2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Yüksek çıkmış canım 🙁 benim 1 saat sonra 97di sanırım. Muhtemelen diyet yapmanı söyleyecek. Canını sıkma ama, zaten sağlıklı beslenmemiz gerekiyor, aslında şekeri tüketmenin kimseye faydası yok.
2 saat sonra ise baktım şmdi 168 çkmış ya ben dikkat etmeye çalışıyorum oysa

.

Rakam araliklarini hic bilmiyorum, yani gebelik sekeri mi cikti🙁 Ikinci yuklemeyi yaptilar o zaman emin olmak icin. Moralin simdi bozuldu ama soyle dusun ki bir sureligine diyete gireceksin. Sonra her sey normale donecek yeniden. Saglikocaginda mi yaptirdin? Haftaya da ben gidiyorum.
Sağlık ocağı yapmıyoruz dedi haatsneye gititm. 2 saat sonrası şekerim de 168 çıktı

Ben ınsulin e başlamadan önce 220 230 gördüm canım. Şimdi genelde öğün kaçırınca 160 170 civarı görüyorum. Kaçırmamaya çalışıyorum. Bunun için endokrin ile tekrar ınsulin doz ayarlaması yapıcaz. Benim diyet ile düzelmedi ilk başta az yesem de yüksek çıkıyordu. Mecbur ınsuline başladım daha 8.haftada
Ben ilk 150 lerde çıkınca tam diyet olmasa da dikkat etmeye çalıştım. İşte ilk yükleme 210 çıktı 2 saat sonra ise 168 çıktı. Sınır nedir ne yapmalıyım bilmiyorum

Üzülme arkadaşım bi şekilde yoluna giriyor. Önce diyet verir muhtemelen olmazsa insülin. Benimde açlık 93 , 1. Saat 188 , 2. Saat 171 çıktı. Endokrine gideceğim. 75 mg lık yükleme mi seninde
Aa seninde mi. Evet 75 mg lık yükleme. 1 saat 210 çıktı 2.saat te 168 çıktı.

Canım dikkat etmeyle alakası yok sanırım ya. Olacağı varmış sıkma canını sakın. Doğumdan sonra düzeliyormuş zaten. 🤗
Bebeğe zararı olmasın da. Zaten ailede şeker öyküsü vardı yatkınlık vsrdı yani bende. Korkum bebeğe zararı olması

2 saat sonra ise baktım şmdi 168 çkmış ya ben dikkat etmeye çalışıyorum oysa
Eğer olacaksa dikkat etmekle alakası yok bunun canım. Kimileri o kadar karbonhidrat ağırlıklı besleniyor, şekerli şeyler tüketiyor ama hiç çıkmıyor şekeri. Hormonlar yapıyor bunu. Bundan sonra bir diyetisyenle devam edersin belki daha düzene sokarsın. Bebeğe hemen bir zararı olacağını zannetmiyorum

Bebeğe zararı olmasın da. Zaten ailede şeker öyküsü vardı yatkınlık vsrdı yani bende. Korkum bebeğe zararı olması
Olmaz kuzum, olmasın diye bu haftalarda tespit ediyorlar zaten erken önlem. Zaten plasenta süzerek alıyor kanı her şey geçmiyor bebeğe. Şeker olunca fazla iri oluyormuş sanırım, hızlı gelişiyormuş bebek. O da doğumda sıkıntı yaratıyormuş. Şimdi sen önlemini alacaksın nasılsa, sorunsuz olacak inşallah 🥰

Benim açlık şekeri 93 1. Saat tokluk 183 2. Saat tokluk şekeri 135 çıktı doktorla görüştüm bana hamur işi avut cubur hayatından çıkar dedi sonuç kötü değil ama onları yemeye devam edersen yükseltir dedi ben netten baktığımda 2. Saat kan şekeri140 üzeri çıkınca gizli şeker oluyormuş zaten

Senin ölçümlerde kaç çıktı canım?
Ben ölçüm yaptırmadım. Ben 8 haftadan beri ınsulin kullanıyorum canım. Gebelik öncesi şekerim hafif yüksekti. Gizli şeker deniyor. Gebelik ile beraber daha da yükselince gebelik boyunca ınsulin kullanamama karar verildi

Ben ölçüm yaptırmadım. Ben 8 haftadan beri ınsulin kullanıyorum canım. Gebelik öncesi şekerim hafif yüksekti. Gizli şeker deniyor. Gebelik ile beraber daha da yükselince gebelik boyunca ınsulin kullanamama karar verildi
Anladım canım geçmiş olsun inşallah sağlıkla süreci tamamlarız hepimiz.❤️

Eğer olacaksa dikkat etmekle alakası yok bunun canım. Kimileri o kadar karbonhidrat ağırlıklı besleniyor, şekerli şeyler tüketiyor ama hiç çıkmıyor şekeri. Hormonlar yapıyor bunu. Bundan sonra bir diyetisyenle devam edersin belki daha düzene sokarsın. Bebeğe hemen bir zararı olacağını zannetmiyorum
Hepinize çok teşekkür ederim 🙏 yazdıklarınızı alıntılayamsdım tek tek. Doktor ile görüştüm bende dönüş yaptı. Endokrine gerek yok dedi günde yarım saat yürüyüş abuecubur hamur işi yeme dedi. 😑 Tatlı yemeye hasret kaldım 6 aydır yahu. Oysa bol tarçınlı cevizli kek yapasım vardı şimdi 😬

X