2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Aa tamam yaziyim canim dun trendyolda muhendisinoglu tavsiyesiyle aliyoruz filan yazmislar 🤔 bir de organik leke cikaricisi da varmis onu almadim ama ek gidaya gecince alin diyorlar yorumlarda
Evet canım inceleme olarak güzel kimyasal içermiyor ama altta takipçilerin yorumlarında öyle gördüm. Ben de kıyafetleri yıkasam mı diyorum bir yandan da acaba erken mi diyorum kararsızım 🤔

Aa tamam yaziyim canim dun trendyolda muhendisinoglu tavsiyesiyle aliyoruz filan yazmislar 🤔 bir de organik leke cikaricisi da varmis onu almadim ama ek gidaya gecince alin diyorlar yorumlarda
Aslinda o muhendisinoglu hesabinda yazilanlara da tedbirli yaklasin. Reklam kokan cok paylasimlar oluyor zamaninda tukaka dedigi seyleri sonra ovmustu bir ara. Yaptigi tek sey etiket okumak.

S Senemisback uyanabildin mi canım sen de bugün devlet hastanesine gidecektin 😃 kısmet oldu mu bu kez 😂😂
Canım uyandım gittim de randevu yok burda gidip sıra alıyorsun doktor sırasını kapatmış öğleden sonra gelin sıra alın dedi. Her neşe öğleden sonra gittik doktor sırayı kapatmış yine alamadık. Başka doktora sıra verdi onda da 1 den 2.30 a kadar bekledik doktorun gelmesini. Doktora girdim muayene oldum 3 sn bile sürmedi. Bebeği zaten hiç göremedim suyu iyi haftasına uyumlu sıkıntı yok dedi yallah kalktım. Devlete gitmemeye yemin ettim diyebilirim. Ama şeker yüklemesi için mecbur gidicem Nası olcak bilmiyorum. İğrenç yani saatlerce bekledik. Aşırı kalabalık yoğun doktorlar desen gelmiyor. Gelen olsa randevusunu kapatıyor mhrs ya da 182 den randevu alamıyorsun kapalı randevuları. İğrenç yani pişman oldum. Çocuğumun ne boyunu ne kilosunu biliyorum. Hiç bişe söylemedi. Bi sorun görünmüyor dedi diğer hasta gelsin dedi şok oldum. 😳

Aslinda o muhendisinoglu hesabinda yazilanlara da tedbirli yaklasin. Reklam kokan cok paylasimlar oluyor zamaninda tukaka dedigi seyleri sonra ovmustu bir ara. Yaptigi tek sey etiket okumak.
Ya kuzum bende ondan şüpheleniyorum mesela araba bakıyorum mustelanin her ürününe organik içi temiz fln diyo ne kadr güvenilir bilemiyorum tecrübeli annelerden bilgi almak lazm

Evet canım inceleme olarak güzel kimyasal içermiyor ama altta takipçilerin yorumlarında öyle gördüm. Ben de kıyafetleri yıkasam mı diyorum bir yandan da acaba erken mi diyorum kararsızım 🤔
Benim de odası dolabı her şeyi hazır. erken diye çamaşırları yıkamıyorum. Sanırım Şubat sonunda falan başlıcam yıkamaya 🤔

Aynen katılıyorum. Etiket okumak da çok zahmet. Kolaya kaçmak için kullanıyorum ben o sayfayı. Şu zararlıymış yeni farkettik artık ürünlerimizin içine bunu koyuyoruz dedikleri şeyler de ya alerjen ya daha zararlı maddeler. Farklı kaynaklardan karşılaştırmak lazım.

Ya ilk günler yıkasan da tam çıkmıyor zaten ben doğum yaptığımda da silmişlerdi sadece ama ben öptüm kokladım valla pismiş dinlemedim 😁 göbek mikrop kapıyor su değince eve gelince yıkadılar şimdiki aklım olsa yıkatmazdım göbeği kanamıştı o yüzden
Ya ben onu da şöyle çözmeyi düşünüyorum, suyu kaynatıp, ılıklaştırıp öyle yıkarım, göbeği düşene kadar böyle yapacağım, o da muhtemelen 3 olur 4 olur, 3-4 kez de uğraşırız ne yapalım

Her çocuğa farklı şeyler iyi geliyor işte canım
Mesela mustelanın atopik serisini de kullandık ama kızımı çok daha kötü yaptı. Kremi sürerken bile çığlık atarak ağlamaya başlamıştı acısından.
Bir buçuk yıldır bioderma atoderm kullanıyoruz, çok şükür tekrar yaşamadık aynı sıkıntıları. Tabi diyetime de çok dikkat ettim.

Bak bu hali size gösterebileceğim en iyi hallerinden :KK43: sırtı kolları bacakları yüzü her yeri bu şekildeydi atak döneminde

15 aylık olana kadar hala her şeyini ütülüyordum tekrar kaşıntıları başlamasın diye. Hamile kaldıktan sonra ütüyü bıraktım.
Çok daha ileri düzeydeymiş sizin ki şifa versin Allah. Bioderma atoderm i de krndim için kullanıyorum. Bende de yüzümde oluyor ne yaZık ki. Ama benimde yüzümdekileri sürdüğümde daha hafifletiyor. Basıl bir şey se sıcakta ta oluyor. Soğukta da. Stres halinde de😔

Benim haftaya cuma mobilyam geliyormus ya kendim biraz silicem sonraki haftada evi temizletirim. Baslarim yavas yavas ben yorganlarina kadar yikamayi dusunuyorum cunku, kurutma makinam da yok ya anca kurur utulerim 😁

Vay arkadaş ya, takip ettiğim astrolog 13 ocaktaki dolunayın açtığı yeni dönemde iktidarlarda sarsıntılar olacak demişti. Hollanda hükümeti istifa etmiş bugün. 😦 ay benim burcuma güzel şeyle dedi bu sene için hadi inşallah :KK70:
Hangi burçsun. Ben teraziyim bana ne dedi :KK45:

Spring05 Spring05 canım şöyleymiş, hastaneden çıkıp eve gelince yıkanabilirmiş, ama muhakkak göbeği düşene kadar kuru ve temiz kalmalıymış, düştükten sonra da günde bie muhakkak yıka diyor
Ben Temmuz sonu doğum yaptım. Göbek düşmeden yıkadım valla. Sıcaktan kıyamadım yavruma göbeği kuru kalacak önemli olan o.

Arkadaşlar özel mesaj grubunda bulunmanın bazı şartları var, aktif olarak bu konuda yazıyor olmak gibi mesela.

Toplamda 3 mesaj yazmış birini veya burada hiç bulunmamış birini özel mesaj grubuna alamayız. Sonuçta orda fotoğraf paylaşılacak yeri gelecek.

bunları gözönünde bulundurursanız seviniriz.

alıntıladım :)
O zaman üstte yazdığımı da okumanızı rica ederim 😊

X