2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Bende bi kere ameliyat oldum çok zor toparlandım. O yüzden rahat geçeceğini sanmıyorum🙄
Normal doğuma zor diyende çok benim anneminde çok dikişi varmış sonra açılmış çok sıkıntı çekmiş.
Sezeryan da olan normal doğum yapan da arkadaşlarım var çok çabuk toparlandıklarını söylüyorlar. İnşallah bu sefer bizim de kolay olur.

O yuzden de bu grupta benimle benzer haftalardaki hamilelerin ozellikle dr sonrasi paylasimlarini merakla beklerdim. Simdilerde paylasim cok az yapiliyor. Randevular da azaldi mi acaba diye dusunuyorum 🤨
Ben bugün gittim. 1150 çıktı kilosu. Ağrılar vs normal dedi doktorum da. Bebek kendine yer açtığı için.

Kızlar benim gönlüm ne sezaryen ne de normal doğumdan yana ikisi de çok zor. 😅
Sezaryen olucam büyük ihtimal bebek gelmezse. Kaç günde toparlandınız?
Ben kendimi örnek vermek istemem. Zira çok zor geçti sezaryen sonrası. Grip oldum.ameliyatta üşüttüm sanırım. Tüm ev ahali de hasta olunca bebekle tek ilgilenmek zorunda kaldım. Çok zordu benim için. Ama aynı gün ayaklanan arkadaşlarım var maşallah. Bu bünye ile alakalı bence.

S Senemisback sen bana hep sık gidiyorsun diyordun bak ben de artık gitmiyorum mutlu ol 😀
Özel doktoru bırakınca üç haftada ya da ayda bir gitmeye başladım.
En uzun arayı verdim bu kez.
En son 12 Ocak’ta gitmiştim, doktor üç hafta sonra gel dedi ama ben nedense biraz salladım 19 şubata aldım randevuyu 🤭
Kız ben kendi doktoruma en son aralıkta gittim. Sonra bi şeker yüklemesi için gittim o kadar yarın ya da diğer gün giderim diye düşünüyorum artık sıklaştırmamıx lazım 😄😄😄😄
Ya bugün baya yoruldum misafirler filan da vardı hareketini çok hissetmedim tedirgin oldum açıkçası.
baya bi evle uğraştım temizlik yemek sonra misafir ağırladım çay kahve o şu bu
Herhalde ondan bebemde benle beraber yoruldu

Kızlar luvmabelly diye bi siteden alışveriş yapmıştım bi üst bi de tayt aldım. Bugün geldiler çok güzel görüntüsü filan rahat duruyor. Hamilelik kıyafetleri isterseniz bence bakın fiyatları da baya uygun geldi bana 🤷🏻‍♀️ Denemedim henüz makinaya attım çıksın denicem 💃🏽
Sitenin adı ne güzelmiş 😁

1 hafta kaldı minnoşumu görmeye. İkili test, ayrıntılı ultrason, şeker yüklemesi derken beklenen bir şey de kalmadı. 😅 artık doğumu bekliyoruz galiba. Muayeneler sakin geçiyor, ilk zamanki merak kalmadı. Alışverişe ve hazırlığa vurdum kendimi.😁
En son tek kullanımlık alt değiştirme örtüleri, bebek bezi, bez için çöp kovası, göğüs kalkanı, küvet seti ve göğüs pedi aldım. Bitmiyor bitmiyor hala ne çok alınacak var 😁

Biraz ayakta durunca ağrıların artıyor mu peki?
Ben çok ayakta duramıyorum artık.
Birde progestan vajina da ağrı yanma yapıyor mu?
hem de nasıl artıyor mutfakta işimi bitirip çıkamıyorum mesela, arada biraaz uzanıp devam edebiliyorum. bir sıkıntım da ayakta durdukça ağrılarımın artmasıyla bebişim aşağı vurmaya başlıyor mesaneme iğneler batıyor, resmen vajina ağzında duyuyorum tepikleri, o zaman hemen yatmam gerekiyor ayaklarımı kaldırıp. progestan ayrıca ağrıya sebep oluyor mu bilmiyorum zaten ağrı var ya orda nerdeyse sürekli. ama ilk gebeliğimde de kısalıktan ötürü progestan kullanıyodum ağrı olmamıştı hiç. yanma hiçbirinde yaşamadım. yarın gideceğim doktora inşallah kötü haber yoktur..

X