Popüler Konu 2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    242

Narinnnn

🤰🏻
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
2.145
3.750
ben düzende yaptırdım normalde 38 lira gibi bir şey dediler doktorun indirimiyle 30 lira ödedim
Çokta bişe değilmiş özelde herşey pahalı olunca bu da öyle olur sanmıştım 🤷🏻‍♀️🙃

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-05-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 11 gün kaldı.

Bu günden itibaren bebeğiniz, rahimde kaldığı her gün ortalama 14gr. alacaktır. Rahminizin üst kısmında bulunan kaslar her kasılma sırasında yaklaşık 25 kg. a eşit bir kuvvet uygular. Bu doğum sırasında kasların rahim ağzının açılması ve bebeği dışarı itmek için ne kadar kuvvet uygulanması gerektiğini gösterir. Eğer bebeğinizin başı aşağıya dönmemişse sezeryan doğum yapabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Narinnnn

🤰🏻
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
2.145
3.750
Kızçeler ben bugün 26+3 oldum. Artık yine mide sorunlarım ortaya çıkıyor gibi sabahtan beri 100 defa gegirdim çok içim bulanır gibi oldu ekmek içi yiyip yiyip bastırdım ağzıma acı sular geldi. İlk aylarda dogru dürüst yiyememiştim inşallah devam etmez
Canım rennie filan kullanıyor musun. Bu haftalardan sonra Sırt üstü yatmakta etkiliyormuş bu mide sorununu tansiyonun düşüyormuş miden kötü oluyormus vs. Demişti doktorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 11 gün kaldı.

Bu günden itibaren bebeğiniz, rahimde kaldığı her gün ortalama 14gr. alacaktır. Rahminizin üst kısmında bulunan kaslar her kasılma sırasında yaklaşık 25 kg. a eşit bir kuvvet uygular. Bu doğum sırasında kasların rahim ağzının açılması ve bebeği dışarı itmek için ne kadar kuvvet uygulanması gerektiğini gösterir. Eğer bebeğinizin başı aşağıya dönmemişse sezeryan doğum yapabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

su1987

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2019
23
10
33
Merhabalar. son kontrolimde doktorum kalsiyum, magnezyum ve kan ilacı başlattı. zaten halihazirda tiroid ilacı içiyordum. o yuzden kan ilacını gece yatmadan iç dedi. ama kalsiyum ve magnezyum ne zaman içeceğimi sormayı unuttum. siz günün hangi saatlerinde içiyorsunuz ilaclarinizi?
Sabah akşam tok kullanmamı söylemişti bana doktorum

umudum2021

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2020
47
34
35
hangisini sabah hangisini akşam alıyorsunuz peki sıra olarak?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-05-2021

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 30 gün kaldı.

Bebeğin doğum zamanında, tamamen gelişmiş olan plasenta rahim içindeki alanın %15-%30 unu kaplar. Açık ve pembe kanlı mukus, rahmin çıkış noktasını kapatan mukus tıkacının açıldığını ve genelde rahim boynunun açılmaya başladığının işaretidir. Doğumun çok yakın bir günde hatta çok yakın saatler içinde olabileceğine işaret eder.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

umudum2021

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2020
47
34
35

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-05-2021

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 30 gün kaldı.

Bebeğin doğum zamanında, tamamen gelişmiş olan plasenta rahim içindeki alanın %15-%30 unu kaplar. Açık ve pembe kanlı mukus, rahmin çıkış noktasını kapatan mukus tıkacının açıldığını ve genelde rahim boynunun açılmaya başladığının işaretidir. Doğumun çok yakın bir günde hatta çok yakın saatler içinde olabileceğine işaret eder.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

KeriminHilali

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
503
1.381
28
Canım rennie filan kullanıyor musun. Bu haftalardan sonra Sırt üstü yatmakta etkiliyormuş bu mide sorununu tansiyonun düşüyormuş miden kötü oluyormus vs. Demişti doktorum
Canım sırt üstü yatamıyorum zaten 2 yastık hatta 3 yastık kullanıyorum. Benim sorunum keşke sadece yatarken olsa gün içinde gegirmeler olması midemde baskı hissetmem garip geliyor. Büyük ihtimalle bu da normal sonuçta bebek büyüdü içeride yeri azalıyor daha da azalacak inşallah doğuma kadar sağlıkla geçiririz bu günleri 🤲

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 9 gün kaldı.

Bu noktadan sonra uyumada zorluk yaşamanızın bir çok sebebi vardır. Bebeğinizin çok daha fazla aktif olması, periodik kasılmalar yaşamanız, sinirli olmanız, ve doğumu bekliyor olmanız bu sebeplerden bazılarıdır. Bütün bu sebepler öngörülebilir ve çok yaygındır.

KeriminHilali

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
503
1.381
28
Bu günü de bitti sayarsan kaldı 94 gün.. 😃

Bu noktadan sonra uyumada zorluk yaşamanızın bir çok sebebi vardır. Bebeğinizin çok daha fazla aktif olması, periodik kasılmalar yaşamanız, sinirli olmanız, ve doğumu bekliyor olmanız bu sebeplerden bazılarıdır. Bütün bu sebepler öngörülebilir ve çok yaygındır.

sirkencubin

waiting for our rainbow
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2008
16.365
10.339
Merhaba kızlar ben bugün amniyosentez yaptırdım.
Riskli gebelik bölümünde 15 günde bir takip edilicem artık.
Ankara memoriale gidiyorum sonuçlar 2 gün sonra çıkacak.
Geçmiş olsun. Amniyosentez sonucu o kadar çabuk çıkar mıymış? Ben daha geç çıkıyor diye biliyordum.

sirkencubin

waiting for our rainbow
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2008
16.365
10.339
Canım sırt üstü yatamıyorum zaten 2 yastık hatta 3 yastık kullanıyorum. Benim sorunum keşke sadece yatarken olsa gün içinde gegirmeler olması midemde baskı hissetmem garip geliyor. Büyük ihtimalle bu da normal sonuçta bebek büyüdü içeride yeri azalıyor daha da azalacak inşallah doğuma kadar sağlıkla geçiririz bu günleri 🤲
Hamurişi veya yağlı yediğnde bu his daha çok artacaktır.

KeriminHilali

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
503
1.381
28
Hamurişi veya yağlı yediğnde bu his daha çok artacaktır.
Kızartma yemeyi öyle özledim ki.. En son yediğimde mide fesatı geçiriyorum sandım. Hiç tüketemiyorum artık hep meyve hep meyve..

Seraa0606

Güzeldim ben o yazlar kadar zamanında...
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2015
4.364
5.763
Geçmiş olsun. Amniyosentez sonucu o kadar çabuk çıkar mıymış? Ben daha geç çıkıyor diye biliyordum.
Genetik labaratuara bıraktık sonucu. Daha erkende çıkabilir dediler. Onlar bize haber verecek.
Tam ayrıntılısı 3 hafta içinde çıkıyor sanırım.
Bu çıkanda net sonuç veriyormuş.