2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Evet ben yazmıştım bır saglık personeli olarak belirtmek isterim saglık ocagında kan beklediği İcin dusuk cıkar, kan bekledikçe kandaki seker oranı duser, hormonlar dada bıraz sapma olabilir o yuzden seker yuklemeyı bence saglık ocagında yaptırmayın derim.
Siz miydiniz? Tesekkur ederim bu bilgilendirme icin💐 ben hemsireyle gorustum az evvel telefonda. Cuma gelmek istedigimi soyledim. O da bana seker yukleme testinin protokol geregi devlet hastanesinde yapildigini soyledi. Hem bi rahatladim hem de sasirdim. Cunku tetanoz asisi yaptirirken saglikocaginda da yapildigini soylemisti yuklemenin. Neyse onemi yok cok iyi oldu🤗🤗🤗 bi de rutin kan ve idrar testi istemisti doktorum. Onu baska gun saglikocaginda mi yaptirsam acaba? Ayni gun olmaz sanirim?

Çok sağol canım benim, demek yakaladıkça almak lazım ya, korbell mi ne bi çöp kovası vardı ya, o 100 tlye inmişti, hala öyleyse alayım madem, belli ki çok da büyük fark yaratmayacak
E bebekte reklamini gormustum 99 lira diye. Bir de trendyol uygulamasini sildim ben. Hic inanmiyorum ordaki fiyatlara.

Siz miydiniz? Tesekkur ederim bu bilgilendirme icin💐 ben hemsireyle gorustum az evvel telefonda. Cuma gelmek istedigimi soyledim. O da bana seker yukleme testinin protokol geregi devlet hastanesinde yapildigini soyledi. Hem bi rahatladim hem de sasirdim. Cunku tetanoz asisi yaptirirken saglikocaginda da yapildigini soylemisti yuklemenin. Neyse onemi yok cok iyi oldu🤗🤗🤗 bi de rutin kan ve idrar testi istemisti doktorum. Onu baska gun saglikocaginda mi yaptirsam acaba? Ayni gun olmaz sanirim?
Evet farklı gun yaptırısanız sızın acınızda daha iyi olur, yada devlet hast. gıttıgınızde hazır ac karna hepsine baktırabılırsınız,

Arkadaslar gynoferon u gunde 2 defaya cikardi doktor. Ben sabah tiroit ilacini aldigim icin gece iciyorum. Iki tane demir ilacini birden gece alsam olur mu acaba? Bi sorun olur mu ki

Gecmis olsun,ne guzel atlatmissiniz😊 benim de 50 lik olacak. Bu cuma gidecektim normalde ama icime bi korku geldi erteliyorum haftaya diye😶 gitmeden bi gun once tatli biseyler yediniz mi?
Canım korkma lütfen ben Fe çok korkuyordum. Ama sağlık ocağında değerler de sapma olabiliyormuş kan beklediği için. Ben devlet hastanesinde yaptırdım. Önce aç karnına kan verdim sonra gazoz gibi bişe aldım barkodla. Onu içtim gayet güzeldi ve beni etkilemedi. Bi saat sonrasında da gittim kan verdim. Normalde bünyem çok hassaslaştı kusma bulantıya bi de fobi oluştu ilk 3 ay baya zor geçti diye ama gayet kolay geçti şükür. Şnsallah senin de öyle olur.
Yeme içme durumuna gelirsek normalde ne yiyip içiyorsam bir gün öncede öyle yaptım gittim 😃

Sağlık ocağında idrar ve kan da normalden farklı çıkıyor ya sanırsam canım, kan değerlerinin farkını ben yaşadım, cansu da sanki idrarda bir skntı yaşamıştı, ama vereceksen dw tetanoz aşını olmadan evvel ver bence, kısa sürede etkilediğini sanmam ama öyle bişeler de okumuştum karaciğer enzimlerini yükselttiğine dair

Sağlık ocağında idrar ve kan da normalden farklı çıkıyor ya sanırsam canım, kan değerlerinin farkını ben yaşadım, cansu da sanki idrarda bir skntı yaşamıştı, ama vereceksen dw tetanoz aşını olmadan evvel ver bence, kısa sürede etkilediğini sanmam ama öyle bişeler de okumuştum karaciğer enzimlerini yükselttiğine dair

Eveet hem tetanoz asisindan sonra karaciger enzimleri yukseldi, hem idrar testinde sorun yasamistim 46 lokosit mi oyle bir sey cikti. Testi hastanede tekrarladik 3 taneydi lokosit sayisi sanirim. Hemsire beni uyarmamisti idrar testinde, idrarin basi ve sonu ornege dahil edilmezmis. Testi vermeden oncede steril islak mendil ve bezle silmemi istemislerdi hastanede, saglik ocaginda oyle bir sey verilmedigi icin silmemistim de. Karaciger enzimleri icinde asidan bir ay sonra tekrar kan istedi doktorum normale donmustu 😊

Merhaba kızlar benim amniyosentez sonucum temiz çıktı.
Kabus gibi 2 günün ardından güzel haberi aldım.
Bebek gözlem altında yakından izlenecek şimdilik böyle durumlar.
Tekrar destek olan iyi dileklerde bulunan herkese teşekkür ederim.
Ben bu ara takip edemiyorum yogun um neden aminosentez dediler 3 lü 4lü de mi sıkıntı çıktı.. Şükür sonuç temiz çıkmış Rabbim saglıklı sıhhatli kucakları mızda almak nasip etsin hepimizin kini artık çoğu bitti azı kaldı hepimiz 20 li haftalar dayız sabır ınsallah 🤲🤲😍

Bebeğin kalbinde parlama ve kordonunda genişleme vardı bunlar down sendromlu bebeklerde daha yaygın görülüyormuş.
Bebek şuan durumu tolere edebiliyormuş ilerde bi komplikasyon gelişirse erken doğum yapıcam.
Çok teşekkür ederim güzel kalpli anneler. 💓
Bursa açıkla mısın oyyy Rabbim yardımcın olsun inşallah bişey olmadan dogum olur moralini yüksek tut şükür bebek iyi saglıklı

Canım korkma lütfen ben Fe çok korkuyordum. Ama sağlık ocağında değerler de sapma olabiliyormuş kan beklediği için. Ben devlet hastanesinde yaptırdım. Önce aç karnına kan verdim sonra gazoz gibi bişe aldım barkodla. Onu içtim gayet güzeldi ve beni etkilemedi. Bi saat sonrasında da gittim kan verdim. Normalde bünyem çok hassaslaştı kusma bulantıya bi de fobi oluştu ilk 3 ay baya zor geçti diye ama gayet kolay geçti şükür. Şnsallah senin de öyle olur.
Yeme içme durumuna gelirsek normalde ne yiyip içiyorsam bir gün öncede öyle yaptım gittim 😃
Ben hemsireyle bugun konustum, protokol geregi devlet hastanesinde yapiliyor dedi😳 ama bir bucuk ay once kendisi demisti burda da yapiyoruz diye. Neyse ben sevindim acikcasi🤭🤭 ben o icecegi eczaneden aldim sorun olur mu ki👀 bi de diger rutin kan tahlili ve idrar tahlilini nerde yaptirdin? Onlari saglikocaginda yaptirmistim gecen ay. Yine saglikocaginda yaptirsam sorun olur mu ki👀

Ben hemsireyle bugun konustum, protokol geregi devlet hastanesinde yapiliyor dedi😳 ama bir bucuk ay once kendisi demisti burda da yapiyoruz diye. Neyse ben sevindim acikcasi🤭🤭 ben o icecegi eczaneden aldim sorun olur mu ki👀 bi de diger rutin kan tahlili ve idrar tahlilini nerde yaptirdin? Onlari saglikocaginda yaptirmistim gecen ay. Yine saglikocaginda yaptirsam sorun olur mu ki👀
Valla ben hepsini toptan devlette yaptırdım 😁😁😁😁 yok kız bişe olmaz ben de çilekli almıştım lıkır lıkır içtim 😂😂

Tetanozu oldum ben👀 sabahtan kan verip oglen de asi olmustum. Simdi aklim suna takildi. Doktor sanirim her ay rutin kan ve idrar tahlili isteyecek. Saglikocaginda yaptirirsin demisti, gecen ay yaptirdim, bu ayinkini yaptirmadim. Acaba artik saglikocaginda tahlil yaptirmasam mi👀

Valla ben hepsini toptan devlette yaptırdım 😁😁😁😁 yok kız bişe olmaz ben de çilekli almıştım lıkır lıkır içtim 😂😂
Aa benim de cilekli🍓🍓🍓😀😀😀 o zaman ben gitmisken hepsini aradan cikarayim. Yani once ac karnina normal kan vericem bir de idrar. Sonra cilek seysini icicem ve 1 saat sonra tekrar kan vericem👀👀

X