2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Ben bunları okudukça çok üzülüyorum. 3 kız kardeşiz biz de ve iyi ki de öyle şükürler olsun. Biz mutluyuz. Bir gün bile keşke bir tane de erkek olsaydı demedik, ne ailem hissettirdi öyle bir şey ne çevre. Bilmiyorum çok mu lazım diyorum. 3 erkek olunca kimse bir şey demiyor da kızlara böyle yapmalarına çok çok üzülüyorum. Allah herkese nasip etmez. 3 kız yetiştirene cennetlik derler. Hayırlı olsun sizinki de.
Aynen canim benimde uc ablam var bide erkek kardesim var... bizde cok mutluyuz ben biliyorum cok guzel birsey ablalarimin olmasi... ama iste cevre cok etkiliyo insani densiz cok... bakalim mevlam neyler neylerse guzel eyler😚

Ben biraz oyleyim😁 hemen karar veririm, pek arastirmama gerek yoktur o an sevdiysem tamam 😁 mesela ceyiz esyalarini bir iki kere de cikip almistik annem ve babamla ne varsa bitirmistik 😁 bilmiyorum nasil bir seyse eksikler bittikce icimi bir sevinc kapliyor dusunmek istemiyorum sunu mu aliyim bunu mu diye hemen bitsin istiyorum😁
Ben öyle hızlıca bir şey alsam kesin pişman olurum:KK70: mutlaka bir ön araştırma yaparım. Çeyizlerimi 2 senede aldım, beğendikçe sipariş verdim. Bir de kazıklanmaktan hiç hoşlanmıyorum o yüzden mutlaka bir piyasa araştırması yaparım :KK70:

Son düzenleme:
Aynen canim benimde uc ablam var bide erkek kardesim var... bizde cok mutluyuz ben biliyorum cok guzel birsey ablalarimin olmasi... ama iste cevre cok etkiliyo insani densiz cok... bakalim mevlam neyler neylerse guzel eyler😚
İnsanlar çok hadsiz. Olsa da konuşurlar olmasa da konuşurlar. Her şeye bir kulp bulurlar. Takmamayı öğrenmek lazım. Benim aileme bile üçüncüyü erkek olsun diye yapmışlar gibi imalarda bulundular, halbuki kardeşim kazayla olmuş (iyi ki de olmuş) 🤣 ablamın ikinci çocuğu erkek olunca buna daha çok şey yaparlar diyen bile oldu. Ne münasebet evladın kızı erkeği mi olur, siz çocuklarınızı ayırıyor musunuz diye tersleyince susuyorlar. Bu ilkel kafalar bitmedikçe bunları duymaya devam edeceğiz.

Tam yağmur durdu hazırlandım hem yürüyüş olur hem de Bime gideyim dedim aşağı indim inmemle yağmurun başlaması bir oldu 😄 neyse eşimi aradım arabayı getirdi de öyle gittim artık 😄 müslin bulamadım bitirmişler heralde. Onun dışında bir sürü zıbın vardı. 3-6 ay ip askılı aldım ağız mendili aldım bir de bi tane pembe anne yanı yatağı kalmış onu da aldım 🤣 oyun halısı da vardı aslında ama onu müzikli almak istiyorum

L olanlar canım, H olan da yüksek çıkmış.

Eki Görüntüle 2737633

burdan hemoglobine bakarak söyledi onu sanırım canım, yoksa benim de en son verdiğim kan aynı böyle yüksekler/alçaklar var - doktor hamilelik ile ilgili, endişelenecek bişey yok dedi, çok çok da düşmemiş bu arada, hapla hızla toparlarsın :) bi noktada hepimiz kullanıcaz o hapı bence..

Kizlar ilk size yaziyorum. Benim iki kizim vardi simdi bir kizim daha olacagini ogrendik. Kizlar biraz hayal kirikligina ugradi. Hepimiz aslinda. Oglan olsaydi bayram havasi olacakti evimiz. Neyse ama saglikli oldugunu ogrendim ya uzerimden buyuk bir yuk kalkti cok sevindim. Allah kimseye evlat acisi vermesin.... biz kizi kabullendikde millete nasil dicem... sevinenler olurmu acaba? Puf bilmiyorum kizlar biseyler deyin bana ya ....😕

diğer insanlar densizliklerinden hayal kırıklığına uğrayabilirler ama lütfen "hepimiz" diyerek kendinizi de katmayın.
daha önce de çok konuştuk ama çocuğun erkek ya da kız doğmasının mantıksal olarak hiçbir önemi yok bu yüzyılda. ben bu inadı biraz hayvan sahiplenirken cins olsun diyen insanların inadına benzetiyorum.

geçen televizyonda bir haber gördüm, karadenizde bir ailenin 7 çocuğu var ve şu an tablet/bilgisayar yetmediği için eğitim alamıyorlar. isimleri saydı sunucu, en küçük olan erkek - o kadar belli ki erkeği bulana kadar çocuk yaptıkları. şimdi reva mı bu çocuklara, bi çocuğa bakmak demek onun baştan sonra tüm hayatını (en azından eğitimini) karşılamaya hazır olmak demek. erkek olsun diye adam 7 çocuk yapmış ama şu an sefil durumdalar. ne bekliyor ki hayattan? bravo, soyadın yaşayacak - belki oğlun hiç evlenmeyecek o da yaşamayacak - değdi mi öndeki o 6 kızın hayatını karartmaya?

Bizimkide bi tik baskın olmaya calisiyo ben evlenirken soyadımı kullanamadım katakulliye getirdi beni simdi cocugum serdar olacak dedim yanina ne koyarsan koy dedim oda serdar musab olsun dedi 🙃kız olursa da azra istiyordum oda amine azra olsun dedi oyle kararlastirdik
Oda iyiymiş valla bende senin gibi soyadı dramını yaşadım nasıl olduysa direk onunkini almışım kimlik elime geçince anlamıştım

Oda iyiymiş valla bende senin gibi soyadı dramını yaşadım nasıl olduysa direk onunkini almışım kimlik elime geçince anlamıştım
Nikah başvurusu yaparken dilekçe vermezsen direkt tek eşin soy ismi oluyor canım. ☺️ Bana sormuştu memur ben istemedim.

İnsanlar çok hadsiz. Olsa da konuşurlar olmasa da konuşurlar. Her şeye bir kulp bulurlar. Takmamayı öğrenmek lazım. Benim aileme bile üçüncüyü erkek olsun diye yapmışlar gibi imalarda bulundular, halbuki kardeşim kazayla olmuş (iyi ki de olmuş) 🤣 ablamın ikinci çocuğu erkek olunca buna daha çok şey yaparlar diyen bile oldu. Ne münasebet evladın kızı erkeği mi olur, siz çocuklarınızı ayırıyor musunuz diye tersleyince susuyorlar. Bu ilkel kafalar bitmedikçe bunları duymaya devam edeceğiz.
Cok dogru soyluyorsun canim ya ... iste nankoruz malesef😩

diğer insanlar densizliklerinden hayal kırıklığına uğrayabilirler ama lütfen "hepimiz" diyerek kendinizi de katmayın.
daha önce de çok konuştuk ama çocuğun erkek ya da kız doğmasının mantıksal olarak hiçbir önemi yok bu yüzyılda. ben bu inadı biraz hayvan sahiplenirken cins olsun diyen insanların inadına benzetiyorum.

geçen televizyonda bir haber gördüm, karadenizde bir ailenin 7 çocuğu var ve şu an tablet/bilgisayar yetmediği için eğitim alamıyorlar. isimleri saydı sunucu, en küçük olan erkek - o kadar belli ki erkeği bulana kadar çocuk yaptıkları. şimdi reva mı bu çocuklara, bi çocuğa bakmak demek onun baştan sonra tüm hayatını (en azından eğitimini) karşılamaya hazır olmak demek. erkek olsun diye adam 7 çocuk yapmış ama şu an sefil durumdalar. ne bekliyor ki hayattan? bravo, soyadın yaşayacak - belki oğlun hiç evlenmeyecek o da yaşamayacak - değdi mi öndeki o 6 kızın hayatını karartmaya?
Aynen o haberi bende gormustum. Cok guzel konuya deginmissiz dusuncelerini cok guzel anlatmissin canim. Bana moral oldunuz. Iste yok zaten ben diger cocuklarimdan biliyorum. Bebegimi kucagima alinca hersey bitip gidiyor zaten ... yorum yapacak olanlar ( ilk basta kv zaten ) merakla bekliyorlar... onlarida susturacagim artik napayim😏

Aynen o haberi bende gormustum. Cok guzel konuya deginmissiz dusuncelerini cok guzel anlatmissin canim. Bana moral oldunuz. Iste yok zaten ben diger cocuklarimdan biliyorum. Bebegimi kucagima alinca hersey bitip gidiyor zaten ... yorum yapacak olanlar ( ilk basta kv zaten ) merakla bekliyorlar... onlarida susturacagim artik napayim😏

kv ağzını açar açmaz ona de ki "erkeği kızı yok valla hayırlısı hayırsızı var, ben üç kızımı da ennn hayırlı biçimde yetiştirmeye çalışacağım." buna da karşı çıksın bi zahmet :)

bu arada gerçekten, belki şimdi doğurduğun kızın içlerinde en hayırlısı olacak? hepsini eşit seveceğin aşikar ama belki öyle şeyler yapacak ki aile için hepiniz "allaha şükür erkek olmamış" diyeceksiniz. bu işin matematiği yok ki, sıkma sen canını - konuşanlar da sonsuza kadar konusamaz, baktın laftan anlamıyorlar lafı değiştir :)

Bimden geliyorum kızlar, ağız bezleri çok güzel yumuşacık, organik pamukmuş 3 paket aldım. Yenidoğan seti vardı o da ornaik pamuk onu da aldım ama bilek kısmı çok minik geldi, eli geçer mi bilemedim, neyse 30 ₺ en kötü kullanmam diye almıştım. Ama kumaşını beğendim. Müslin baya vardı ama kumaşı biraz sert geldi almadım ondan. Bi de tavşanlı yastık aldım minik kuşuma ❤️

Ben biraz oyleyim😁 hemen karar veririm, pek arastirmama gerek yoktur o an sevdiysem tamam 😁 mesela ceyiz esyalarini bir iki kere de cikip almistik annem ve babamla ne varsa bitirmistik 😁 bilmiyorum nasil bir seyse eksikler bittikce icimi bir sevinc kapliyor dusunmek istemiyorum sunu mu aliyim bunu mu diye hemen bitsin istiyorum😁
Ayyy bu ben 😂

Bimden geliyorum kızlar, ağız bezleri çok güzel yumuşacık, organik pamukmuş 3 paket aldım. Yenidoğan seti vardı o da ornaik pamuk onu da aldım ama bilek kısmı çok minik geldi, eli geçer mi bilemedim, neyse 30 ₺ en kötü kullanmam diye almıştım. Ama kumaşını beğendim. Müslin baya vardı ama kumaşı biraz sert geldi almadım ondan. Bi de tavşanlı yastık aldım minik kuşuma ❤️

Eklentiler

• 4B3EB9A1-3045-4B3F-AA8A-17A47D13A648.jpeg
    4B3EB9A1-3045-4B3F-AA8A-17A47D13A648.jpeg
    110,4 KB · Görüntüleme: 65
Kızlar ben bebek odası yapmayı düşünmüyorum belki doğduktan 5-6 ay sonra yaparım bi oda ayrı uyumaya başlayacağında. Şu iki şifonyeri gardroba boşalttım bebek için, yeter mi ki bilemedim. Bez falan koymucam bunlara, sadece giysilerini koycam.

Eklentiler

• CFF2C2D6-8991-4010-A020-E241716AD600.jpeg
    CFF2C2D6-8991-4010-A020-E241716AD600.jpeg
    70,2 KB · Görüntüleme: 50
  • EF803A54-2C2A-4D76-B88F-8442B8AF6781.jpeg
    EF803A54-2C2A-4D76-B88F-8442B8AF6781.jpeg
    87 KB · Görüntüleme: 64
Kızlar ben bebek odası yapmayı düşünmüyorum belki doğduktan 5-6 ay sonra yaparım bi oda ayrı uyumaya başlayacağında. Şu iki şifonyeri gardroba boşalttım bebek için, yeter mi ki bilemedim. Bez falan koymucam bunlara, sadece giysilerini koycam.
Fazla fazla yeter canım. İlk zamanlar kıyafetleri zaten minicik yer kaplamıyor.

X