2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kizlar gunaydin..
Kiz bekleyen anneler isimleri yazarmisiniz?
Kitlendim yahu bir kac isim arasinda
Oglumun adi omer
Zeynep ya da elif diye dusunduk ben duru ismini cok seviyorum.cok cici geliyor.
Zeynep duru mu olsun derken hala sonuc yok. Bana fikir verir misiniz?😬😍
Galiba Zeynep Ela olacak
Başka da isim gelmiyor aklımıza.
Burda biri daha Zeynep Ela düşünüyordu kimdi acaba

Sezeryan da benim belden aşağı uyuşturuldu yani uyanıktım. Bebeği çıkınca gösterdiler yanağıma dayadılar. Ağlayan bebek yanağıma değince sustu, öptüm. Ağladım tabi hemen 😅 harika bi duyguydu. Sonra bebeği giydirmeye götürüyorlar annenin dikişler atılıyor tekrar odaya geçince görüyorsun bebeği
İnşallah bize de nasip olur 🙏

Bnm sezeryandi çekiştire çekiştire karnından çıkardıklarını hatırlıyorum tabi acı hissi yok görmüyorsun da önünde tente var ama farkındasın o anın sonra ikisi de çıkınca babayı içeri aldılar dikis atmaya başladılar eşim basimda elimi tutuyor onlar bebekleri giydiriyordular göremiyorum da tam ne yapiyorlar diye ellerim bağlı eşime sorup duruyorum nasillar ne yapiyorlar diye sonra ikisini de getirdiler birini bi yanagima birini öteki yanagima koydular o an müthişti hem anlam veremiyorsun inanamıyorsun bunlar bnm mi ya diyorsun hem gülmek geliyor içimden hem ağlamak çok farklı bir andı
Seninkiler ikiz ya kime hangi ismi vereceğine nasıl karar verdin? Tek yumurta ikiziyse nasıl ayırt ediyordun?

Seninkiler ikiz ya kime hangi ismi vereceğine nasıl karar verdin? Tek yumurta ikiziyse nasıl ayırt ediyordun?
Tek yumurta değiller canım çift yumurta ikizi ta doğmadan belliydi isimleri kilosu az olanın zeynep diğeri zehra demiştik öyle de oldu hatta doğum hanede bilekliklere bebek bir bebek iki yazdılar isimlerini yazın demiştim kabul etmediler :) ben hic karıştırmadim açıkçası hic benzemiyorlar zaten

Tek yumurta değiller canım çift yumurta ikizi ta doğmadan belliydi isimleri kilosu az olanın zeynep diğeri zehra demiştik öyle de oldu hatta doğum hanede bilekliklere bebek bir bebek iki yazdılar isimlerini yazın demiştim kabul etmediler :) ben hic karıştırmadim açıkçası hic benzemiyorlar zaten
Biz tek yumurta ikiziyiz, annem bazen “belki de bebekken karıştırdık sen Eda olabilirsin o da belki sedadır” der 😂
Bebeklik fotoğraflarımızın arkasına hep not almış, pembeli seda beyazlı Eda yazmış 😂
Ama üniversiteye gelene kadar hala daha karıştırdıkları olurdu.
Mesela annem Eda’ya terlikleri düzelt demiş, Eda yapmamış, ben de mutfağa girdim su içecektim, annem bana kızmaya başladı 😂 ben de anlamadım tabi ağlamaya başladım, annem yüzüme baktı baktı “kız sen Eda değil misin” dedi 😂😂😂

Bizi herkes çok karıştırırdı, çok komik anılarımız var

Brnim genel anesteziydi. Hayalimde hep nedense esmer bir bebek vardı. Belki ultrason fotoğraflarından bilemiyorum ☺️ Neyse odaya geldim kuzumu gösterdiler. Yok böyle bir güzellik. Aman Allahım daha güzelini hayal edemezdim. Gözğme o kadar güzel geldi ki. O ana kadar anneliği pek anlamamışım sanırım😢☺️

Bende yüzünü çok merak ediyorum doğsyn saatlerce bakıcam 😌
Benimki 4bck yaşında.
Hala uyudugunda dakikalarca izliyorum.
Çok sevmekten ağlayasım gelio bazen.
Evlat değişik bişey ,rabbim isteyen herkese nasip etsin.nerde bekleyen varsa inşallah çok beklemeden kavuşurlar💓🤲

Biz tek yumurta ikiziyiz, annem bazen “belki de bebekken karıştırdık sen Eda olabilirsin o da belki sedadır” der 😂
Bebeklik fotoğraflarımızın arkasına hep not almış, pembeli seda beyazlı Eda yazmış 😂
Ama üniversiteye gelene kadar hala daha karıştırdıkları olurdu.
Mesela annem Eda’ya terlikleri düzelt demiş, Eda yapmamış, ben de mutfağa girdim su içecektim, annem bana kızmaya başladı 😂 ben de anlamadım tabi ağlamaya başladım, annem yüzüme baktı baktı “kız sen Eda değil misin” dedi 😂😂😂

Bizi herkes çok karıştırırdı, çok komik anılarımız var
Tatlı anılar nasıl birşey ikizinin olması güzel mı yoksa zor mu ben bazen bakıyorum kızlarıma ne kadar şanslılar diyorum birbirine arkadaş ileride sırdaş olacaklar bende genelde aynı giydiriyorum birşey soylecekken eğilip yüzlerine bakıyorum sen zeynep mısın zehra mı diyorum yuzleri benzemiyor ama sacları ikisininde aynı aynı da giyince öyle şeyler oluyor bazen :)

Benim pelvik ağrılarım başladı hareket ederken zorluyor, kemik sızısı hissediyorum resmen ama dayanılmaz mı? hayır, henüz ağrı-acı eşiğime değmedi sanırım. Magnezyum hapını unutursam daha ağır geçiyor o günüm. Bu arada dün bimden bisürü parça aldım :) battaniye, nevresim takımı, hastane çıkışı, anne yanı, patik, alt, badi, kırlent, yastık, diş kaşıma, emzik, müslin. Kızıma eşya eksiği bi kirli sepeti bi de süslü saç bantları kaldı galiba 😍

biz dogumhanede 2 kişi aynı anda doğum yaptik. çok komikti aramızda bir perde. çatalın birinde ben diğerinde diğer kadın :) ikisi de peşpeşe doğdu. bizimki kız onlarınki erkek. bizimki kel onlarınki simsiyah saçlı bir bebek. ikisni yanyana giydirdiler bi baktım kızıma diğer çocuğun kıyafetlerini giydiriyolar hemen uyardım bizimki beyaz kıyafet dedim :) bi yandan dikiş atılıyor bana,diğer kadına atmadılar kalktı yürüdü gitti. ona niye dikiş atmiyosunuz dedim onun 2.doğumu dikişi yok dediler. sonra yürüdüm çıktım şancı odasına almışlar. orda güzelce baktım kızıma. açlıktan ölüyordum bir yakınım çorba getirmişti onu bir içtim ki :) böyle işte . doğu görevinde devlet hastanesinde doğum yapınca böyle anilarim oldu. Allah ım sağlıklı doğumlar nasip etsin inşallah hepimize

Brnim genel anesteziydi. Hayalimde hep nedense esmer bir bebek vardı. Belki ultrason fotoğraflarından bilemiyorum ☺️ Neyse odaya geldim kuzumu gösterdiler. Yok böyle bir güzellik. Aman Allahım daha güzelini hayal edemezdim. Gözğme o kadar güzel geldi ki. O ana kadar anneliği pek anlamamışım sanırım😢☺️
Bende ilk o yüzünü görme anını bekliyorum esmer mi beyaz mı gözleri, saçı nasıl ayy herşeyini çok merak ediyorum. 😁

Kızlar çok korktum oturuyordum sanki alıntı olduğunu hissettim wc ye gittim kahve rengi kanama akıntıyla karişik bebegin hareketlerini hissediyorum ama kasilmalarim da var çok korkuyorum :KK43:
Canım acile git ve doktorunu arasınlar.
Kasılma için serum verirler nst çekerler.
Lütfen ihmal etme.
Ayrıca korkma benimde olmuştu hemde kırmızı kanama.erkende doğurmadım 39+4 te doğdu.
İlaç verirler sakinlersin geçer.ama hemen git lütfen ihmale gelmez.

Canım acile git ve doktorunu arasınlar.
Kasılma için serum verirler nst çekerler.
Lütfen ihmal etme.
Ayrıca korkma benimde olmuştu hemde kırmızı kanama.erkende doğurmadım 39+4 te doğdu.
İlaç verirler sakinlersin geçer.ama hemen git lütfen ihmale gelmez.
Aradım doktorumu şansa hastanedeymiş doğuma gitmiş şimdi bende gideceğim cnm çok sagol

Yaaa 20 aylık çok ya 😂 emzik işe yaramaz mı gece o kadar acıkıyorlar mı
Emzik almadı malesef. Alsa büyük kurtarıcı. Acıkma da değil ki 🥴 meme bağımlılığı tamamen. Gece 2 de Bi başlardı sabaha kadar meme. İki büklüm uyuma. İçinde süt kalmamış memenin boş boş çekilmesinin acısı. Daha bir sürü sey. Tabi bu süreçlerde diş çıkarmanın da etkisi büyük. Özellikle o dönemler hiç bırakmazdı memeyi yarım saat bile. 😥 Bu defa daha erken kesmeyi düşünüyorum gece emmesinden. Ne zaman onu kestim deliksiz uyumaya başladı çünkü.

X