2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Ben de hiç içmek istemiyorum aslında. Ama tiroit, magnezyum ve ara sıra kabızlık ilacını önemsiyorum. çünkü onlara gerçekten ihtiyacım var. diğerlerini de denk geldikçe kullanıyorum . dr da tahlilde genel bakmıyor galiba, ikili test için ise sadece ona bakıyor. sonuncu da defalarca söyledim tiroide de bakalım diye de öyle istedi
Troid bende içiyorum o mecburi.
1bck ayda bir tahlili yapılıyor.
Ama diğerleri normalse bence içmeye gerek yok doktorumunda söylediği gibi ama işte her doktor farklı procedur uyguluyor.

Canım ya, sen bu havuç işini bi doktoruna sordun mu? Direkt a vit. , ben bayağı kaçınıyorum, yoksa çok severim, bi danışırsan bize de yazar mısın? Ama yerinde olsam doktorla konuşmadan bu kadar çok yemem.
Yok yok hiç bir sıkıntı yok onunla ilgili benim doktorum da günlük bir bardak havuç suyu dedi beta-karoten var koronaya karşı bir gün havuç suyu bir gün portakal suyu ic dedi.

benim de hiç tiroide bakılmamış sadece hamilelik başında bakılmış. Sağlık ocağına gidip kendim isteyeceğim bakılmasını. Diğer vitaminler de evet bence de gereksiz çünkü multivitamin içinde onlarca vitamin var ama hangisine ihtiyacımız var ya da yok bilmeden kullanıyoruz. yurtdışında yaşayan bir arkadaşım var onun ablası hamile orada vücuda gereksiz hiç bir şey vitamin dahi olsa kullanılması önerilmiyormuş. keşke bizde de uygulama önce değerlere bakılıp sadece hangisine ihtiyaç varsa onun takviyesi verilmesi şeklinde olsa 🙄 mesela benim kalsiyum seviyem çok yüksek çıkmıştı ama multivitamin içinde de var 🤷🏼‍♀️

Tiroid onemli ve gercekten cok degisken kasimda 0.58 cikmis, aralikta 1.49 ocakta 2.09 o yuzden bende her ay olcturuyorum🤔

Tiroid onemli ve gercekten cok degisken kasimda 0.58 cikmis, aralikta 1.49 ocakta 2.09 o yuzden bende her ay olcturuyorum🤔
Ben de bundan sonra sağlık ocağında her ay ölçtürücem. Aşı olduğumda kan almışlardı ama tiroide bakmamışlar. hep bizim mi hatırlatmamız gerekiyor sonuçta bu da önemli bi tahlil 🙄

Öyle güzel bı yemek yedim ki şu an nefes almak için doğru pozisyonu arıyorum 😆 kaç sayfa da msj birikmiş önemli bir şey yoktur inşallah. Bu benim bal oğlum iki yaş sendromuna giriyor teyzeleri 😆 öpün beni yutun beni nazlayin beni 😆 kemik suyuna enfes bir çorba yaptım şimdi nasipse onu icirmeyi düşünüyorum inşallah beni delirtmez 😆

Ben de bundan sonra sağlık ocağında her ay ölçtürücem. Aşı olduğumda kan almışlardı ama tiroide bakmamışlar. hep bizim mi hatırlatmamız gerekiyor sonuçta bu da önemli bi tahlil 🙄

Gecen ay ben gittigimde gebelik rutin kontrol ama tsh i da olcelim diyordum hic itiraz etmeden olcuyorlardi. Simdi kan tahlillerini de azaltma karari almislar galiba🤔 cunku b12 bakmiyor artik, d bakmiyor bir de zorluk cikariyorlar bize degil de gelen yasli bi amca vardi mesela sigarayi biraktim agzim yara iste bi kan bakar misiniz bayadir bakilmadi dedi. Neye bakicam ki ben simdi gargara yaziyim sana dedi amcayi gonderdi😁 sen talep et ama zaten 27. Haftada rutin gebelik muayenesi icin cagirdilar kan idrar ve bebegi dinliceklermis

Gecen ay ben gittigimde gebelik rutin kontrol ama tsh i da olcelim diyordum hic itiraz etmeden olcuyorlardi. Simdi kan tahlillerini de azaltma karari almislar galiba🤔 cunku b12 bakmiyor artik, d bakmiyor bir de zorluk cikariyorlar bize degil de gelen yasli bi amca vardi mesela sigarayi biraktim agzim yara iste bi kan bakar misiniz bayadir bakilmadi dedi. Neye bakicam ki ben simdi gargara yaziyim sana dedi amcayi gonderdi😁 sen talep et ama zaten 27. Haftada rutin gebelik muayenesi icin cagirdilar kan idrar ve bebegi dinliceklermis
Aynen ya bende cuma sabahı gittim kan da vereyim diye. Şimdi almayalım 2 ayda 1 bakıyoruz normalde dedi. Şubatın ilk haftası gel bakalım değerlerine dedi. Normalde bakıyorlardı. Zaten 2 hafta sonra rutin kontrolüm var kendi doktorum yapar tahlillerimi.

Aynen ya bende cuma sabahı gittim kan da vereyim diye. Şimdi almayalım 2 ayda 1 bakıyoruz normalde dedi. Şubatın ilk haftası gel bakalım değerlerine dedi. Normalde bakıyorlardı. Zaten 2 hafta sonra rutin kontrolüm var kendi doktorum yapar tahlillerimi.

Bir kisitlama gelmis bu ay ama anlamadim bende 🤔 evet canim hastanede yaptirmak daha iyi aslinda burada birinin kani fazla beklemisti saglik ocaginda da tsh i yuksek cikmisti. Hastanede daha saglikli sonuclar sanki, benim de idrar hatali cikmisti😁

Bir kisitlama gelmis bu ay ama anlamadim bende 🤔 evet canim hastanede yaptirmak daha iyi aslinda burada birinin kani fazla beklemisti saglik ocaginda da tsh i yuksek cikmisti. Hastanede daha saglikli sonuclar sanki, benim de idrar hatali cikmisti😁
Yarın sabah idrar vereceğim sağlık ocağına. Ona bakalım 20. haftadan sonra önemli fln dedi. Bakalım nasıl çıkacak 😂 evde yapıp getir dedi bide temizleyip yapmayı düşünüyorum.

Yarın sabah idrar vereceğim sağlık ocağına. Ona bakalım 20. haftadan sonra önemli fln dedi. Bakalım nasıl çıkacak 😂 evde yapıp getir dedi bide temizleyip yapmayı düşünüyorum.

Evde yapip getir mi haha hepsi birbirinden cins ya 😁 kabi oncesinde mi verdi neye koyup goturceksin 😁 aynen basini sonunu yapma, bir de icine akinti dusmesin😁

Evde yapip getir mi haha hepsi birbirinden cins ya 😁 kabi oncesinde mi verdi neye koyup goturceksin 😁 aynen basini sonunu yapma, bir de icine akinti dusmesin😁
Kap ve tüp verdi kaba yapıp tüpe aktaracağım😂 çok komplike bir iş gibi görünüyor gözüme ama beceremeyecek olsam vermezdi herhalde 🤣🤣

bibalprensesi bibalprensesi ben hala operaistanbula gidemedim :)

ama bugaboo’nun on barinin olmamasi iyice beynimi bulandirdi :KK43: tek bildigim cloud z alacagim su an, priam artik olmadigi icin melio ya da bee 5 diye ikisini inceleyen review okuyacagim biraz 🤷🏼‍♀️

Kızlar bir şey soracaktım, bir kaç gündür karnım sertleşiyor günde bir kaç defa peki bunu yaşayan var mı, grubun en paronayak annesi benim sanırım😁 kasılmamı yoksa bebek mi geriniyor bilmiyorum, cuma günü doktora sormayıda unutmuşum, olmadı msjla soracağım, artık sağlıklı bir şekilde bir doğursak 🙏🏻 İnanın adak adadım artık😁 İnşallah zamanında ve sağlıkla gelsin diye, tabi rahat olmak da fayda var ama işte çıkan sıkıntılar insanı ister istemez geriyor 😇
Canim evet bunun turkcesi karin kasilmasi oluyo... rahim cok hizli buyudugu icin rahme basinc yapiyo ve bu kramp tarzi seyler olusuyo icerde. Ilk hanilelikse eger daha az hissediyorsun ikinci ve ucuncu ise daha fazla. Ben tam uc gundur bununla mesgulum. Karnim sertlesiyo. Bu gayet normalmis ... paracetomol iciyorum ben ve de sicak tutmak cok onemli. Benim gecmedi henuz.cok kotu bir his demi

Kap ve tüp verdi kaba yapıp tüpe aktaracağım😂 çok komplike bir iş gibi görünüyor gözüme ama beceremeyecek olsam vermezdi herhalde 🤣🤣

Halledersin canimm sadece tasimasi dert 😁 ben ilk zamanlar her gun deney yapiyordum evde hamilelik icin ne kadar koyulasacak testim dolayisiyla beta hcg kan degerim diye😁

bibalprensesi bibalprensesi ben hala operaistanbula gidemedim :)

ama bugaboo’nun on barinin olmamasi iyice beynimi bulandirdi :KK43: tek bildigim cloud z alacagim su an, priam artik olmadigi icin melio ya da bee 5 diye ikisini inceleyen review okuyacagim biraz 🤷🏼‍♀️
Ben de galiba bugoboo’dan vazgeçtim. Çok aşağıda kalıyormuş oturma ünitesi onunla ilgili bi kaç yazı okumuştum çevre kirliliğine daha çok maruz kalıyorlar diye bizim ülkede malum bu konuda.. mios iyice aklıma yatmaya başladı katlandığında çok ufak kalıyor melio da öyle, hatta bugaboodan daha küçük oluyorlar katlanınca videolardan anladığım kadarıyla 🤔Ben cloud z aldım bu arada ama bebek arabası henüz yok bu gidişle elimizde taşıyacağız, çok da ağırmış 🙈

X