2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kızlar bilen vardır belki. Aranızda. Belki de konuşulmuştır ama bu pombayı tavsiye etti arkadaşlar. Çok memnunmuş herkes. Bebek birini emerken diğerini vakumluyormuş akan süt boşa gitmiyormuş. Başka pompaya da ihtiyaç duymamışlar.ilk bebeğimde sağmadım ben sağamadım çok yara olmuştu. Evde olduğum için de ihtiyqç olmadı. Ama bu defa alıcam bundan. Çok da pahalı Bi şey değil. 100 TL gibi bişeydi. Sizlerin de aklında olsun o sağma olayı çok zahmetli acıtan bişey bazıları için.

Eklentiler

• Screenshot_20210125_192825_com.huawei.browser.jpg
    Screenshot_20210125_192825_com.huawei.browser.jpg
    42,5 KB · Görüntüleme: 22
Kizlar herkese guzel haberlerle dolu bir gun dilerim..ankara bayindir hastanesi ve dr lari ile ilgili bilgisi olan var mi? Malum birde dr sureci var önümüzde.Ankara medicana mi bayindir mi kararsiz kaldim😉
Merhaba hastane konusunda bir karara vardınız mı.

Kızlar bilen vardır belki. Aranızda. Belki de konuşulmuştır ama bu pombayı tavsiye etti arkadaşlar. Çok memnunmuş herkes. Bebek birini emerken diğerini vakumluyormuş akan süt boşa gitmiyormuş. Başka pompaya da ihtiyaç duymamışlar.ilk bebeğimde sağmadım ben sağamadım çok yara olmuştu. Evde olduğum için de ihtiyqç olmadı. Ama bu defa alıcam bundan. Çok da pahalı Bi şey değil. 100 TL gibi bişeydi. Sizlerin de aklında olsun o sağma olayı çok zahmetli acıtan bişey bazıları için.
Bazıları bununla mastit olduğunu yazmış ben de karar veremedim her yerde aşırı övülüyor ama.
uyku tulumları için de ebebekinkiler terletebiliyormuş ben kitikateden aldım 1.5 tok. Bi de didababy diye bi sitede çift kat pazenden yapıyolarmış kullananlar çok memnundu

Kızlar bu haftalarda bebeğin kafası aşağıda durur mu? Benim ultrasonda direk vajina kısmındaydı kafası doğum pozisyonunda gibi, sanırım da hep öyle duruyor. Şurdan anlıyorum mesela yürürken ya da ayaktayken vajinanın üstünde bi ağırlık gerginlik hissediyorum. Sanki yürürken karnım daha da şişiyor gibi ya da mesane doluymuş da onun şişkinliği varmış gibi bi his. Bu haftalarda doğum pozisyonuna gelmesi sıkıntılı değil mi doktora sormadım ama aklımı kurcalıyor.
Benimde haftalardır aşağıda canım kafası. 27-28. Hafta gibi dönüyorlar genelde bizimkiler erkenden dönmüş 😅 korkulacak bişey değil hala yerleri var hatta terse dönmesinler diye dua edelim

Bununla ilgili çok olumsuz yorum var. Dikkatle incelemenizi tavsiye ederim. Bide sağmak gibi değil görevi bebek emerken diğer memedeki sütü toplamak gibi bişeymiş. Makineler kadar faydalı olacağını düşünmüyorum.

Bebeği emzirirken bunı da diğer memede elinle tutman gerekiyormuş, vakumu iyi değilmiş diye yorumlar okudum ben ama bilemedim, almayacağım ama lansinoh tek taraflı pompa aldım 👍

Bununla ilgili çok olumsuz yorum var. Dikkatle incelemenizi tavsiye ederim. Bide sağmak gibi değil görevi bebek emerken diğer memedeki sütü toplamak gibi bişeymiş. Makineler kadar faydalı olacağını düşünmüyorum.
Yorumlara da baktım aslında. Hiç olumsuz bir şeye denk gelmedim. Makine durumu çok başka bir şey tabi çalışan anneler için yeterli olmayabilir ama bizzat kullanan yakın arkadaşım tavsiye etti.

Bebeği emzirirken bunı da diğer memede elinle tutman gerekiyormuş, vakumu iyi değilmiş diye yorumlar okudum ben ama bilemedim, almayacağım ama lansinoh tek taraflı pompa aldım 👍
Ben yine de şansımı denerim. Çünkü sağmak gibi bir düşüncem yok. Gerek de olmaz inşallah. Şimdilik evde olacağım gibi. Çalışma durumu olursa ona göre yol çizerim. Sağma olayı ben de travma tamamen. 😔 İki makine ile denemiştim. Vakumu için de iyi ayarlamak gerekiyormuş meme ucunu. Ondan kaynaklanabilir belki tutmayanlar.

Yorumlara da baktım aslında. Hiç olumsuz bir şeye denk gelmedim. Makine durumu çok başka bir şey tabi çalışan anneler için yeterli olmayabilir ama bizzat kullanan yakın arkadaşım tavsiye etti.
Ben hatta forumda okumuştum mastit yaptığından fln şikayet edenler var. İnstagramda çok reklamı dönüyor diye şüphelenmiştim sanki şişirilmiş bir ürün diye. Lansinohun da aynı işi üstlenen bir ürünü var hatta.
Benim çevremde kullanan da yok o yüzden yorumlara baktım hep. Kullanıcı tavsiyesi daha önemli tabi.

Ben yine de şansımı denerim. Çünkü sağmak gibi bir düşüncem yok. Gerek de olmaz inşallah. Şimdilik evde olacağım gibi. Çalışma durumu olursa ona göre yol çizerim. Sağma olayı ben de travma tamamen. 😔 İki makine ile denemiştim. Vakumu için de iyi ayarlamak gerekiyormuş meme ucunu. Ondan kaynaklanabilir belki tutmayanlar.
Aa üzüldüm travmatik olmuş sizde. Bebeğin ilk emmesi nasıl can yakıyorsa aynı aslında makinede ilk başta çok can yakabiliyor 😔 zamanla geçiyor o acı

Bende mochi şu an evde var. Aldığım gün bir çılgınlıkla vakumunu denedim. Doğru takıldığında düşmesi pek mümkün değil gibi. İçi dolup vakumlama kapasitesi azalırsa belki. Tek başına sağma aleti olarak kullanılamaz onu göz önünde bulundurmak lazım.

Kızlar merhaba, 24 haftalık hamileyim tam. Doktorum plesantanin aşagida oldugunu ama bi sorun olmadığını arada bi kanama yapabilir sadece dedi. 24. Haftaya kadar yukari cikiyormus zaten dahada çıkmaz ama tekrar kontrol ederiz dedi. Çok yorulma ama yürüyüş falan yapabilirsin dedi ilac falanda vermedi. Çok moralim bozuldu yinede bilgisi olan varmi

Kızlar geceleri sağ kalçam çok ağrıyor, tam iğne yapılma yeri, uyku uyuyamıyorum. Doktor son kontrolde kalça ağrıları olabilir demişti. Ama bunun bir çözümü yok mu, uykusuz kalıyorum resmen...

Ben hatta forumda okumuştum mastit yaptığından fln şikayet edenler var. İnstagramda çok reklamı dönüyor diye şüphelenmiştim sanki şişirilmiş bir ürün diye. Lansinohun da aynı işi üstlenen bir ürünü var hatta.
Benim çevremde kullanan da yok o yüzden yorumlara baktım hep. Kullanıcı tavsiyesi daha önemli tabi.
hiç bilmiyorum tecrübe etmediğim için. Ama arkadaşım mutlaka almalısın dedi. İlk alacağın şeylerden biri olsun demişti. Trendyol da çok fazla yorum var. Binlerce. Çoğu da olumlu yönde. Zaten her ürün hakkında illa ki memnuniyetsizler olacaktır. Mastit konusu da çok mantıklı gelmedi açıkçası. Mastit çok farklı bir durum. Nasıl bir etkisi olmuş olabilir ki Mastit yapacak kafamda oturtamadım.ama tekrar araştıracağım çok sağol

X