2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
İki numara mı arttı kuzu 😬 benimde öyle oldu. 38 im zaten 40 oldum. Doğum terliğini de 39 aldım 😅 kabul edemiyorum herhalde. Spor da rahat oluyor kuzum. Ben bir sandalet patlatmıştım 😂
Benim böbreklerden dolayı aşırı derece ödem oldu canım, vücudum bir anda şişmişti.
eşime büyük ayakkabı alalım demiştim de o da bir ay için masrafa gerek yok benimkini giy demişti uyuz 😂😂
Kız kardeşimin ayakları büyük, onun ayakkabısını giymiştim 😂

Ayakkabıya çözüm var en azından kerata kurtarıyor. Ben ileride çorabı nasıl giyeceğimi düşünüyorum 😅
Çorap sıkıntılı 😂
Bir de ben son zamanlarda eşimin çoraplarını giymeye başlamıştım 😂
Ayak tırnaklarını kesmek de çok zor olacak yakında

Benim böbreklerden dolayı aşırı derece ödem oldu canım, vücudum bir anda şişmişti.
eşime büyük ayakkabı alalım demiştim de o da bir ay için masrafa gerek yok benimkini giy demişti uyuz 😂😂
Kız kardeşimin ayakları büyük, onun ayakkabısını giymiştim 😂

Çorap sıkıntılı 😂
Bir de ben son zamanlarda eşimin çoraplarını giymeye başlamıştım 😂
Ayak tırnaklarını kesmek de çok zor olacak yakında
Bende çorapları rahat olsun diye büyük alırım hep kuzum, 😸 Allahtan onunkini giymek zorunda kalmadan Bi çözüm bulmuşsun, aman dikkat et kuzum böbrekler yük oluyor zaten gebelik inşallah dınkntı yaşamadan geçer gider.

Bunları aldım kızlar belki size de fikir olur fiyatlarda baya iyiydi yorumlarda 👍 herkes uyumuuuuş iyi geceler 🥰🌸😚🙈

Eklentiler

• Screenshot_20210114_005058_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20210114_005058_trendyol.com.jpg
    61,7 KB · Görüntüleme: 75
  • Screenshot_20210114_005055_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20210114_005055_trendyol.com.jpg
    69,1 KB · Görüntüleme: 77
  • Screenshot_20210114_005052_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20210114_005052_trendyol.com.jpg
    59 KB · Görüntüleme: 75
Selam hanımlar nasılsınız? Kafam çok karışık sizlerden fikir almaya ihtiyacım var. Konya şehir hastanesinde gebelik takibim devam ediyor. Doktorumdan memnunum ancak pandemiden dolayı olsa gerek bir türlü randevu bulamıyorum. Hep gecikmeli gidiyorum. 22+3deyim hala ayrıntılı ultrason olmadım. Doğum için de devlet hastanesinde nasıl oluyor yakın zamanda tecrübesi olan arkadaşım da yok bu konuda. Yani pandemi dolayısıyla zaten kimse giremiyor yanına ama özellerde doğum sonrası en azından 1 kişiyi yanına alabiliyorlarmış. Devlette hiç kimse gelemiyormuş. Baba bile biraz görüp çıkmak zorunda kalıyormuş. Bu beni biraz düşündürüyor açıkçası. Ayrıca Devlette sancı esnasında ne ayağa kalkmana ne de kolaylaştırıcı hareketler yapmana izin veriyorlarmış. Bu da bana pek uymadı. Özeller ise pahalı ne yapacağımı şaşırdım gerçekten. Devlet hastanesinde yakın zamanda doğum yapmış tanıdığı olan varsa benimle de bildiklerini paylaşabilir mi?
Ben 2019 Nisan ayında küçük bir şehirde üniversite hastanesinde normal doğum yaptım.
bana sürekli kalkıp yürümemi söylediler, iki basamaklı minik bir şey getirdiler onda inip çık dediler, çömelme falan her şeye izin vardı yani.
sancı odası, doğumhane ayrı değildi.
servisin içinde tek kişilik bir oda, sancım takibim doğumum hepsi aynı yerde oldu. Bebeği yanımda temizleyip ilk bakımlarını yaptılar ve kucağıma verdiler. Steril yeşil örtüye sarılıydı ten teması olmadı ama en azından kucağıma verdiler.
doğumumda stajyer ebeler de vardı, onlardan rica ettim fotoğraf ve video da çektiler.
ara ara annem yanıma geliyordu, açıklık muayenesi yapacakları zaman çıkarıyorlardı.
doğumdan sonra da baba için herhangi bir ziyaret kısıtlaması olmadı istediği kadar kaldı yanımızda.

Ama şu an o hastane ameliyat hastalarına dahi refakatçi almıyor pandemi nedeniyle.

bu ikinci gebeliğim, yine devlet hastanesine gidiyorum, küçük bir ilçede.
odalar tek kişilikmiş, refakatçi kimi istersen o kalır dediler. Ziyaretle ilgili bir şey sormadım ama babaya sıkıntı çıkaracaklarını zannetmiyorum.
sanırım her hastanede bu konular farklılık gösteriyor.
bence kontrole gittiğinizde net bilgi alın.

ayrıca devletteki her doğum korkunç olacak diye bir kural yok.
Benim ilk doğumum çok zor oldu, ebeler de pek kibar değildi. Ama bakın yine devlete gidiyorum. Bence şans meselesi biraz.
Allah iyi insanlarla karşılaştırsın

Bunları aldım kızlar belki size de fikir olur fiyatlarda baya iyiydi yorumlarda 👍 herkes uyumuuuuş iyi geceler 🥰🌸😚🙈
Hayırlı olsun canım güle güle kullan 🥰
Pembe takımı ben de çok beğenmiştim, sepete attım, başka şeyler bakarken bitmişti 😂 yeşilini aldım ama göğüs dekoltesi fazla geldi bana 😁
Sen ne kadara aldın kuzu
Peluş da çok güzelmiş o ne kadar
Siparişlerin geldi mi

Kendinin mini bi fırçası var deterjanın. Ovmuyorsun zaten. Sadece yaymak için kullanıyorsun. Dediğin gibi beni tedirgin eden en önemli nokta da o acaba yiyeceklere geçer mi. Ama ardından iyice sirkeyle siliyorum ve açık bırakıyorum kapağını.

Harikaymis ben anneme aldiriyim ondan 🥰
Ben deterjanla temizledikten sonra sirkeli karbonatlı suyla siliyorum sonra da en yüksek ayarda kapağı açık yarım saat çalıştırıyorum.

Günaydın kızlar sağlıcakla gelsin yavrulariniz ❤️ Haziran annesi olucam hayırlısıyla ilk gebeliğim olduğu için hiç tecrübeli değilim. Bebek hareketlerini ne zaman hissederim acaba 59 kiloyum 18+0 bugün

Günaydın kızlar sağlıcakla gelsin yavrulariniz ❤️ Haziran annesi olucam hayırlısıyla ilk gebeliğim olduğu için hiç tecrübeli değilim. Bebek hareketlerini ne zaman hissederim acaba 59 kiloyum 18+0 bugün
Günaydın 🌸 18-19.haftalarda hissetmiştim ben. Senin de yakındır hissetmen. 22 ye kadar hissetmemek normalmiş ama 😊 sağlıkla kucağına alırsın inşallah 🌸

İlk gebelik ise genelde en belirgin 20 haftadan sonra

Bizim giris alani dar biraz kapi onune bir sey koyarim belki son zamanlar 😁 en kotu acilip kapanan sandalyeler var onlardan koyarim😁
Benim kapının önünde o altı ayakkabılık üstü puf olan şeylerden var en son dışarı çıktığımda onun üstüne oturup giymek zorunda kaldım vakti gelmiş artık 😆

Bizim giris alani dar biraz kapi onune bir sey koyarim belki son zamanlar 😁 en kotu acilip kapanan sandalyeler var onlardan koyarim😁
Evet o da olabilir 😄 benim dediğim de böyle bir şey

Eklentiler

• 19EC6FC6-7026-434E-89CC-FC8A2AC4EB4E.jpeg
    19EC6FC6-7026-434E-89CC-FC8A2AC4EB4E.jpeg
    72,9 KB · Görüntüleme: 22
X