2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Benim doktor da eğer emmesi azsa mama takviyesi yapmak gerekir demiş. Oda sucsklığı 23-24 derece olmaşı demiş. Bizimki emiyor, kakasını bugün 3 kere yaptı dün yapmamıştı önceki günde yapmıştı 2 kere. Emmede sıkıntı yok ama çiş yok denecek kadar az. Brnimde çok moralim bozulıyor. Bende su veriyorum açıkçası .internette okuyunca çok bebekte olduğunu gördüm bu durumun.ama çok sıcak buralar ya evde klima da yok yazlıkta. Bende bol bol su içiyorum. Strese de girdim acaba sütüm mü aZ diye😔
Doktorla tektar konuştum verdiğin suyu iyice arttır dedi dün 70 ml vermiştim 2 katını ver dedi 😬 havalar aşırı sıcak aldıkları sıvı yetmiyor, şu ara tüm bebekler öyle dedi. Çişi arttırmamız lazım dedi. Haftaya havalar biraz serinler o zaman normale döner dedi. Sana da bilgi vereyim dedim.

Buraya ne zamandır bakmıyordum gebeliğin başında burada olan konuşkan paylaşımcı kaçak ekip geri dönmüş sevindim:))
Bu memede tutma uyutma olaylarında doğruyu bulmak çok zor. Tracy gibi bazıları 3 saatte bir meme verin, aralarda emzik verebilirsiniz emme ihtiyacı için diyor. Bilemiyorum memenin verdiği sıcaklık ve güveni emzik veremez gibi geliyor bana. Meme onların ilk bağlanma nesneleri çok esirgememek lazım benim bebiş 15 haftalık olacak ilk 2.5 ay memede sakinligprdu sadece. dışardayken ya da memede tutmaktan yorulduğumda emzik veriyordum çünkü meme dışında oyalayabilecek bi şey yoktu. Şimdi yavaş yavaş artık bi şeylerde oyalanabiliyor meme düşkünlüğü de azaldı artık acıktığında ve uyumak istediğinde emmek istiyor emziği istememeleri de çoğaldı bu yüzden🙈
begeğe rutin oluşturma işi ise çok önemli bebekleri çok rahatlatıyor o konuda tracy ye katılıyorum.
Memede uyutma ise tü kaka olmasın lütfen. Annesütüdoktoru var instagramda çok yetkin bi hekim bu konularda güvendiğim biri. onun da postları buna yönelik ben okudukça rahatlıyorum size de tavsiye ederim. Hepimize mutlu bebişler diliyorum💜

Doktorla tektar konuştum verdiğin suyu iyice arttır dedi dün 70 ml vermiştim 2 katını ver dedi 😬 havalar aşırı sıcak aldıkları sıvı yetmiyor, şu ara tüm bebekler öyle dedi. Çişi arttırmamız lazım dedi. Haftaya havalar biraz serinler o zaman normale döner dedi. Sana da bilgi vereyim dedim.
Çok teşekkürler 🙏🏻🙏🏻 Bu sabah biraz yapmıştı ne sevindim☺️

Bu tartılma işlemi birebir tutmuyor.Ama yaklaşık bir rakam oluyor.Mesela geçen ay doktora gitmeden aldım tartıldım tartıya göre 6.200 dü doktor yarattı 6450 çıkmıştı🤗
Yani 250 Gr daha fazla mi çıktı asıl olcumde🤩 inşallah öyledir beyatriscim çünkü benim hesabıma gore sadece 400 Gr almış gozukuyo🥺

Sadece açken emmiyor sıkıntı o. Kaka yapacağı zaman da emiyor, uyuyamıyor emiyor, canı sıkılıyor emiyor, bir şeye kızıyor emiyor 😀 başka türlü sakinleştirmeye çalışıyorum ama olmayınca da içim acıyor mecbur veriyorum. Dün akşam ağladı yine uyuyamadı. Eşim çok emdi emzirme sakın dedi. Tam yarım saat ağladı susmadı. Parmağımı uzattı cak cuk emdi hırsla. Sonra dayanamadım emzircem dedim çocuk susmuyor. Emdi sustu uyudu sonra 🥲 kaka yapacakmış meğer.
Benimkide öyle ya. Herşey emme nedeni😀 uyanınca acıktı diye veriyorum sınrasında sıkıldıkça teklif ediyorum. Ağlıyor mızmızlanıyor hep meme ile sakinleşiyor. Bir de eğer ağlar ve uzun düre vermezsem zor sakinleşiyor😀

Bugün biz SPA’ya gittik ama hiç sevmedi bizim kız 🤭 normalde ağlamayan bebek cıyak cıyak ağladı. Suya girince bi 10 dk hoşuna gitti sonra yine ağladı. Ama ben çok sevdim 😄 hatta eve küçük şişme havuz alıp içinde yüzdürücem sonra çok güzel uyudu çünkü 😄😄
Ben aldım canım şişme havuz ve boyunluk. Her gün yüzdürüyorum sevdi bizim kız☺️

Kızlar selam bayadur yazamadım zamanım olmadı tatilde.
Benim sütüm tamamen kesildi saat başı sağsam tekrar gelir mi yada ne yapmalıyım bilmiyorum.
Merhaba gelir tabi ki sütünüz günde en az 8 kez düzenli sağım yapmalısın. Gerekirse hastane tipi makina kiralayıp en azından ilk 6 ay anne sütüyle bekleyebilirsin bebeğini.Facebook’ta sağarak süt veren anneler grubu var orayı okuyabilir yada onlara yazabilirsin nasıl bir yol izlememeliyim diye.

Benim kızım günde bir kere aynı saate kaka yapıyor .günde bir kaka az mı acaba doymuyor desem biberonu ittiriyor doyunca ama genel oluşumlarıma göre kaka sayısı az gibi çiş derseniz çeşme mübarek benim kız 2-3 saatte bir alıyorum altını hep çisli
Ay benim de tam tersi her bezi kakalı. Kaka yaptığını kaçırmamam lazım yoksa hemen pişik oluyor kuzucum. Gece 5 kere kakalı bez alıyorum 🤦çiş ise bazen çizgisinde renk değişikliği bile olmuyor. Çiş yapmayıp kaka mı yapıyor sadece anlamıyorum.

Bende aynı sekilde tarttın bir kaç gün önce 5200 çıkıyor kızım hala minnak ama kilo almış çok şükür en son 1.5 aylık kontrolünde tartmisti doktorumuz o zaman 3800 çıkmıştı
Benim kızım da minyon gidiyor. Doktor kilo alımları iyi dedi ama 6 kiloyu geçen bebekleri okuyunca ay biz de o kilolara gelir miyiz diye gıptayla bakıyorum.

Ay benim de tam tersi her bezi kakalı. Kaka yaptığını kaçırmamam lazım yoksa hemen pişik oluyor kuzucum. Gece 5 kere kakalı bez alıyorum 🤦çiş ise bazen çizgisinde renk değişikliği bile olmuyor. Çiş yapmayıp kaka mı yapıyor sadece anlamıyorum.

Benim kızım da minyon gidiyor. Doktor kilo alımları iyi dedi ama 6 kiloyu geçen bebekleri okuyunca ay biz de o kilolara gelir miyiz diye gıptayla bakıyorum.
3 aylık bir kız bebek min. 4.4 kg max 6.4 kg olmalı. Sizin kız kaç kilo? 6 yı geçen bebek çok azdır olması gereken o diye düşünme. Kilo demek sağlık demek değil neticede.

ShinSeGi ShinSeGi sen kaşıkla mı veriyorsun suyu. Bizimki biberon tutmuyor ya. Kusacak gibi oluyo biberonu verince ağzına
Bazen kaşıkla bazen enjektörle. Doktor çok içir dedi ama bizimki biraz içtikten sonra fazlasını tükürüyor 😬 alıştırma bardağı alıp denicem bi de. Bizimki günde 5 kere filan çiş yapıyor ama az yapıyor ondan koyu renkli ve turuncu leke var hep

Delirtiyor Delirtiyor cum sen su veriyor muydun bebise? Ben vermedim hiç, vermek lazım mı ki? Geçen gün bezinde acikpembe leke vardı ve bezin icindeki pamuklu kısım koyu renkliydi. Koyu cis yapmış. İlk defa oluyor. Hemen baktım internetten, yetersiz beslenmeden oluyormuş. Bir gün önce disardaydik ve huysuzlanmisti, eve gelene kadar emmedi. Acaba su vermek lazım mı bilmiyorum.

X