2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kızlar dün 3 yaşındaki kızım ateşlendi. Aslında ateşte hemen doktora koşmam ama ne kadar uğraşsak da düşmedi hatta her duş sonrası arttı. Baktık 39.3 acile gittik artık, daha doğrusu babasıyla gitti. Tabi hemen iğne yapmışlar. Daha önce hiç iğne olmamıştı aşılar hariç ve ben iğnenin bacaktan yapıldığını bilmiyordum küçük çocuklara. Üstelik beş tane daha iğnesi var bütün gece bu iğneler nasıl biter diye düşündüm nasıl canı aciyordur kuzumun.
Mikrop kapmış demiş doktor ya nerden oldu anlamıyorum. Her gün parka gidiyor oralardan mı kaptı acaba.
Çok geçmiş olsun. Parklar mikrop yuvası zaten. Büyük ihtimal ordan kapmıştır

Benim çevremde malesef öyle gonderebilecegim düzgün yaz okulu yok düzgün olanlar da çok uzak servisle gitmesi gerekli şu an için birinci sınıfa gitmeye istekli kabulde etmez sanırım anaokulunun telafi eğitimi vardı iki hafta kadar yakın iki arkadaşı gelmeyecek diye gitmek istemedi bende zorlamadim kardeşinden ötürü gönderdiğimi sanmasın diye kendi kendinede oynuyor aslında ama aşırı sosyal bir çocuk insan ve kalabalık seviyor sürekli eve misafir davet etmemi istiyor 7 yasinda yada 70 yaşında farketmez sadece onunla muhabbet etsin yeter 😅
Kızın okuluna gitmem gerektiğinde bir kere bıraktım yarım saat kadar geldiğimde uyuyordu zaten daha fazlasına cesaret edemem daha önce kızda bir iki sefer yapma dediğimi yapmisligi var çünkü birde bizde kayınpederimde emekli evde biraz cins biri oğlanı sünnet ettireceğiz 40'kı çıksın dedik söylene söylene bı kaldı mesela yok sünnetin zamani varmış bu kadar küçük bebek sünnet olmazmış biraz sünnet olduğunu bilsinmis söylenmeside ha dedimi bitmez üstünden yıl gecsede söylenmeye devam eder bugün oğlanın bir ay kontrolü vardı giderken sadece kontrol demi bi işlem yapılmayacak diyor saklı gizli sünnet ettireceğiz saniyior🥴 şimdi bayramdan önceki hafta bı cesaret tatile gideceğiz 8 saatlik yola kızımla ilk defa 9 aylıkken gitmiştik bu sefer çıtayı iyice düşürdük oğlan daha iki aylık olmamış olacak kulağına gitmiş başladi söylenmeye biz tatilden geldikten sonra bile söylenmesi devam eder ne işiniz vardı gittiniz diye zaten eminim hergün iki üç kere eşimi arayıp ifadesini alırben muhatap olmuyorum ama insan bir müddet sonra elinde olmadan sinir olmaya başlıyor 🥴bizde bebek asagida ağlasa kavinvalideme kızar aglatiyorsun diye koca kız inat edip istediği olmadimi ağlıyor onda bile su çocukları hep aglatiyorsunuz diyor biz çok merakliyiz ağlamalarına sanki o yuzdende hem bebek gözümün onunde olsun hem söylenti çekmek istemediğimden aşağıya bırakmak istemiyorum
Canım sünneti yaptıra biliyorsan yaptır küçükken ben ilk oğlumda yaptırmadım şu an dört yaşında ve çok pişmanım şu saatten sonra da ben yaptırmıyorum eşim izin vermezdi küçük küçük diye. Ama Allah razı olsun ShinSeGi ShinSeGi sen yazınca gaza gelip yaptırdım. Eşim kayınbabam çok söylendi vs ama 1 haftada topladı. Şimdi eşim diyo keşke büyüğünü de yaptırsaydık. Dedim hayatta olmaz onun 7-8 yaşında anlata anlata yaptıracağım. Çocuğa kardeş travmasından sonra bi de pipi travması yaşatamam. Tam keşfetme tanıma döneminde. Diyeceğim o ki diretebiliyorsan diret yaptır 2-3 gün söylenip susarlar. İlk gün kayınbabam bana nasıl ters ters bakıyordu :))

Pişik için krem tavsiyesi istiyorum. Kızımın altı baya kızardı mustela kullanıyorum kantaron yağı da. Fayda etmedi yardım lütfen
Bepanthol pişik kremi öneririm. Musteladan daha iyi geldi bize.
Bizde dün yaptırdık ağrı, ateş olmadı.
2.ayda yapılacak olan verem aşısı zormuş ateş yapar dedi hemşire.
Korkuyorum ben de o verem aşısından 😕
Kızlar burası çok sıcak ve aşırı nemli. Dün sıcaktan uyuyamadı kuzum zor uyuttuk 😔 balkonda falan uyutuyoruz zaten banyo yaptırıyoruz her gün yine de bunalıyor. Son 1 aydır sadece yarım kol zıbınla yatırıyorum onunla bile terliyor artık. Daha da ısınacakmış bir de havalar. 😰 Klima açacağız artık sanırım. Siz nasıl yapıyorsunuz?
Biz de 10 gündür mersindeyiz cnm çok nem var, klima açıyoruz iki gündür sabahtan öğlene kadar. Ama iç kapıları açık tutuyoruz çok da soğumasın oda diye. Ankaradan gelince bu nem karşısında mal olduk. Emzirirken fln müslin koyuyorum kolumun üstüne yoksa kafası terliyor ıslanıyor Defne kuşumun. Ben de her gün yıkamak istiyorum aslında ama bebeklerin cildi hassas cilt nem dengesi bozulur diye iki günde bir banyo ile devam ediyoruz
Kızlar bebeğim çok huzursuz içli içli ağlıyor bebeğinizin bir yeri ağrısa anlıyor musunuz? Doktora mı götüreyim napim bilemedim.
Bizimki de gaz ağrısı gelince çok içleniyor hıçkırarak ağlıyor 😔 ama gaz ağrısı olduğu çok belli. Bacaklarını kasıyor karnına çekiyor vs. müsline koyup karşılıklı iki kişi sallıyoruz öyle biraz sakinleşiyor.
Mrb bayanlar bebeklerinize su veriyormusunuz?ben suan vermiyorum dogru mu yapiyorum bilmiyorum
ben çörekotu kaynatıp suyundan 3-4 çay kaşığı verdiğim için su vermiş gibi oluyorum cnm.

Selamlar arkadaslar
Valla simdiki drlarda bi garip cok kilo almis dedi az ver diyo oyala diyo,emzik ver diyo

Yahu cocuk acikinca mahalle ayaga kalkiyo ben bu insanlari anlamiyorm
2.5 saatte bir emzir
Uyursa elleme uyaninca ver diyo gece.
Yetmiyo sutum. Nasi yetmiyo sivi almiyosun bilmemne benim piskolojimi bi bozdu eve nasi geldim bilemedim.
Sutumun az olmasini ben istemedimki
1 aydir neler yapiyorum icmedigim sey yok
3 gundur sanirim damla,kimyon,huMana cay vucudumda dokuntu yapti kirmizi benek benek oldum gobegim goguslerim.
Iki mememi emiyo ardindan 80cc mama iciyo doymuyo nasi azaltabilirimki.
O kadar moralim bozulduki
Dr lara he he diyip gecmek lazim makale agiziyla konusuyolar, realite yok gercekten.

Tek hosuma giden bi probiyotik verdi verir vermez etki edermi.sip diye kesti gazi şoklardayimm.
Sunu alin kullanin
Benim bu cimcimeye iyi geldiyse herkesin bebisine gelir. Bugun sevincten aglicaktm gece 4 saat deliksiz uyudu sonra yedi yine uyudu. Gun icinde agri sizi olmadi. Yuzu gozu aydinlandi kizimin. Yorumlari da okuyun derim

Canım biz de aldık bu damladan.8 damla kullanabilirsiniz demiş eczacı. Size nasıl verdi Dr

Canım sünneti yaptıra biliyorsan yaptır küçükken ben ilk oğlumda yaptırmadım şu an dört yaşında ve çok pişmanım şu saatten sonra da ben yaptırmıyorum eşim izin vermezdi küçük küçük diye. Ama Allah razı olsun ShinSeGi ShinSeGi sen yazınca gaza gelip yaptırdım. Eşim kayınbabam çok söylendi vs ama 1 haftada topladı. Şimdi eşim diyo keşke büyüğünü de yaptırsaydık. Dedim hayatta olmaz onun 7-8 yaşında anlata anlata yaptıracağım. Çocuğa kardeş travmasından sonra bi de pipi travması yaşatamam. Tam keşfetme tanıma döneminde. Diyeceğim o ki diretebiliyorsan diret yaptır 2-3 gün söylenip susarlar. İlk gün kayınbabam bana nasıl ters ters bakıyordu :))
Biz eşimle hemfikiriz zaten daha doğumdan önce 40 çıksın yaptıralım diyorduk haftaya salı doktor randevusu aldık ön görüşme için biz bildiğimizi okuruz zaten ama istediği olmadığında sürekli bıdır bıdır söylenen biri ne dediğinide anlamazsın ama sinir olursun bana yine pek yapamaz biliyor çünkü ters cevap verirsem kaldıramaz öylede alingandir küser kayinpederim ama eşime çok söylenecek eminim en son oda laf söylerse uzun süre küser konusmaz bu sefer ,takan yok ama huzursuzluk oluyor işte

Ben de neko düşündüm bugün baktım da. Ama bir taraftan da boşuna alacakmışım hissi var. Temmuz da eşim zaten evde olacak. Bir ay idare edip kanguru yı da kullanabilirim. Tabi sling kadar rahat olmaz ama. Ben Bi de kapalıyım. Dışarıda sıcaklarda çok zor olur kullanmam. O kadar şeyi boşa aldık ki. Bi şey alırken on kere düşünüyorum artık
Bende kapalıyım disarda gerçekten zor olur baya sıcak oluyor cunku takınca evde klimayı açıyorum ben zaten 24 derecede o zaman çok bunalmiyoruz benim eşim eve çok geç gelince mecbur aldım yoksa hep elim kolum bağlı kalıyor ama fırsatın varsa kumascilardan beş metre esnek bı penye kumaş alincada iş görür eni 50-60cm bişey yada 2,5 metre ortadan dikiş yapilarakta aynı görevi görür kumaşların enleri geniş oluyor çünkü daha ucuza denk gelir kenarları sadece overloklu zaten benim kumasciya gitme gibi hiç şansım yoktu malesef

Kızlar dün 3 yaşındaki kızım ateşlendi. Aslında ateşte hemen doktora koşmam ama ne kadar uğraşsak da düşmedi hatta her duş sonrası arttı. Baktık 39.3 acile gittik artık, daha doğrusu babasıyla gitti. Tabi hemen iğne yapmışlar. Daha önce hiç iğne olmamıştı aşılar hariç ve ben iğnenin bacaktan yapıldığını bilmiyordum küçük çocuklara. Üstelik beş tane daha iğnesi var bütün gece bu iğneler nasıl biter diye düşündüm nasıl canı aciyordur kuzumun.
Mikrop kapmış demiş doktor ya nerden oldu anlamıyorum. Her gün parka gidiyor oralardan mı kaptı acaba.
Geçmiş olsun acil şifalar kuzuya 😔

X