2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Evet hamurisi makarna pilav ekmek vs azalt dedi aynen Ben bunları baya yiyordum gerçekten

Erken doğuma yol açar bana da dedi bunu Üç hafta önceydi işte üç haftadır protein ağırlıklı yemeye çalışıyorum özellikle her gün süt yoğurt yumurta yemeye çalışıyorum Hamurisini azalttım sayılır tabi çok da azaltamadim Her gün yürüyüş yapmaya çalışıyorum Kontrolüm yarın bakalım bunlar işe yaradı mı yazarım buraya da canım
Sana beslenme ile ilgili bir şey dememiş ama hamurisi çok yiyorsan protein az alıyorsan sen de dikkat etmeye çalış canım
Tamam muayene olunca bana da yaz olur mu

Bende 1 tane ahşap beşik alıcam burdaki evimiz küçük zaten.
Yazın memleketteki eve gidince orda odasını yaparım.

Kızlar baby mom anne bebek bakım çantası kullanan var mı? Nasıl. Bugun indirime girmiş

Eklentiler

• Screenshot_20210215-225659_ebebek.jpg
    Screenshot_20210215-225659_ebebek.jpg
    46,6 KB · Görüntüleme: 20
175 tl üzeri alışveriş de çanta indirme geldi canım daha kullanmadım kutuda duruyo kısmetse bebiş dogunca kullancam

Merhaba canım bana yaklaşık üç hafta önceki kontrolde doktor bunu söyledi Hatta burda da paylaştım ama aynı durumu yaşayan yoktu sanırım Doktor o zaman muhtemelen gebelik şekeri dedi, ertesi gün şeker yükleme yapıldı ama şeker çıkmadı Beslenme hatası olabilir dedi Protein ağırlıklı beslen üç hafta sonra tekrar bakacağım dedi Yarından sonra kontrole gideceğim
Ayrıca bu durumlarda yüzde elli hiçbir sebep bulunmuyor da dedi
Sana neler dedi neler önerdi ?
Benimde amniyon sıvısı fazla çıktı. Şeker yüklemesi sınırda çıkmıştı daha önce parmaktan ölçmeye başladım sonucunda gebelik şekeri teşhisi konuldu. Perşembe kadın doğum kontrolüm var sıvıyı takip edeceğiz bundan sonra.

Benim aldığım beşiğin içinde geldi bir tane, yan korumaları var, dantelli fln 👼. Başka da almayı düşünmüyorum.
Bende 1 tane öyle alayım ayrıyeten nevresim takımı da alayım yıkayınca değiştirerek kullanırım.
Canım o hangi beşik ya içinde hediye veriyorlar uyku seti tek başına 400-500 civarı 😂

Bende 1 tane öyle alayım ayrıyeten nevresim takımı da alayım yıkayınca değiştirerek kullanırım.
Canım o hangi beşik ya içinde hediye veriyorlar uyku seti tek başına 400-500 civarı 😂
Bende aldım değişik nevresimler.
Beşik de bu olması lazım,

Bende aldım değişik nevresimler.
Beşik de bu olması lazım,
Güzelmiş içinde herşeyi de var güle güle kullansın minik 🤍

Size biraz icimi dokmek istiyorum.
2 gun once Kasim'dan sonra ilk defa nihayet bir kan testi yaptirabildim. Bugun de normalde glikoz yuklemesi yapilacakti. Kan testinde aclik sekerine de baktiklari, sonuc da iyi oldugu icin glikoz testine gerek kalmadigini soylediler yapmadilar. Neyse dedim sekere bir sekilde dikkat edilerek de ilerlenebilir zaten genel bir sikayetim yoktu, kabullendim yapmamalarini.
Asil uzuldugum takildigim tiroid takibini yapamamam. 8 yildir hipotiroid hastasiyim zaten, hamilelik oncesi de her gun 75 mg hormon aliyordum sabahlari. Hamilelikte 3. aydan sonra 100mg yapmistik -ki 3. ay bile gecti bence- En son Kasim ayinda tsh degeri 2,5 olunca degerin iyi arttirma dedi. Bugun baktigimizda sonuc 3,5 ve su anda 3. trimesterdayim. 2 doktorla gorustum hala degerimin iyi oldugunu hamilelik oncesi degere 75 mg donmemi soyluyorlar 😨. Yani benim onceki degere donmemi birakin 2,5 altina dusurmem icin doz artimi bile yapmam gerekiyor ve ben bunu 2 farkli doktora da anlatamadim. Belki cok onemli deger farklari degil bunlar ama tiroidin dengeli olmasi, bebegin beyin ve fiziksel gelisimi icin de onemli.
Keske guvenebilecegim insanlar olsa, kafama gore hareket etmek istemiyorum ama yayinlarda bile 3. trimesterda 2,5 alti olmasi gerekir derken nasil dinlerim onlari. Artik elime kagitlara bastirip onlerine cikip lutfen normal demeyin her seye demek istiyorum. Kafama gore yapmam hic dogru degil ama yarindan itibaren 125 mg icecegim 2,5 alti olsun diye. Bir de ama soyle boyle oluyor deyip soru sorunca siz de internetten cok fazla bilgi aliyorsunuz bu hic dogru degil diye paparayi yiyorum.

Size biraz icimi dokmek istiyorum.
2 gun once Kasim'dan sonra ilk defa nihayet bir kan testi yaptirabildim. Bugun de normalde glikoz yuklemesi yapilacakti. Kan testinde aclik sekerine de baktiklari, sonuc da iyi oldugu icin glikoz testine gerek kalmadigini soylediler yapmadilar. Neyse dedim sekere bir sekilde dikkat edilerek de ilerlenebilir zaten genel bir sikayetim yoktu, kabullendim yapmamalarini.
Asil uzuldugum takildigim tiroid takibini yapamamam. 8 yildir hipotiroid hastasiyim zaten, hamilelik oncesi de her gun 75 mg hormon aliyordum sabahlari. Hamilelikte 3. aydan sonra 100mg yapmistik -ki 3. ay bile gecti bence- En son Kasim ayinda tsh degeri 2,5 olunca degerin iyi arttirma dedi. Bugun baktigimizda sonuc 3,5 ve su anda 3. trimesterdayim. 2 doktorla gorustum hala degerimin iyi oldugunu hamilelik oncesi degere 75 mg donmemi soyluyorlar 😨. Yani benim onceki degere donmemi birakin 2,5 altina dusurmem icin doz artimi bile yapmam gerekiyor ve ben bunu 2 farkli doktora da anlatamadim. Belki cok onemli deger farklari degil bunlar ama tiroidin dengeli olmasi, bebegin beyin ve fiziksel gelisimi icin de onemli.
Keske guvenebilecegim insanlar olsa, kafama gore hareket etmek istemiyorum ama yayinlarda bile 3. trimesterda 2,5 alti olmasi gerekir derken nasil dinlerim onlari. Artik elime kagitlara bastirip onlerine cikip lutfen normal demeyin her seye demek istiyorum. Kafama gore yapmam hic dogru degil ama yarindan itibaren 125 mg icecegim 2,5 alti olsun diye. Bir de ama soyle boyle oluyor deyip soru sorunca siz de internetten cok fazla bilgi aliyorsunuz bu hic dogru degil diye paparayi yiyorum.
Dogru kaynaklardan güvenilir bilgilerle çıkınca gık diyemezler. Neden vermedikleri konusunda sizi ikna etmeleri size bunu sosyokültürel düzeyinize göre açıklamaları lazım. Bu bir hastanın yasal hakkı.

X