Popüler Konu 2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240

DuDulalala

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2016
1.647
2.793
Kızlar bilen vardır belki. Aranızda. Belki de konuşulmuştır ama bu pombayı tavsiye etti arkadaşlar. Çok memnunmuş herkes. Bebek birini emerken diğerini vakumluyormuş akan süt boşa gitmiyormuş. Başka pompaya da ihtiyaç duymamışlar.ilk bebeğimde sağmadım ben sağamadım çok yara olmuştu. Evde olduğum için de ihtiyqç olmadı. Ama bu defa alıcam bundan. Çok da pahalı Bi şey değil. 100 TL gibi bişeydi. Sizlerin de aklında olsun o sağma olayı çok zahmetli acıtan bişey bazıları için.
Bununla ilgili çok olumsuz yorum var. Dikkatle incelemenizi tavsiye ederim. Bide sağmak gibi değil görevi bebek emerken diğer memedeki sütü toplamak gibi bişeymiş. Makineler kadar faydalı olacağını düşünmüyorum.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-05-2021

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 27 gün kaldı.

Bebeklerin %88'i tahmini doğum tarihinden önceki iki hafta içinde doğacaktır. Şu andan itibaren siz ve bebeğiniz için bu aralığın başlamasına 2 hafta kaldı. Bebeğinizin boyu yaklaşık 33-36 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2500-2800 gr. aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

SarI NisaN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2019
1.577
1.398
32
Kızlar bilen vardır belki. Aranızda. Belki de konuşulmuştır ama bu pombayı tavsiye etti arkadaşlar. Çok memnunmuş herkes. Bebek birini emerken diğerini vakumluyormuş akan süt boşa gitmiyormuş. Başka pompaya da ihtiyaç duymamışlar.ilk bebeğimde sağmadım ben sağamadım çok yara olmuştu. Evde olduğum için de ihtiyqç olmadı. Ama bu defa alıcam bundan. Çok da pahalı Bi şey değil. 100 TL gibi bişeydi. Sizlerin de aklında olsun o sağma olayı çok zahmetli acıtan bişey bazıları için.
Bebeği emzirirken bunı da diğer memede elinle tutman gerekiyormuş, vakumu iyi değilmiş diye yorumlar okudum ben ama bilemedim, almayacağım ama lansinoh tek taraflı pompa aldım 👍

Dolunay22

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2012
6.287
4.038
Bununla ilgili çok olumsuz yorum var. Dikkatle incelemenizi tavsiye ederim. Bide sağmak gibi değil görevi bebek emerken diğer memedeki sütü toplamak gibi bişeymiş. Makineler kadar faydalı olacağını düşünmüyorum.
Yorumlara da baktım aslında. Hiç olumsuz bir şeye denk gelmedim. Makine durumu çok başka bir şey tabi çalışan anneler için yeterli olmayabilir ama bizzat kullanan yakın arkadaşım tavsiye etti.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 26 gün kaldı.

Bebeğinize ait kan dolaşımı, göbek kordonunda bulunan iki atar damar ve bir toplar damar vasıtasıyla yapılır. Hamileliğin son zamanlarında funik üfürümü denilen bir üfürme sesi bebeğinizin kordon bağı üzerinde duyulabilir. Erkek veya kız bebeklerin doğumda göğüsleri şiş olabilir. Parlak kırmızı akıntı veya kalıcı lekelenmeler hemen doktora bildirilmelidir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Dolunay22

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2012
6.287
4.038
Bebeği emzirirken bunı da diğer memede elinle tutman gerekiyormuş, vakumu iyi değilmiş diye yorumlar okudum ben ama bilemedim, almayacağım ama lansinoh tek taraflı pompa aldım 👍
Ben yine de şansımı denerim. Çünkü sağmak gibi bir düşüncem yok. Gerek de olmaz inşallah. Şimdilik evde olacağım gibi. Çalışma durumu olursa ona göre yol çizerim. Sağma olayı ben de travma tamamen. 😔 İki makine ile denemiştim. Vakumu için de iyi ayarlamak gerekiyormuş meme ucunu. Ondan kaynaklanabilir belki tutmayanlar.

Bebeğinize ait kan dolaşımı, göbek kordonunda bulunan iki atar damar ve bir toplar damar vasıtasıyla yapılır. Hamileliğin son zamanlarında funik üfürümü denilen bir üfürme sesi bebeğinizin kordon bağı üzerinde duyulabilir. Erkek veya kız bebeklerin doğumda göğüsleri şiş olabilir. Parlak kırmızı akıntı veya kalıcı lekelenmeler hemen doktora bildirilmelidir.

DuDulalala

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2016
1.647
2.793
Yorumlara da baktım aslında. Hiç olumsuz bir şeye denk gelmedim. Makine durumu çok başka bir şey tabi çalışan anneler için yeterli olmayabilir ama bizzat kullanan yakın arkadaşım tavsiye etti.
Ben hatta forumda okumuştum mastit yaptığından fln şikayet edenler var. İnstagramda çok reklamı dönüyor diye şüphelenmiştim sanki şişirilmiş bir ürün diye. Lansinohun da aynı işi üstlenen bir ürünü var hatta.
Benim çevremde kullanan da yok o yüzden yorumlara baktım hep. Kullanıcı tavsiyesi daha önemli tabi.

Bebeklerin %88'i tahmini doğum tarihinden önceki iki hafta içinde doğacaktır. Şu andan itibaren siz ve bebeğiniz için bu aralığın başlamasına 2 hafta kaldı. Bebeğinizin boyu yaklaşık 33-36 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2500-2800 gr. aralığında.

DuDulalala

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2016
1.647
2.793
Ben yine de şansımı denerim. Çünkü sağmak gibi bir düşüncem yok. Gerek de olmaz inşallah. Şimdilik evde olacağım gibi. Çalışma durumu olursa ona göre yol çizerim. Sağma olayı ben de travma tamamen. 😔 İki makine ile denemiştim. Vakumu için de iyi ayarlamak gerekiyormuş meme ucunu. Ondan kaynaklanabilir belki tutmayanlar.
Aa üzüldüm travmatik olmuş sizde. Bebeğin ilk emmesi nasıl can yakıyorsa aynı aslında makinede ilk başta çok can yakabiliyor 😔 zamanla geçiyor o acı

xoxo2185

Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2020
164
280
31
Bende mochi şu an evde var. Aldığım gün bir çılgınlıkla vakumunu denedim. Doğru takıldığında düşmesi pek mümkün değil gibi. İçi dolup vakumlama kapasitesi azalırsa belki. Tek başına sağma aleti olarak kullanılamaz onu göz önünde bulundurmak lazım.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-05-2021

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 42 gün kaldı.

Eğer bebeğiniz bugün doğarsa sadece rahminizden dış dünyaya etkin bir geçiş yapabilir durumda olmayacak aynı zamanda hastalıklara karşı direnç gösterebilecektir. Bugün hamileliğinizin 8. ayı bitiyor. Hamilelik sürecinizde son düzlüğe girdiniz. Bol miktarda su içmeniz, ödem ve şişliklere karşı size yararlı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

pregnant1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2020
60
31
26
Kızlar merhaba, 24 haftalık hamileyim tam. Doktorum plesantanin aşagida oldugunu ama bi sorun olmadığını arada bi kanama yapabilir sadece dedi. 24. Haftaya kadar yukari cikiyormus zaten dahada çıkmaz ama tekrar kontrol ederiz dedi. Çok yorulma ama yürüyüş falan yapabilirsin dedi ilac falanda vermedi. Çok moralim bozuldu yinede bilgisi olan varmi

Narinnnn

🤰🏻
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
2.145
3.750
Güüüünaaaydııııııın 🌺

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-05-2021

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 17 gün kaldı.

Rahminizdeki alan sıkıntısı nedeniyle bebeğinizin hareketleri oldukça sınırlıdır. Braxton-Hicks, ya da yanlış doğum kasılmalarında, ağrı karnınızın alt kısmında başlar. Gerçek doğum kasılmaları ise belinizde başlayacak ve ağrı karnınızın alt kısmına yayılacaktır. Artan sırt ağrıları ve adet tipi kramplar doğumun erken belirtileri olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

_anna_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2018
151
182
Kızlar geceleri sağ kalçam çok ağrıyor, tam iğne yapılma yeri, uyku uyuyamıyorum. Doktor son kontrolde kalça ağrıları olabilir demişti. Ama bunun bir çözümü yok mu, uykusuz kalıyorum resmen...

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 24 gün kaldı.

Bebeğiniz artık otomatik bir şekilde ışık kaynağına doğru dönüyor. Yönelme tepkisi olarak adlandırılan bu refleks bebeğinizin bulunduğu ortamın daha fazla farkına varması konusundaki pratik çalışması, egzersizdir. Kan hacmindeki artışa rağmen sağlıklı bir hamilelik sürecinde kan basıncında ölçülen çok küçük bir artış olur.

Narinnnn

🤰🏻
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
2.145
3.750
7F734371-396D-4C3C-ACDB-06F573A51A21.jpeg
Yine bi gün içiyorum 🤤😁😁😁😁

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-05-2021

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 17 gün kaldı.

Rahminizdeki alan sıkıntısı nedeniyle bebeğinizin hareketleri oldukça sınırlıdır. Braxton-Hicks, ya da yanlış doğum kasılmalarında, ağrı karnınızın alt kısmında başlar. Gerçek doğum kasılmaları ise belinizde başlayacak ve ağrı karnınızın alt kısmına yayılacaktır. Artan sırt ağrıları ve adet tipi kramplar doğumun erken belirtileri olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Dolunay22

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2012
6.287
4.038
Ben hatta forumda okumuştum mastit yaptığından fln şikayet edenler var. İnstagramda çok reklamı dönüyor diye şüphelenmiştim sanki şişirilmiş bir ürün diye. Lansinohun da aynı işi üstlenen bir ürünü var hatta.
Benim çevremde kullanan da yok o yüzden yorumlara baktım hep. Kullanıcı tavsiyesi daha önemli tabi.
hiç bilmiyorum tecrübe etmediğim için. Ama arkadaşım mutlaka almalısın dedi. İlk alacağın şeylerden biri olsun demişti. Trendyol da çok fazla yorum var. Binlerce. Çoğu da olumlu yönde. Zaten her ürün hakkında illa ki memnuniyetsizler olacaktır. Mastit konusu da çok mantıklı gelmedi açıkçası. Mastit çok farklı bir durum. Nasıl bir etkisi olmuş olabilir ki Mastit yapacak kafamda oturtamadım.ama tekrar araştıracağım çok sağol

pissa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2012
1.971
1.260

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-05-2021

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 29 gün kaldı.

Önümüzdeki günlerde bebeğinizin vücudundaki beyaz yağ oranı %8'e çıkmış olacak. Hamileliğinizin son zamanlarında gece uyurken bacak krampları çok sık görülür. Yorgunluktan kaçınarak ve mümkün olduğunda bacağınızı yükseğe kaldırıp dinlenerek, krampların önüne geçebilirsiniz. B grubu streptokok enfeksiyonu testi 35-37. haftalar arasında yapılabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Dolunay22

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2012
6.287
4.038
Aa üzüldüm travmatik olmuş sizde. Bebeğin ilk emmesi nasıl can yakıyorsa aynı aslında makinede ilk başta çok can yakabiliyor 😔 zamanla geçiyor o acı
Malesef. Umarım kimse yaşamaz. Anne olmanın en zor kısmı meme acısı yaraları bence. Ben devam edemedim sütüm artsın diye birkaç kişi demişti sağma işini. Hemşire Bi arkadaş gerek olmadığını söyleyince bıraktım ben de. Boşa acı çekmişim. Aman acısız ağrısız emzirme ler olur inş bu defa herkes için 🤲🏻