2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Tulum ne alacağız peki,? Kundak şeklinde mi yoksa ayaklı kollu tulum mu? Bir de kaç tane alsak?
Ben şimdilik owlinin uyku gurusundan aldım bi tane ama pahalı, ikinciyi almaya cesaretim yok 😂
Ilk 3 ay icin tommee tippee'nin kundak seklinde olanini ekledim listeme. 2fermuari var alttan da aciliyor bebek uyurken de alt degisimi yapilmasi icin. Sonraki aylar icin de ihtiyaca gore bakarim diye urun marka belirlemedim.

Tulum ne alacağız peki,? Kundak şeklinde mi yoksa ayaklı kollu tulum mu? Bir de kaç tane alsak?
Ben şimdilik owlinin uyku gurusundan aldım bi tane ama pahalı, ikinciyi almaya cesaretim yok 😂
ben oğlumda next in 2.5 toggluk koza şeklinde olanını almıştım alttan fermuarlı; altını değiştirmek kolay olsun diye. O ekim bebeğiydi tabi bunda kullanamayacağım. Yine 0.2-1 toggluk koza gibi olanlardan alırım diye düşünüyorum. Sonra da ayaklıklı olanlara geçiş yaparız.

Doğum iznim, yıllık izinlerim bitince ücretsiz alacağım canım, yani pek ihtiyacım olmaz sterilizatöre diye düşünüyorum ama yine de sağma makinesi aldım, onu da kaynar suyla temizlerim, doğru diyorsun
Benim de kızım ilk aylar güzel emmedi. Emdikten sonra sütümü sağdım kaşıkla içirdim. Çalışmadığım halde pompa çok kullandım. Ama inşallah çok güzel emerlerde gerek kalmaz, gerçekten işkence 😬

Almanyada da yeni kanun çıktı şubat ayından sonra ultrason yasaklanıyor artık bebeklerin kontrolu ebeler tarafından elle muayene ile yapılacak seninde yazdığın gibi anneler hislerine sezgilerine güvenecek artık Allah bebeklerimize sağlıcakla kavuşmayı nasip etsin
Aaa neden acaba?

Bebek yorganı için ne düşünüyorsunuz alacak mısınız yaptıracak misiniz. Yün mü pamuk mu yaptırsam acaba. Ya da hiç gerek yok mu? Sizler ne yapacaksınız
Ben hiç yorgan kullanmadım. Kızım kış bebeğiydi ona rağmen yorgan kullanmadım. Kundak veya bebek battaniyesi kullandım. Biraz büyüyünce de zaten üstlerini örttürmüyorlar uyku tulumu kullanılıyor kışın. Bizimkiler yaz bebeği olacak pike, kundak veya müslin lazım olur ilk aylar.

Bebek yorganı için ne düşünüyorsunuz alacak mısınız yaptıracak misiniz. Yün mü pamuk mu yaptırsam acaba. Ya da hiç gerek yok mu? Sizler ne yapacaksınız
Annem bir tane almış yorgan. Başka da almadım ben gerek yok diye düşündüm. Zaten yaza denk gelecek, biz de sıcak yerde yaşıyoruz. Battaniye bile yeter sonraları. Yeni doğduğunda üstü örtülmüyormuş sanırım tam bilmiyorum ben de.

Lcw nin tulumlarını aldım ben hep. Geçen kış 4 aylıkken filan welsoft tarzı bir tulum aldım ince bir pijamanın üstüne giydirdim. Bu sene direk içi elyaf gibi olan tulumlardan aldım

Bencede ilk aylar müslin yeterli olur. İlk çocuğumu istanbulda büyüttüm ve kış aylarındaydık. İlk aylarda biraz kalın olan battaniyeleri kullanmıştım. Ama öyle klasik kalın battaniyelerden değil

Ilk 3 ay ozellikle kundak seklinde olmasini istedim uyku tulumunun, anne karninda gibi sarsin guvende hissetsin diye. Hazir fermuarli olanlarin alti da balon gibi genis oluyor kalca cikikligini da onlemek icin. Yorumlarda bazi bebekler sevmemis ama ben gerekli gordum. Bakalim bizimki nasil tepki verecek.

Bencede ilk aylar müslin yeterli olur. İlk çocuğumu istanbulda büyüttüm ve kış aylarındaydık. İlk aylarda biraz kalın olan battaniyeleri kullanmıştım. Ama öyle klasik kalın battaniyelerden değil
Evet bende el örtüsü kalın battaniye ler kullanmıştım kızımda ilk aylar. Ev zaten çocuk var diye illa sıcak tutuluyor 😅

Oglum kis bebegiydi yine de bebek battaniye yetti evimiz kaloriferliydi.
Simdi kizim nasipse yaz bebegi olacak ve guney de yasiyoruz cok kalin seyler almayacagim.
Yalniz oglumda carters uyku tulumu kullanmistim cok cok memnun kaldim kesinlikle kumasi cok guzeldi terleme vs asla olmadi. Insallah sonbahar gibi yine alip kullanmak istiyorum. Yillar sonrada olsa asla vazgecmem dedigim inanin carters uyku tulumuydu. Kesinlikle tavsiye ederim👍

Ayy bu arada ne grubu bizi de alin uvey evlatmiyiz🙈 forum haricindemi grup uzun zaman yoktum kacirdigim yerden bir bilgi heralde 😂

X