2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Oğlumu kreşe verseydim olmayı belki düşünürdüm. Onunkini de yaptırmadım aylardır bekliyor eczanenin dolabında.
Oğlumu kreşe verseydim olmayı belki düşünürdüm. Onunkini de yaptırmadım aylardır bekliyor eczanenin dolabında.

Ben tamamen evden çalıştım bu gebelğimde evrak imza işi oldukça ofise gittim onda da hep biriktirdiler benim için. Dogru dürüst insan yüzü görmedim diyebilirim. Belki benim bu durumuma özgü bir değerlendirme yapmış olabilir doktorum. Yanlış yönlendirmk istemem

Benim tokluk şekerim 114 çıktı ama malesef bende diyet yapmak zorundayım. Bebek iki hafta önden gidiyor, kızımda 4 kilo doğduğu için dikkat etmem gerekicek.
doktorunuz mu söyledi dikkat etmeniz gerektiğini? bir de önden gittiğini sata göre mi söylüyorsunuz? ben de size yakın bi durumdayım ama doktorum her şey normal diyor ayrıntıya girmiyor hiç. şeker yüklemesi istemedim sadece tokluk şekerime bakıldı 104 çıktı. bebeğime de normal diyor ama sata göre 22+6 usg 24+4. ilk bebeğim de 4030 gr doğmuştu. sizin dikkat etmeniz gerekiyorsa benim de öyle mi sanki?? ben hiç dikkat edemiyorum:KK43:

Kızlar benimde bugün ayrıntılı ultrason randevum vardı.
Bebeğin kalbinin bir bölümünde parlaklık var çok önemli değilmiş.
1 hafta önden gidiyor gelişimi.
Çok nadir görülen bir problem varmış kordon genişlemesi diyelim. Tıbbı adını yazmadım.
Cnm üfürüm dedikleri şey bizdede göründü kalpte.ilk çocugumdada göründü sorun çıkmaz Allahın izniyle.

Geçmiş olsun canım. umarım ilerlemez sağlıkla zamanında kucağına alırsın 🙏🏼 Doktor bu genişleme ile ilgili yeterli açıklama yapmadı mı peki ne sebep oluyor, nelere dikkat etmen gerekiyor vs.?
Bir sebebi yok yapısal bir anomali. Dikkat etmemle düzelecek bir durum değil.
Sürekli kontrol altında olucam googleda da yeterli bilgi yok bi kaç tıp makalesi var sadece.

Cnm üfürüm dedikleri şey bizdede göründü kalpte.ilk çocugumdada göründü sorun çıkmaz Allahın izniyle.
Üfürüm değilmiş kalpte parlaklık kireçlenme dedi.
Genelde kendi kendine düzeliyormuş doğduktan sonra 6 ay takip edilmesi gerekiyormuş.

Merhabalar annişler. Ben malesef son 1 haftadır çok yorucu ve stresli günler geçirdim bundan mı bilmem dün kahverengi akıntı gelmeye başladı. Doktora gittik şükür kötü bişey çıkmadı ama doktor istirahat etmemi söyledi, kızımı kucaklamamı yasakladı. İlişki yasak. Bu tip kanamalar erken doğumu tetikleyebilir dikkatli olman lazım dedi. Bi de klasik progestan iğne yazdı.

Ama bugün hala kahve rengi akıntı gelmeye devam ediyor :KK43: var mı aranızda bu tip bişey yaşayan?

Merhabalar annişler. Ben malesef son 1 haftadır çok yorucu ve stresli günler geçirdim bundan mı bilmem dün kahverengi akıntı gelmeye başladı. Doktora gittik şükür kötü bişey çıkmadı ama doktor istirahat etmemi söyledi, kızımı kucaklamamı yasakladı. İlişki yasak. Bu tip kanamalar erken doğumu tetikleyebilir dikkatli olman lazım dedi. Bi de klasik progestan iğne yazdı.

Ama bugün hala kahve rengi akıntı gelmeye devam ediyor :KK43: var mı aranızda bu tip bişey yaşayan?
Canım çok geçmiş olsun ben daha bı kaç hafta önce iğneyi bıraktım progestan hapa hala devam ediyorm sabah akşam benim düşük riski vardı. Doktorun dediğini yap içini ferah tut yolun çoğu gitti azı kaldı kafana hiç bisy takma üzülme hiç bisy senden ve bebeğinden daha değerli değil insallah bebislerimizi zamanında sağlıkla kucağımıza alırız 🤲🤗

Günaydın kızlar 50 gr fondip yaptım bekliyorum 😅

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    79,3 KB · Görüntüleme: 42
Canım çok geçmiş olsun ben daha bı kaç hafta önce iğneyi bıraktım progestan hapa hala devam ediyorm sabah akşam benim düşük riski vardı. Doktorun dediğini yap içini ferah tut yolun çoğu gitti azı kaldı kafana hiç bisy takma üzülme hiç bisy senden ve bebeğinden daha değerli değil insallah bebislerimizi zamanında sağlıkla kucağımıza alırız 🤲🤗
Geçmiş olsun canım. Sende ne sıkıntı var? Lekelenme oluyor mu? Benim şuan için çok şükür rahim ağzında vs sıkıntı yok sancı filan da çıkmadı. Ama lekelenme olmasa süper olacak. Ya eşimin annesi çok ağır hasta her an öldü ölecek öyle diyeyim ondan kaynaklı sıkıntılı bir hafta geçirdik

Geçmiş olsun canım. Sende ne sıkıntı var? Lekelenme oluyor mu? Benim şuan için çok şükür rahim ağzında vs sıkıntı yok sancı filan da çıkmadı. Ama lekelenme olmasa süper olacak. Ya eşimin annesi çok ağır hasta her an öldü ölecek öyle diyeyim ondan kaynaklı sıkıntılı bir hafta geçirdik
Geçmiş olsun canım Allah şifa versin 🤲🏻

Kızlar uçuş izni gebelik için her havayolunda farklı mı bilginiz var mı ?
Farklıymış. Havayolu şirketlerinin sitesinde o şirketin güncel uygulamasına dair bilgi var.

Thy'de rapor zorunlu Pegasusta zorunlu değilmiş. İkisi de tek bebekte 36 çoğul gebelikte 32. Haftadan sonra seyahate raporla dahi izin vermiyormuş.

Üfürüm değilmiş kalpte parlaklık kireçlenme dedi.
Genelde kendi kendine düzeliyormuş doğduktan sonra 6 ay takip edilmesi gerekiyormuş.
Yok yani bizdede üfürüm çıktı anlamında dedim yani illa ufak tefek bişeyler çıkıyor ama doktorlar önemsiz gördüyse önemsizdir merak etme.bağırsakta böbrekte kalpte parlaklık genelde etraftan hep duyuyorum , sorun yaşayan görmedm şükür.tabiki tedbir amaçlı takip yaptırmakta fayda var.kardeşimdede böbrekte parlaklık görmüştü sonra sorun çıkmadı şükür sağlıklı şimdi bebeği.kalbini ferah tutmaya çalış🥰

Farklıymış. Havayolu şirketlerinin sitesinde o şirketin güncel uygulamasına dair bilgi var.

Thy'de rapor zorunlu Pegasusta zorunlu değilmiş. İkisi de tek bebekte 36 çoğul gebelikte 32. Haftadan sonra seyahate raporla dahi izin vermiyormuş.
Cooook Teşekkürler canım 🤩

Canım bende kanama oldu 9. Haftada 3 gün hastane de yattım daha snra iki ay boyunca hep yattım hiç ayağa kalkmadim şuan bile birz ayakta durunca yada oturunca belim ve kasiklarim ağrıyo dikkat ediyorum kendimi yormuyorm lekelnme şuan için yok ama sancı var Allah şifa versin tüm hastalara da bizlere de kayınvaliden için de Allah yardımcısı olsn Allah daha fazla çektirmesin insallah 🤲🤲

Yok yani bizdede üfürüm çıktı anlamında dedim yani illa ufak tefek bişeyler çıkıyor ama doktorlar önemsiz gördüyse önemsizdir merak etme.bağırsakta böbrekte kalpte parlaklık genelde etraftan hep duyuyorum , sorun yaşayan görmedm şükür.tabiki tedbir amaçlı takip yaptırmakta fayda var.kardeşimdede böbrekte parlaklık görmüştü sonra sorun çıkmadı şükür sağlıklı şimdi bebeği.kalbini ferah tutmaya çalış🥰
Teşekkür ederim içimi rahatlattın 🤗

Kızlar afedersiniz ama makattan kan geldi pecetede gördüm neden olabilir sizce. Doktora sordum ama dönüş yapmadı henüz. Ağrı kaşıntı falan yok. Kabiz da değilim
Birkaç gün önce bende de olmuştu
Ben de kabız değilim, her gün düzenli çıkarım zorlanmam da ama oldu nedense.
Gebelikte olabiliyormuş.
Tekrar geldi mi takip ettin mi

X