2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Ben vicdan azabı çekiyorum uyandırsam mı acaba diye. Dün 1 de uyudu 6da kalktı 5 saat ben de uyanamadım ve bebeğin bezi kuru oluyo sonra paranoyaya bağladım kilo almamış gözüküyor. Sabaha kadar emmeyince süt doluyor sonra boğazunda kalkıyor çok geldiği için.Gece bi kaç alarm kurup 2 saatte bir mi emzirsem diyorum. Senin söyleminde mantıklı geliyor kendi düzenini kurması adına 50 günlük bu arada
Eskiler uyuyan bebek altını kirletmez derler.
Bebek çok derin uykudayken çiş yapmıyor. Sabahtan öğlene kadar aşırı dolduruyor bak sen de takip et fark edeceksin.
Memelerin de o emme düzenine göre kendini ayarlayacak.
Tabi herkesin kendi düzeni kendi bebeği, yine en iyisini siz bilirsiniz

Onlardan hoşaf yapıp içiyorum ama çay falan içmiyorum artık. Eğer 2 saatte bir sağarsam 70 80 ml iki göğüsten çıkıyor. Bir gün yolda kaldik cocukta tek göğüs emdi. Diğer göğüsü sağdım. 4 saat doluluk olmuş oldu. O zaman 70 ml tek göğüsten cıktı. Çocuklar 3 aya kadar her ogunde 60 90 ml arası içermiş.
Benim de öyle 90 cc üç saate 120 yakın yetiyor öyleyse sagıyorumda oyle olunca tazyikte arttı. Gün ıcınde takvıye ve saatlere görede değişebiliyor.

Eskiler uyuyan bebek altını kirletmez derler.
Bebek çok derin uykudayken çiş yapmıyor. Sabahtan öğlene kadar aşırı dolduruyor bak sen de takip et fark edeceksin.
Memelerin de o emme düzenine göre kendini ayarlayacak.
Tabi herkesin kendi düzeni kendi bebeği, yine en iyisini siz bilirsiniz
Aynen dediğin gibi oluyor.Gözümde kilo almamış gibi gözüküyor sebebini de gece emzirmediğime bağlıyorum.işime geliyor ben de uyuyorum gece. Vicdan yapıyorum sonra uyanmayıp emzirmediğim için Artık 2.ay kontrolünde göreceğim.

Ahh sen onu anneme söyle🤦🏻‍♀️çocuk her agladiginda çocuk aç. Hemen getiriyor. Mesela 1 saat oldu emeli, uyandı ağladı. Annem hemen çocuk acıktı emzir. Karşı çıkınca da kötü anne gibi oluyosun:KK43: çocuğunu yanında kimse olmadan buyutenlere özeniyorum bazen. Ama annem olmasa basedemezdim.
Benim annemde tam tersi bazen emzirip uyuyorum, çocuk ağlıyor tekrar acıkıyor annem uyandırmıyor beni. ben de ona kızıyorum.. nerdeyse mama verecek ben uyuyayım diye. o yüzden kapı açık uyuyorum ağladığında kalkıyorum hemen 🙄

Ya 60 cc veriyorum odur ki karnını doldursun diye. Öyle bir öğün gibi vermiyorum zaten günde 1 oluyor genelde. Çok şükür normale döndü gibi.
Canım aynı şey dün benim de başıma geldi süt azaldı resmen dediğin gibi damla damla geliyordu. Neden öyle oldu anlamadım daha önce bi kez daha olmuştu. Zaten yutkunma sesinden farkediliyor az geldiği. Ama sonra normale dönmeye başladı.

Ahh sen onu anneme söyle🤦🏻‍♀️çocuk her agladiginda çocuk aç. Hemen getiriyor. Mesela 1 saat oldu emeli, uyandı ağladı. Annem hemen çocuk acıktı emzir. Karşı çıkınca da kötü anne gibi oluyosun:KK43: çocuğunu yanında kimse olmadan buyutenlere özeniyorum bazen. Ama annem olmasa basedemezdim.
Benim annemde aynı 🙈 mesela emziriyorum ardından kaka yapıyor annem başlıyor hepsini çıkardı acıktı.karnı boşaldı diyo. Bende doymuştur o diyorum. Bunalıma sokmaya mı çalışıyorsun beni diyorum. Sütün az sütün yetmiyo hissi uyandırıyorsun diyorum. Kızıyorum☺️

Benim annemde tam tersi bazen emzirip uyuyorum, çocuk ağlıyor tekrar acıkıyor annem uyandırmıyor beni. ben de ona kızıyorum.. nerdeyse mama verecek ben uyuyayım diye. o yüzden kapı açık uyuyorum ağladığında kalkıyorum hemen 🙄
Benim annem anne değil kayınvalide sanki. En nefret ettiğim cümle bu çocuk aç. Artık nefret ediyorum bu sözü duymaktan. Her agladiginda bı emzir diyo. Ya 1 saat önce emdi. İnek gibi sürekli emzirmek için varım sanki. Beni düşünen yok.

Benim annemde aynı 🙈 mesela emziriyorum ardından kaka yapıyor annem başlıyor hepsini çıkardı acıktı.karnı boşaldı diyo. Bende doymuştur o diyorum. Bunalıma sokmaya mı çalışıyorsun beni diyorum. Sütün az sütün yetmiyo hissi uyandırıyorsun diyorum. Kızıyorum☺️
Gerçekten insanı bunalıma sokuyolar. Emziriyorum gazı çıkiyor mesela biraz kucakta 10 15 dk gezdiriyoruz, doktor hemen yatırmayın dedi, hafif reflusu varmış. Neyse, sonra altını alıyoruz derken toplam yarım saat suruyo bu seramoni diyelim, sonra çocuk biraz huysuzlaniyo ağliyo, annem acıktı diyo. Ya yarım saat önce emdi diyorum. Sen biraz emzir uyur hemen diyo. Kolay yoldan uyutmak için ikidebir emzir emzir.

Canım aynı şey dün benim de başıma geldi süt azaldı resmen dediğin gibi damla damla geliyordu. Neden öyle oldu anlamadım daha önce bi kez daha olmuştu. Zaten yutkunma sesinden farkediliyor az geldiği. Ama sonra normale dönmeye başladı.
Benimde öyle oluyor gün içinde değişiyor öyle ses gelmediğinde tutamıyo sanmıştım mama verdık dolapta sut ısıtana kadar ben dışardaydım annem yapmış onuda almadı

O onam formunu burda da sıradan herkese veriyorlardı da bana bir de ayrıca imza alacağız dediler eğer olsadım. 🤷🏻‍♀️ Annem babam sinovac oldu onlara da form imzalatmışlar. Neyse eninde sonunda olacağım yani başka çarem yok da içime yüzde yüz sinmiyor asla. Sakıncası yok olun, bebeği de korur diyenlere de tam güvenmiyorum çünkü firma bile kendisi böyle bir iddiada bulunmuyor. Size kalmış yeterli veri yok elimizde, isterseniz olun diyor biontech kendi sitesinde.
Ee iyi de neden diger emziren bayanlardan almiyorlarmis o imzayi ben az once biontech oldum kimse bisiy demedi ne sacmalik anlamis degilim.

Ben vicdan azabı çekiyorum uyandırsam mı acaba diye. Dün 1 de uyudu 6da kalktı 5 saat ben de uyanamadım ve bebeğin bezi kuru oluyo sonra paranoyaya bağladım kilo almamış gözüküyor. Sabaha kadar emmeyince süt doluyor sonra boğazunda kalkıyor çok geldiği için.Gece bi kaç alarm kurup 2 saatte bir mi emzirsem diyorum. Senin söyleminde mantıklı geliyor kendi düzenini kurması adına 50 günlük bu arada
Doktora ben de sordum bu mevzuyu artık kan şekerleri i ayarlayabilirler. Bırakın istediği kadar uyusun acıkınca uyanır zaten dedi. O yüzden hiç dert etmenize gerek yok bırakın hazır uyuyurken uyusun ikiniz için de çok iyi

Anakucağında uyutmayı deneyebilirsiniz, ya da hamak olabilir. Her yolu denicez artık uyumaları için. Kıyamam kuzuya, uyuyamadıkça huzursuzlanıyordur da. Bize görümcem hamak vermişti, arada onda sallıyorum gündüz uykusu için. Daha rahat uyuyor.
Sert zeminde yatirin diyorlar ya hamakta yatması sorun teskil etmez değil mi ileride? Hic düşünmemiştim aslinda alabilirim galiba hamak.

Benim annem anne değil kayınvalide sanki. En nefret ettiğim cümle bu çocuk aç. Artık nefret ediyorum bu sözü duymaktan. Her agladiginda bı emzir diyo. Ya 1 saat önce emdi. İnek gibi sürekli emzirmek için varım sanki. Beni düşünen yok.
Bir de şu versiyonları var, 'aç mi bu? ' ve 'emdi mi? ' her aglamasi açlıktan çünkü. Gazi olamaz, kakasini yapamiyor olamaz, alti pis olamaz, sıkılmış olamaz, oda sıcaklığından bunalmis olamaz. Sadece açlık.

Bir de şu versiyonları var, 'aç mi bu? ' ve 'emdi mi? ' her aglamasi açlıktan çünkü. Gazi olamaz, kakasini yapamiyor olamaz, alti pis olamaz, sıkılmış olamaz, oda sıcaklığından bunalmis olamaz. Sadece açlık.
Ahaah ya annem soruyor böyle, “tok mu?” Ne bileyim anne kendisine sor dedim artık. 😄

X