2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Günaydın kızlar
D vitaminini nasıl kullanırsak en iyi sonucu alırız?
Ben daha önce midem bulandığı için suya damlatıp içiyordum ama burda sanırım yazıldı, o şekilde kullanmak yarar sağlamazmış.

Açlık-tokluk fark ediyor mu, neyle kullanırsak faydalı olur?

Günaydın kızlar
Ben daha önce midem bulandığı için suya damlatıp içiyordum ama burda sanırım yazıldı, o şekilde kullanmak yarar sağlamazmış.

Canım d vitamini yağda çözünen bir vitamin olduğu için suda zaten çözünmez ekmeğin üstüne yeya yoğurt-süt gibi yağlı şeylerin üzerine damlatırsan emilimi daha kolay olur.

Günaydın kızlar

Ben çay kaşığına damlatıp içiyorum. Üzerine de süt içiyorum

Kızlar
Günaydın kızlar

D vitamini yağda eriyen bir vitamin olduğu için doktorum bana zeytinyağıyla içebilirsen daha iyi olur demişti

Canım d vitamini yağda çözünen bir vitamin olduğu için suda zaten çözünmez ekmeğin üstüne yeya yoğurt-süt gibi yağlı şeylerin üzerine damlatırsan emilimi daha kolay olur.
Teşekkür ederim canım
Öyleyse normal yemek sırasında yediğimiz herhangi bir şeye damlatıp alabiliriz değil mi

Teşekkür ederim canım
Öyleyse normal yemek sırasında yediğimiz herhangi bir şeye damlatıp alabiliriz değil mi
Tabi yemeklerine de damlatabilirsin Zaten damla formundaki d vitaminlerinin içerisinde zeytinyağı var vitamini çözmek için ama sıcak yemeklere damlatma sıcak yemekler vitaminin yapısını bozabilir.

Tabi yemeklerine de damlatabilirsin Zaten damla formundaki d vitaminlerinin içerisinde zeytinyağı var vitamini çözmek için ama sıcak yemeklere damlatma sıcak yemekler vitaminin yapısını bozabilir.
Tamamdır 👍🏻
Zaten kızımla yemek yerken sıcak yemek pek mümkün olmuyor 😀
22 aydır sıcak yemek neydi unuttum 🤪
Şimdi senin mesajından sonra yemek yerken kaşığa damlatıp araya kaynattım iyi oldu midem bulanmadı

Kızlar bebeklerini geliş şekli nasıl 24haftadan bu yana baş aşağıda dıyor benımkı
Acaba dönme ihtimali varmı sizde durumlar nasıl

kizlar artik geceleri uyuyamamaya basladim uyuyamayan varmi 😤 uykum var uykuya dalamiyorum nefesim daraliyor cok rahatsizm 😓
Uyuyorum uyumasina da cok fazla ruya gormeye basladim. Ruyalarim giris gelisme sonuc seklinde ve cok acik net parlak olmaya basladi. Ne kadar uykumu aliyorum desem de demek vucut eski konforunu ariyor. Dun gece yatmadan bebek her zamankine gore daha mi az hareket etti acaba diye dusuncelere dalip uyudum ruyamda cok sevdigim kedimiz evden kaciyordu bulamiyordum 😆Kaybetme korkusu yerlestirmisim istemeden. Buyuklere tatli tatli masallar dinlemeli herhalde uyumadan 🌚

Kızlar selamlar, bu reflü yatağının üzerine bir şey sermeden mi yatıracağız bebişlerimizi, o çünkü bayağı yatak kumaşı gibi, tamam çıkarır sık sık yıkarız ama kumaşı güzel değil hiç, ne düşünüyorsunuz?
Onu kullanmadım ama babyneste müslin örtü veya pike örtüyordum ben. Ona da öyle bişey örtülebilir

kızlar hastane çantası diyoruz da hep nasıl bi çanta yapmayı düşünüyosunuz yani valiz gibi mi ya da farklı mı.. ben ilk doğumumda yine erken doğum riskim var diye 30. haftada herşeyi hazır edip süslü bi hurcun içine koymuştum yine kafamda net bişey yoktu bakarım demiştim bakamadan 36. haftanın bittiği gece ağrılarla hastaneye gittim ve çıkamadım ertesi gün ben ameliyathaneye girince eşim alıp gelmişti hurcu:)) bu sefer bari tam hazırlıklı olayım diyorum sizden fikir alıp...
Ben bi kabin tipi valiz hazırlamıştım benim ve bebeğin eşyaları için, bi de el çantası yapmıştım ona da ıvır zıvır şeyleri koymuştum (oda süsleme malzemeleri, yiyecek, içecek vs).

Canım ben normal kulplu bez valizler varya onlara hazırlamıştım doğum çantasını doğum odasına verilecekleri şu buz dolabı poşetlerine koymuştum doğuma girince istediler hemen poşetle vermişti eşim kolay olmuştu ben bu hafta yapabilirsem hazırlamayı düşünüyorum kızlarda 34. Haftada hastaneye yatmıştım o zamnda 28 lerde falan hazır etmiştim çantamı kafam rahattı iki haftaya bi valizi anca hazırlarım zaten bu bücürlerle :)
Evet o olay çok iyi oluyor, ben de bez bi poşete koymuştum bebeğin ilk giyeceklerini hemşireye verilecek yazmıştım üstüne de

Günaydın kızlar

1 tatlı kaşığı zeytinyağına damlatıp içebilirsin

Uyuyorum uyumasina da cok fazla ruya gormeye basladim. Ruyalarim giris gelisme sonuc seklinde ve cok acik net parlak olmaya basladi. Ne kadar uykumu aliyorum desem de demek vucut eski konforunu ariyor. Dun gece yatmadan bebek her zamankine gore daha mi az hareket etti acaba diye dusuncelere dalip uyudum ruyamda cok sevdigim kedimiz evden kaciyordu bulamiyordum 😆Kaybetme korkusu yerlestirmisim istemeden. Buyuklere tatli tatli masallar dinlemeli herhalde uyumadan 🌚
valla bende ruya felam yok yada goryorumda hatrlamiyorum😆 kedin yanndami smdi 🤗 rahatbir pozizyon bulamiyom uyyamiyorm ya yuz ustu yatmayi cok ozledm

X