2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Buda bizim miniş ablaları❤️
kucaklarımıza sağlıkla almak nasip olsun🤲

Eklentiler

• 77E2D19B-DDE5-4D1C-975A-EA5044685811.jpeg
    77E2D19B-DDE5-4D1C-975A-EA5044685811.jpeg
    82,2 KB · Görüntüleme: 75
Kızlar bebeği ilk 6 ayda salonda falan yanımızda tutarken nasıl bir şey almalıyız? Babynest mi? Hamak gibi bir şeyler mi? Ana kucağı mı? Fikir verir misiniz?
Ben sarıyordum battaniye atıyordum üstüne rahat rahat dönsünler hareket etsinler diye öyle şeylere gerek yok bence uyurken zaten beşiklerine götürüyordum

Merhaba ☺️ Bende bugün bundan aldım, salona filan taşırım diye ama şimde pişman oldum🙈 satıcı en fazla 5 ay yatabilir deyince, acaba yarın gidip büyüğünden mi alsam ki dedim, hem oyun parkıda oluyormuş büyük olan☺️ Ay çok kararsız kaldım🤗 fotoğrafınıda yükliyeyim kızlar sizde bana fikir verir misiniz acaba, katlanması da hoşuma gitti açıkçası bu beşiğin,küçük olan bugün aldığım, büyük olan acaba değiştirip alsam mı dediğim😇
Canım genelde anne yanı beşikleri 5-6 ay kullanılabiliyor. Senin ne kadar kullanacağına bağlı. İleride büyük beşiğe geçiririm dersen dursun ama büyük beşik kullanmazsan park yatak alabilirsin 😊

kızlar iyi akşamlar günü gününe bakamıyorum izin konuşulmuş bu konuda merak içindeyim özellikle öğretmen arkadaşlar bu linkten anladığıma göre doğumdan önceki 8 haftayı doğumdan sonraya atabileceğiz ama bu memurlar net değerlendirmesi... benim anlamadığım eğer bu doğruysa bile biz mayıs başında doğum yapsak 8 hafta izinle zaten yaz tatiline girmiş olcaz, önceki 8 haftayı yazdan sonraya eylüle atabilecek miyiz?? böyle bi hakkımız var mı
Malesef öyle yapamıyoruz canım , izinler yazın yanıyor. o yüzden en mantıklısı 32 de ayrılmak .

Kizlar size bir anımizi anlatayım biz apatman dairesinde oturuyorduk kardeşim küçüktü 6 - 7 yaşlarında falandı çok hareketli bi çocuktu gardroplarin tepesi mı kalıyordu çekyat tepelerimi aslinda annem titizdir sık sık uyarırdı bizi ama baş edemezdi alt komşu birgün kardeşime gizlice çok ses yapıyorsun az sessiz ol basim agiriyor fln demiş o gün kardeşim normal zamanın iki üç katı hoplayıp zıplamış daha da cesaret edip birsey diyememis kadin ayip olur diye anneme de birsey dememis tabi kadıncağız bize bunu yıllar sonra söylemişti siz şimdi gürültü komşu deyince aklıma geldi

Yan dairemde emekli bir polis amca ile eşi oturuyor çok tatlılar :) diğer yan dairemde aşırı titiz bir teyze oturuyor eşiyle onunda çocuğu yok üst dairemde boş ben de zemin kattayim 😆 çocuk sesiyle rahatsız eden yok ama bizde de ben çok tedirginim 😆 yazin 40 derece sıcaklıkta cam açmadan uyudum herkes cam açık uyuyordur oğlum agladikca uyanmasinlar diye 😆 daha hiç kimseden bir şikayet bir surat asma birşey duymadım ama aşırı özenli davranıyorum iki çocuk olunca nasıl olacak bakalım 😆

Canım genelde anne yanı beşikleri 5-6 ay kullanılabiliyor. Senin ne kadar kullanacağına bağlı. İleride büyük beşiğe geçiririm dersen dursun ama büyük beşik kullanmazsan park yatak alabilirsin 😊
Büyük beşikte var ama sonradan büyük olan hoşuma gitti sanki, belli bir yaşa kadar yatar, daha sonrada oyun parkı olarak kullanıırm🥰 fikir için çok teşekkürler ❤️

Kizlar size bir anımizi anlatayım biz apatman dairesinde oturuyorduk kardeşim küçüktü 6 - 7 yaşlarında falandı çok hareketli bi çocuktu gardroplarin tepesi mı kalıyordu çekyat tepelerimi aslinda annem titizdir sık sık uyarırdı bizi ama baş edemezdi alt komşu birgün kardeşime gizlice çok ses yapıyorsun az sessiz ol basim agiriyor fln demiş o gün kardeşim normal zamanın iki üç katı hoplayıp zıplamış daha da cesaret edip birsey diyememis kadin ayip olur diye anneme de birsey dememis tabi kadıncağız bize bunu yıllar sonra söylemişti siz şimdi gürültü komşu deyince aklıma geldi
😂 Kardeşin çok fenaymış. Biri beni öyle uyarsa bi daha sesim çıkmaz.

Yan dairemde emekli bir polis amca ile eşi oturuyor çok tatlılar :) diğer yan dairemde aşırı titiz bir teyze oturuyor eşiyle onunda çocuğu yok üst dairemde boş ben de zemin kattayim 😆 çocuk sesiyle rahatsız eden yok ama bizde de ben çok tedirginim 😆 yazin 40 derece sıcaklıkta cam açmadan uyudum herkes cam açık uyuyordur oğlum agladikca uyanmasinlar diye 😆 daha hiç kimseden bir şikayet bir surat asma birşey duymadım ama aşırı özenli davranıyorum iki çocuk olunca nasıl olacak bakalım 😆
Bebek ağlamasını herkes mazur görür kimse uyarmaz bile bunun için. Çünkü annenin bebeğin elinde olan birşey değil.
Böyle beynini deliyorlarmış gibi kesintisiz patırdı, gümbürtü, zıplamak, koşmak, atlamak gibi sesler çok rahatsız edici. 🤕

Ben bunun tatli sekerle ilgisi oldugunu dusunmuyorum bu ikinci hamileligim ilkindede bundada cok fazla tatli seker tuketiyorum hatta en cok serbetli tatli yiyorum gunde 4 porsiyon rahat yiyorum 🙈 ama suyum hep normaldi son kontroldede sordum detaylida hersey normal suyu gayet guzel cok saglikli bir bebek dedi
Şekerli şeyler kişiden kişiye kişinin ınsulin direncine göre değişen bir şey. Senin vucudun ınsulini yeterli kullanıyordur zaten sağlıklı bir kişide ınsulin direnci yoksa ne yerse yesin bir sıkıntı olmaz ama vücudunda ınsulin direnci olan kişide şekerli şeyler nişastalı şeyler yemek vücutta gelişen direnci daha da yükseltir. Ve yükseldikçe sorunlar başlar. Sen bir portakal yersin tokluk şekerin 110 çıkar. Vücudunda ınsulin direnci olan biri, ınsulin salgılasa bile vücudu insülini kullanamayan birinin sekeri bir portakalla 200 e çıkar. Bu kisinin vucut sağlığıyla alakalı biraz.

Bebek dediğin ağlar canım, bilinçli ağlamıyo ki kuzular. O kadar çekinme bence aç camı pencereyi, buna da kızılmaz yani.

X