2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Ben sağlık ocağında 2 ayda bir yaptırıyorum. Hipotriodi de olduğu için bende takipteyim. Aslında korona olmasa her ay yaptırırdım.
Ben 15 te 1 perintologa gidiyorm. Benim de hipotirot oldugundan beri dr 15 gunde bir bakiyo. Ilaci ayarladik ama artik ayda 1 olabilir dedi kadin dogumcum lakin 15 te bir gitmek beni de geriyo covidden dolayi haftaya randevum var biraz aralari acalimmi hocam dicem. Bakalim. Ilk zamanki gibi yogun usg takvimi de yok hepsine bakti. Ama demirim dusuk su an 2 ye cikardik hapi ona da ayda 1 dedi kadin dogumcum. Bakalim artik. %70 ini tamamladik insallah geriye kalani da saglikla tamamlariz😍🤗

Screenshot_20210205-115007.jpg

Kızlar doğum için eğitim alan, almayı düşünen, fiyat araştıran var mı?

Ben 15 te 1 perintologa gidiyorm. Benim de hipotirot oldugundan beri dr 15 gunde bir bakiyo. Ilaci ayarladik ama artik ayda 1 olabilir dedi kadin dogumcum lakin 15 te bir gitmek beni de geriyo covidden dolayi haftaya randevum var biraz aralari acalimmi hocam dicem. Bakalim. Ilk zamanki gibi yogun usg takvimi de yok hepsine bakti. Ama demirim dusuk su an 2 ye cikardik hapi ona da ayda 1 dedi kadin dogumcum. Bakalim artik. %70 ini tamamladik insallah geriye kalani da saglikla tamamlariz😍🤗
Hgb kac cikti cnm bana 12 ken ikiye cikariyim mi kan ilacini dedim yok dedi dr

Aslında kundak bebeklere anne karnında hissi verdiği için güvende hissedip daha rahat uyumalarını sağlıyormuş ama çok alışan bebeğe sonra o kundağı bıraktırmak da zor oluyor 😬
Bazi dr lar istemiyor ya o yuzden sordum.eskiden butun bebekler kundaklanirdi simdi o aliskanlik da azaldi.

Neden kundak dedi dr peki
Yarin kundak tam kundak dgl, anne karnında gibi hıssetırdıgı ve altıda boş kal dıgı ıcın daha rahat edeceğini dusunsugunu soyledı. Aslında uyku tulumuda kundakta aynı işlemi goruyor, uyku tulumu bosuna masraf gıbı buda benim fikrim aman kısın rahat oluyor bebelerin ustunu ortmekte rısklı yuzunu vs kapıyorlar nevresımle. Ha birde kundak gazlı bebeklerde daha cok ise yarıyor us tulum dan.

Bana hamileliğin başında kan testi yapmışlar başkada yapmadılar istemedi kimse.
Hiç bilmiyorum ferritin değerimi falan haftaya randevu aldım bende bi sorayım tiroide flnda baktırayım.

Yarin kundak tam kundak dgl, anne karnında gibi hıssetırdıgı ve altıda boş kal dıgı ıcın daha rahat edeceğini dusunsugunu soyledı. Aslında uyku tulumuda kundakta aynı işlemi goruyor, uyku tulumu bosuna masraf gıbı buda benim fikrim aman kısın rahat oluyor bebelerin ustunu ortmekte rısklı yuzunu vs kapıyorlar nevresımle. Ha birde kundak gazlı bebeklerde daha cok ise yarıyor us tulum dan.
Kundak bi yerde satılıyor mu biz mi bezle kundak yapıyoruz?

X