Popüler Konu 2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    242

Daisygirl321

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2011
344
461
Arkadaslar gynoferon u gunde 2 defaya cikardi doktor. Ben sabah tiroit ilacini aldigim icin gece iciyorum. Iki tane demir ilacini birden gece alsam olur mu acaba? Bi sorun olur mu ki

sevgiliseyyah

Üye
Pro Üye
1 Ocak 2020
561
753
Arkadaslar gynoferon u gunde 2 defaya cikardi doktor. Ben sabah tiroit ilacini aldigim icin gece iciyorum. Iki tane demir ilacini birden gece alsam olur mu acaba? Bi sorun olur mu ki
Ben iki farklı marka demir kullanıyordum. Eczacı birini kahvaltıdan 2 saat sonra birini de gece yatmadan önce almamı önermişti.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-05-2021

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 17 gün kaldı.

Rahminizdeki alan sıkıntısı nedeniyle bebeğinizin hareketleri oldukça sınırlıdır. Braxton-Hicks, ya da yanlış doğum kasılmalarında, ağrı karnınızın alt kısmında başlar. Gerçek doğum kasılmaları ise belinizde başlayacak ve ağrı karnınızın alt kısmına yayılacaktır. Artan sırt ağrıları ve adet tipi kramplar doğumun erken belirtileri olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Narinnnn

🤰🏻
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
2.145
3.750
Gecmis olsun,ne guzel atlatmissiniz😊 benim de 50 lik olacak. Bu cuma gidecektim normalde ama icime bi korku geldi erteliyorum haftaya diye😶 gitmeden bi gun once tatli biseyler yediniz mi?
Canım korkma lütfen ben Fe çok korkuyordum. Ama sağlık ocağında değerler de sapma olabiliyormuş kan beklediği için. Ben devlet hastanesinde yaptırdım. Önce aç karnına kan verdim sonra gazoz gibi bişe aldım barkodla. Onu içtim gayet güzeldi ve beni etkilemedi. Bi saat sonrasında da gittim kan verdim. Normalde bünyem çok hassaslaştı kusma bulantıya bi de fobi oluştu ilk 3 ay baya zor geçti diye ama gayet kolay geçti şükür. Şnsallah senin de öyle olur.
Yeme içme durumuna gelirsek normalde ne yiyip içiyorsam bir gün öncede öyle yaptım gittim 😃

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-05-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 11 gün kaldı.

Bu günden itibaren bebeğiniz, rahimde kaldığı her gün ortalama 14gr. alacaktır. Rahminizin üst kısmında bulunan kaslar her kasılma sırasında yaklaşık 25 kg. a eşit bir kuvvet uygular. Bu doğum sırasında kasların rahim ağzının açılması ve bebeği dışarı itmek için ne kadar kuvvet uygulanması gerektiğini gösterir. Eğer bebeğinizin başı aşağıya dönmemişse sezeryan doğum yapabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Aiglethe4th

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2020
757
1.706
32
Merhaba kızlar benim amniyosentez sonucum temiz çıktı.
Kabus gibi 2 günün ardından güzel haberi aldım.
Bebek gözlem altında yakından izlenecek şimdilik böyle durumlar.
Tekrar destek olan iyi dileklerde bulunan herkese teşekkür ederim.
🧿 maşallah çok sevindim ☺️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-05-2021

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 24 gün kaldı.

Bebeğiniz artık otomatik bir şekilde ışık kaynağına doğru dönüyor. Yönelme tepkisi olarak adlandırılan bu refleks bebeğinizin bulunduğu ortamın daha fazla farkına varması konusundaki pratik çalışması, egzersizdir. Kan hacmindeki artışa rağmen sağlıklı bir hamilelik sürecinde kan basıncında ölçülen çok küçük bir artış olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

SarI NisaN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2019
1.581
1.402
32
Siz miydiniz? Tesekkur ederim bu bilgilendirme icin💐 ben hemsireyle gorustum az evvel telefonda. Cuma gelmek istedigimi soyledim. O da bana seker yukleme testinin protokol geregi devlet hastanesinde yapildigini soyledi. Hem bi rahatladim hem de sasirdim. Cunku tetanoz asisi yaptirirken saglikocaginda da yapildigini soylemisti yuklemenin. Neyse onemi yok cok iyi oldu🤗🤗🤗 bi de rutin kan ve idrar testi istemisti doktorum. Onu baska gun saglikocaginda mi yaptirsam acaba? Ayni gun olmaz sanirim?
Sağlık ocağında idrar ve kan da normalden farklı çıkıyor ya sanırsam canım, kan değerlerinin farkını ben yaşadım, cansu da sanki idrarda bir skntı yaşamıştı, ama vereceksen dw tetanoz aşını olmadan evvel ver bence, kısa sürede etkilediğini sanmam ama öyle bişeler de okumuştum karaciğer enzimlerini yükselttiğine dair

Spring05

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2020
3.178
4.371
29
Sağlık ocağında idrar ve kan da normalden farklı çıkıyor ya sanırsam canım, kan değerlerinin farkını ben yaşadım, cansu da sanki idrarda bir skntı yaşamıştı, ama vereceksen dw tetanoz aşını olmadan evvel ver bence, kısa sürede etkilediğini sanmam ama öyle bişeler de okumuştum karaciğer enzimlerini yükselttiğine dair

Eveet hem tetanoz asisindan sonra karaciger enzimleri yukseldi, hem idrar testinde sorun yasamistim 46 lokosit mi oyle bir sey cikti. Testi hastanede tekrarladik 3 taneydi lokosit sayisi sanirim. Hemsire beni uyarmamisti idrar testinde, idrarin basi ve sonu ornege dahil edilmezmis. Testi vermeden oncede steril islak mendil ve bezle silmemi istemislerdi hastanede, saglik ocaginda oyle bir sey verilmedigi icin silmemistim de. Karaciger enzimleri icinde asidan bir ay sonra tekrar kan istedi doktorum normale donmustu 😊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 25 gün kaldı.

Kemikleşme süreci istikrarlı bir şekilde devam etmektedir (bebeğinizin kıkırdakları kemiğe dönüşüyor). Doğum ile birlikte bebeğinizin bütün kemikleri sertleşmiş olmayacaktır. Bu hem sizin hem de bebeğiniz için bir avantajdır. Bebeğinizin iskeletinde ne kadar çok kıkırdak bulunursa o kadar esnek olacaktır ki bu doğum sırasında bebeğin dar doğum kanalından geçmesini kolaylaştıracaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Elaa82

Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2020
297
261
Merhaba kızlar benim amniyosentez sonucum temiz çıktı.
Kabus gibi 2 günün ardından güzel haberi aldım.
Bebek gözlem altında yakından izlenecek şimdilik böyle durumlar.
Tekrar destek olan iyi dileklerde bulunan herkese teşekkür ederim.
Ben bu ara takip edemiyorum yogun um neden aminosentez dediler 3 lü 4lü de mi sıkıntı çıktı.. Şükür sonuç temiz çıkmış Rabbim saglıklı sıhhatli kucakları mızda almak nasip etsin hepimizin kini artık çoğu bitti azı kaldı hepimiz 20 li haftalar dayız sabır ınsallah 🤲🤲😍

Elaa82

Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2020
297
261
Bebeğin kalbinde parlama ve kordonunda genişleme vardı bunlar down sendromlu bebeklerde daha yaygın görülüyormuş.
Bebek şuan durumu tolere edebiliyormuş ilerde bi komplikasyon gelişirse erken doğum yapıcam.
Çok teşekkür ederim güzel kalpli anneler. 💓
Bursa açıkla mısın oyyy Rabbim yardımcın olsun inşallah bişey olmadan dogum olur moralini yüksek tut şükür bebek iyi saglıklı

Norma J

My little family👨‍👩‍👧
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2018
2.495
3.919
Canım korkma lütfen ben Fe çok korkuyordum. Ama sağlık ocağında değerler de sapma olabiliyormuş kan beklediği için. Ben devlet hastanesinde yaptırdım. Önce aç karnına kan verdim sonra gazoz gibi bişe aldım barkodla. Onu içtim gayet güzeldi ve beni etkilemedi. Bi saat sonrasında da gittim kan verdim. Normalde bünyem çok hassaslaştı kusma bulantıya bi de fobi oluştu ilk 3 ay baya zor geçti diye ama gayet kolay geçti şükür. Şnsallah senin de öyle olur.
Yeme içme durumuna gelirsek normalde ne yiyip içiyorsam bir gün öncede öyle yaptım gittim 😃
Ben hemsireyle bugun konustum, protokol geregi devlet hastanesinde yapiliyor dedi😳 ama bir bucuk ay once kendisi demisti burda da yapiyoruz diye. Neyse ben sevindim acikcasi🤭🤭 ben o icecegi eczaneden aldim sorun olur mu ki👀 bi de diger rutin kan tahlili ve idrar tahlilini nerde yaptirdin? Onlari saglikocaginda yaptirmistim gecen ay. Yine saglikocaginda yaptirsam sorun olur mu ki👀

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 19 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsaklarında bulunan mekonyum (ilk dışkı) genelde doğumdan sonra vücudun dışına atılır, fakat bazen, doğum geciktiği durumlarda bu doğumdan önce yani bebek anne karnındayken olabilir. Bu ikinci durumda dışkı maddesi amniyotik sıvı içinde bulunacaktır. Ekstra bir enerjiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu enerjiyi kullanmak yerine doğumunuz için saklayınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Narinnnn

🤰🏻
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
2.145
3.750
Ben hemsireyle bugun konustum, protokol geregi devlet hastanesinde yapiliyor dedi😳 ama bir bucuk ay once kendisi demisti burda da yapiyoruz diye. Neyse ben sevindim acikcasi🤭🤭 ben o icecegi eczaneden aldim sorun olur mu ki👀 bi de diger rutin kan tahlili ve idrar tahlilini nerde yaptirdin? Onlari saglikocaginda yaptirmistim gecen ay. Yine saglikocaginda yaptirsam sorun olur mu ki👀
Valla ben hepsini toptan devlette yaptırdım 😁😁😁😁 yok kız bişe olmaz ben de çilekli almıştım lıkır lıkır içtim 😂😂

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-05-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 11 gün kaldı.

Bu günden itibaren bebeğiniz, rahimde kaldığı her gün ortalama 14gr. alacaktır. Rahminizin üst kısmında bulunan kaslar her kasılma sırasında yaklaşık 25 kg. a eşit bir kuvvet uygular. Bu doğum sırasında kasların rahim ağzının açılması ve bebeği dışarı itmek için ne kadar kuvvet uygulanması gerektiğini gösterir. Eğer bebeğinizin başı aşağıya dönmemişse sezeryan doğum yapabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Norma J

My little family👨‍👩‍👧
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2018
2.495
3.919
Tetanozu oldum ben👀 sabahtan kan verip oglen de asi olmustum. Simdi aklim suna takildi. Doktor sanirim her ay rutin kan ve idrar tahlili isteyecek. Saglikocaginda yaptirirsin demisti, gecen ay yaptirdim, bu ayinkini yaptirmadim. Acaba artik saglikocaginda tahlil yaptirmasam mi👀

Bebeğinizin bağırsaklarında bulunan mekonyum (ilk dışkı) genelde doğumdan sonra vücudun dışına atılır, fakat bazen, doğum geciktiği durumlarda bu doğumdan önce yani bebek anne karnındayken olabilir. Bu ikinci durumda dışkı maddesi amniyotik sıvı içinde bulunacaktır. Ekstra bir enerjiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu enerjiyi kullanmak yerine doğumunuz için saklayınız.

Norma J

My little family👨‍👩‍👧
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2018
2.495
3.919
Valla ben hepsini toptan devlette yaptırdım 😁😁😁😁 yok kız bişe olmaz ben de çilekli almıştım lıkır lıkır içtim 😂😂
Aa benim de cilekli🍓🍓🍓😀😀😀 o zaman ben gitmisken hepsini aradan cikarayim. Yani once ac karnina normal kan vericem bir de idrar. Sonra cilek seysini icicem ve 1 saat sonra tekrar kan vericem👀👀

Norma J

My little family👨‍👩‍👧
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2018
2.495
3.919
Eveet hem tetanoz asisindan sonra karaciger enzimleri yukseldi, hem idrar testinde sorun yasamistim 46 lokosit mi oyle bir sey cikti. Testi hastanede tekrarladik 3 taneydi lokosit sayisi sanirim. Hemsire beni uyarmamisti idrar testinde, idrarin basi ve sonu ornege dahil edilmezmis. Testi vermeden oncede steril islak mendil ve bezle silmemi istemislerdi hastanede, saglik ocaginda oyle bir sey verilmedigi icin silmemistim de. Karaciger enzimleri icinde asidan bir ay sonra tekrar kan istedi doktorum normale donmustu 😊
Ben simdi tetanozdan 10 gun sonra kan tahlili yaptirmis olucam,acaba karaciger enzimlerim yuksek mi cikacak😥

Spring05

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2020
3.178
4.371
29
Ben simdi tetanozdan 10 gun sonra kan tahlili yaptirmis olucam,acaba karaciger enzimlerim yuksek mi cikacak😥

Belki senin ki cikmaz, bende sanirim once asiyi yapip sonra kan almislardi. Hem ciksa bile neyden kaynakli oldugunu bileceksin, kadin dogumcu sordugunda tetanoz yukseltmis olabilir, testi diger ay tekrarlarim der gecersin 😊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 25 gün kaldı.

Kemikleşme süreci istikrarlı bir şekilde devam etmektedir (bebeğinizin kıkırdakları kemiğe dönüşüyor). Doğum ile birlikte bebeğinizin bütün kemikleri sertleşmiş olmayacaktır. Bu hem sizin hem de bebeğiniz için bir avantajdır. Bebeğinizin iskeletinde ne kadar çok kıkırdak bulunursa o kadar esnek olacaktır ki bu doğum sırasında bebeğin dar doğum kanalından geçmesini kolaylaştıracaktır.