çok zor geldiği için kızım 9a kadar uyusun diye hep akşam 22.30-23.00 civarı yatırdım 😅 bebek de bizim tempoya uydu. Hatta bebek bazen gece 12-1 gibi anca uyuyor 😬 ama erken yatmak her zaman iyidir keşke ben de en hem 11de yatmış olsam ama nerdeee

Canım aynı benim kızımda öyle oldu şu sıralar.
Her gören ne kadar akıllı derdi, evde beni hiç üzmez çok uyumlu bir çocuktu.

Şu sıralar her şey ağlama sebebi 🥴 saçımı bağlama, altımı değiştirme, pijamamı çıkarma, o tokayı takma, yüzümü yıkama vs bu liste uzar gider.

Anne kucağa al, anne sen yedir, anne sen gel.
İnanır mısın tuvalete giriyorum arkamdan nasıl ağlıyor.

Ne söylesek her şeyin tersini yapmaya başladı. En sevdiği kelime hayır.
Ne yapıcaz böyle bilmiyorum
Aynı bizim durumu anlattın şuan 😬 bi de benim kızı herkes çok severdi ne uysal vs diye, millet 2 yaş sendromu bilmezki şimdi herkes kardeş geldi huyu değişti diyecek 🤦🏻‍♀️ ya hele kızımın altını açmak kabus oldu, altında kaka ile akşama kadar duracak sırf maksat ergen gibi itiraz etme hayıy açma anneee 🤦🏻‍♀️

Migrosta da hep 2.bez yüzde 60 indirimli oluyor onuda takip edebilirsin.
Bizde primada sızdırıyor molfix aldım şimdi de deneme amaçlı.
Neden emziremiyorsun? Aynı dert bende de var sağmaktan yoruldum sütümde az zaten.
Sağol canım benim sutum azdı tam çoğaldı derken sinir stres yine azalmıştı sonrada çoğalmadi 🙄hala uğraşıyorum ama sağma makinesine bile çok çok az geliyor
Mama veren anneler günlük ne kadar vereceğinizi hesaplıyor musunuz? Kilosunun 150-200katı mamaya ihtiyacı varmış.
Benimki 5 kilo 1 litre veriyorum ama fazla kilo almış 😌
Ara sıra CC yi fazla yapıyorum içiyorsa o CC de yükseltip devam örneğin 60 veriyorsan 90 CC deniyorum fazla olursa zaten 30 CC içmiyor 60 CC içiyor 60 CC de devam gibi zaten doymayinca genellikle huysuz oluyor yada erken uyanıyor 🤗

İlk çocuk benim bakmak zormuş ailem 2. Yi istiyor şimdiden ilk torun baldan tatlı geldi de o doğumu o idrar için taktıkları sondayi uyuşturma dan! Bı ben bilirim çektiğim acıyı bı Allah aklıma geldikçe aynı anı yaşıyorum resmen travma yaptılar bende 😅 hayırlısıyla bı buyutseydim bazen diyorum çabuk büyüsü bazen en güzel zamanı diye geçiyor içimden 🤗
2. Deneyimi yaşayan hanımlar ne zaman tam gözümün içine bakıp konuşacak yada gülecek tam anlamıyla 😅

O tulumları biliyorum ama alttan çıtçıtlı ya sevmiyorum pek. Boşluk kalıyor ordan üşür gibi 😁 ben bugün oğlumu kreşe götürürken sıfır kol altına kısa tayt takım giydirdim. Uyudu hep ana kucağında. Battaniye de vardı. Gündüz dışarısı sıcak. Evler serin biraz. Ama bu akşam baya sıcak yine. Dediğin gibi bikaç güne geçeriz iyice yazlıklara.
Biz İstanbul'dayız bulunduğum bölge yüksek mevki de ve akşamları serij benim kız çok ateşli çıtçıtlı sıfır kol zibinla yatıyorum bacak kollar açık tek zıbın üstünü muslinle ortsem ateş gibi oluyor sıcaktan uyanıp ağlıyor sıcağa gelemiyor aynı anası biz yaza geçtik ince giyiniyoruz 😁uyurken muslinle bacağını ortuyorum ama kolları ne mümkün kapansın o kol hemen ateslenip uyanıyoruz 😂
Bir de ben aşırı giyindirmeye karşıyım eskiler sıkı giydirirdi en ufak esintide hasta olurduk çevremde çok var sıkı giydirmeyen masallahlari var nasıl alıştılar ise öyle devam etti kolay kolay da hasta olmadi bebekleri koca çocuk oldular aynılar

Bizde dün yaptırdık ağrı, ateş olmadı.
2.ayda yapılacak olan verem aşısı zormuş ateş yapar dedi hemşire.
Karma aşı ateş yapıyor diye okumuştum bizim az kaldı 2. Ay asimiza şimdiden tedirginim ama buradaki arkadaslar sağolsun rahstlattilar biraz şurup ve fitil veriliyormuş hiç ateş olmadan da geçirenler varmış inşallah bizde öyle oluruz

Pişik için krem tavsiyesi istiyorum. Kızımın altı baya kızardı mustela kullanıyorum kantaron yağı da. Fayda etmedi yardım lütfen
Bepanthol kullanıyorum pişik onleyici krem. Pişik olduysa belki işe yaramaz çünkü pişik kremi değil pişik önleyici Krem . Mustela en iyilerinden ama sizde ise yaramamış sudokrem okumuştum çok iyi diye bir araştırın isterseniz

Yok tıkanmasının aşıyla ilgisi çok huysuzdu saatlerce ağladi süt içerken kaçti çikaramadi huzursuzluğu ateşi ona bağliydi calpol verdim ateşi 37.5 geçti şimdide bi öğürme hali var az emiyor bazen öğürme hali var üşüttü mü acaba.
Şükür atesi geçmiş en azindan, dediginiz gibi belki usuttu ya da bogazi tam temizlenememis olabilir mi acaba halen öğürme durumunun olmasi aklima onu getirdi, belki cikarmaya çalışıyordur halen

X