2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Merhaba kızlar ben bugün amniyosentez yaptırdım.
Riskli gebelik bölümünde 15 günde bir takip edilicem artık.
Ankara memoriale gidiyorum sonuçlar 2 gün sonra çıkacak.

Ben de size bir şey sorayım, şu bebek alışverişinde şubat indirimi yazmıştınız ya, o tüm bebek mağazalarında mı oluyor? Ve gerçekten etkili bir indirim mi oluyor?
E bebek ve babymall da falan oluyor. Yüzde 25-30 genelde oran. O da baya etkili oluyor tabi özellikle bebek arabası beşikvs gibi büyük şeylerde. Ben çoğu şeyi o indirim zamanı almıştım

Merhabalar. son kontrolimde doktorum kalsiyum, magnezyum ve kan ilacı başlattı. zaten halihazirda tiroid ilacı içiyordum. o yuzden kan ilacını gece yatmadan iç dedi. ama kalsiyum ve magnezyum ne zaman içeceğimi sormayı unuttum. siz günün hangi saatlerinde içiyorsunuz ilaclarinizi?

Kızçeler ben bugün 26+3 oldum. Artık yine mide sorunlarım ortaya çıkıyor gibi sabahtan beri 100 defa gegirdim çok içim bulanır gibi oldu ekmek içi yiyip yiyip bastırdım ağzıma acı sular geldi. İlk aylarda dogru dürüst yiyememiştim inşallah devam etmez

Kızçeler ben bugün 26+3 oldum. Artık yine mide sorunlarım ortaya çıkıyor gibi sabahtan beri 100 defa gegirdim çok içim bulanır gibi oldu ekmek içi yiyip yiyip bastırdım ağzıma acı sular geldi. İlk aylarda dogru dürüst yiyememiştim inşallah devam etmez
Canım rennie filan kullanıyor musun. Bu haftalardan sonra Sırt üstü yatmakta etkiliyormuş bu mide sorununu tansiyonun düşüyormuş miden kötü oluyormus vs. Demişti doktorum

Merhabalar. son kontrolimde doktorum kalsiyum, magnezyum ve kan ilacı başlattı. zaten halihazirda tiroid ilacı içiyordum. o yuzden kan ilacını gece yatmadan iç dedi. ama kalsiyum ve magnezyum ne zaman içeceğimi sormayı unuttum. siz günün hangi saatlerinde içiyorsunuz ilaclarinizi?
Sabah akşam tok kullanmamı söylemişti bana doktorum

Canım rennie filan kullanıyor musun. Bu haftalardan sonra Sırt üstü yatmakta etkiliyormuş bu mide sorununu tansiyonun düşüyormuş miden kötü oluyormus vs. Demişti doktorum
Canım sırt üstü yatamıyorum zaten 2 yastık hatta 3 yastık kullanıyorum. Benim sorunum keşke sadece yatarken olsa gün içinde gegirmeler olması midemde baskı hissetmem garip geliyor. Büyük ihtimalle bu da normal sonuçta bebek büyüdü içeride yeri azalıyor daha da azalacak inşallah doğuma kadar sağlıkla geçiririz bu günleri 🤲

Dün kefirini aldım. Bugün de sütünü alıcam. 😊
Pastorize süt varken köydrn inek sütü de olsa güvenli olmuyor. Uzun süre kaynatayım zararlı bakterileri öldüreyim dersen de bu kez yararlı ne varsa onları da götürmüş oluyorsun süt süt olmaktan çıkıyor.

Merhaba kızlar ben bugün amniyosentez yaptırdım.
Riskli gebelik bölümünde 15 günde bir takip edilicem artık.
Ankara memoriale gidiyorum sonuçlar 2 gün sonra çıkacak.
Geçmiş olsun. Amniyosentez sonucu o kadar çabuk çıkar mıymış? Ben daha geç çıkıyor diye biliyordum.

Canım sırt üstü yatamıyorum zaten 2 yastık hatta 3 yastık kullanıyorum. Benim sorunum keşke sadece yatarken olsa gün içinde gegirmeler olması midemde baskı hissetmem garip geliyor. Büyük ihtimalle bu da normal sonuçta bebek büyüdü içeride yeri azalıyor daha da azalacak inşallah doğuma kadar sağlıkla geçiririz bu günleri 🤲
Hamurişi veya yağlı yediğnde bu his daha çok artacaktır.

Geçmiş olsun. Amniyosentez sonucu o kadar çabuk çıkar mıymış? Ben daha geç çıkıyor diye biliyordum.
Genetik labaratuara bıraktık sonucu. Daha erkende çıkabilir dediler. Onlar bize haber verecek.
Tam ayrıntılısı 3 hafta içinde çıkıyor sanırım.
Bu çıkanda net sonuç veriyormuş.

X