2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Paketli gıdalar, şekerli gidalar, hamurişi makarna pirinç meyveyi abartmamak gerekiyor. Ama sadece su ihtiyacı sekr oldugunu göstermez vücudun susuz kaldıysa ondan dolayı da kuruyabilir dudaklarin canim
Geçen günlerde canım çok tatlı da istedi normalde sevmem.
Babamda da şeker var. Bende pcoyum öyle olunca da şeker çıkabiliyormuş.
İlla çıkmasını beklemiyim önlem alıyım şimdiden.
Süt ürünleri, et, yumurta, sebze kaldı sanırım yiyebileceğim.

Sanırım bende senden olucam kuzu ya valla bazen düşünmek bile yoruyor artık beni. En güzeli bebişe bir şeyler örüp düşünmemeye çalışıyorum ya da bebeğim için yapmam gereken tesbihatlarimi yapıyorum. Günü dolu geçirmeye olumsuz şeyler düşünmemeye çalışıyorum
İnanıyorum çok sağlıklı olacaklar dualarımız kabul olacak buna inanmak istiyorum. Gebelik şekeri biliyorum zor bişi ama merak etme. Küçük kardeşimde annemin gebelik şekeri çıktı günlerce haftalarca hastanede kaldı insülin dozunun ayarlanması için bi türlü düşmüyordu çünkü. Kardeşim şu an inanılmaz zeki bi çocuk ve derece yaptı Türkiyenin sayılı okullarından birinde okuyor.

Sağlıcakla kucağa almak nasip olsun inşallah. İkinci de aynı kaygılar yok bende. O kadar rahatım ki. Ne yediğimi düşünüyorum ne içtiğimi. Doktora gitme zamanı geliyor ben sonradan fark ediyorum. Oğlumda hiç böyle değildi. Zaman geçmezdi. Endişe zaten hat safhadaydı. Hep Bi şey olur mu kaygısı. Ama onda sağlık olarak daha iyiydim tabi. Ben de ilk oğlumu 33 ye doğurdum.şimdi 36 olucam. Biraz büyüyünce de Bi kardeşi olsun istiyor insan. Ama cesaret edemiyor. Bizim plansız olmasaydı sanırım ben de düşünmezdim hiç ikinciyi. Bir çocuğun sorumluluğu kaygısı çok zor. Şimdi karnımızda Bi bakıma rahatız ama doğduktan sonra kaygılar daha çok artıyor. Anne olmak gerçekten delilik. Hayat endişesi en üst seviyeye çıkıyor. Kendi canını bile evladın için düşünüyor oluyorsun. Eeee Bi de bir tane için kaygı başka iki üç tane için başka. Allah hepsine can sağlığı versin. Bize de onlara bakabilecek sağlık ve güç 🤲🏻
Amin canım benim inşallah🙏🙏

Geçen günlerde canım çok tatlı da istedi normalde sevmem.
Babamda da şeker var. Bende pcoyum öyle olunca da şeker çıkabiliyormuş.
İlla çıkmasını beklemiyim önlem alıyım şimdiden.
Süt ürünleri, et, yumurta, sebze kaldı sanırım yiyebileceğim.
Evet canım hepsini yiyebilirsin. Evet kişide ınsulin direnci varsa pco o yüzden gelişiyor genelde. Ya da birbirini tetikliyor diyebilirim.

İnanıyorum çok sağlıklı olacaklar dualarımız kabul olacak buna inanmak istiyorum. Gebelik şekeri biliyorum zor bişi ama merak etme. Küçük kardeşimde annemin gebelik şekeri çıktı günlerce haftalarca hastanede kaldı insülin dozunun ayarlanması için bi türlü düşmüyordu çünkü. Kardeşim şu an inanılmaz zeki bi çocuk ve derece yaptı Türkiyenin sayılı okullarından birinde okuyor.
Inşallah canım benim. Rabbim sağlık versin. Maşallah kardesine. Inşallah bizim çocuklarımız da öyle olur 🙏

mavii33 mavii33 Sen Silifkeliydin sanirim yanlis hatirlamiyorsam. Ben de oyle!! Bilince, sen her yazdiginda burnuma kavrulmus fistik, batirik kokulari geliyor 🙂Sevmeyen yoktur, ovcalayiveriyorsunuzdur ne guzel 😁Cook uzun suredir memlekete gidemedim, yalancisindan da olsa uydurugundan da olsa kendimce bir seyler yapmaya calisiyorum batirigin, cok severim.
Bende silifkeliyim ☺️

Ben 23.haftadayım kasık ağrısı, sancı, regl ağrısı hepsi var.
BEndede bu hafta basladı anlık ama max 2 3 sn suruyor bgnde 3 saat kadar temizlik yemek VS yaptım max 1 dk kadar regl agrısı gıvı olunca tedirgin oldum sanırım kasılma dedikleri bu ilk gebelik olunca ztn yakında stresten 9 dogurucam 😄😄

Hiç önü düğmeli bir şey kullanmadım oğlumda. Daha doğrusu düğmeyi açıp emzirme vs olmadı. Pijamayı kaldırdım atleti indirdim o kadar. :)) önü düğmeli olması çok elzem değil. Normal atlet kullandım ben. Önemli olan ön kısmı esnek olsun. Zaten yaz bebesi olacaklar askılı falan olacak üstümüzde. Hemen indir en kolayı 🙈🙈
Oda mantıklıymış, belkide devam ederim bende onları kullanmaya 😇😁

Kızlar Demir hapı(maltofer) aşırı derece de kabızlık yapıyor ve çözüm bulamıyorum doktorum bırakalım bir süre demişti ama değerim biraz daha düşmüş kullanmaya tekrar başlamam lazım siz neler yapıyorsunuz 😬

Kızlar Demir hapı(maltofer) aşırı derece de kabızlık yapıyor ve çözüm bulamıyorum doktorum bırakalım bir süre demişti ama değerim biraz daha düşmüş kullanmaya tekrar başlamam lazım siz neler yapıyorsunuz 😬
Sbhları bıraz zeytinyağ ıcmek kuru kayısı vs ama ıllakı yapıyor

X