2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Eğer öyleyse inşallah ağrılı olmaz bundan sonra🙁 ben eğer agrikesici almasam bayılacak gibi oluyorum ağrıdan her adet zamanı.

Peki o 7 günlük kanama neydi acaba? Benim de 40 günden sonra kanamam bitip sarı bir akıntı olmaya başladı.. taa ki bugüne kadar. Bu sabah da dediğim gibi adet oncesi lekelenmesi gibi oldu.
Belki adettir belki rahim icinde kalanlar atılmıştır önümüzdeki günlerde anlarsınız her bünye başka bazısı ben gibi bir yıl adet görmüyor bazısı hemen adet görmeye başlıyor şimdi ikinci çocukta nasıl olacak bende onu merak ediyorum her ikiside normal yani

Bizim bu hafta turuncu lekeleri bugünle beraber dört kere açlık belirtiside yok anlamadım kakada yapiyo şimdi oldu hemen üstüne dopdolu çiş kaka yaptı 🤷‍♀️
psiklojim bozuldu artık gelişimine iyi dedi dün doktor ama tartilar farkliydi 20 günde 500 10 günde 200 almiş gözüküyor kusmalari oldu reflü için ilaç verdi. Emzirmeyi bırakmak istemiyorum sadece aç çocuk ağlamazmi. Gazda başladı ikisi karişiyor gazla emdikçe sürekli çiş yapiyor mesela.

Bizim bu hafta turuncu lekeleri bugünle beraber dört kere açlık belirtiside yok anlamadım kakada yapiyo şimdi oldu hemen üstüne dopdolu çiş kaka yaptı 🤷‍♀️
psiklojim bozuldu artık gelişimine iyi dedi dün doktor ama tartilar farkliydi 20 günde 500 10 günde 200 almiş gözüküyor kusmalari oldu reflü için ilaç verdi. Emzirmeyi bırakmak istemiyorum sadece aç çocuk ağlamazmi. Gazda başladı ikisi karişiyor gazla emdikçe sürekli çiş yapiyor mesela.
Aç değil susuz kalmıştır canım. Sen bol bol su iç, bebişi de ince giydir olabildiğince. Serinlet bulunduğu odayı.

Kizlar aranızda adeti baslayan var mı? Benim doğum sonrası kanamam 40. Günden itibaren azalarak bitmisti. Üzerinden yaklasik bir ay geçti ve bu sabah çamaşırımda kahverengi ve biraz da kırmızı büyük bir lekelenme gördüm, tıpkı adet öncesi olan lekelenme gibi🙁 kasık ağrısı yok şuan, ki benim adetim çok ağrılı olur hep. Acaba bu adet kanaması mi, bilemedim. Bu kadar kısa sürede olması iyi bişey mi ki🙁
Benim adet oldum, doğumdan sonra yaklaşık 75. Günde , yani lohusalık bittikten 35 gün sonra adet olmuş oldum. aktif emziriyor olmama rağmen 😬 2 gün canım deli gibi çikolata çekti sonra hafif kasık bel ağrım oldu sonra bi baktım adetim gelmiş 🤪

Aç değil susuz kalmıştır canım. Sen bol bol su iç, bebişi de ince giydir olabildiğince. Serinlet bulunduğu odayı.
Çok teşekkür ederim aç kalmasında canim sütümde su oranı az gibi çok su içeyim diyorum içeride otuz derece camlar açik klima yok ama vantilatör açıncada düşmüyor bi zıbınla duruyor yine de çok aşırı sıcak. Bi son bahar gelseydi.

Kızlar benim oğlum dünyaya geldiğine bin pişman beni neden doğurdun der gibi hep mutsuz, huzursuz bebek 😢
Sürekli ilgileniyoruz, karşımızda büyük adam var gibi sohbet ediyoruz, konuşuyoruz, sallıyoruz, kucaklıyoruz yok nafile bi türlü huzuru bulamadı.
Bazen içli içli inleyerek, bazen sesli haykırarak, katılarak ağlıyor. Uykuları bile bölük pörçük ne zaman düzelir şu günler bi an önce geçsin istiyorum.

İlk çocuğunda kolikken nasıl 2.yi doğurdun biz ailecek mahvolduk yorgunluktan 😅
İstemeden oldu bacım. 🙈 Ama iyi ki olmuş. 😍Valla Bi de sadece kolik olayı olsa. Dişi uyku derdi yürümesi yemeği derken yıpratıcı süreç.
Bir de galiba artık tecrübeli olduğundan daha rahat oluyorsun. Oğlum kolik kriizndeyken evin içinde dört döner onunla ağlardım bende. Eşim de geç saatte geliyordu. Omzumda wc ye giderdim. Banyo falan nerdeee.
Şimdi daha rahatım. Uyurken hemen duşa girip çıkıyorum uykusu kısa bile olsa. Uyanırsa hemen çıkarım diyorum. Oğlumda ya ağlarsa diye adım atamadım.
Şimdi akşamları kriz gelince kızı gezdirirken sakinleştirirken çay içip çekirdek çitliyoruz 😂

Kızlar bizde de var emerken zorluk çekiyo. Eniyo bırakıyo bi daha alıyo çekiştiriyor ağlıyor . Bir de ben gece 2 kere uyandırıyordum ama bu aralar uykusunda ağzını açmıyor. Siz gece uyandırıyor musunuz
Ben hiç uyandırmıyorum canım. Yatmadan ömce emziriyorum uykuda. 1 gibi. Sonra kendi uyanıyor daha doğrusu pek gözünü açmıyor şap şup seslere kalkıyorum

İstemeden oldu bacım. 🙈 Ama iyi ki olmuş. 😍Valla Bi de sadece kolik olayı olsa. Dişi uyku derdi yürümesi yemeği derken yıpratıcı süreç.
Bir de galiba artık tecrübeli olduğundan daha rahat oluyorsun. Oğlum kolik kriizndeyken evin içinde dört döner onunla ağlardım bende. Eşim de geç saatte geliyordu. Omzumda wc ye giderdim. Banyo falan nerdeee.
Şimdi daha rahatım. Uyurken hemen duşa girip çıkıyorum uykusu kısa bile olsa. Uyanırsa hemen çıkarım diyorum. Oğlumda ya ağlarsa diye adım atamadım.
Şimdi akşamları kriz gelince kızı gezdirirken sakinleştirirken çay içip çekirdek çitliyoruz 😂
Valla o rahatlıktan bana sa kazım ben de uyuyan çocuğun başini bekliyorum ara verince öyle oluyo heralde

Kızlar benim oğlum dünyaya geldiğine bin pişman beni neden doğurdun der gibi hep mutsuz, huzursuz bebek 😢
Sürekli ilgileniyoruz, karşımızda büyük adam var gibi sohbet ediyoruz, konuşuyoruz, sallıyoruz, kucaklıyoruz yok nafile bi türlü huzuru bulamadı.
Bazen içli içli inleyerek, bazen sesli haykırarak, katılarak ağlıyor. Uykuları bile bölük pörçük ne zaman düzelir şu günler bi an önce geçsin istiyorum.
Gaz problemi var mı canim belkide ondandir

Bizimki de gündüz 3e 4 e kadar aralıklı uyuyor ama gece yatış uykusu 11 den önce olmuyor. Gece de uykusunda emziriyordum bu ara onu da istemiyor ağzını kilit yapıyor resmen. Mesela bu gece 11 de yattı gece 2 de denedim emmedi. 4:30da biraz emdi zorla, yeteri kadar emmiyor uykuda. Sonra 7:30 da emzirdim. Karnı ancak o zaman doymuştur
Ne kadar doğru bilemiyorum ama ben geceleri uyandirmiyorum uyandirdigimda da en fazla 5 dakika emiyor yada emmiyor acıkınca mirildanmaya başlıyor o zaman emziriyorum

Var zaten sebebi o ama oda çok yoruldu bizde umarım bi an önce geçer.
Ahh canım benim Allah tez zamanda şifa versin inşallah havalarda çok sıcak o yüzden de bunaliyor bebeklerimiz. Ben Aptamil conformile geçmiştim hatirlarsim belki çok memnunum kaka yapmama rekorumuz 5 gündü dün yaptı bugünde yaptı çok şükür gazinida bol bol yapıyor maşallah kızım

X