Popüler Konu 2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243

ShinSeGi

Guru
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2015
18.418
25.852
Kizlar namaz kilarken secdeye varinca zorlaniyorum sizde oyle oluyor musunuz ne yapacagimi sasrdim
Artık oturarak kılabilirsin canım ben öyle yapıyorum. Göbekle bırak secdeyi eğilmek bile çok zor 😬

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-05-2021

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 21 gün kaldı.

Doğumunuz yaklaştıkça amniyotik kesede yırtık veya delinme olabilir. Genelde bu yoğun bir sıvı boşalması değil bir sızıntı şeklinde görülür. Amniyotik sıvı sızıntısı yaşıyorsanız doktorunuza başvurunuz. Kanlı vaginal akıntılar doğumun bir işaretir. Yalancı sancılar çok sık görülür. Her zaman doktora gidilerek kontrol edilmesi daha güvenlidir. Bu evrede doğan bebekler tam gelişmiş kabul edilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

dlk-f

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2019
760
817
Artık oturarak kılabilirsin canım ben öyle yapıyorum. Göbekle bırak secdeyi eğilmek bile çok zor 😬
Oturarak hic kilmadim kilabilir miyim sasiririm diye de korkuyorum butun rekatlari bastan sona kadar oturarak mi kilalim yani canim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-05-2021

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 28 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudundaki yağ oranının %2-%3 den %8 e yükselmesi yaklaşık 8 hafta aldı. Doğum öncesi gelişimin sonunda, bebeğinizin vücudundaki yağ oranı yaklaşık %15'de sabit kalacaktır. Bu koruyucu yağ dolgusu doğumdan sonra bebeğinizi sıcak tutmaya yardımcı olacaktır. Artık doktorunuzla haftada bir randevularınıza başlamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

92anne92

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2020
999
1.252
28
Oturarak hic kilmadim kilabilir miyim sasiririm diye de korkuyorum butun rekatlari bastan sona kadar oturarak mi kilalim yani canim
Canım bende uzun zamandır oturarak kılıyorum gözünle kendini takip et sasirmazsin insallah

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 34 gün kaldı.

Göbek kordonundaki işlemler bebeğin yavaş gelişen sindirim sistemini doğumdan önce daha gereksiz hale getirmiştir. Doğumdan sonra çocuk 3-4 yaşlarına gelene kadar bu sistem hala tam olgunlaşmamış olacaktır. Bu noktadan sonra büyümenin son dönemine girilir. Bu dönemde artık bebek doğuma hazırlanır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 32-34 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2400-2600 gr. aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Bluemacaw

Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2020
728
720
35
Genetik başından beri kaç kilo aldınız?
Ilk 3 ay bulantilardan yiyemedim ama sonrasinda dikkat etmedim cok abarttim 5. aya kadar 5 kg aldim son 2 ayda 1 kg aldim totalde 6 kg yani

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-05-2021

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 18 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin başının çevresi ile bebeğinizn omuz ve kalça çevresi yaklaşık olarak aynı olacak. Bundan sonra ise bebeğinizin göbeği başından daha geniş olmaya başlayacaktır. Kız bebek doğumudan sonraki ilk birkaç gün boyunca pembe veya mukoza vajinal akıntı olacaktır. Gerçek doğum sancısı zaman geçtikçe daha kuvvetli ve daha acı verici olur ve pozisyon değiştirdiğinizde kesilmez. Sahte doğum sancılarınde pozisyon değiştirdiğinizde sancılarınızda azalma olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

ShinSeGi

Guru
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2015
18.418
25.852
Eğer sadece secde de sıkıntı yaşıyorsan secdeye gitme o aşamada oturup hafif eğil secdeye gidermiş gibi o da olur.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-05-2021

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 21 gün kaldı.

Doğumunuz yaklaştıkça amniyotik kesede yırtık veya delinme olabilir. Genelde bu yoğun bir sıvı boşalması değil bir sızıntı şeklinde görülür. Amniyotik sıvı sızıntısı yaşıyorsanız doktorunuza başvurunuz. Kanlı vaginal akıntılar doğumun bir işaretir. Yalancı sancılar çok sık görülür. Her zaman doktora gidilerek kontrol edilmesi daha güvenlidir. Bu evrede doğan bebekler tam gelişmiş kabul edilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Dolunay22

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2012
6.371
4.101
O yuzden de bu grupta benimle benzer haftalardaki hamilelerin ozellikle dr sonrasi paylasimlarini merakla beklerdim. Simdilerde paylasim cok az yapiliyor. Randevular da azaldi mi acaba diye dusunuyorum 🤨
Ben bugün gittim. 1150 çıktı kilosu. Ağrılar vs normal dedi doktorum da. Bebek kendine yer açtığı için.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 19 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsaklarında bulunan mekonyum (ilk dışkı) genelde doğumdan sonra vücudun dışına atılır, fakat bazen, doğum geciktiği durumlarda bu doğumdan önce yani bebek anne karnındayken olabilir. Bu ikinci durumda dışkı maddesi amniyotik sıvı içinde bulunacaktır. Ekstra bir enerjiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu enerjiyi kullanmak yerine doğumunuz için saklayınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

pinarcuk

Seni bunca özlemesem; bun
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2008
496
280
34
Kizlar namaz kilarken secdeye varinca zorlaniyorum sizde oyle oluyor musunuz ne yapacagimi sasrdim
Oturarak kılıyrm ben cok karnım arıyor daha sımdıden geriliyor gıvı batıyor gibi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-05-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 37 gün kaldı.

8. ayına gelen bir bebeğin sindirim sistemi tam olgunlaşmadığı ve hala bağımlı bir halde olduğu için doğmuş bir bebekten daha fazla kilo verme eğilimi vardır. Bir çeşit önlem olarak 8 aylık cenin, erken doğuma karşı annesinden aldığı bir miktar besini saklar. 16. ve 40. haftalar arasında nefes aldığınızda %15-20 daha fazla oksijen akciğerleriniz tarafından alınır. Hamileliğinizin son haftalarında uzun yolculuklara çıkmamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Dolunay22

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2012
6.371
4.101
Kızlar benim gönlüm ne sezaryen ne de normal doğumdan yana ikisi de çok zor. 😅
Sezaryen olucam büyük ihtimal bebek gelmezse. Kaç günde toparlandınız?
Ben kendimi örnek vermek istemem. Zira çok zor geçti sezaryen sonrası. Grip oldum.ameliyatta üşüttüm sanırım. Tüm ev ahali de hasta olunca bebekle tek ilgilenmek zorunda kaldım. Çok zordu benim için. Ama aynı gün ayaklanan arkadaşlarım var maşallah. Bu bünye ile alakalı bence.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 19 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsaklarında bulunan mekonyum (ilk dışkı) genelde doğumdan sonra vücudun dışına atılır, fakat bazen, doğum geciktiği durumlarda bu doğumdan önce yani bebek anne karnındayken olabilir. Bu ikinci durumda dışkı maddesi amniyotik sıvı içinde bulunacaktır. Ekstra bir enerjiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu enerjiyi kullanmak yerine doğumunuz için saklayınız.

dlk-f

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2019
760
817

Bebeğinizin vücudundaki yağ oranının %2-%3 den %8 e yükselmesi yaklaşık 8 hafta aldı. Doğum öncesi gelişimin sonunda, bebeğinizin vücudundaki yağ oranı yaklaşık %15'de sabit kalacaktır. Bu koruyucu yağ dolgusu doğumdan sonra bebeğinizi sıcak tutmaya yardımcı olacaktır. Artık doktorunuzla haftada bir randevularınıza başlamalısınız.

dlk-f

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2019
760
817

dlk-f

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2019
760
817

92anne92

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2020
999
1.252
28
Bastan sona kadar mi oturuyosun canim
Evet kuzum riskli olduğum için hep ağrım vardı egilemiyodum mecburen oturduğum yerde kılıyorum ilk başlarda şaşırırm diye gözümle ayaktaymisim gibi kendimi takip ediyodum smdi alıştım artk

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 34 gün kaldı.

Göbek kordonundaki işlemler bebeğin yavaş gelişen sindirim sistemini doğumdan önce daha gereksiz hale getirmiştir. Doğumdan sonra çocuk 3-4 yaşlarına gelene kadar bu sistem hala tam olgunlaşmamış olacaktır. Bu noktadan sonra büyümenin son dönemine girilir. Bu dönemde artık bebek doğuma hazırlanır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 32-34 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2400-2600 gr. aralığında.

dlk-f

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2019
760
817
Evet kuzum riskli olduğum için hep ağrım vardı egilemiyodum mecburen oturduğum yerde kılıyorum ilk başlarda şaşırırm diye gözümle ayaktaymisim gibi kendimi takip ediyodum smdi alıştım artk
Sagol tatlim bende deneyim bakalim

Narinnnn

🤰🏻
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
2.145
3.750
N Narinnnn sen bana hep sık gidiyorsun diyordun bak ben de artık gitmiyorum mutlu ol 😀
Özel doktoru bırakınca üç haftada ya da ayda bir gitmeye başladım.
En uzun arayı verdim bu kez.
En son 12 Ocak’ta gitmiştim, doktor üç hafta sonra gel dedi ama ben nedense biraz salladım 19 şubata aldım randevuyu 🤭
Kız ben kendi doktoruma en son aralıkta gittim. Sonra bi şeker yüklemesi için gittim o kadar yarın ya da diğer gün giderim diye düşünüyorum artık sıklaştırmamıx lazım 😄😄😄😄
Ya bugün baya yoruldum misafirler filan da vardı hareketini çok hissetmedim tedirgin oldum açıkçası.
baya bi evle uğraştım temizlik yemek sonra misafir ağırladım çay kahve o şu bu
Herhalde ondan bebemde benle beraber yoruldu

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-05-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 10 gün kaldı.

Doğumda hala lanugo (geçici tüyler) kalmış ise bunlar bebeğin omuzları, alın ve boynu üzerinde bulunur. Bir çok kadın gerçek doğum kasılmalarını, birikme, yükselme, kırılma ve düşme şeklinde dalgalar olarak tanımlar. Yürüyüş doğumu destelemek konusunda yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Narinnnn

🤰🏻
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
2.145
3.750
Kızlar luvmabelly diye bi siteden alışveriş yapmıştım bi üst bi de tayt aldım. Bugün geldiler çok güzel görüntüsü filan rahat duruyor. Hamilelik kıyafetleri isterseniz bence bakın fiyatları da baya uygun geldi bana 🤷🏻‍♀️ Denemedim henüz makinaya attım çıksın denicem 💃🏽

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-05-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 10 gün kaldı.

Doğumda hala lanugo (geçici tüyler) kalmış ise bunlar bebeğin omuzları, alın ve boynu üzerinde bulunur. Bir çok kadın gerçek doğum kasılmalarını, birikme, yükselme, kırılma ve düşme şeklinde dalgalar olarak tanımlar. Yürüyüş doğumu destelemek konusunda yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)