2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
İlki epidural sezaryen oldu.
Şimdiki spinal sezaryen olacak.
Farklı şehirde olacağım mecburen o sebepten.
Bulundugum şehirde epidural sezaryen yok malesef :KK43:
Benimki de bu gidişle sezaryen olacak oda çok zor gerçekten ameliyat olmak başlı başına bir dert.
Epidural olmayı tercih ederim bende.

Benim rahim uzunlugum da 20. Haftada 33 du detaylida, doktorum progestan filan vermedi, gunluk yaptigim islere devam ediyorum hatta fazlasiyla da hareket etmeye calisiyorum evin icinde. Doktorumda her gun mutlaka yarim saat yuru dedi. En son kontrolum cumartesi gunuydu kisalma var mi diye sordum herhangi bir sorun yok gayet iyi dedi ama kac oldu bilmiyorum. Benimki de perinatolog🤔
Benim usgde bakınca kasılma gördü belki ondandır. Ama 4 cm üstünün ideal olduğunu biliyorum. Yaklaşımları da farklı olabiliyor bazen

Ya kızlar, bir de bu lohusa pijama, gecelik olayını ne yapacaksınız ya? Bir de mesela bu pijama işini hamile taytla yapsak daha rahat olmaz mıyız? Ben en rahat taytla hamilelik geçiriyorum işin aslı
Ben lohusa pijama giymedim normal pijama aldim giydim mis gibi rahatti😁 tekrar öyle yapcam hatta bende taytla cok rahatim belki taytta alirim yeni bitane😀

Kızlar şekerle ilgili mesajlarınızı okudum. Peki sizde ve bebeğin suyunun fazla olması gibi bir durum var mı veya var mıydı? Bugün kontrole gittim hem bebeğin suyu fazla hem gelişimi bir hafta ileride dedi. Yarın şeker yüklemesi yapılacak muhtemelen ondandır dedi.
Benim doktorlar suyu için hep normal dedi gelişimide zamanında ilerliyor, şekere takipteyim hala evde ölçüyorum işte

Kızlar tansiyonum normal sınırlarda şekerim de diyetteyim zaten normal sınırlarda ama bacaklarımda ödem oluşmaya başladı. Sizlerde de var mı? Herşeye dikkat ediyorum sadece istanbuldayım o yüzden yürüyüş yapamıyorum evimdeki gibi.

Kızlar tansiyonum normal sınırlarda şekerim de diyetteyim zaten normal sınırlarda ama bacaklarımda ödem oluşmaya başladı. Sizlerde de var mı? Herşeye dikkat ediyorum sadece istanbuldayım o yüzden yürüyüş yapamıyorum evimdeki gibi.
Tuzlu mu yiyosun acaba?
Ben tuzu çok severim bu hafta azalttım ödem yada tansiyonum yok ama bi yerde okumuştum elde ayaklarda şişlik olabilir diyodu.

Tuzlu mu yiyosun acaba?
Ben tuzu çok severim bu hafta azalttım ödem yada tansiyonum yok ama bi yerde okumuştum elde ayaklarda şişlik olabilir diyodu.
Normalde tuzlu yemem zaten. Sadece çay tüketimim arttı bu ara . Bir de yemekleri annem yapıyor belki benden bir tık fazla olabilir tuzu yemeklerin. Brn genelde az tuzlu yaparım. Dediğim gibi tek yapamadığım yürüyüş bu aralar

X