2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Ne kadar geliyor ki canım sagdiginda. Ben butun caylari falan bıraktım sadece su Icmeye dikkat ediyorum. Caylari içerken de şimdi icmedigimde de gelen süt miktarı aynı açıkçası. O yüzden içmiyorum valla artık
Dut kurusu, kuru erik ye canım. Tahin, havuç, helva süt yapıyor. Benimde az bebeğe yetmiyor 1 damla fazla olsa kar diye yiyorum.

Kızlar bebeklerin göz rengi ne zaman netleşir?
Bizimki gri yeşilimsi gibi ne renk olur bilen var mı?

Kreş en güzeli, bir süre sonra çocuğa evde verebileceğimiz şeyler de azalıyor.
Çocukların akranlarıyla kaliteli zaman geçirmesini çok önemsiyorum.
Binada kızıma yakın aylarda dört çocuk var, parkta birlikte oynatıyoruz.
Pandemi olmasaydı evlerde de zaman geçirirlerdi güzel olurdu
Pandemi zaten ozellikle cocuklar icin zorlayici oldu nekadar aktivite yapilmaya calisilsada cocuklar iyice tablete telefona sardi evde bir atlasak su donemi de rahatlasaydik

Kizlar merhabalar. Konusuldu mu bilmiyorum ama size birsey sormak istiyorum. Benim ufaklık bir kac gundur meme ile savasiyior. Resmen agzini açıyor alıyor aglayarak birakiyor. Sut yok desem sagdigimda 80ml geliyor hemen hemen. Bilmiyorum tabi iyi mi kotu mu. Mama iki gunde bir veriyorum soj iki haftadir doymadigini dusundugum zamanlarda o da. Ama simdi emmedigi icin mama vermek zorunda kaliyorum. Bir tek gece uyurken emiyor dogru duzgun. Gunduz sıkıntılı. Bir surec mi acaba siz yasadiniz mi.

Dut kurusu, kuru erik ye canım. Tahin, havuç, helva süt yapıyor. Benimde az bebeğe yetmiyor 1 damla fazla olsa kar diye yiyorum.
Onlardan hoşaf yapıp içiyorum ama çay falan içmiyorum artık. Eğer 2 saatte bir sağarsam 70 80 ml iki göğüsten çıkıyor. Bir gün yolda kaldik cocukta tek göğüs emdi. Diğer göğüsü sağdım. 4 saat doluluk olmuş oldu. O zaman 70 ml tek göğüsten cıktı. Çocuklar 3 aya kadar her ogunde 60 90 ml arası içermiş.

Kizlar merhabalar. Konusuldu mu bilmiyorum ama size birsey sormak istiyorum. Benim ufaklık bir kac gundur meme ile savasiyior. Resmen agzini açıyor alıyor aglayarak birakiyor. Sut yok desem sagdigimda 80ml geliyor hemen hemen. Bilmiyorum tabi iyi mi kotu mu. Mama iki gunde bir veriyorum soj iki haftadir doymadigini dusundugum zamanlarda o da. Ama simdi emmedigi icin mama vermek zorunda kaliyorum. Bir tek gece uyurken emiyor dogru duzgun. Gunduz sıkıntılı. Bir surec mi acaba siz yasadiniz mi.
Canım çocuklar 3 aya kadar 60 90 ml arası süt içermiş. Bence sütün yeterli neden mama veriyorsun ki. Emmiyorsa bu süreci atlatana kadar göğüslerini sağıp vermeyi denesen. Eğer düzenli göğüsleri bosaltmazsan sütun azalır.

Eğer memeyle savaşıyorsa ya gazi vardır ya da burnu tıkalı olabilir. Ağızdan gaz çıkardığına aldanma. Benim oğlumda ağzından güzel gaz cikariyordu her öğünde ve günde 3 4 kere kaka yapıyordu. Gazi yoktur diyordum ama varmış. Bir kere gaz masajı denedim. Bacakları karnına bastırdıkça her seferinde osurdu.
12 kere osurdu inanamazsin. Benim oğlum gazi varsa ya da burnu tikaliysa memeyle savaşıyor. Ya da o an kakasini yapmaya çalışıyorsa savaşıyor. Sabredip bekliyorum dik konuma getirip gaz çıkarmayı deniyorum. Sonra tekrar göğsümü veriyorum. Bir şekilde emziriyorum

Sling denediniz mi? Kucağa alışmasın diyenlere kulağınızı tıkayın lütfen. Minnacık bebek, daha doğduğunun bile farkında değil. Hala anne karnında zannediyor kendini. Anne kokusunu sıcaklığını kalp atışlarını arıyor. Yazık günah. Ben bazen özellikle göğsümde uyutuyorum kendini güvende hissetsin mutlu olsun diye. Hava aşırı sıcak, terliyor diye fazla tutamıyorum bu ara.
Halka sling aldim ancak henuz kullanmaya başlamadım, biraz çekiniyorum açıkçası, az daha büyüyünce kullanayim diyordum bacaklari icin zararlı olur mu ya düzgün kullanamazsam vs dedim kendi kendime, evde oyle bekliyor şuan slingimiz. Evet sıcaklardan dolayı biraz uzeri nemli olmaya başladı bizim de bu da sıkıntı yaratacak zamanla bence uzerini örtssek dert olacak ortmesek dert. Üşütecegim endişesi baslayacak simdi de.. Hiç kıyamıyorum bende kucaga alıştı alışmadi gectim artik yeter ki uyusun diye indiremiyorum kucağımdan, biraz gunduz uykusu olsun diye. Sıfır yoksa.. Biz dayanamıyoruz, kuş kadar cani ile uyumadan tüm gün nasıl duruyor anlamiyorum yicem kafayı 🤦‍♀️

Ya gazı vardır yada biberona alıştığından meme reddi başlamıştır.

Ya bizde de oluyor bu durum zaman zaman, takip ettim, sağıp sonra emzirdigim zMan sut tazyikli gelmediginden hoslanmiyor, agzinda göğsüm varken ağlamaya çalışıp el kol cirpinmalar bayagi bir boğuşuyor kucağımda. Ama bende sağıp biraz emzirmek istiyorum ki yağlı kısımdan alsin biraz ve emme refleksi oldukca Süt oluşsun vs diye. Bu defa da boyle bir sorun oluyor. Ama gazdan olur diyen arkadaslar da olmus, simdi bir de onu takip edeceğim

Onlardan hoşaf yapıp içiyorum ama çay falan içmiyorum artık. Eğer 2 saatte bir sağarsam 70 80 ml iki göğüsten çıkıyor. Bir gün yolda kaldik cocukta tek göğüs emdi. Diğer göğüsü sağdım. 4 saat doluluk olmuş oldu. O zaman 70 ml tek göğüsten cıktı. Çocuklar 3 aya kadar her ogunde 60 90 ml arası içermiş.
Seninki iyimiş benim çok daha az. Mama vermesem doymuyor.

Merhaba kızlar size bişey danışmak istiyorum.bebegime sütüm yetersiz olduğundan günde 3 bazen 4 defa 60 ile 90 cc arası mama veriyorum sütüme bağlı . 3 kilo doğdu sarılık geçirdi 2600 ler e düştü . aşı için gittiğimde kilosu doğduğundan bu yana 2 kilo almış mamayı birden kesmek istemiyorum bu düzene devam mi etsem aAltsam mı mamayı yada ek gıdaya kadar bu şekil devam mi Etsem gaz ve özellikle her beslenmeden SONRA özellikle sütümü kusma problemi yaşıyoruz doğduğundan beri.

İkinci çocuk konusu olmuş, büyük oğlum şuan 3.5 yaşında, o kadar zahmetli ve zor bir bebekti ki sürekli ağlayan gazı hiç bitmeyen,akşama kadar ağzıma lokma koyamadığını bilirim, bende travma olmuştu resmen yenidoğan bebek görünce tüylerim diken diken olurdu 😂 6 ay gaz ve kolik ağlamaları hiç bitmedi stres den o kadar zayıflamıştım ki..sonrası güzel gitti 2 yıl emdi, tam 2 yaşında çiş olayını hallettik vs gibi..şimdi küçük oğlum 45 günlük çok şükür büyüğe göre sakin bende sakin ve rahatım bu da etkiliyo bence, gazı var tabi ki kucak istemeleri var..
kızlar kesinlikle geçiyor az sabır, ilk 3 ay geçsin de biraz daha düzene gircek inşalalh 😍
Gaz olayi ne zamn geciyor canim 😭

Gece full time memede zaten. Şu aralar gazlı gecede kıvranmaktan uyumuyor. Gündüz de sallamadan uyumuyor. Bu sallama işi çok kötü oldu gazlı diye salladık şimdide bacağımdan indirsem uyanıyor sallamasam dahi. Resmen hissediyo ya çok fena. Gece 1-2 saatte bir uyanıp emiyor normal rutini onun o. Biraz oburiks benimki. Çabuk acıkıyor. Bezleri çişli ama kaç kez çiş yaptığını anlamıyorum ağırlığından hee buna çok yapmış falan diyorum
Gaz icin damla kullaniyormusunuz?ayni sorun bizdede var

Robot süpürge iş görüyor mu? Ev hergün kırıntı, toz oluyor ama hergün süpürge yapmam imkansız haftada bir anca 😬 robot süpürge olunca ne kadar zaman temiz kalıyor ev?
Kullanan arkadaşlar var. Çok memnunlar. Ben de düşünüyorum en kısa zamanda inş.onlarınki mop özellik li. Süpür sil. Günlük temizlik için şahane diyorlar

İnşallah haftaya salı gününe muayene randevusu aldık bakalım doktorum yönlendirmesiyle tarihi ayarlayacagiz doktorda yeni doğan sunnetini destekleyen bir doktor İnşallah herşey güzel olur 😊

Uykuya zor geçen çocuk büyüsede değişmiyor benim kız dün babaannesiyle koca gün disardaydi akşam 8'de zor girdi eve, eve sokacağım diye yemek yemeğe bile gelmedi babaannesine köfte kizarttirmis bahçede yemişler kuzeniyle , bisiklet binmiş bahçede yerlerde yuvarlanmış kuzeniyle top oynamış iki sefer eve geldi kıyafet değiştirmek için bildiğin üstüne su dökülmüş gibi terliydi yatmadan öncede bı güzel banyoda çitiledim çocuğu resmen ona rağmen yarım saatte uykuya zor geçti bu kadar yorulmadigi zamanlar yatakta 1,5 saati buluyor uyuması en zor azar işitip uyuyor bende ne zaman uykum geldi diyip kendi kendine uyuyacak onu merak ediyorum hala odasında koltukta oturup ninni açıyorum uyurken 🥴

Baya iş görüyor ama evdeki eşyanın az olması gerekiyor yoksa onu kaldır bunu çek zor haftada bir gün büyük süpürge actinmi temizlik için kafi oluyor
benim mutfakta çok işime yariyor mesela hergün kahvaltıdan sonra mutfak sandalyelerin masaya ters çevirip süpürgeyi çalıştırıyorum bütün kırıntılar temizleniyor yazın mutfaktaki halimida kaldırıyorum ben çok rahat oluyor halıların üstünü falanda güzel temizliyor silmeside var ama parkeleri baya ıslak bırakıyor sert zeminde silmesi güzel ama
Kesinlikle öyle ya. Bebekken de uyumazdı bu sıpa. Hala öyle. Ah neler denedim neler yaptım. Baktım olacak gibi değil. Yattım yanına emzirerek uyuttum. En azından o arada dinlenmiş oldum ben de. Tabi 10 15 dk da bir uyanır dururdu. Şimdi gece uyanmıyor en azından.

X