2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Canım benim hiç aklımda böyle bişey yoktu sabah araştırma hastanesine gittim randevu verdiler amniyosentez yaptır dediler.
İçim rahat etmedi özele gittik orda 4boyutlu ultrasonla baya inceledi oda aynı şeyi söyleyince anında yaptırdık.
Kalpte parlama ve kordonda genişleme için yaptılar. Bunlar down riskini arttırıyormuş.
Bebeğin ensesi, burnu, vücudu, gelişimi normal ama ultrasonla bakmak yetmez diyorlar.
Geçmiş olsun, inşallah güzel çıkar sonucun 🙏🏻

En iğrenç şeyi ben içmişim herhalde yaa, benim içtiğim çok korkunçtu, suya bişe katıp karıştırıp verdiler 🤮
Bir de oturup beklememi istediler, efor harcamamam lazımmış, dikildim öyle hastanede.
Bu arada bilmiyorum benden ekstra bir ödeme almadılar yükleme için canım
Benim içtiğim de glikoz ve su karışımıydı. Soğuk şerbet gibi😅 ilk defa içmediğim için normal geldi

Ben de size bir şey sorayım, şu bebek alışverişinde şubat indirimi yazmıştınız ya, o tüm bebek mağazalarında mı oluyor? Ve gerçekten etkili bir indirim mi oluyor?
E bebek joker babymall yapıyor sanırım. Bence anlamlı indirimler oluyor. Ben büyük ihtiyaçları hep şubatta alıyorum.
Şimdi eksiğim az ama yine şubat indiriminden alacağım.

Canım benim hiç aklımda böyle bişey yoktu sabah araştırma hastanesine gittim randevu verdiler amniyosentez yaptır dediler.
İçim rahat etmedi özele gittik orda 4boyutlu ultrasonla baya inceledi oda aynı şeyi söyleyince anında yaptırdık.
Kalpte parlama ve kordonda genişleme için yaptılar. Bunlar down riskini arttırıyormuş.
Bebeğin ensesi, burnu, vücudu, gelişimi normal ama ultrasonla bakmak yetmez diyorlar.
Geçmiş olsun canım. Kendini strese sokmamaya, sonuç çıkana kadar başka şeylerle meşgul olmaya çalış. Umarım sonucun temiz gelecek 🙏🏼

Canım aşağıda derken eğer tam kapatmıyorsa doğum kanalını,sadece normal doğum yapamazsın birde ağır kaldırmaman gerek çok işlenmemen gerek erken doğuma sebebiyet verebiliyor ama düşük ihtimal.bebeğe zararı yok ama dikkatli olman gerek eğer tam kapatıyorsa.benimde mesela aşağıda ama tam kapatmıyor.
Sagol canim o konuda bi bilgim yok obur ay tekrar bakicak doktor sorarim o zaman. Evet sezeryan olursun buyuk ihtimal dedi banada

Benim içtiğim de glikoz ve su karışımıydı. Soğuk şerbet gibi😅 ilk defa içmediğim için normal geldi
bu sene bana minicik rakı karafı gibi bir sürahide ılık limonata gibi bir şey getirdi görevli. Dedi ki oturup bunu beş dakika içinde bitirmeye çalışın. Kadın arkasını döndüğünde ben kafama dikmiştim. Bitti dedim. Kadın çok şaşırdı nasıl yani dedi :)

Hepimiz saglikla bebişlerimizi kucagimiza alalim inşallah. Kizlar ben evde surekli sekerimi ölctugum icin seker yuklemesi yaptırmadım, doktorumda tamam dedi. İlk defa bugun 1 saat sonra 150 çıktı şekerim biraz moralim bozuldu dikkat edicem bundan sonra bakalim nasil olacak sonuçlarim :KK43:(

doktorunuz mu söyledi dikkat etmeniz gerektiğini? bir de önden gittiğini sata göre mi söylüyorsunuz? ben de size yakın bi durumdayım ama doktorum her şey normal diyor ayrıntıya girmiyor hiç. şeker yüklemesi istemedim sadece tokluk şekerime bakıldı 104 çıktı. bebeğime de normal diyor ama sata göre 22+6 usg 24+4. ilk bebeğim de 4030 gr doğmuştu. sizin dikkat etmeniz gerekiyorsa benim de öyle mi sanki?? ben hiç dikkat edemiyorum:KK43:
Evet doktorum söyledi normal doğurmak istiyorsanız sizde dikkat etmelisiniz.

E iyi yapmışsın bence ya, kafan rahat olur, zaten amniyosentez eskisi gibi korlulacak bişe değilmiş, gerektiğinde hemen yaptırmak lazım, ben inanılmaz evhamlı biriyim, fetal dna yaptırmıştım vaktinde. İnşallah hiç de bir skntı olmadığı haberini alacaksın 🤗

Son düzenleme:
E bebek joker babymall yapıyor sanırım. Bence anlamlı indirimler oluyor. Ben büyük ihtiyaçları hep şubatta alıyorum.
Şimdi eksiğim az ama yine şubat indiriminden alacağım.
O zaman ben de öyle yapayım canım, şubat ayı boyunca oluyor herhalde ve tüm marka ve ürünlerde mi?

O zaman ben de öyle yapayım canım, şubat ayı boyunca oluyor herhalde ve tüm marka ve ürünlerde mi?
Ebebek indirim günlerini paylaşıyor. Hangi markada veya hangi üründe ne zaman ne kadar indirim olacak belli olur yakında.
Planlı bir alışveriş yapmak için iyi fırsat bence.

Günaydın arkadaşlar. Tiroid ilacı kullanan arkadaşlar şeker yüklemesi yaptırdığınız gün ilacı içmediniz mi?

X