2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Onu ayrıntılıda yutkunmayı izleyerek anlamıyorlar mı? Ben öyle anlaşılıyor sanıyordum, midenin küçük olması ile alakalı da bilgim yok maalesef canım, ama normalde diyabet hastası değilsen gestasyonel diyabetin yapabileceği en kötü şey bebeğin kilolu olması ve sezaryen yaomak zorunda kalmakmış sanırsam, internetten doktorların yazısını okuduğum kadarıyla, çok strese sokma kendini, sağlıkla alırız hepimiz kucağımıza inşallah 😊
Evet canm işte o yutkunmayı o an göremediği için, tekrar takibi yapacak, mecbur sezaryen olacağım zaten, ilk doğumumdan sonra dikişlerde problem oldu, mecbur onu düzeltmesi gerekiyor. Amin inşallah 🙏🏻 Hepimiz sağlıkla alalım kucağımıza ❤️

Ben normalde dün 22+6 ydım. Ama bebeğin tüm ölçümleri bacak, boy, kilo, baş, göbek çevresi 21+ larda çıktı. Öncesinde bizimde hep haftasıyla uyumlu diyordu doktor. Bu ay böyle oldu.
Benim kendi içerisinde farklı çıkıyor ama 1 hafta önden veya geriden gitmesinde bi sıkıntı olmaz bence yemene içmene dikkat et bebek haftasını yakalar ilerleyen zamanlarda 😊

Hiç üzülmeyin normal diyorlar bu haftalarda bir hafta geri, bir hafta ileri, gerçekten muz ve kaşar peyniri baya kilo aldırıyor bebeğe, inşallah bir de öyle deneyin,sağlıklıysa problem yok aslında, önemli olan sağlığı ❤️
Çok şükür bir başka bir problem yok canım. İkisini de yiyorum. Dediğin gibi mühim olan sağlıklı olması❤️

Onu ayrıntılıda yutkunmayı izleyerek anlamıyorlar mı? Ben öyle anlaşılıyor sanıyordum, midenin küçük olması ile alakalı da bilgim yok maalesef canım, ama normalde diyabet hastası değilsen gestasyonel diyabetin yapabileceği en kötü şey bebeğin kilolu olması ve sezaryen yaomak zorunda kalmakmış sanırsam, internetten doktorların yazısını okuduğum kadarıyla, çok strese sokma kendini, sağlıkla alırız hepimiz kucağımıza inşallah 😊
Mideside normalde 12 veya 13 cm olması gerekirken 11 cm çıktı, inşallah zamanla oda gelişir🙏🏻

Benim kendi içerisinde farklı çıkıyor ama 1 hafta önden veya geriden gitmesinde bi sıkıntı olmaz bence yemene içmene dikkat et bebek haftasını yakalar ilerleyen zamanlarda 😊
Biraz da genetik sanırım sen veya eşin minyon musunuz 😊
Sağ ol canım inşallah yakalar. Evet bana çekmiş olabilir ben minyonum 1.57 boy🙈 Eşim uzun ama 1.87

Kızlar bir şey soracaktım, bir kaç gündür karnım sertleşiyor günde bir kaç defa peki bunu yaşayan var mı, grubun en paronayak annesi benim sanırım😁 kasılmamı yoksa bebek mi geriniyor bilmiyorum, cuma günü doktora sormayıda unutmuşum, olmadı msjla soracağım, artık sağlıklı bir şekilde bir doğursak 🙏🏻 İnanın adak adadım artık😁 İnşallah zamanında ve sağlıkla gelsin diye, tabi rahat olmak da fayda var ama işte çıkan sıkıntılar insanı ister istemez geriyor 😇

Kızlar ben size bir şey sorayım, hastanelerin normal ve sezaryen doğum fiyatları ortalana nasıl?
Bir se bu fiyat konuşmasını doktorla mı yapacağız yoksa danışma, sekreter falan ile mi yapacağız?
Kk'da arama yaptım ama son zamanlara ait pek fiyat bilgisi bulamadım

Kızlar bir şey soracaktım, bir kaç gündür karnım sertleşiyor günde bir kaç defa peki bunu yaşayan var mı, grubun en paronayak annesi benim sanırım😁 kasılmamı yoksa bebek mi geriniyor bilmiyorum, cuma günü doktora sormayıda unutmuşum, olmadı msjla soracağım, artık sağlıklı bir şekilde bir doğursak 🙏🏻 İnanın adak adadım artık😁 İnşallah zamanında ve sağlıkla gelsin diye, tabi rahat olmak da fayda var ama işte çıkan sıkıntılar insanı ister istemez geriyor 😇
Ya sanırsam kasılmaymış o, bizi de burada sağolsun kızlar bilgilendirdi, yalancı kasılmalarmış, braxton hicks diye de geçiyor, bi araştır istersen 👍

Ya sanırsam kasılmaymış o, bizi de burada sağolsun kızlar bilgilendirdi, yalancı kasılmalarmış, braxton hicks diye de geçiyor, bi araştır istersen 👍
Tamam çok teşekkür ederim❤️ Ben kızların verdiği bilgileri kaçırmışım o zaman, ilk hamileliğimde daha geç başladığını hatırlıyorum ya da ilkinde tecrubesiz olduğum için önemsememişte olabilirm🥰çok teşekkürler

bende de oluyor bu, hemen yağ sürüyorum 😂 sanki kuruluktan geriliyormuş gibi hissediyorum.

Kızlar ben size bir şey sorayım, hastanelerin normal ve sezaryen doğum fiyatları ortalana nasıl?
Bir se bu fiyat konuşmasını doktorla mı yapacağız yoksa danışma, sekreter falan ile mi yapacağız?
Ben daha vakit var diye sormadım ama merak ediyorum bende

Hastaneyi arayip yatan hasta birimiyle gorusunce soyluyorlar doktor karismiyor fiyata diye biliyorum. Ben acibadem icin almistim fiyat ama ocak ayinda articak demislerdi, gittigimizde biraz indirim konusmasi yapabiliriz belki🤔 ben mart gibi konusmayi dusunuyorum saglik sigortam da o zaman yenileniyor bakalim nasil bir sey olcak

Cam perde temizliğine giriştim kızlar. 3 güne yaydım bugün bitti sonunda. Ağırlaşmadan halledeyim istedim zaten yılda 2 bilemedin 3 kez yapıyorum. Eskiden kadın geliyodu ama şimdi covid yüzünden toplu taşıma vs. kullandıkları için almıyorum evde en az 4-5 saat duruyolar yüzeyleri elliyolar diye 😕 işler bize kaldı hep. Ama bir rahatladım ki şu an ki mutluluğum paha biçilemez :KK73:

Bu aralar canım acayip salep çekiyor. Tikveşlinin salepini keşfettim. Toz salepler gibi değil çok güzel aroması kıvamı falan. Seven varsa öneririm. Damla çikolata ve tarçınla çok güzel oluyor 😊

Eklentiler

• 922FD4FB-7D93-4C85-AF88-899C1F1DBA51.jpeg
    922FD4FB-7D93-4C85-AF88-899C1F1DBA51.jpeg
    52,8 KB · Görüntüleme: 9
kızlar ilaçları , vitaminleri nasıl alıyorsunuz? Yani hangi saatlerde? Bi ton ilaç var , birbirinin emilimini de etkiliyor. Tiroit hapı, demir hapı, vitamin, magnezyum, d vitamini damla da verdi. Ayrıca kabızlık için de bir ilaç içiyorum.
Demiri günde iki kez yazmış dr , haftalar sonra fark ettim. Ama 1 'le devam ediyorum. Onu bile zor kullanıyorum zaten. Tiroitle demir birlikte kullanılamıyor diye biliyorum. Magnezyum da tiroid hapının etkisini kırıyormuş .
Siz nasıl kullanıyorsunuz

kızlar ilaçları , vitaminleri nasıl alıyorsunuz? Yani hangi saatlerde? Bi ton ilaç var , birbirinin emilimini de etkiliyor. Tiroit hapı, demir hapı, vitamin, magnezyum, d vitamini damla da verdi. Ayrıca kabızlık için de bir ilaç içiyorum.
Demiri günde iki kez yazmış dr , haftalar sonra fark ettim. Ama 1 'le devam ediyorum. Onu bile zor kullanıyorum zaten. Tiroitle demir birlikte kullanılamıyor diye biliyorum. Magnezyum da tiroid hapının etkisini kırıyormuş .
Siz nasıl kullanıyorsunuz
Tiroit ilacını kahvaltıdan 1 saat önce içiyorum. D vitaminini kahvaltıdan hemen önce, Demir ilacını yemekten önce, multivitamini yemekten 1-2 saat sonra, magnezyumu da yatmadan önce içiyorum

Cam perde temizliğine giriştim kızlar. 3 güne yaydım bugün bitti sonunda. Ağırlaşmadan halledeyim istedim zaten yılda 2 bilemedin 3 kez yapıyorum. Eskiden kadın geliyodu ama şimdi covid yüzünden toplu taşıma vs. kullandıkları için almıyorum evde en az 4-5 saat duruyolar yüzeyleri elliyolar diye 😕 işler bize kaldı hep. Ama bir rahatladım ki şu an ki mutluluğum paha biçilemez :KK73:

Bize gelen bilincli baya hic maskeyi cikarmiyor hatta benden kaciyor bende ondan kaciyorum😁 butun gun mutfakta oturuyorum ben zaten ayda bir geliyor, 2 ay once ben yikadim o asmisti perdeleri simdi martta hem perdeleri tekrar yikamak hem de halilari yikamaya vermek istiyorum bebis gelmeden 🥰 bir de bebegin odasinin duvarlarini da sildiricem hepsini kendim mumkun degil yapamam😁

X