2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kesin karar verdin mi canım ne zaman gideceksin?
Orda zaten güvendiğim bi doktorum vardı babamın da arkadaşı kendisi. Onu aradım hemen ne zaman geleyim böyle böyle düşünüyorum dedim kan değerlerini usg görüntülerini önden göndermemi istedi. Son 1 ay kala gelirsen iyi olur dedi. Nst filan için bi de uçak seyehati zaten doktor raporuyla 35. Haftaya kadarmış. Ben de 34-35civarı giderim diye düşünüyorum canım kısmet olursa annemlerin evi iki katlı doğum olduktan sonra eşimle aşağı katta kalmayı düşünüyoruz onlar işe gidiyor çünkü biraz zor olabilir. Gündüz birlikte vakit geçiririz akşam da aşağıya uyumaya ineriz diye düşündük. Bakalım hayırlısı bi süre mersinde olcam 🥰

Orda zaten güvendiğim bi doktorum vardı babamın da arkadaşı kendisi. Onu aradım hemen ne zaman geleyim böyle böyle düşünüyorum dedim kan değerlerini usg görüntülerini önden göndermemi istedi. Son 1 ay kala gelirsen iyi olur dedi. Nst filan için bi de uçak seyehati zaten doktor raporuyla 35. Haftaya kadarmış. Ben de 34-35civarı giderim diye düşünüyorum canım kısmet olursa annemlerin evi iki katlı doğum olduktan sonra eşimle aşağı katta kalmayı düşünüyoruz onlar işe gidiyor çünkü biraz zor olabilir. Gündüz birlikte vakit geçiririz akşam da aşağıya uyumaya ineriz diye düşündük. Bakalım hayırlısı bi süre mersinde olcam 🥰
Çok iyi düşünmüşsün canım. Tanıdık doktorun olması da iyi olmuş sevindim senin adına 🥰 tarsustaydın değil mi sen?

Aynen ben de öyle düşündüm o yüzden günlük ne yiyorsam onları yanıma aldım. Sadece yumurta yemedim o gün.
Diğer türlü farklı şeyler yiyip içseydim içimde şüphe kalırdı.
Her gün meyve suyu içiyor olsaydım o gün de içerdim 🤭

İyi yapmışsın canım😅 bende olsam senin gibi yapardım

Bu 50lik teste yükleme bile demiyorlar. Birde glikolize hemoglobin 3 aylık şeker ortalamasını veriyor. Verileri birleştirip yorumlayacaklar sanıyorum.

Insallah banada boyle bakar, her ay glukozy olcturuyorum zaten aclik olarak belki dedigin gibi ortalamasini alir🤔

Çok iyi düşünmüşsün canım. Tanıdık doktorun olması da iyi olmuş sevindim senin adına 🥰 tarsustaydın değil mi sen?
Evet canımm Tarsus 🥰🥰 aynen güvenilir olmasa zaten gitmezdim o kadar ha orda ha burda derdim. Doktor da gidiyormuş buradaki zaten burası da tam teşekküllü bi hastahane değil en ufak şeyde vana sevk ediyorlarmış filan o da kafamı karıştırdı biraz gıcıklandım doğrusu 🤷🏻‍♀️

Arkadaşlar, size bir şey soracaktım. Troidim 2.94 çıktı. Siz ilaç olarak ne kullanıyorsunyz. Ben ötroks 25 ml kullanıyorum. Yeterli olur mu acaba?

Evet canımm Tarsus 🥰🥰 aynen güvenilir olmasa zaten gitmezdim o kadar ha orda ha burda derdim. Doktor da gidiyormuş buradaki zaten burası da tam teşekküllü bi hastahane değil en ufak şeyde vana sevk ediyorlarmış filan o da kafamı karıştırdı biraz gıcıklandım doğrusu 🤷🏻‍♀️
Anladım canım içine sinecek şekilde olsun zaten kaç defa doğuruyoruz 😍

Ç
Benim bu akşam tokluk 1.saat 117 cıktı. Insulin kullanıyorum ben her öğün öncesi 6 ünite. Ispanak yoğurt karnabahar yedim. Dün akşam köfte salata yaptım. 150 çıkmıştı. Bir gün dengeleyebiliyorsam bir gün kaçıyor niyeyse. Yarın soylicem doktora da. Bazen aynı yemeklerle yediğim öğünlerde bile bir gün 120 falansa diğer gün 140 150 oluyor. Kafayı yedirecek bu şeker bana. Düşün ben birde gebeliğin başından beri cekiyorum bu durumu.
Çok geçmiş olsun tekrardan da. Ünisilin kullanmadan kaçlardaydi şekeriniz? Yani ünsiline rağmen yükseliyor yine. Doktorum endokrine gerek yok yürüyüş diyet dedi bana. Şeker yüklemeniz kaçtı bu arada?

Cahilligime verin ama gerildim ben boyle olmasina. Ozellikle tok ve 50 lik istiyorum dedi.
Dedim sorun degil ben onu ac da icerim bulanmam gecen sene 75
Ligi fondip yapmistim bi sey olmamisti dedim.
Yok kahvlatini yap oyle git dedi tekrar.
Saçma olabilir ama acaba tokluk olduğu için mi 50 lik için dedi. Mesela ben 75 lik içtim açlık verdim önce tabi.

Kızlar benim suyum üst sınırda çıkınca dr şekerden şüphelensmişti ve hemen diyetisyene başlamıştım ama daha sonra şeker tahlili yaptırdığımda şeker düşük çıkmıştı. Diyetisyenin yazdığı listeyi paylaşayım belki faydası olur.

Eklentiler

• AC6D538C-0ED0-4A39-9ED0-490C62445036.png
    AC6D538C-0ED0-4A39-9ED0-490C62445036.png
    459,8 KB · Görüntüleme: 67
Benim bu akşam tokluk 1.saat 117 cıktı. Insulin kullanıyorum ben her öğün öncesi 6 ünite. Ispanak yoğurt karnabahar yedim. Dün akşam köfte salata yaptım. 150 çıkmıştı. Bir gün dengeleyebiliyorsam bir gün kaçıyor niyeyse. Yarın soylicem doktora da. Bazen aynı yemeklerle yediğim öğünlerde bile bir gün 120 falansa diğer gün 140 150 oluyor. Kafayı yedirecek bu şeker bana. Düşün ben birde gebeliğin başından beri cekiyorum bu durumu.
Valla canım rabbim yardımcın olsun nediyim.
Gerçekten zor bi durum.
Sabır canım az kaldı inşallah ,bebeklerimizi sağlıklı görünce hepsini unutcaz inşallah 🤲

X