2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Canım bnmkiler de 19 aylık oldular teyzesi 3 yaş geç zaten cnm bn 2 yasa kadar düşünüyordum uzmanlarda en gec 2 yas diyor zaten birkaç ay erken oldu ama tabi bu yaşlarda bir haftanın bile önemi var gerçekten çok hızlı öğreniyor hızlı değişiyorlar çok iyi anlıyorum seni bende öyleyim dün kendi yatağımda yatayım dedim gece kız nasıl ağlamaya başladıysa kendimi kızların odasında buldum biraz panik bir insanım da sonra da karıma kramplar girdi tabi anı hareketten dolayı onlardan önce bnm alışmam gerekiyor bu duruma aman korktular aman üstleri açıldı derken ayrı kalamıyorum zaten kızın biri binbeşyüz kere uyanıyor geceleri ayrı oda da koşturmak zor oluyor yanlarında yatınca sıkıntı olmuyor ama işte hepimizde alışmak zorundayız yeni bebekle de aynı süreçlerden geçeceğiz sonuçta düzeni oturtmak lazım ki bebise zaman kalsın yoksa bu koşullarda çok zor
Bazı pedagoglarda güvenli bağlanma için 3 yaşa kadar öneriyor. Belki 3 yaşı beklemezdim ama 1buçuk yaş da kafamda erkendi 😬 ama mecburum, kızımın uykusu hafif bebek her ağladığında o da uyanır kesin bu sefer gece gece partileriz artık 🤪 hele senin ikizlerle daha zor.

Bazı pedagoglarda güvenli bağlanma için 3 yaşa kadar öneriyor. Belki 3 yaşı beklemezdim ama 1buçuk yaş da kafamda erkendi 😬 ama mecburum, kızımın uykusu hafif bebek her ağladığında o da uyanır kesin bu sefer gece gece partileriz artık 🤪 hele senin ikizlerle daha zor.
Aynen cnm bnmkilerin biri 10 snden uzun ağlayınca digeride uyanıyor artık cümbüş yapıyoruz artık o zaman düşünemiyorum bile o zaman sadece bizim ev değil komşular da katılır partimize :-D

B12 ye Demire falan bakıyor sağlık ocağı. Bizim sağlık ocağı d vitaminine bakmıyormuş

Coronayla birlikte vit d bakmıyorlar ama diğerlerine bakıyorlardı.

Evet bakıyorlar genelde. Ben de sağlık ocağında baktıeıyorum.

Evet bi tek d vitamini bakmıyor, hastanede baktırıyorum ona atanamayanogretmen atanamayanogretmen
Teşekkür ederim kızlar
Haftaiçi gidip detaylı baktırayım ben de

24.haftadayım. Multivitaminden baska ekstra bi sey kullanmadim. Yediklerim de hep ayni seyler. Ben de bilemedim stres bu kadar etki eder mi onu da bilemedim.
Bizim gelinimizde benzer bir durum olmuştu iltihapyoktu ama ellerinin avuçları falan kıpkırmızı şişti hep. Tam da sizin haftalarınızda başlamıştı Bazı bünyelerde oluyormuş. Kaşınıyor ve yanıyormuş öyle diyordu. Sanırım bi ilaçl falan da kullanmadı bu yüzden. Doktoru verirdi diye düşünüyorum. Çok geçmiş olsun size de. Kız bebekti. Çok ödem de olmuştu vücudunda. Sizin de geçer inş en kısa zamanda.

Mide yanması yine bu gebeliğimdede üst seviyede.alev alcam artık ne zor iştir bu.
Benim hamilelikteki hormonlar mideme vuruyor bu netleşti.ilk 6 ay aşırı bulantı,son 3 ay aşırı yanma.herşeyi denedim faydası yok.şurupta yarım saat etkili sonra geri geliyor.sıpanın kafası midemin ordaymış , bu haftadan sonra döner dedi , dönmeye çalışıyor gerçektende sürekli ,buyüzden sert darbeler alıyorum mideme kaburgalarıma doğru.nyse yansın bakalım mide 7-8hafta daha..🥴

Benimde ilk gebelikte bağırsak parlaklıklığı vardı Doğuma kadarda geçmedi bayağı panik oldum şükür sağlıklı doğdu ibadetler yanıma kar kaldı. O yüzden bu gebelikte stres yaşamamak için hiçbir test ve detaylı yaptırmadım.
Yaptirsan bir dert yaptirmasan bir dert. Bağırsak parlaklığı tek olsa korkmuyordum çok. Ama şimdi beyinde tek tarafki genişleme olunca korktum ama kendi doktorum sınırda ve tek taraflı dedi bir sorun çıkmayacaktır dedi. Rabbime emanetiz hayırlısı hakkımızda

Günaydın kızlar.
Bebeğe alışveriş yapmaya başlıcam ama ne gezebiliyorum nede çok ayakta durabiliyorum.
Avm de zaten her yer kapalı bi kahve içip dinlene dinlene alışveriş yapma imkanı da yok.

Yaptirsan bir dert yaptirmasan bir dert. Bağırsak parlaklığı tek olsa korkmuyordum çok. Ama şimdi beyinde tek tarafki genişleme olunca korktum ama kendi doktorum sınırda ve tek taraflı dedi bir sorun çıkmayacaktır dedi. Rabbime emanetiz hayırlısı hakkımızda
Canım bence ne test tahlil istiyolarsa yaptırmak en iyisi hiç olmazsa aklında şüphe kalmıyor. Diğer türlü doğana kadar diken üstündesin.
Ben olurda bi daha çocuk düşünürsem en başından yaptırcam genetik testleri.

Günaydın kızlar.
Bebeğe alışveriş yapmaya başlıcam ama ne gezebiliyorum nede çok ayakta durabiliyorum.
Avm de zaten her yer kapalı bi kahve içip dinlene dinlene alışveriş yapma imkanı da yok.
Ebebkten netten yapsan bende oyle yapıcam 30. Haftayı be ıyrmndırke yıkar utuler valiz hazırlarım😇diye plan yapıyrm ama hayırlısı cunku magaza ya gitsem olucak esylarda gozune Guzel geliyor ınsanın

Mide yanması yine bu gebeliğimdede üst seviyede.alev alcam artık ne zor iştir bu.
Benim hamilelikteki hormonlar mideme vuruyor bu netleşti.ilk 6 ay aşırı bulantı,son 3 ay aşırı yanma.herşeyi denedim faydası yok.şurupta yarım saat etkili sonra geri geliyor.sıpanın kafası midemin ordaymış , bu haftadan sonra döner dedi , dönmeye çalışıyor gerçektende sürekli ,buyüzden sert darbeler alıyorum mideme kaburgalarıma doğru.nyse yansın bakalım mide 7-8hafta daha..🥴
Druna sorup alkalı olarak karbonatlı su ıcsen cok az ben kolayını öyle buldum

Ben sakin bir e bebek bulup tekstil alışverişlerinde %28 indirim olduğu gün bayağı alışveriş yaptım. zaten 6 yaşındaki kızımdan epey eşya kalmıştı. bu da kız olunca çok ihtiyacım kalmadi. sadece süslü bir hastane çıkışı arıyorum. o da hep 10lu setlerde var. Ben 10lu seti kullanışlı bulmadığım icin 5li set arıyorum onlar da süslü değil :)

Ben sakin bir e bebek bulup tekstil alışverişlerinde %28 indirim olduğu gün bayağı alışveriş yaptım. zaten 6 yaşındaki kızımdan epey eşya kalmıştı. bu da kız olunca çok ihtiyacım kalmadi. sadece süslü bir hastane çıkışı arıyorum. o da hep 10lu setlerde var. Ben 10lu seti kullanışlı bulmadığım icin 5li set arıyorum onlar da süslü değil :)
Bende aynı durumdayım. Süslü 5 li hastane çıkışı arıyorum☺️

Ebebkten netten yapsan bende oyle yapıcam 30. Haftayı be ıyrmndırke yıkar utuler valiz hazırlarım😇diye plan yapıyrm ama hayırlısı cunku magaza ya gitsem olucak esylarda gozune Guzel geliyor ınsanın
Bebek alışverişini netten yapmak istemiyorum geze geze bakabilsem keşke 🤗

Bende 30 dan sonra hazırlamayı planlıyorum eşyalarımı.
Bende 32.haftada doktor kontrolüm var,nasipse ondan sonra yavaştan hazırlayacağım.
Çnkü Allah korusun erken doğum falan olursa hazırda bulunsun,kardeşim herşey yolundayken 36.haftada sancısı başladı açılmada olunca aldılar bebeği , hazır oldugu için rahat ettik.

X