Popüler Konu 2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240

Narinnnn

🤰🏻
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
2.145
3.750
ben düzende yaptırdım normalde 38 lira gibi bir şey dediler doktorun indirimiyle 30 lira ödedim
Çokta bişe değilmiş özelde herşey pahalı olunca bu da öyle olur sanmıştım 🤷🏻‍♀️🙃

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-05-2021

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 16 gün kaldı.

Bir haffta içinde bebeğinizin ayaklarının uzunluğu, az bir miktarda uyluğundan daha uzun olacaktır. Kendi uyluğunuza baktığınızda ayaklarınızdan ne kadar büyük olduğunu görebilirsiniz. Bu değişik oranlar doğumdan sonra değişecektir. Artan pelvik baskı doğumun erken belirtilerinden bir diğeridir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Narinnnn

🤰🏻
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
2.145
3.750
Kızçeler ben bugün 26+3 oldum. Artık yine mide sorunlarım ortaya çıkıyor gibi sabahtan beri 100 defa gegirdim çok içim bulanır gibi oldu ekmek içi yiyip yiyip bastırdım ağzıma acı sular geldi. İlk aylarda dogru dürüst yiyememiştim inşallah devam etmez
Canım rennie filan kullanıyor musun. Bu haftalardan sonra Sırt üstü yatmakta etkiliyormuş bu mide sorununu tansiyonun düşüyormuş miden kötü oluyormus vs. Demişti doktorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 16 gün kaldı.

Bir haffta içinde bebeğinizin ayaklarının uzunluğu, az bir miktarda uyluğundan daha uzun olacaktır. Kendi uyluğunuza baktığınızda ayaklarınızdan ne kadar büyük olduğunu görebilirsiniz. Bu değişik oranlar doğumdan sonra değişecektir. Artan pelvik baskı doğumun erken belirtilerinden bir diğeridir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

su1987

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2019
23
10
33
Merhabalar. son kontrolimde doktorum kalsiyum, magnezyum ve kan ilacı başlattı. zaten halihazirda tiroid ilacı içiyordum. o yuzden kan ilacını gece yatmadan iç dedi. ama kalsiyum ve magnezyum ne zaman içeceğimi sormayı unuttum. siz günün hangi saatlerinde içiyorsunuz ilaclarinizi?
Sabah akşam tok kullanmamı söylemişti bana doktorum

umudum2021

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2020
43
32
35
hangisini sabah hangisini akşam alıyorsunuz peki sıra olarak?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-05-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 35 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları ve bacakları, derisinin altında biriken ve toplanan yağ sebebiyle daha dolgun ve yuvarlak hatlı görünüyor. Yağ birikimi orta hamilelikte ki oranı olan yaklaşık %2 den şimdi %12-%15 oranlarına çıktı. Bir iki hafta içinde, deri altı yağları toplam vücut ağırlığının yaklaşık %8 i kadar olacak. Doğum sırasında ağrı kesici seçenekleri hakkında doktorunuza danışın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

umudum2021

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2020
43
32
35

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-05-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 35 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları ve bacakları, derisinin altında biriken ve toplanan yağ sebebiyle daha dolgun ve yuvarlak hatlı görünüyor. Yağ birikimi orta hamilelikte ki oranı olan yaklaşık %2 den şimdi %12-%15 oranlarına çıktı. Bir iki hafta içinde, deri altı yağları toplam vücut ağırlığının yaklaşık %8 i kadar olacak. Doğum sırasında ağrı kesici seçenekleri hakkında doktorunuza danışın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

KeriminHilali

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
497
1.323
28
Canım rennie filan kullanıyor musun. Bu haftalardan sonra Sırt üstü yatmakta etkiliyormuş bu mide sorununu tansiyonun düşüyormuş miden kötü oluyormus vs. Demişti doktorum
Canım sırt üstü yatamıyorum zaten 2 yastık hatta 3 yastık kullanıyorum. Benim sorunum keşke sadece yatarken olsa gün içinde gegirmeler olması midemde baskı hissetmem garip geliyor. Büyük ihtimalle bu da normal sonuçta bebek büyüdü içeride yeri azalıyor daha da azalacak inşallah doğuma kadar sağlıkla geçiririz bu günleri 🤲

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 14 gün kaldı.

Bebeğinizin gelişiminin bu noktasında ortalama bebek ağırlığı yaklaşık 2,900 gr. ve boyu ortalama 35 cm civarındadır. Derin nefes alma ve gevşeme egzersizleri kasılma ağrılarının hafiflemesinde size yardımcı olacaktır.

KeriminHilali

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
497
1.323
28
Bu günü de bitti sayarsan kaldı 94 gün.. 😃

Bebeğinizin gelişiminin bu noktasında ortalama bebek ağırlığı yaklaşık 2,900 gr. ve boyu ortalama 35 cm civarındadır. Derin nefes alma ve gevşeme egzersizleri kasılma ağrılarının hafiflemesinde size yardımcı olacaktır.

sirkencubin

waiting for our rainbow
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2008
16.355
10.309
Merhaba kızlar ben bugün amniyosentez yaptırdım.
Riskli gebelik bölümünde 15 günde bir takip edilicem artık.
Ankara memoriale gidiyorum sonuçlar 2 gün sonra çıkacak.
Geçmiş olsun. Amniyosentez sonucu o kadar çabuk çıkar mıymış? Ben daha geç çıkıyor diye biliyordum.

sirkencubin

waiting for our rainbow
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2008
16.355
10.309
Canım sırt üstü yatamıyorum zaten 2 yastık hatta 3 yastık kullanıyorum. Benim sorunum keşke sadece yatarken olsa gün içinde gegirmeler olması midemde baskı hissetmem garip geliyor. Büyük ihtimalle bu da normal sonuçta bebek büyüdü içeride yeri azalıyor daha da azalacak inşallah doğuma kadar sağlıkla geçiririz bu günleri 🤲
Hamurişi veya yağlı yediğnde bu his daha çok artacaktır.

KeriminHilali

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
497
1.323
28
Hamurişi veya yağlı yediğnde bu his daha çok artacaktır.
Kızartma yemeyi öyle özledim ki.. En son yediğimde mide fesatı geçiriyorum sandım. Hiç tüketemiyorum artık hep meyve hep meyve..

Seraa0606

Güzeldim ben o yazlar kadar zamanında...
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2015
4.310
5.720
Geçmiş olsun. Amniyosentez sonucu o kadar çabuk çıkar mıymış? Ben daha geç çıkıyor diye biliyordum.
Genetik labaratuara bıraktık sonucu. Daha erkende çıkabilir dediler. Onlar bize haber verecek.
Tam ayrıntılısı 3 hafta içinde çıkıyor sanırım.
Bu çıkanda net sonuç veriyormuş.

oblomowka1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2019
2.066
1.626

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 18 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin başının çevresi ile bebeğinizn omuz ve kalça çevresi yaklaşık olarak aynı olacak. Bundan sonra ise bebeğinizin göbeği başından daha geniş olmaya başlayacaktır. Kız bebek doğumudan sonraki ilk birkaç gün boyunca pembe veya mukoza vajinal akıntı olacaktır. Gerçek doğum sancısı zaman geçtikçe daha kuvvetli ve daha acı verici olur ve pozisyon değiştirdiğinizde kesilmez. Sahte doğum sancılarınde pozisyon değiştirdiğinizde sancılarınızda azalma olur.