2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Eveet hem tetanoz asisindan sonra karaciger enzimleri yukseldi, hem idrar testinde sorun yasamistim 46 lokosit mi oyle bir sey cikti. Testi hastanede tekrarladik 3 taneydi lokosit sayisi sanirim. Hemsire beni uyarmamisti idrar testinde, idrarin basi ve sonu ornege dahil edilmezmis. Testi vermeden oncede steril islak mendil ve bezle silmemi istemislerdi hastanede, saglik ocaginda oyle bir sey verilmedigi icin silmemistim de. Karaciger enzimleri icinde asidan bir ay sonra tekrar kan istedi doktorum normale donmustu 😊
Ben simdi tetanozdan 10 gun sonra kan tahlili yaptirmis olucam,acaba karaciger enzimlerim yuksek mi cikacak😥

Ben simdi tetanozdan 10 gun sonra kan tahlili yaptirmis olucam,acaba karaciger enzimlerim yuksek mi cikacak😥

Belki senin ki cikmaz, bende sanirim once asiyi yapip sonra kan almislardi. Hem ciksa bile neyden kaynakli oldugunu bileceksin, kadin dogumcu sordugunda tetanoz yukseltmis olabilir, testi diger ay tekrarlarim der gecersin 😊

selam kızlar, iki haftadır uzak kaldım sizden. bir yüksek çıkan şeker sonucu artan telaşım üstüne diyabet diyeti üstüne tatlısızlık üstüne delik deşik parmak uçlarım yordu beni biraz. kafamı anca toplayabildim. günlük yemekler öncesi ve 2 saat sonraları şeker takibime devam ediyorum bu ikinci haftam, haftaya yine kontrole çağırdı doktor yükseklikler devam ederse tekli insüline başlatacakmış beni :KK12:
Çok geçmiş olsun 🙏 kaç çıkmıştı şekeriniz yüklemede? Ve şuan kaçlarda tokluklarınız

Çok sağol canım benim, demek yakaladıkça almak lazım ya, korbell mi ne bi çöp kovası vardı ya, o 100 tlye inmişti, hala öyleyse alayım madem, belli ki çok da büyük fark yaratmayacak
Cnm yanlis olmasin ama onu da indirim listesinde gordum su Anda 99 tl onda da yuzde 30 indirim gelecekmis bir bak da sitesine sanki onu da gordum onu cok metediyorlar hic koku vermiyormus.

Merhaba kızlar benim amniyosentez sonucum temiz çıktı.
Kabus gibi 2 günün ardından güzel haberi aldım.
Bebek gözlem altında yakından izlenecek şimdilik böyle durumlar.
Tekrar destek olan iyi dileklerde bulunan herkese teşekkür ederim.
Hadi gozun aydin cok sevindim🤗

Cnm yanlis olmasin ama onu da indirim listesinde gordum su Anda 99 tl onda da yuzde 30 indirim gelecekmis bir bak da sitesine sanki onu da gordum onu cok metediyorlar hic koku vermiyormus.
Korbell bende alacağım ek gıdaya geçene kadar hiç koku sorunu olmuyor onunla

Tunaydin kizlar..
Saglik ocagindaki tahlil kismina katiliyorum. Ben tiroit hastasiyim yillardir. Ilk gebeligimi ogrenince rutinleri yaptirdim Tsh 20 cikti😳 ben şok gecirdim.
Doktorumu aradim o devlette buraya gelin hepsini tekrarlayalim farkli cikabiliyo dedi. Ayni hafta ayni tahlil 14 cikti. Asiri fark var. Cok sukur kontrol altina aldik ama ilk haftalar asiri korktum o degerlere. Aslinda benim de isime gelir cok yakin saglik ocagi ama 15 te bir hala devlete tsh a gidiyorm. Hepsini orada yaptirdim. Ayni zamanda medicale gidiyorm ozele ona da tahlilleri gosteriyorm o da yokus yapmiyo sagolsun. 15 te bir gittigim perinatolog, digeri kadin dogum.

Kızlar merhaba bende dert bitmiyor.
Rahim uzunluğun yetersiz dedi doktor 28mm 21.haftada.
Benim gibi olanlar ne yapıyorsunuz? Doktor bugün progestan yazmış.
Cnm sancin falan var mi. Benim kuzenimin kasilmalari vardi 24. Haftadan itibaren nst te sanci cikiyodu doguma kadar yatti diyebilirim. Rahim agzi uzunlugunu tam bilemiyorum ama progestan yazdiysa ve dinlenirsen sorun olacagini sanmiyorum. Icini ferah tut

Tetanozu oldum ben👀 sabahtan kan verip oglen de asi olmustum. Simdi aklim suna takildi. Doktor sanirim her ay rutin kan ve idrar tahlili isteyecek. Saglikocaginda yaptirirsin demisti, gecen ay yaptirdim, bu ayinkini yaptirmadim. Acaba artik saglikocaginda tahlil yaptirmasam mi👀
Doktorun yaptır demişse yaptır canım, ne olacak? Soru işareti olursa hastanede tekrarlarsın olmazsa

Bir de tum sorularinizi dm den yanitlayan Doc Dr Cagri Gulumser Hoca var. Ben sıkı takipcisiyim. Aklima takilan herseyi sorarim hepsine de cevap almisimdir.kendisi perinatolog. Ankarada olsam kesin giderdim. Ozellikle rahim agzi uzunlugu ile ilgili kendisine sorabilirsin Seraa0606 Seraa0606 aklinda soru isareti kalmaz. Cok da takip ediyorum kendisini cok basarili ve bilgili bir hekim👏

Bende dün baktım internetten fiyatlara kasım ayında 85 liraymış. Son 6 aydır en düşük fiyatı. Belki yine düşer dediğin gibi.

Cnm sancin falan var mi. Benim kuzenimin kasilmalari vardi 24. Haftadan itibaren nst te sanci cikiyodu doguma kadar yatti diyebilirim. Rahim agzi uzunlugunu tam bilemiyorum ama progestan yazdiysa ve dinlenirsen sorun olacagini sanmiyorum. Icini ferah tut
Sancım olsa anlayabilir miyim bilmiyorum ki. Adet olacakmışım gibi bir his oluyor bazen.
Kasılma ve açılma yok dediler geçen cuma günü.
Söylediğin doktora baktım Ankaradayım bende ama bu doktorun özel muayenesi var ben memoriale gidiyorum yenidoğan yoğun bakım ünitesi olması şart benim durumumda. Dmden sorayım bakalım😊

X