2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Tabiki her bebek farklıdır ama ağlatarak uyku eğitimi vermediğin sürece desteksiz uyuyan bebek yok gibi bişey 😬 o sürece girince göreceksin zaten. Eylül annelerinde 30 kişi filandık yoktu yani 😅 bi ara sallamadan sadece pış pışlayarak uyutmaya çalışıyordum (ki o da bir destek) bir saat eeee pış pış eee demekten böööggg gelmişti 😅 sonra pes edip ayakta sallamaya başladım o daha kolay geldi en azından bebeği sallarken kahve içiyordum, kitap okuyordum, telefonda kulaklıkla bişiler izliyordum 😅 sonra yaklaşık 17 aylıkken bigün yanımda uyumaya başladı sallanma olayı bitti, sonra beşiğinde kendisi uyumaya başladı, kardeşi olacak diye 19 aylıkken de odasını ayırdık. Şimdi uyuyana kadar yakında bekliyoruz masal anlatıyoruz uyuyunca yanından çıkıyoruz 🥰 inşallah bu bebeğimde böyle kolayca geçiş yapar bu aşamalara
Kızım sallanmak nedir hiç bilmedi sallamayacagim dedim eltimin oğlu kayınvalidem yüzünden battaniyede sallanarak uyumaya alışmıştı kızın ne eziyet çektiğini gördüm ben birde gurbette tek başına yardimcisizdim ve eşim işten çok geç geliyordu gaz sancıları varken zordu uyuması ama gaz problemi geçince emzirip besigine koyup kaşlarını alnıni parmagimla hafif hafif sevince uykuya geçiyordu bebekken biraz daha büyüyünce emzirip yanına yatinca bana temas edince uyumaya başlamıştı biraz daha büyüyünce elini koynuma sokarak uyumaya başladı 5 yaşında artık elini sokamayacagini söyledikten sonra ben yanında oturarak uyumaya başladı şimdi 6,5 yaşında odasında kanepeye oturup uyumasını bekliyorum hala tek başına uykum geldi gidip yatayım demiyor uykusu gözünden bile aksa illa yanında beni istiyor yatırma sabaha kadar oturacak bı çocuk küçükken sallanmak nedir bilmedi ama birde desteksiz uyutmaya calissaydim diyorum oğlanı gece emzirip bizim yatağa yatırıp yanında bekliyorum kendi kendine debelenirken uyuyor ağlarsa kucağıma alip sakinleştirip tekrar yatağa koyuyorum eninde sonunda uyuyor İnşallah kızım kadar olduğunda uykum geldi diye yatağına gidip kendi kendine uyuyan bir çocuk olur

Nasıl hamak kullanıyorsunuz fotosu varmı bende almayı düşünüyorum ondamı uyutuyorsunz battaniye ile sallamaktan yoruldum
29F8755B-498B-497E-B206-503E53C4F9A9.jpeg

Bundan bizimki. Bu ara biraz dirensede önceden baya güzel uyuyordu bunda.

Doğrudur, bir çıkış yolu bulmaya çalışıyorum ben de işte napim. Ayakta sallanmıyor, yatırdığım anda ağlıyor. Geceleri sadece ve sadece kucakta sallayarak uyuyabiliyor ve bu aşırı yorucu olmaya başladı artık. 😔 üstelik öyle 10-15 dk da dalmıyor. Geçen gece tam 50dk uğraştım kollarım koptu artık. Bir de sadece gece uyuyo olsalar tamam gündüz kaç defa uyutmaya çalışıyorum sayamıyorum artık. 45 dk uğraşıyorum 15dk uyuyup uyanıyor sonra bir daha başla. Aşırı tükenmiş hissediyorum. 😔 emzik alıyor muydu senin bebeğin? Benimki emzik de almıyor. 😕
Evet canım emzik büyük kolaylık zaten. Benim kızım da kucakta uyumaya alışmıştı ilk başta sonra önce yan yan sallanan bi anne dizi diye bişey vardı onda sallayarak uyutmaya alıştırdık sonra ayakta sallanmaya alıştırdık. Biz uzun zaman fön sesi ile uyuttuk bu aylarda. Benim kurtlu kızım da uyumazdı 😬 şimdi 23 aylık anne uuku samanı (uyku zamanı) geldi hadi gidelim diyor 🤭

Sen de o tip yan sallanan bişey alabilirsin ucuz oluyorlar hamak beşik filan vardı sanırım bebekler genelde onda uyumayı seviyor

Merhaba anneler . ben haziran annelerındeyım sizlere sorum olacak cevap verırseniz cok memnun olurum 😊 benim kızım son 20,25 gündür kaka yapmaz oldu . bugun 7 gun oldu hala yapmadı . bıgaıa damla verıyrm hergın aynı satte, zeytınyag içiryrm , masaj yapıyrm . popoyu uyarıyrm yok yapmıyo 😬 gaz çıkarmada sorun yok şükür. Başına boyle bişey gelip çaresini bulan var mı ? Bu arada sadece anne sütü alıyo. Bide kakası yapınca yapış yapış ,rengi normal 😔
Kızım da olmuştu bi kaç kez, 7 günü geçince doktor tavsiyesi ile fitil koyuyorduk gliserin kansuk tu sanırım adı, ikiye kesip küçük bir parçasını koyuyorduk zaten yağ gibi bişey. Onunla yapıyordu.

Kızım sallanmak nedir hiç bilmedi sallamayacagim dedim eltimin oğlu kayınvalidem yüzünden battaniyede sallanarak uyumaya alışmıştı kızın ne eziyet çektiğini gördüm ben birde gurbette tek başına yardimcisizdim ve eşim işten çok geç geliyordu gaz sancıları varken zordu uyuması ama gaz problemi geçince emzirip besigine koyup kaşlarını alnıni parmagimla hafif hafif sevince uykuya geçiyordu bebekken biraz daha büyüyünce emzirip yanına yatinca bana temas edince uyumaya başlamıştı biraz daha büyüyünce elini koynuma sokarak uyumaya başladı 5 yaşında artık elini sokamayacagini söyledikten sonra ben yanında oturarak uyumaya başladı şimdi 6,5 yaşında odasında kanepeye oturup uyumasını bekliyorum hala tek başına uykum geldi gidip yatayım demiyor uykusu gözünden bile aksa illa yanında beni istiyor yatırma sabaha kadar oturacak bı çocuk küçükken sallanmak nedir bilmedi ama birde desteksiz uyutmaya calissaydim diyorum oğlanı gece emzirip bizim yatağa yatırıp yanında bekliyorum kendi kendine debelenirken uyuyor ağlarsa kucağıma alip sakinleştirip tekrar yatağa koyuyorum eninde sonunda uyuyor İnşallah kızım kadar olduğunda uykum geldi diye yatağına gidip kendi kendine uyuyan bir çocuk olur
Sallanma şart değil zaten ama bebekler uyku için illa bi destek arar bu normaldir bak sizde de hep bi destek olmuş. Bazen alnına masaj, bazen ten teması 🥰 kimisi emerek uyur, kimisi emzikle, kimisi annesini saçı ile oynar, kimi ninni ister vs vs vs vs... uyku eğitimlerinde desteksiz uyku deyio duruyorlar ya işte o çok zor 😬 vardır elbet öyle hiç ağlamadan desteksiz uyuyan bebekler ama nadirdir.

Merhaba herkese ben Temmuz annesiyim ama belki buradan da yardımcı olan olur çok kötüyüm bebeğimde tiroit çıktı Hacettepe tıp endokrin bölümüne gittik geçen hafta. Detaylı inceleme yapıldı. Bugün sonuçlar çıktı ve doktor sonuç çıkınca mail atın dedi yani hastaneye gitmedik. Tiroitleri çalışmıyor dedi ilaç başlattı takip için iki hafta sonra çağırdı. Yüzyüze konuşmadığım için sormam gereken bir sürü soruyu soramadım. İçim içimi yiyor kızlar etrafınızda sizde var mı doğuştan tiroitleri çalışmayan ve normal olan bebek . Araştırma yaptım cok ciddi zeka geriliğinden ve büyüme sorunlarından bahsediliyor çok üzgünüm

Evet canım emzik büyük kolaylık zaten. Benim kızım da kucakta uyumaya alışmıştı ilk başta sonra önce yan yan sallanan bi anne dizi diye bişey vardı onda sallayarak uyutmaya alıştırdık sonra ayakta sallanmaya alıştırdık. Biz uzun zaman fön sesi ile uyuttuk bu aylarda. Benim kurtlu kızım da uyumazdı 😬 şimdi 23 aylık anne uuku samanı (uyku zamanı) geldi hadi gidelim diyor 🤭

Sen de o tip yan sallanan bişey alabilirsin ucuz oluyorlar hamak beşik filan vardı sanırım bebekler genelde onda uyumayı seviyor
Fön sesinden nefret ediyor desem? 😅 ya benimki bütün standartlara karşı değişik bi şey. Arabada da gözünü kırpmıyor mesela. 🥲 uykusu da çok hafif, en ufak şeye uyanıyor. Sizler gibi bir çocuğum daha olsaymış ne yapardım bilmiyorum. Kesinlikle ikinciyi düşünmüyorum zaten. Bunda çok zorlandım. İnşallah düzelir zamanla. Yoksa mahvoldum.

Fön sesinden nefret ediyor desem? 😅 ya benimki bütün standartlara karşı değişik bi şey. Arabada da gözünü kırpmıyor mesela. 🥲 uykusu da çok hafif, en ufak şeye uyanıyor. Sizler gibi bir çocuğum daha olsaymış ne yapardım bilmiyorum. Kesinlikle ikinciyi düşünmüyorum zaten. Bunda çok zorlandım. İnşallah düzelir zamanla. Yoksa mahvoldum.
Kıyamam ya çok zor ama zamanla düzelir inşallah.

Merhaba herkese ben Temmuz annesiyim ama belki buradan da yardımcı olan olur çok kötüyüm bebeğimde tiroit çıktı Hacettepe tıp endokrin bölümüne gittik geçen hafta. Detaylı inceleme yapıldı. Bugün sonuçlar çıktı ve doktor sonuç çıkınca mail atın dedi yani hastaneye gitmedik. Tiroitleri çalışmıyor dedi ilaç başlattı takip için iki hafta sonra çağırdı. Yüzyüze konuşmadığım için sormam gereken bir sürü soruyu soramadım. İçim içimi yiyor kızlar etrafınızda sizde var mı doğuştan tiroitleri çalışmayan ve normal olan bebek . Araştırma yaptım cok ciddi zeka geriliğinden ve büyüme sorunlarından bahsediliyor çok üzgünüm
Bi bilgim yok ama tiroid hormonu dışarıdan yapay verilebilir ilacı var sonuçta, ilaçla takviye edildikten sonra sıkıntı olmaz korkmayın. O olumsuz etkiler ilaç almazsa hipotriodi sonucu olabilecek etkileridir

İ
benim görümcemin oğlunun aşırı çalışıyordu yads hiç çalışmıyordu tam hatırlamıyorum ama ilaçla hep devam ettiler. Geçebiliyormuş büyüdükçe merak etmeyin. Doktor takibinde olacak sürekli her ay ölçecekler. İlaçlarını aksatmayın yeterli. Oğlu gayet sağlıklı ve zekasında bi problem yok. Ama ömür boyu ilaç kullanabilir yada gerek kalmayabilir doktor bekirleyeCek

Bizimde gunduz eger uyumussa cit sesinden hatta ezan sesinden bile uyanabiliyor. Ben hep supurge sesi aciyorum o sekilde diger sesleri duyup uyanmasini engellemis oluyor. Eger acmazsam supurgeyi 5 dakika sonra kalkiyor 😔 Gece yatarken bile telefonun sarji bitene kadar supurge caliyor bizde ailecek alistik duymuyorum resmen supurgeyi😁 bugun mesela 1 saat kadar uyudu sabah baska hic uyumamisti, yuruyuse ciktik geldik eve girmemizle bagirmaya basladi. Memeyi agzina alir almaz uyudu o kadar uykusu varmis ki, yerine yatirmaya korkuyorum yine uyanicak diye😔

Bizimde gunduz eger uyumussa cit sesinden hatta ezan sesinden bile uyanabiliyor. Ben hep supurge sesi aciyorum o sekilde diger sesleri duyup uyanmasini engellemis oluyor. Eger acmazsam supurgeyi 5 dakika sonra kalkiyor 😔 Gece yatarken bile telefonun sarji bitene kadar supurge caliyor bizde ailecek alistik duymuyorum resmen supurgeyi😁 bugun mesela 1 saat kadar uyudu sabah baska hic uyumamisti, yuruyuse ciktik geldik eve girmemizle bagirmaya basladi. Memeyi agzina alir almaz uyudu o kadar uykusu varmis ki, yerine yatirmaya korkuyorum yine uyanicak diye😔
8den beri uyutmaya çalışıyoruz biz de. Hala uyumadı. Nefret ettim artık şu uyutma işinden. Öyle sakinleştireyim seveyim vs de olmuyor bizimkinde. Beni sevmiyor kesinlikle emin oldum bugün. Bi bebek annesinin kucağında tepinip ağlar mı? Yok asla bilmiyor beni. Herhangi biriyim onun için.

Kızım da olmuştu bi kaç kez, 7 günü geçince doktor tavsiyesi ile fitil koyuyorduk gliserin kansuk tu sanırım adı, ikiye kesip küçük bir parçasını koyuyorduk zaten yağ gibi bişey. Onunla yapıyordu.
Aynısını yaşadık, 3 cc kadar enjektörle alttan pekmez sıktık 2 defa ikisinde de 5 dakika içinde ne var ne yok çıkardı. İçeriğinde magnezyum ve potasyum bol olduğu için böyle bir etki yaptığını okumuştum denedik işe yaradı. Öncesinde bir kere de yarım fitil denemiştik o da çalışmıştı ama fitile alışsın istemedik.

Merak etme aynı benım oglanda boyle norolojıncok h as sas aırı duyarlı dedı

Arkadaşımın çocuğu doğuştan tiroit hastası topuk kanında çıkmıştı hastalığı düzenli ilaç kullanıyor ve doktor kontrolü altında şu an 6 yaşında gayet sağlıklı ve zeki bir çocuk dermansiz bir dert değil kendinizi çok fazla üzmeyin 😊

8den beri uyutmaya çalışıyoruz biz de. Hala uyumadı. Nefret ettim artık şu uyutma işinden. Öyle sakinleştireyim seveyim vs de olmuyor bizimkinde. Beni sevmiyor kesinlikle emin oldum bugün. Bi bebek annesinin kucağında tepinip ağlar mı? Yok asla bilmiyor beni. Herhangi biriyim onun için.

Yok canim ya oyle dusunme sakin, bir agrisi vardir atak haftasindadir bir sey olmustur ondan oyle huzursuzdur😔 Az once uyudu dedim ya 15 dk sonra uyandi. Simdi yine uyuttum kucagimda bekleticem artik koymaya korkuyorum yatagina😔 perisan olduk iyice ya Allah yardimcimiz olsun

Biz de aynı durumdayız canım sürekli ağlıyoruz bazen dayanamıyorum hiç gülmüyor bile doğru düzgün. Uykusu gelince artık moralim bozuluyor

X