Popüler Konu 2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    242

umayimo

🤰🏻🌸
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2020
3.584
9.297

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-05-2021

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 18 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin başının çevresi ile bebeğinizn omuz ve kalça çevresi yaklaşık olarak aynı olacak. Bundan sonra ise bebeğinizin göbeği başından daha geniş olmaya başlayacaktır. Kız bebek doğumudan sonraki ilk birkaç gün boyunca pembe veya mukoza vajinal akıntı olacaktır. Gerçek doğum sancısı zaman geçtikçe daha kuvvetli ve daha acı verici olur ve pozisyon değiştirdiğinizde kesilmez. Sahte doğum sancılarınde pozisyon değiştirdiğinizde sancılarınızda azalma olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Boszarf

Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2018
42
25
32
mavii33 mavii33 Sen Silifkeliydin sanirim yanlis hatirlamiyorsam. Ben de oyle!! Bilince, sen her yazdiginda burnuma kavrulmus fistik, batirik kokulari geliyor 🙂Sevmeyen yoktur, ovcalayiveriyorsunuzdur ne guzel 😁Cook uzun suredir memlekete gidemedim, yalancisindan da olsa uydurugundan da olsa kendimce bir seyler yapmaya calisiyorum batirigin, cok severim.
Bende silifkeliyim ☺️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-05-2021

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 23 gün kaldı.

Bebeğiniz kilo aldıkça ve derisinin altında yağ birikimi artırkça, bebeğinizin vücudu daha yuvarlak hatlı ve daha dolgun bir görünüm alacaktır. Bebeğinizdeki bu tombulluk normal ve sağlıklıdır. Bunun ilerideki bir obezite ile alakası yoktur. Braxton-Hicks kasılmalarının - Yalancı doğum ağrılarının - plasenta yardımıyla kan dolaşımına yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

pinarcuk

Seni bunca özlemesem; bun
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2008
495
280
34
Kızlar ozlelıkle 24 haftadan sonra arada regl agrısı gıbi anlık agrısı olan varmı,

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-05-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 38 gün kaldı.

Bebek hemen hemen her zaman annenin pelvisi içine baş aşşa pozisyonda yerleşir. Bunun sebebi başın vücudun en ağır kısmı olması ve rahmin üst tarafına nazaran alt çevresine daha iyi yerleşebilmesi ile alakalıdır. Doktorunuz her kontrolde rahim boynundaki genişleme ve açılma işaretlerini izleyecektir. Son ayda, aktif bir doğum veya dikkate değer kasılmalar olmadıkça 1-2 cm lik açılmalar alışıldık bir durum değildir. Bebeğinizdeki geçici tüyler artık yok olmaya yüz tuttu.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

pinarcuk

Kayıtlı Üye
3 Şubat 2008
495
280
34
Ben 23.haftadayım kasık ağrısı, sancı, regl ağrısı hepsi var.
BEndede bu hafta basladı anlık ama max 2 3 sn suruyor bgnde 3 saat kadar temizlik yemek VS yaptım max 1 dk kadar regl agrısı gıvı olunca tedirgin oldum sanırım kasılma dedikleri bu ilk gebelik olunca ztn yakında stresten 9 dogurucam 😄😄

Bebek hemen hemen her zaman annenin pelvisi içine baş aşşa pozisyonda yerleşir. Bunun sebebi başın vücudun en ağır kısmı olması ve rahmin üst tarafına nazaran alt çevresine daha iyi yerleşebilmesi ile alakalıdır. Doktorunuz her kontrolde rahim boynundaki genişleme ve açılma işaretlerini izleyecektir. Son ayda, aktif bir doğum veya dikkate değer kasılmalar olmadıkça 1-2 cm lik açılmalar alışıldık bir durum değildir. Bebeğinizdeki geçici tüyler artık yok olmaya yüz tuttu.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

WMonalIsA

Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2020
301
391
36
Hiç önü düğmeli bir şey kullanmadım oğlumda. Daha doğrusu düğmeyi açıp emzirme vs olmadı. Pijamayı kaldırdım atleti indirdim o kadar. :)) önü düğmeli olması çok elzem değil. Normal atlet kullandım ben. Önemli olan ön kısmı esnek olsun. Zaten yaz bebesi olacaklar askılı falan olacak üstümüzde. Hemen indir en kolayı 🙈🙈
Oda mantıklıymış, belkide devam ederim bende onları kullanmaya 😇😁

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 15 gün kaldı.

Sık idrara çıkma doğum sürecine yardımcı olabilir. Mesanenin dolu olması, rahme baskı yapacak ve buda size rahatsızlık verecektir. Doğumdan sonra arama ihtiyacı duyulabileceğiniz herkesin telefon listesini yapın. Daha da iyisi, ailenizi ve arkadaşlarınızı içeren bir arama zinciri oluşturun.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

mavii33

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2020
1.680
2.025

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 21 gün kaldı.

Doğumunuz yaklaştıkça amniyotik kesede yırtık veya delinme olabilir. Genelde bu yoğun bir sıvı boşalması değil bir sızıntı şeklinde görülür. Amniyotik sıvı sızıntısı yaşıyorsanız doktorunuza başvurunuz. Kanlı vaginal akıntılar doğumun bir işaretir. Yalancı sancılar çok sık görülür. Her zaman doktora gidilerek kontrol edilmesi daha güvenlidir. Bu evrede doğan bebekler tam gelişmiş kabul edilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Boszarf

Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2018
42
25
32
Kızlar Demir hapı(maltofer) aşırı derece de kabızlık yapıyor ve çözüm bulamıyorum doktorum bırakalım bir süre demişti ama değerim biraz daha düşmüş kullanmaya tekrar başlamam lazım siz neler yapıyorsunuz 😬

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 23 gün kaldı.

Bebeğiniz kilo aldıkça ve derisinin altında yağ birikimi artırkça, bebeğinizin vücudu daha yuvarlak hatlı ve daha dolgun bir görünüm alacaktır. Bebeğinizdeki bu tombulluk normal ve sağlıklıdır. Bunun ilerideki bir obezite ile alakası yoktur. Braxton-Hicks kasılmalarının - Yalancı doğum ağrılarının - plasenta yardımıyla kan dolaşımına yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

pinarcuk

Kayıtlı Üye
3 Şubat 2008
495
280
34

pinarcuk

Kayıtlı Üye
3 Şubat 2008
495
280
34
Kızlar Demir hapı(maltofer) aşırı derece de kabızlık yapıyor ve çözüm bulamıyorum doktorum bırakalım bir süre demişti ama değerim biraz daha düşmüş kullanmaya tekrar başlamam lazım siz neler yapıyorsunuz 😬
Sbhları bıraz zeytinyağ ıcmek kuru kayısı vs ama ıllakı yapıyor

Narinnnn

🤰🏻
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
2.145
3.750

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-05-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 11 gün kaldı.

Bu günden itibaren bebeğiniz, rahimde kaldığı her gün ortalama 14gr. alacaktır. Rahminizin üst kısmında bulunan kaslar her kasılma sırasında yaklaşık 25 kg. a eşit bir kuvvet uygular. Bu doğum sırasında kasların rahim ağzının açılması ve bebeği dışarı itmek için ne kadar kuvvet uygulanması gerektiğini gösterir. Eğer bebeğinizin başı aşağıya dönmemişse sezeryan doğum yapabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

sevgiliseyyah

Üye
Pro Üye
1 Ocak 2020
561
753
Günde 2 tane alıyorum demir hapını. Fena halde kabızlık yapıyor. Dr um dulcolax kapsül önerdi bugün alıp kullanmaya başlayacağım.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 17 gün kaldı.

Rahminizdeki alan sıkıntısı nedeniyle bebeğinizin hareketleri oldukça sınırlıdır. Braxton-Hicks, ya da yanlış doğum kasılmalarında, ağrı karnınızın alt kısmında başlar. Gerçek doğum kasılmaları ise belinizde başlayacak ve ağrı karnınızın alt kısmına yayılacaktır. Artan sırt ağrıları ve adet tipi kramplar doğumun erken belirtileri olabilir.