2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Sancım olsa anlayabilir miyim bilmiyorum ki. Adet olacakmışım gibi bir his oluyor bazen.
Kasılma ve açılma yok dediler geçen cuma günü.
Söylediğin doktora baktım Ankaradayım bende ama bu doktorun özel muayenesi var ben memoriale gidiyorum yenidoğan yoğun bakım ünitesi olması şart benim durumumda. Dmden sorayım bakalım😊
Cnm Cagri Hoca yeni muayene aciyodu en son meridian ankarada ama bi ayagi da memorial da butun operasyon ve dogumlari hep orada yapiyo. Muayenesi baska bi yer olsa dahi dogum ve tum operasyonlarda hep orada goruyorum sen yine bi sor. Ben uzak olmasam giderdim inanilmaz kili kirk yaran cok detayci biri. 🙂

Cnm Cagri Hoca yeni muayene aciyodu en son meridian ankarada ama bi ayagi da memorial da butun operasyon ve dogumlari hep orada yapiyo. Muayenesi baska bi yer olsa dahi dogum ve tum operasyonlarda hep orada goruyorum sen yine bi sor. Ben uzak olmasam giderdim inanilmaz kili kirk yaran cok detayci biri. 🙂
Canım doğum paketi almazsan yenidoğan bakım ünitesinden ücret alıyorlar. Hastanede extra yapılan herşey ücretli.
Ben ücretin bir kısmını ödedim zaten birde doğum paketi 14 bin tl dışardan başka bir doktora daha gitsem çok masraflı olur 😊

Kızlar süt şekeri yükseltiyormu yani günde 1 bardak içmeye çalışıyordum şimdi şeker çknca diyete başlayınca süt içmeyi de kestim 4 gündür

Kızlar süt şekeri yükseltiyormu yani günde 1 bardak içmeye çalışıyordum şimdi şeker çknca diyete başlayınca süt içmeyi de kestim 4 gündür
Aksine süt içmek çok çok iyi şeker için. İçine çay kaşığının ucuyla tarçında at. Ama tarçın tüketimin yarım çay kaşığını geçmesin. Meyvenin yanında süt iç mesela şekerini dengeler

Eveet hem tetanoz asisindan sonra karaciger enzimleri yukseldi, hem idrar testinde sorun yasamistim 46 lokosit mi oyle bir sey cikti. Testi hastanede tekrarladik 3 taneydi lokosit sayisi sanirim. Hemsire beni uyarmamisti idrar testinde, idrarin basi ve sonu ornege dahil edilmezmis. Testi vermeden oncede steril islak mendil ve bezle silmemi istemislerdi hastanede, saglik ocaginda oyle bir sey verilmedigi icin silmemistim de. Karaciger enzimleri icinde asidan bir ay sonra tekrar kan istedi doktorum normale donmustu 😊
Ben idrarin sonu ve basi kismini anlamadim🙄 ben simdi yarin tahlil vericem, biraz evde yapip oyle mi gitmeliyim?

Ben idrarin sonu ve basi kismini anlamadim🙄 ben simdi yarin tahlil vericem, biraz evde yapip oyle mi gitmeliyim?

Hayir canim 😁 kabin hepsine tum idrarini yapmicaksin akintin kacma olasiligi olup yanlis degerlendiriliyor. Ilk basta bir kac damla klozetr, sonra kaba yapicaksin. En sonunda da yine ayni sekilde klozete yapip idrar ornegine karistirmicaksin. Boylelikle akintin kacma olasiligi azalicak

Hayir canim 😁 kabin hepsine tum idrarini yapmicaksin akintin kacma olasiligi olup yanlis degerlendiriliyor. Ilk basta bir kac damla klozetr, sonra kaba yapicaksin. En sonunda da yine ayni sekilde klozete yapip idrar ornegine karistirmicaksin. Boylelikle akintin kacma olasiligi azalicak
Tamam😍😍😍

Idrarı yapmaya başladığınızda ilk birazini dışarı, sonrasını kaba, son kısmını dışarı yapiyorsunuz. Özellikle hamilelerde vajinal akıntı çok olduğunda idrara karışabilir, akıntıdaki epitel hücreleri cihazlr lökosit olarak görüp enfeksiyon var gibi degelendirilebilyor. Bu yüzden orta idrar en doğru sonucu verir.

Idrarı yapmaya başladığınızda ilk birazini dışarı, sonrasını kaba, son kısmını dışarı yapiyorsunuz. Özellikle hamilelerde vajinal akıntı çok olduğunda idrara karışabilir, akıntıdaki epitel hücreleri cihazlr lökosit olarak görüp enfeksiyon var gibi degelendirilebilyor. Bu yüzden orta idrar en doğru sonucu verir.
Tesekkur ederim🌸🌸🌸

Aksine süt içmek çok çok iyi şeker için. İçine çay kaşığının ucuyla tarçında at. Ama tarçın tüketimin yarım çay kaşığını geçmesin. Meyvenin yanında süt iç mesela şekerini dengeler
Çok iyi 🤞 yalnız en son gittiğim dr meyve de yasakladı bana ve süt te şeker yükseltir dedi. 😑

Kızlar merhaba bende dert bitmiyor.
Rahim uzunluğun yetersiz dedi doktor 28mm 21.haftada.
Benim gibi olanlar ne yapıyorsunuz? Doktor bugün progestan yazmış.
4 cm üzerine iyi diyorlar benim 33 mm den itibaren doktorum biraz kısa deyip progestan verdi, şuan 26 hf 29 mm genelde dinleniyorum tam yatak istirahati önermedi ama çok ayakta kalma dedi. Zaten ayakta 30 dk da ağrım oluyor. Benim doktorum perinatolog çok da ince eleyen biridir kontrol süresini 4 hf 3 hf gibi yaptı demek ki çok sıkıntılı bir aralıkta değiliz. Ama progestan önemli, kasılmaları önlüyor.

Kızlar doğum korkusu sizdede başladımı?
Yani ara ara korku basıyor seneryolar kuruyorum 2. Olmasına rağmen ki ilk doğumumda ne ağrı ne acı çektim sadece yürümekte zorlandım uzun süre.bu 2. Başka yerde başka yöntemle olacak diye endişeliyim gerçi bütün korkulara rağmen bi an önce o güne ulaşmak istiyorum ,sağlıkla gelsinlerde napalım geçecek bugünler...🤲

X