Popüler Konu 2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240

Narinnnn

🤰🏻
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
2.145
3.750
Günaydınn kızlaarrrrrr 🌸🌸

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-05-2021

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 17 gün kaldı.

Rahminizdeki alan sıkıntısı nedeniyle bebeğinizin hareketleri oldukça sınırlıdır. Braxton-Hicks, ya da yanlış doğum kasılmalarında, ağrı karnınızın alt kısmında başlar. Gerçek doğum kasılmaları ise belinizde başlayacak ve ağrı karnınızın alt kısmına yayılacaktır. Artan sırt ağrıları ve adet tipi kramplar doğumun erken belirtileri olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

ShinSeGi

Guru
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2015
18.349
25.768
Bebeğe zarar verildiği düşünülüyor sanırım tam bir açıklama yok bizde bilmiyoruz
Çok enteresan yaa, üniversitede fizik derslerinde bile ultrason zararsız diye anlatılıyor halbuki 🤷🏻‍♀️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-05-2021

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 28 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudundaki yağ oranının %2-%3 den %8 e yükselmesi yaklaşık 8 hafta aldı. Doğum öncesi gelişimin sonunda, bebeğinizin vücudundaki yağ oranı yaklaşık %15'de sabit kalacaktır. Bu koruyucu yağ dolgusu doğumdan sonra bebeğinizi sıcak tutmaya yardımcı olacaktır. Artık doktorunuzla haftada bir randevularınıza başlamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

pinarcuk

Seni bunca özlemesem; bun
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2008
486
274
34
Merak ettigim ilgilendigim bir konu da kordon kani saklama konusu. Cevremde kordon kani saklatan hic duymadim. Internette yazilanlara bakinca ilk 12 yil etkinligi var gibi bir sey okudum. Detaylari bilmiyorum. Kan toplanirken odenen ucret ve yillik aidatlari var, biraz masrafli bir ugras ama diger yandan dusununce sagliga yatirim yapilmis oluyor. Plasenta cok degerli oldugu icin cok ilgimi ceken bir konu bu. Siz ne dusunuyorsunuz?
B En saklamayı dusunuyorum, artık bir cok yerde merkez var fiyatlarında ole cok ucuk kacık degıl, gereksiz alınacak kıyafetlere para vermektense ileride saglık icın yatırım daha II, hatta ben 25 yıl dıe bılıyrm ama her yıl saklama bedeli oduyorsunuz İstanbul'daki merkez icın, 2 hafta once zoomda egıtım verildi bu konuda, Instagram ılkadımlarım takip ederseniz arada egıtım ler oluyor,

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-05-2021

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 44 gün kaldı.

Önümüzdeki hafta ve sonrasında doğum beklentisi sebebiyle kan hacminiz artacaktır. Kan hacminizdeki artış ağırlığınıza yaklaşık 900- 1800 gr. ekleyecektir. Vajinal (normal) veya Sezaryan doğum, hangisi olursa olsun, C Vitamini, demir, çinko ve enerji, doğum sonrasında iyileşmenize yardımcı olacaktır. Kat kat giymeniz sizi normalde olduğundan daha sıcak hissettirir. Üçüncü trimesterda cinsel isteğinizde azalma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

pinarcuk

Seni bunca özlemesem; bun
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2008
486
274
34
Gunaydınlar hanımlar bu arada ebebek joıe bebek arabaarı 1000 TL ye kadar dusmus normalde 2. El almayı dusunuyordum ama neredeyse aynı fiyat bakmanızı tavsiye ederım🌼

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-05-2021

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 44 gün kaldı.

Önümüzdeki hafta ve sonrasında doğum beklentisi sebebiyle kan hacminiz artacaktır. Kan hacminizdeki artış ağırlığınıza yaklaşık 900- 1800 gr. ekleyecektir. Vajinal (normal) veya Sezaryan doğum, hangisi olursa olsun, C Vitamini, demir, çinko ve enerji, doğum sonrasında iyileşmenize yardımcı olacaktır. Kat kat giymeniz sizi normalde olduğundan daha sıcak hissettirir. Üçüncü trimesterda cinsel isteğinizde azalma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Yaren_5

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2018
646
476
Kizlar gunaydin uyku tulumu ne dusunuyorsunuz alan olursa fikir olsun diye yazarsaniz cok sevinirim😊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-05-2021

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 26 gün kaldı.

Bebeğinize ait kan dolaşımı, göbek kordonunda bulunan iki atar damar ve bir toplar damar vasıtasıyla yapılır. Hamileliğin son zamanlarında funik üfürümü denilen bir üfürme sesi bebeğinizin kordon bağı üzerinde duyulabilir. Erkek veya kız bebeklerin doğumda göğüsleri şiş olabilir. Parlak kırmızı akıntı veya kalıcı lekelenmeler hemen doktora bildirilmelidir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Seraa0606

Güzeldim ben o yazlar kadar zamanında...
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2015
4.310
5.720
Biz de burda her ay gidiyoruz nasıl da farklı işleyiş. Amerika da falan da İngiltere de olduğu gibi sanırım. Öyle demişti arkadaşım. Allah sabır versin size. Gerçekten de öyle her ay gitmek gereksiz geliyor bana da. Ama merak işte.
Elle muayene yaparak bebeğin suyu azalsa yada artsa nasıl anlıcaklar mesela?
Bazen anne karnında bir sürü komplikasyon geçiriliyor onu nasıl tespit edecekler?
Dün hastanede bir hamile gördüm 27.haftada bebeğin beyninde sıvı toplandığını görmüşler. Ultrason olmadan nasıl görülecek?

Seraa0606

Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2015
4.310
5.720
Günaydınn 💓
Bende daha şimdiden doğum korkusu başladı rüyamda sezaryen olmuşum popomdan karnıma kadar her yeri kesip çok kötü dikişler atmışlardı. Bebekte ortada yoktu. Bana neden bunu yaptınız diye ağlıyodum. 🥺

KeriminHilali

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
497
1.323
28
Günaydın hayırlı cumalar kızlar.. Tekmelerle uyandığım bir güne daha merhaba.. Gebeliğin en çok bu yönünü sevdim karnımdaki minik tekmeli bebeğimi... Bu hisleri sanırım özleyeceğim.. Sürekli karnımı seviyorum oğluşum diye diye 😃

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-05-2021

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 15 gün kaldı.

Sık idrara çıkma doğum sürecine yardımcı olabilir. Mesanenin dolu olması, rahme baskı yapacak ve buda size rahatsızlık verecektir. Doğumdan sonra arama ihtiyacı duyulabileceğiniz herkesin telefon listesini yapın. Daha da iyisi, ailenizi ve arkadaşlarınızı içeren bir arama zinciri oluşturun.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Seraa0606

Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2015
4.310
5.720
Kızlar bana 5dk mesafede ebebek mağazası var ama hiç gözüme çarpan güzel bişi göremedim.
Ben mi seçmeyi bilmiyorum acaba 😂. Ebebek dışında alternatif önerisi olan var mı?

umayimo

🤰🏻🌸
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2020
3.549
8.981
Kızlar bana 5dk mesafede ebebek mağazası var ama hiç gözüme çarpan güzel bişi göremedim.
Ben mi seçmeyi bilmiyorum acaba 😂. Ebebek dışında alternatif önerisi olan var mı?
Joker ve Babymall var benim bildiğim. Şu an her yerde indirim var zaten (sözde) 🤣 ama hepsi farklı ürünleri indirime sokuyor.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-05-2021

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 24 gün kaldı.

Bebeğiniz artık otomatik bir şekilde ışık kaynağına doğru dönüyor. Yönelme tepkisi olarak adlandırılan bu refleks bebeğinizin bulunduğu ortamın daha fazla farkına varması konusundaki pratik çalışması, egzersizdir. Kan hacmindeki artışa rağmen sağlıklı bir hamilelik sürecinde kan basıncında ölçülen çok küçük bir artış olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

sirkencubin

waiting for our rainbow
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2008
16.355
10.309
Elle muayene yaparak bebeğin suyu azalsa yada artsa nasıl anlıcaklar mesela?
Bazen anne karnında bir sürü komplikasyon geçiriliyor onu nasıl tespit edecekler?
Dün hastanede bir hamile gördüm 27.haftada bebeğin beyninde sıvı toplandığını görmüşler. Ultrason olmadan nasıl görülecek?
Hadi o zamana kadar bi şekilde geldi. Peki gebeliğin en başında normal bir gebelik mi dış gebelik mi olduğunu nasıl anlayacaklar? Dış gebelik çok tehlikeli bir şey müdahele edilmesi lazım. Pandeminin en başında bile doktorların çağrısı vardı lütfen yeni gebe kalanlar usg muayenenizi ihmal etmeyin gebeliğinizin normal gebelik olup olmadığını öğrenin diye.