2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kızlar bana 5dk mesafede ebebek mağazası var ama hiç gözüme çarpan güzel bişi göremedim.
Ben mi seçmeyi bilmiyorum acaba 😂. Ebebek dışında alternatif önerisi olan var mı?

Kızlar bana 5dk mesafede ebebek mağazası var ama hiç gözüme çarpan güzel bişi göremedim.
Ben mi seçmeyi bilmiyorum acaba 😂. Ebebek dışında alternatif önerisi olan var mı?
Joker ve Babymall var benim bildiğim. Şu an her yerde indirim var zaten (sözde) 🤣 ama hepsi farklı ürünleri indirime sokuyor.

Elle muayene yaparak bebeğin suyu azalsa yada artsa nasıl anlıcaklar mesela?
Bazen anne karnında bir sürü komplikasyon geçiriliyor onu nasıl tespit edecekler?
Dün hastanede bir hamile gördüm 27.haftada bebeğin beyninde sıvı toplandığını görmüşler. Ultrason olmadan nasıl görülecek?
Hadi o zamana kadar bi şekilde geldi. Peki gebeliğin en başında normal bir gebelik mi dış gebelik mi olduğunu nasıl anlayacaklar? Dış gebelik çok tehlikeli bir şey müdahele edilmesi lazım. Pandeminin en başında bile doktorların çağrısı vardı lütfen yeni gebe kalanlar usg muayenenizi ihmal etmeyin gebeliğinizin normal gebelik olup olmadığını öğrenin diye.

Hadi o zamana kadar bi şekilde geldi. Peki gebeliğin en başında normal bir gebelik mi dış gebelik mi olduğunu nasıl anlayacaklar? Dış gebelik çok tehlikeli bir şey müdahele edilmesi lazım. Pandeminin en başında bile doktorların çağrısı vardı lütfen yeni gebe kalanlar usg muayenenizi ihmal etmeyin gebeliğinizin normal gebelik olup olmadığını öğrenin diye.
Gercekten yurt disinda bizim kadar kili kirk yarmiyolar. Bizimkiler isi sansa birakmaz takip konusunda ve ne gerekiyosa atlamaz. Covid de bile gebelere ozel saglik ocagi tum islemleri durdursa da bizi bi kenara atmiyo. Asi da herkesi almiyo tek bizi aliyo iceri. Bence sansliyiz. Zaman geliuo usg de bile atlanan seyler elle vs muayene ile nasil ayirt edilebilir

Kan testi mi yapıyorlar acaba?
İçinde büyümüş bir bebeği kaybetmekte çok zor bende anlamadım aklım karıştı.
Doktor ısrarla 15 günde 1 gel ihmal etme diye kendisi söylüyor.
İlk defa burda yaşadığıma sevindim 😂
Orda özel doktora gitme seçeneği yok mu acaba isteyen daha sık kontrole gitsin 🤔

Gercekten yurt disinda bizim kadar kili kirk yarmiyolar. Bizimkiler isi sansa birakmaz takip konusunda ve ne gerekiyosa atlamaz. Covid de bile gebelere ozel saglik ocagi tum islemleri durdursa da bizi bi kenara atmiyo. Asi da herkesi almiyo tek bizi aliyo iceri. Bence sansliyiz. Zaman geliuo usg de bile atlanan seyler elle vs muayene ile nasil ayirt edilebilir
Usg de emin olamadığı bişi varsa 4 boyutlu ultrasona gönderip tekrar bakıyolar. Her ultrasonda bile herşey görünmüyor bırak elle muayeneyle neyi nasıl anlıcaklar.

Kızlar bu arada ben dün şehir hastanesine gittim doktor bayan emin olamadı bazı şeylerden beni prof doktora yönlendirdi.
Yarım saat kadar gayet detaylı baktılar hatta derste baktı asistanlara anlattı.
Tabi herkes kendi bilir ama bir doktora saplanıp kalmak bana pek doğru gelmiyor.
Bende özele gidiyorum özelde doğum yapıcam ama arada devlet hastanesine kontrole gitmeyi ihmal etmicem.

Merak ettigim ilgilendigim bir konu da kordon kani saklama konusu. Cevremde kordon kani saklatan hic duymadim. Internette yazilanlara bakinca ilk 12 yil etkinligi var gibi bir sey okudum. Detaylari bilmiyorum. Kan toplanirken odenen ucret ve yillik aidatlari var, biraz masrafli bir ugras ama diger yandan dusununce sagliga yatirim yapilmis oluyor. Plasenta cok degerli oldugu icin cok ilgimi ceken bir konu bu. Siz ne dusunuyorsunuz?
Bu konuda da netim ben. Saklatmayacağım tamamen para tuZağı ve kandırmacadan ibaret olduğunu düşünüyorum. Saklama koşulları bile güvensiz geliyor hep. Hangi hastalıklara karşı sigorta gibi görülüyoer acaba? Kanserde zaten genomun kendisi arıza, kök hücre de olsa onda da aynı genetik şifre mevcut ki. Zaten bu olay parayla saklama değil gönül rızası ile bağış olmalı tıpkı organ bağışında olduğu gibi. Ancak güzel ülkemde bundan da ekmeğini çıkaranlar var tabi.

Bebek yorganı için ne düşünüyorsunuz alacak mısınız yaptıracak misiniz. Yün mü pamuk mu yaptırsam acaba. Ya da hiç gerek yok mu? Sizler ne yapacaksınız
Benim aldığım uyku setinin içinde var. Elyaf olması lazım. Evinin sıcaklığına göre değişir. Bizim ev çok sıcak olduğu için ben şuan bile pike ile yatıyorum. Yorganla yattığımız zamanlar sadece mevsim geçişleri. Ben bir tane yeter diye düşünüyorum

Kan testi mi yapıyorlar acaba?
İçinde büyümüş bir bebeği kaybetmekte çok zor bende anlamadım aklım karıştı.
Doktor ısrarla 15 günde 1 gel ihmal etme diye kendisi söylüyor.
İlk defa burda yaşadığıma sevindim 😂
Orda özel doktora gitme seçeneği yok mu acaba isteyen daha sık kontrole gitsin 🤔
Kanada da yaşayan bir arkadaş vardı bebeği yüzünün güzel bir fotografını alabilmek için öZele gitmişti ama onda da dakikasına bilmem kaç dolar ödeme yapmıştı hayli uçuk bi meblağ idi. Kanada doları türk lirası çevrimi olarak değil birim para olarak da fazlaydı diye hatırlıyorum. Fetal dopplerle yürütüyrlar gebeler daha çok

Kızlar bu arada ben dün şehir hastanesine gittim doktor bayan emin olamadı bazı şeylerden beni prof doktora yönlendirdi.
Yarım saat kadar gayet detaylı baktılar hatta derste baktı asistanlara anlattı.
Tabi herkes kendi bilir ama bir doktora saplanıp kalmak bana pek doğru gelmiyor.
Bende özele gidiyorum özelde doğum yapıcam ama arada devlet hastanesine kontrole gitmeyi ihmal etmicem.
Ben en basindan beri devlet ve ozel dr gidiyorum.
Devletteki perinatolog. Katiliyorum cnm hele bi de benim gecen seferden sorunlu bi durumum oldugu icin iki dr la gitmeyi uygun buldum.
Detayli ya unv hocasina gittim ama burada tek bi isim derler hep o da combo oldu yine iki perinatolog bakmis oldu🙈

Ben en basindan beri devlet ve ozel dr gidiyorum.
Devletteki perinatolog. Katiliyorum cnm hele bi de benim gecen seferden sorunlu bi durumum oldugu icin iki dr la gitmeyi uygun buldum.
Detayli ya unv hocasina gittim ama burada tek bi isim derler hep o da combo oldu yine iki perinatolog bakmis oldu🙈
Benim kendi doktorum riskli bişi söyleyip yaa neyse önemli değil deyip beni çok üzdü.
Onun yüzünden doktor doktor gezdim. Diğer tüm doktorlar öyle bişi yok dediler.
Benide perinatolojiye sevk ediyorlar artık kendimde ordan randevu alabiliyorum çok kalabalık olmuyor.

3.trimester tahlilleriniz yaptırdınız mı veya kaçıncı haftada yaptırmayı düşünüyorsunuz?

20210205_110320.jpg

Gelenlere bakin kizlar🐣
Herseyim tam ya bi sac bandimiz eksikti🤣

X