2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285

Eklentiler

• 16134017526881070836060181973338.jpg
    16134017526881070836060181973338.jpg
    179 KB · Görüntüleme: 32
Kızlar ben 25 haftada doktora gittim gemrn hafta gruba hiç göremedim 29 cm 700gr dedi kızıma, netten bakıyorum 34 cm boy yazıyor bu haftalar da giden var mı kilosu iyide boyu minnak geldi nette 34 yazıyordu boyum da 1.72 ama minnak Bi kız mı olacak ki saglıklı olsun tabi de kafana takıldı
Ben geçen hafta gittim. Tam 27 bitmişti. 1150 gr kilosu. Boyunu söylemedi ama kağıtta fl değeri var. Onu 7 ile çarpınca boyu çıkıyor. Ona göre 37 cm çıktı. Ama bana da uuzn geldi 🙈 bence o ortalama ölçümlere takılma. Şimdi hızlı büyüyorlar. Seninki de uzamıştır

Doktorun ultrason kağıdı veriyorsa orda FL ölçümü var. Boy uzunluğunu ortalama olarak o ölçümün 7 katını söylüyorlar
Bana da hiç boyunu söylemedi. Ben de söylediğiniz gibi o ölçümü çarparak yaklaşık değerini buluyorum. Kilosu kaç olmuş ya da boyu kaç olmuş diye hiç sormadım doktora bu zamana kadar. Hep gelişimi nasıl, haftasıyla uyumlu mu diye sordum. Ben de minyonum bebeğimin iri olmasını beklemiyorum açıkcası. Haftasıyla uyumlu olsun yeter 😊

Ben anne yanı ve park yatak arasında git gel yaşıyordum. Bunu gördüğüm çok iyi oldu. Baktım kullandığınız park yatağa. Çok iyi gerçekten. Peki kumaşı falan nasıl? Bazıları haşır huşur ediyor öyle olsun istemiyorum ben. Bunun kumaşı nasıldı acaba?
Benim aldığım normal kumaş şeklindeydi bazıları paraşüt kumaşı oluyor sanırım öyle değildi yani haşur huşur etmiyor. Ama anne yanı modundayken sallanma olayı yok nedense eğik duruyor. Onda hiç sallanma özelliğini kullanamadım ama anne yanı modu büyük kurtarıcım oldu. Kızım şimdi 1 buçuk yaşında alt kademesinde yatıyor. En güzel özelliği de eni biraz dar o sayede kapılardan rahatça geçiyor, odadan odaya taşıma imkanı var. Bazı park yatakların eni daha geniş, kapılardan geçemiyor

Benim aldığım normal kumaş şeklindeydi bazıları paraşüt kumaşı oluyor sanırım öyle değildi yani haşur huşur etmiyor. Ama anne yanı modundayken sallanma olayı yok nedense eğik duruyor. Onda hiç sallanma özelliğini kullanamadım ama anne yanı modu büyük kurtarıcım oldu. Kızım şimdi 1 buçuk yaşında alt kademesinde yatıyor. En güzel özelliği de eni biraz dar o sayede kapılardan rahatça geçiyor, odadan odaya taşıma imkanı var. Bazı park yatakların eni daha geniş, kapılardan geçemiyor
Ben sallanma özelliğini kullanmam sanırım. Oğlumda da kullanmadım. Özellikle alışması ı istemedim. Ben de aksine biraz geniş olsun istiyorum açıkçası. 60 en dar oluyor. Tabi her şeyi oğlumla kıyaslayarak yorumluyorum. O dar yerde yatmadı hiç. Beşiği 70 olmasına rağmen dönerken rahat etmedi. Paraşüt kumaş olmaması çok iyi. Biraz baktım yoyko nun fa varmış anne yanı. Onu da çok beğendim çok güzel yorumlar var hakkında. Ölçüsüne karar verirsem ikisinden birini alaacağım inş. Çpo sağol canım yç

Merhabalar herkese amniyon sıvısının fazla olduğunu öğrenen var mı ?

Merhaba canım bana yaklaşık üç hafta önceki kontrolde doktor bunu söyledi Hatta burda da paylaştım ama aynı durumu yaşayan yoktu sanırım Doktor o zaman muhtemelen gebelik şekeri dedi, ertesi gün şeker yükleme yapıldı ama şeker çıkmadı Beslenme hatası olabilir dedi Protein ağırlıklı beslen üç hafta sonra tekrar bakacağım dedi Yarından sonra kontrole gideceğim
Ayrıca bu durumlarda yüzde elli hiçbir sebep bulunmuyor da dedi
Sana neler dedi neler önerdi ?

Ben sallanma özelliğini kullanmam sanırım. Oğlumda da kullanmadım. Özellikle alışması ı istemedim. Ben de aksine biraz geniş olsun istiyorum açıkçası. 60 en dar oluyor. Tabi her şeyi oğlumla kıyaslayarak yorumluyorum. O dar yerde yatmadı hiç. Beşiği 70 olmasına rağmen dönerken rahat etmedi. Paraşüt kumaş olmaması çok iyi. Biraz baktım yoyko nun fa varmış anne yanı. Onu da çok beğendim çok güzel yorumlar var hakkında. Ölçüsüne karar verirsem ikisinden birini alaacağım inş. Çpo sağol canım yç
Yoykonunkini bilmiyorum araştır tabi hangisi daha güzelse onu al 😉

Merhaba canım bana yaklaşık üç hafta önceki kontrolde doktor bunu söyledi Hatta burda da paylaştım ama aynı durumu yaşayan yoktu sanırım Doktor o zaman muhtemelen gebelik şekeri dedi, ertesi gün şeker yükleme yapıldı ama şeker çıkmadı Beslenme hatası olabilir dedi Protein ağırlıklı beslen üç hafta sonra tekrar bakacağım dedi Yarından sonra kontrole gideceğim
Önceki hamileliğimde 24, haftada falandım sanırım suyu fazla dedi doktorum. Ama hiç şeker vs demedi. Makarna hamur işi vs azalt demişti. Dikkat ettim onlara. Sonraki kontrolde normale dönmüştü. Birçok kişide yaşanan bir durum. Beslenme etkiliyor demek ki.

Kızlar bende 25. Haftadayim 😜
Minik kuzu mu bir an önce kucağıma almak istiyorum 🤲🤲
Karnimi çok gergin hissediyorum yirtilacak gibi😁

Merhaba mesajını yeni gördüm.Şeker ölçümün iyi dedi 135 çıktı ayrıntılı ultrason da da bişey çıkmadı sebep yok yani şuan.3 hafta sonra çağırdı.Beslenme ile ilgili birşey söylemedi.Dikkat et erken doğumu tetikleyebilir dedi ağrın sancın olabilir dedi.

Kızlar bu haftalarda akıntılarınız arttı mı hiç? Benim 2 haftadır sabahları beyaz kremsi bir akıntım oluyor. Gün içinde bir daha pek gelmiyor. Bugün dr randevumuz vardı, kardan gidemedik, perşembeye kaldı. Östrojen akıntısıdır gibi geliyor bana ama yine de sorayım dedim size..

Gunaydin kizlar
Bende bayagdir giremiyodum. Simdi yazdiklarinizi okudum.
Benim oglumdan kalma beyaz lake tekerlekli sallanan ahsap besigimiz var cok suslu bisey cok severek almistim. Ilk 4 ay kadar onu kullanirim ne zaman dikelmeye baslar park yataga gecerim diyorum. Oda yapmicam,oglumda yaptim vitrin gibi kaldi hep yanimizdaydi cunku.

Önceki hamileliğimde 24, haftada falandım sanırım suyu fazla dedi doktorum. Ama hiç şeker vs demedi. Makarna hamur işi vs azalt demişti. Dikkat ettim onlara. Sonraki kontrolde normale dönmüştü. Birçok kişide yaşanan bir durum. Beslenme etkiliyor demek ki.

Evet hamurisi makarna pilav ekmek vs azalt dedi aynen Ben bunları baya yiyordum gerçekten

Merhaba mesajını yeni gördüm.Şeker ölçümün iyi dedi 135 çıktı ayrıntılı ultrason da da bişey çıkmadı sebep yok yani şuan.3 hafta sonra çağırdı.Beslenme ile ilgili birşey söylemedi.Dikkat et erken doğumu tetikleyebilir dedi ağrın sancın olabilir dedi.

Erken doğuma yol açar bana da dedi bunu Üç hafta önceydi işte üç haftadır protein ağırlıklı yemeye çalışıyorum özellikle her gün süt yoğurt yumurta yemeye çalışıyorum Hamurisini azalttım sayılır tabi çok da azaltamadim Her gün yürüyüş yapmaya çalışıyorum Kontrolüm yarın bakalım bunlar işe yaradı mı yazarım buraya da canım
Sana beslenme ile ilgili bir şey dememiş ama hamurisi çok yiyorsan protein az alıyorsan sen de dikkat etmeye çalış canım

X