2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Ben 43 yaşındayım içiniz rahat olsun rabbim neylerse güzel eyler sağlıcakla kucağmıza alalım bol bol el musavvir c.c esmasını çek sağlıklı olması için
Benim oncesinde kotu tecrubelerim oldu o yuzden icim rahat olamiyorum olamam da. Ama dua etmek elbette rahatlatiyor.

Ben de çok duydum hamileliklerini bu yüzden yaşayamadı kadınlar doktorum bana yüzde yüz sonuç çıkmaz ama ben olsam yaptırırdım dedi ve sonuç down sendromu olabilir diye çıksa aldırırdım dedi yüzde yüz sonuç vermeyen bir test için çok büyük risk almaz mıydınız o zaman dedim cevap vermedi karar senin dedi
Canım ikili test sonucu riskli çıktı diye bebek alınamaz zaten yasal sınırı geçmiş oluyorsun. Ancak amniyosentez sonucun da kötü çıkarsa aldırabilirsin. Bebeğin ve annenin hayatının söz konusu olan durumlar var sadece down sendromunu düşünüyor insanlar ama bebeğin anne karnında can verebileceği başka sendromlar var. Böyle olunca da olaylar boyut değiştiriyor. Down sendromuna gelince de özel bir bebeğe sahip olacağını bilmek ve ona göre hazırlanmak bence daha doğru.

Ben de çok duydum hamileliklerini bu yüzden yaşayamadı kadınlar doktorum bana yüzde yüz sonuç çıkmaz ama ben olsam yaptırırdım dedi ve sonuç down sendromu olabilir diye çıksa aldırırdım dedi yüzde yüz sonuç vermeyen bir test için çok büyük risk almaz mıydınız o zaman dedim cevap vermedi karar senin dedi
İkili test için çook iddialı konuşmuş doktor. İkilide down sendromu çok kişide çıkıyor zaten ve sonra gayet sağlıklı oluyorlar. Amniyosentez yaptırıp down çıktığında aldırırdım dese yine bi derece çünkü onun yanılma payı hiç yok. İkiliye göre çocuk aldırmaya karar mı verilir çok tuhaf geldi

Canım normalde ultrason 3 dk sürüyorsa bunda 15 dk inceliyor kan testi de var. Ense kalınlığına ve burun kemiğine bakıyor. Down sendromu olanlarda bu haftada belli oluyor diye. Ayrıntılı ultrasonsa mükemmel birşey. Bebeğini çok önceden görmek gibi. Tüm damaarlarina parmaklarına ciğerlerine aklına gelebilecek her yerini ayrıntılı şekilde bir saat kadar bakılıyor
Canım ayrıntılı ultrason da mı 12.haftada?
Bir de 12.haftada derken mesela 11+5 mi? 12+5 mi? 🤣

Evet 12.haftada yapılacak dedi dr ama nasıl bir test ultrasonda mı bakılıyor içeriğini merak ettim kan alınarak mı yani neler yapıyorlar
2 li test 11-14 . Haftalar arası kan alınarak bakılıyor bikaç değere bakıp değerlerin aralığına göre bir istatistikte değerlendiriyorlar genetik hastalık olup olamama ihtimalini veriyor
Detaylı ultrason 21-24. Haftalar yanlış hatırlamıyorsam onda da bebeği detaylı bir şekilde inceliyor damarları iç organları kalbi kollatı bacakları herşeye bakıyor detaylı ultrasonu her kadın doğumcu yapamıyor biraz daha tecrübe ve bilgi gerektiren bir alan
Benim bulantılar şiddetlenmeye başladı asla istifra edemiyorum ama keşke etsem diyorum, hiç bir şey yemek dahi istemiyorum yediğim hiç bir şeyden tat almıyorum ve çalıştığım için saatleri zor sayıyorum, eve gittiğim gibi hop kafayı vuruyorum inş çabuk geçer bu süreç gerçekten alt üst oldum var mı aranızda benim gibiler. Her türlüsünü denedim bana mısın demiyor :KK43:
Aynen benimde sürekli bulanıyor ve kesinlikle kusamıyorum bi kussam rahatlıcam gibi geliyor
Özele gidenler muayene ücretiniz ne kadar ? Benim 200 TL op. Dr.a gidiyorum. Çevremdekiler pahalı dedi ama şimdi acıbademi görünce ucuz geldi gözüme 😂 sizinkiler nasıl?
Benimki 190 tl

Kızlar selam yine ben. Hiç alttan muayene oldunuz mu doktor bugün ilk muayeneyi alttan yapalım dedi bir de idrar enfeksiyonun var hem onun için hem dış gebelik mi sağlıklı mi diye görmek için dedi. Ben bir gerildim. Siz alttan oldunuz mu hiç?

X